Bir soru ?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında SmH tarafından paylaşıldı.

1. SmH

SmH Semih Sezer

Favori Kamış:
    Farketmez Su Kamışı bile olur :)
    Favori Makine:
    Dam ama modelinin hatırlamıyorum ;)
    Herkez yazmış lüfer için canlı zargana iyidir diye ama benim anlamadığım ben zarganayı , zargana topunun 1 kulaç ilerisine 2 tane ard arda sinek iğne bağlayıp fleto sardalya yada canlı gümüş balığı ile avlıyorum. fakat zargana yemi 1 kerede yutup iğneyi mideye kadar indiriyor . Bu balık nasıl canlı kalır ki ?

Birde zargana ipi denen bi yöntem var o yöntemle ben daha hiç tutamadım acaba siz canlı istediğiniz zarganayı öylemi yakalıyorsunuz ?

2. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000CFB
    İşte sorunun cevabı.

''Birde zargana ipi denen bi yöntem var o yöntemle ben daha hiç tutamadım acaba siz canlı istediğiniz zarganayı öylemi yakalıyorsunuz ? ''''

Zarganayı ipekle tutarsan canlı kalır. Zargana hareket halindeki ipeğe saldırır. İpekte zargananın geriye dönük dişleri arasına dolaşarak balığı yakalar. Gagasını kırmadan ustaca çıkarırsanız balık yaşayacaktır.

3. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    canlı zargana ile lüfer avı genellikle tekneden sırtı yöntemi ile olmaktadır. Gece ışığın altına toplanan lüferler kepçe ile süzülebiliyor. yani bizim gibi kıyı avcıları için değil.

4. LapinCash

LapinCash

Evet ipekle tutunuz..Sanırım şamandıranın gene bi kula altına yuvarlak şekildeki ipeği bağlıyolar genelde turuncu oluyor sudada zargana görünce saldırıyor e tabi dişleri çk karmaşık olan saryana balığı hiç iğne kullanılmadan ipekler ağzını karıştırıyor dişleri ona karışıyor ve tutmuş oluyorsunuz :D

5. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
  6. SmH

SmH Semih Sezer

Favori Kamış:
    Farketmez Su Kamışı bile olur :)
    Favori Makine:
    Dam ama modelinin hatırlamıyorum ;)
    bizim buralarda gayet irileri dolaşıyor şayet ben zıpkın bile attığım bir kaç tane vardır büyük zargana. Olta ile de baya tuttum ama işte ipek olayını anlamamıştım teşekkürler ;)