mamun nasil saklanir

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında endless_freedom tarafından paylaşıldı.

1. endless_freedom

endless_freedom dogan

Favori Kamış:
    SHIMANO TC STE240H 2.40m 20-50g
    Favori Makine:
    ABU GARCIA cardinal 104R
    En İyi Avı:
    MEZGIT,3 KILO
    tekrar selamlar.Niyetlendim ava cikayim dedim ama yemciler parayimi buldu ne??? saat 8:30 oldu hala acik yemci yok.Disardan eve yeni geldim forumda mamun saklama baslikli konu bulamadim.Eger mamunlari geceden alirsam sabaha kadar canli bir sekilde nasil saklayabilirim???

2. melanqoliq

melanqoliq FATİH KOÇ

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin, Lineaeffe master jig
    Favori Makine:
    Shimano Hyperlop, Ryobi Ecusima 3000vi, Okuma Salina SA 2 16000
    En İyi Avı:
    Sülemem nazar değer :D
    Nemli peçete veya kagıt havlu zemine üzerine mamunlar ve az birazda varsa talaş en üstede nemli kagıt vb. bişey koyabilirsen bunları yapacagında köpük dediğimiz stropiyer muhafaza kutusu olursa asgari 1 gün muhafaza edersin..
    iyi avlar..

Son düzenleme: 30 Ekim 2010
  3. nidya78

nidya78 Aydın

Rende talaşı (kalın talaş) içinde buzdolabında(buzlukta değil) 3 gün kadar muhafaza edersin. Talaşı ıslatmamanı-nemlendirmemeni öneririm.

4. endless_freedom

endless_freedom dogan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ABU GARCIA cardinal 104R
    En İyi Avı:
    MEZGIT,3 KILO
    talas yenine deniz kumu kullanirsak ayni islevi gorurmu?

5. nidya78

nidya78 Aydın

Denemedim ama tahminimce görmez. Talaşın ve ıslatmamanın esprisi ölenlerin yaydığı sıvılar yüzünden diğerlerinin ölmemesi. Buzdolabının mantığıda teke ve mamunun düşük ısılarda metabolizmalarını yavaşlatıp bir çeşit kış uykusuna yatmaları. ;)

6. EUPHRATES

EUPHRATES erdem

dogan selam dostum egre guzelbahce tarafında yemcı arıyosan numaralarını vereyım ayırtırsın sana acık bır dukkana bırakırlar (market vb) ayrıca mamun ne olursa olsunsaklanması en zor canlılardan ben strafor kutunun içine tabana yosun az mıktar denız suyu ve mamunları koyup tekrardan yosun ıle uzerlerını orterek saklıyosum ıkı gune kadar canlı yasata bıldım

7. endless_freedom

endless_freedom dogan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ABU GARCIA cardinal 104R
    En İyi Avı:
    MEZGIT,3 KILO
    ustat cesmedeyim ben burda herkes ise memur gibi 9 da basliyor.tesekkurler yinede.bu aksam bu tekniklerden birini deneyecegim.Sabahin 7 sinde oyle bi sevkle uyandim ki takimlari hazirladim botlari giydim yani tam av havasindaydim ama ana unsuru unuttum:confused: .8 bucuga kadar bekledim ama dukkan acan yoknormal marketler bile kapali. neyse cook tesekkur ederim hepinize...

8. davids41

davids41 tamer

En iyi muhafaza sekli talastir.buzdolabında sebzelik bölümünde saklayabilirsin.benim Çarşamba gunünden beri dolapta duran mamun larım var dün baktıklarımda yasıyorlardı

9. NedimBugrul

NedimBugrul nedim

Favori Kamış:
    Albastar
    Favori Makine:
    70 lik Sheaskpere
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık karagöz
    kocaelindende yorum gelmesi çok hoş.

10. EUPHRATES

EUPHRATES erdem

bende aslen cesmelıyım ama artık urla tarafında yasıyorum dalyana yakınsan sabah lımana gıdersen bolca sardalye alabılırsın aslında mamundan bıle ıyı ıs yapar su sıralalr zıra cupra basladı

11. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Merhaba

Mamunun o meşhur güzel kokusu dolaba sinmiyormu acaba?

Yani dolabın içerisine yerleşmiyor mu ?

.

12. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

benim yen çıkaran arkadaşalrdan gördüğüm (bu arkadaşlar ticari değil) çıkartıklarımamun ve boru kurtlarını büyük bir boya kovasının içinedeniz suyu, doldurup saklıyorlar tabi bu arkadaşlaron merasında bolca boru kurdu var birazda mamaun çıkıyor ama saklama koşulları kovaya deniz suyu doldurup hava motoru çalıştırıyorlarmax 3 gün yaşattıklarını söylediler tabi bu canlıların beslenme şekli yaşama için gerekli su sıcaklıkları bilinse belki daha fazla yaşata bilirler

13. nidya78

nidya78 Aydın

En son Balıkesir tarafında 3 gün otelin dolabinda sakladım. Malüm otel dolapları ufaktır. Onda dahi herhangi bir kokma olmadı. Hiç ıslatmadan talaşta saklamıştım. Büyük bir ihtimallede o yüzden kokmadılar. (Odayı temizleyenler ne düşündüler hala merak etmiyor değilim) :D

14. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Aydın kardeşim merhaba

Aynı olayı 3 sene önce ben Trunc Marmariste bir otel odasında aynısı yaptım...
    Oyyy diyeyim Sana.. O derece kötü kokmuştu...

Geçmiş zaman şimdi hatırlayamıyorum talaş varmıydı yokmuydu...

15. nidya78

nidya78 Aydın

Merhaba Abi;

Tarcan Abi talaş varsa, nem yoksa, hayvanlarda yaşıyorlarsa kesinlikle koku olmuyor. Aynı şeyi tekeleri saklarken de yapıyorum. Tekeyi sudan çıkartır çıkartmaz buz kalıbıyla soğutulmuş talaşın içine alıyorum. Evde buzdolabında saklıyorum. Rekorum 5 gün. 5 gün boyunca ölmeden yaşadılar.

Ama hala oteldeki temizlik personeli o kutuyu açıpta içinde kıpır kıpır mamunları gördüyse ne düşündü merak ediyorum. (Güre Saruhan Otel). :D

16. hakiahakia

hakiahakia Hakki

Favori Makine:
    Spro
    En İyi Avı:
    Levrek 2,7 Kg.
    Talas derken her talas da olmuyor bildigim kadariyla, bir bilen bana kavak agacinin talasi olacak demisti, daha nemli oldugu icin midir bilemem.

17. Çim adam

Çim adam Aydın

Talaştan başka birşey kullanma , ince olsun 3 gün garanti