Yeni Sahtem Rapala X-Rap Sizce Nasıl

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Sirvalek tarafından paylaşıldı.

1. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Cormoran TopFish 2.40 10-30
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    Bu gun yeni sahte aldım Rapala X-rap 12cm 22g Bu sahte sizce nasıl hedef balık levrek ama başka balıklarda olabilir kıyıdan at-çek yapıyorum 10-30 atarlı bir kamış ile.

http://www.rapala.com/products/lures/x-rap/ rapalam buradaki hs yani hotsteel modeli

Sizce bu sahte iş yaparmı nasıl aksiyon verebilirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    öncelikle hayırlı olsun at çek avı pek olmadı ama umarım güzel balıklar yakalrsın ..

3. modena

modena

vahi merhaba...öncelikle hayırlı uğurlu olsun...umarım bol balıklı olur...bu sahteye aksiyon vermek kolay...bu model askıda kalan bir model yani çekince 60 cm yada 1 metre derine iner ve sen çekmedikçe orada kalır...bu sahteye aksiyon vermek için iki yöntem var...birincisi run and stop yani hızlıca sar ve dur...sonra bir daha sonra bir daha...düzensiz aralıklarla yapılan bu aksiyon etkili olur...bir diğeri de kamışa sert aksiyonlar vererek yapılan çekme hareketidir...bu da balığın olduğu merada özellikle sabahları çok etkili olur...

4. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

güzel bir seçim olmuş umrım bereketli avları olur .Hayırlı olsun

5. matti

matti murat

hayırlı olsun.hedef balık levrek demişsin keşke sahtenin karın kısmı beyaz renkte olanını tercih etseydin çünkü levreğin en sevdiği yem kefal yavrusudur ve onunda karın yani alt kısmı beyazdır.atçekle levrek peşinde koşan nekadar usta avcı varsa dikkat ettim sahteleri anlattığım gibi..aldığınız sahtede iş yapar tabiki yapmaz diye bişey yok.hayırlı avlar diliyorum...

6. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Cormoran TopFish 2.40 10-30
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum kefal yavrusuna benzeyen sahtelerimde var yani istersem onlarıda kullanabilirim ama artık koleksiyon gibi para biriktirip ufak ufak alıyorum ve deniyorum hepsini bu sahteyi çok istiyordum babam dün gökovaya gitmişti sürpriz yaparak bu sahteyi almış bana bende en kısa zamanda deniyeceğim bu arada aksiyon vermeyi denemek lazım yavas yavas elbette el alışkanlığına kavuşurum diye düşünüyorum.

7. canzola

canzola Big Game Hunter

Favori Kamış:
    Shakespeare Ugly Stik Big Water XH
    Favori Makine:
    Daiwa Saltist
    Öncelikle hayırlı olsun. Bu modeller dünyada en iyi turna avcıları olarak bilinirler. Özellikle Sb ve G modelleri. Ama denizde de işinizi görecektir. Tekrar hayırlı olsun.