ayvalıktan avlak bilgisi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Burhaniyeli tarafından paylaşıldı.

1. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    arkadaslar ayvalıkta lufer çinekop sarıkanat yapan yer var mı varsa yer söylermisiniz

2. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

Hafta sonu Ayvalıktaydım. Güzel lüfer var. Canlı zargana yada ileryayla denemeni öneririm. Avlak olarak yer söylemek mümkün değil çünkü balık sürekli geziyor. Şansını deneyeceksin. Av saati de yok balık devamlı geziyor.

3. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    oda çok zor ev burhaniyede ya gece balığına gelecez ama niyetim cunda adasına giden yolfdaki köprünün orası

4. davranli

davranli Gökhan

VATAN:AYVALIK /İŞ GEREĞİ: BODRUM/ UMARIM ENKISA SÜ
    Favori Kamış:
    D.A.M.
    En İyi Avı:
    TURNA(DENİZ) 60 CM,1.10 KG
    Ben Ayvalıktayım. Söylemiş olduğunuz köprü inanın beni balıktan soğuttu. Heleki benim gibi çalışıp haftasonu biraz rahatlayıp balık tutmayı düşünüyorsanız. İşiniz daha zor. Sanki herkez orda yaklaşık 15-20 metrelik köprüde çift taraflı tribün gibi. Bilen bilmeyen orda. Bira muhabbettide var. Kafa dinlemeye gidip sinirleriniz bozularak gelirsiniz. Yavru balıkları tutup sanki trofe yakalamış gibi havalar size akıl vermeler. Bence köprüye gelecekseniz bir kez daha düşünün derim. Saygılarımla.

5. hakiahakia

hakiahakia Hakki

Favori Makine:
    Spro
    En İyi Avı:
    Levrek 2,7 Kg.
    Size katiliyorum, bir kez 3-5 zargana tutan birisini gordum gerisi yalan, ama cumle alem koprunun tepesinde. Bir de sunu dusunuyorum biz kiyidan levregi zor cekiyoruz diyelim ki levrek tuttun nasil cikacak o 15 metre yukariya?

6. davranli

davranli Gökhan

VATAN:AYVALIK /İŞ GEREĞİ: BODRUM/ UMARIM ENKISA SÜ
    Favori Kamış:
    D.A.M.
    En İyi Avı:
    TURNA(DENİZ) 60 CM,1.10 KG
    Sayın akiahakia,
    ne levrekği, siz düşünebiliyormusunuz 1-1.5 kg bir levrek o köprüden yukarı çıksın. Tutan gördüm ama levrek değil hatta ispendek bile değil daha yavru , salarmı diye bekledim. Abi o daha çok küçük dedim sal dedim "sen karışma " şeklide cevap aldım.

Ha bide şu aralar kıyıdan kalamar çıkıyor .Tabi katliam onda da aynı. Aynı şekilde eline, bir kasnak bir zoka alan deniz kenarında onunda belirli yerleri var. Tabi yakalanan kalamarlar da ufak. Sonra kendi aralarındaki konuşmalara kulak kabartıyorum. " Geçen sene bu vakitlerde bir gecede 10-15 kalamar alırdık. Şimdi nerdeeee. " e tabi bir gecede o kadar yavru kalamar avlarsan, seneye yanındakinin zokasını çekersin sadece.

Çok uzattım. ama bu bilinçsiz avcılığa çok canım sıkılıyor ve malesef yapacak hiç bir şey yok.

Saygılarımla.

7. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    evet o zaman nereyi önerisiniz arkadaslar burhaniye şuanda boş 4 gundur tık dahi yok