PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaşanacak En Güzel İl İlçe

albeton
12-11-2010, 01:26
görüşlerinizi sebepleriyle açıklarmısınız.

omerergin
12-11-2010, 01:29
Ülkemin her bir karışı ayrı güzel...
ama ayvalık yada kaş bu 2 yerde yaşamayı çok isterdim : )
ikramiye falanmı vurdu abi :D

albeton
12-11-2010, 01:30
ben hep Fethiye demişimdir. doğal güzelliğin yanında turizmin deformasyonuna uğramamış gibi geliyor bana. avlak bakımından zengin. emsallerine göre pahalı değil.iklimi yumuşak.

albeton
12-11-2010, 01:31
tayin istiycem arkadaşlar.rehberlik yapın.

onuremre
12-11-2010, 01:52
Bir Çanakkaleli olarak Çanakkale derim konu balık olunca mükemmel bir yer, küçük sakin bir il en önemlisi boğazı var :)

bahti88
12-11-2010, 02:47
Susurluk (Balıkesir). Ulaşım yolları üzerinde, tatlı su avı bakımından zengin, deniz avına da bir o kadar yakın, küçük ve maddi açıdan zorlamaz ama bilinçsiz avcı çok ve buna ek olarak ilçe küçük bir Teksas şehrini andırıyor, cinayetler, kavgalar, dövüşler... Çoğunun sebebi de alkol. İyi yanları olduğu kadar kötü yanlarını da belirtmemin faydalı olabileceğini düşünüyorum. Tabi Bandırma'yı da unutmamak lazım.

Serkan.ist
12-11-2010, 03:35
Çeşitli vesilelerle çok yer gezdim, yaşadım. Aradığın önemli özellikleri yazarsan fikir verebilirim. Heryerin artıları eksileri var. Kimi yerin denizi güzeldir kimi yerin insanı kimi yerin avlağı kimi yerin yazı kimi yerin kışı kimi yerin havası kimi yerin parası kimi yerin doğası. Bir de özeliğin içinde özellik vardır. Birine göre çok güzeldir ama bir başkasına göre eziyettir. Bu özelliklerin hepsini bir arada buabileceğin bir yer yok malesef. Ama seçeceğin özelliklerin bir kaçını barındıran yer bulunabilir belki.

Ben ölünce cenneti kazanacak olsam kendime büyük bir ada isterdim. Bora Bora tarzı. Kimseler olmasın. Deniz doğa ve ben. Ama bir başkasına bu cehennem olablir. Başkasının istediği yaylalar ormanlar bana cehennem olabilir. Tercih meselesi.

dayzın
12-11-2010, 11:00
Bence aydın didim. Sebebi; kışlar ılık yazlar sıcak ancak deniz balıkcığı bakımından cok guzel, hergün orda bir tatil, ucuz eğlenceye düşkünseniz ve dinlenmeye düşkünseniz sizi karşılayacak güzelliklere sahip bir yer. İstanbulda yaşamış büyümüş bir insanın isteklerini giderebilir.

suats
12-11-2010, 11:37
20 milyonluk bu koca şehirde her gün duygularımızdan bir şeyler kaybediyoruz.Kışın yakacak derdiyle fırtınasıyla kapalı havasıyla trafiğiyle yeni göç etmiş insanlarıyla aynı kaderi paylaşıyoruz.Tabii pahalılık cabası......ben tercihimi... bodrum.. antalya... arası sahil kasabaları olarak karar verdim.Yaz ve bahar mevsimi uzun güneş i daha fazla görürsünüz.İstanbulda bahar ayı yoktur .Kısa bir yaz uzun bir sonbahar sonra yine uzun bir kış......selamlar

fish founder
12-11-2010, 13:36
bu konuya değişik kriterlerden bakınca,

havalımanı ve lojistik imkanı
okul,lise
hastane,
iş imkanı
uygun yaşam maliyetleri,
temiz doğa,avlanma imkanları
4 mevsim ılıman bir iklim,

kendi hayalim tüm bu imkanları sağlayan Bodrum,
ama merkez değil etrafına yayılmış beldelerinden biri,
bitez,yalıkavak ve veya gündoğan,

offf,
kanayan yarama tuz bastınız...

cüneyt yılmaz
12-11-2010, 13:43
Çanakkaleliyim, Çanakkaleyi tek geçerim.:D Boğaz var,:) saroz körfezi var,:rolleyes: Kuzey ege sahili var, Bozca ve Gökçe adaları var. Daha ne olsun:eek: :eek: :D

Eran
12-11-2010, 13:57
Abi ben ya memleketim olan taşı toprağı insanı herşeyi bambaşka olan İzmir derim yada ona çok benzeyen hatta boğazı olması gibi avantajları da barındıran Çanakkale derim. Bu iki şehirde hem ucuz hem insanı güzel, ayrıca avlaklara yakın, aydın bir kafa yapısı olan gelişmiş şehirler. İzmirde de istanbulda da çocuğumu hangi okula gödericem hangi hasteneye gidicem derdin olmaz, ikisinde de hobilerinle ve ailenle huzur dolu yaşarsın gibime geliyor. Ha İzmir biraz daha büyük, Çanakkaleninse boğazı var. Seçim senin... :)
Hakkında hayırlısı olması dileklerimle, saygılar.

Eran
12-11-2010, 14:02
20 milyonluk bu koca şehirde her gün duygularımızdan bir şeyler kaybediyoruz.Kışın yakacak derdiyle fırtınasıyla kapalı havasıyla trafiğiyle yeni göç etmiş insanlarıyla aynı kaderi paylaşıyoruz.Tabii pahalılık cabası......ben tercihimi... bodrum.. antalya... arası sahil kasabaları olarak karar verdim.Yaz ve bahar mevsimi uzun güneş i daha fazla görürsünüz.İstanbulda bahar ayı yoktur .Kısa bir yaz uzun bir sonbahar sonra yine uzun bir kış......selamlar

Abi sana sonuna kadar katılıyorum... Burada insanlar mutsuz, tahammülsüz... Neredeyse hiçbiri tatmin olmuyor hayatından çünkü. İzmirliyim ve ne kadar güzel bi hayat yaşadığımı -memleketimde- buraya gelince daha iyi anladım.... okulum bitincede apartopar dönecem inşallah, bi aksilik olmazsa...

melanqoliq
12-11-2010, 14:06
Konyalıyım işim icabı birçok yerde bulundum ama hiçbiri beni Fethiye gibi aşık edemedi kendine..
Marmarisin, Bodrumun o binaya bogulmus kalabalıgı ve kışları hayalet kent ıssızlıgı,
bahsi geçen diğer bütün yerlerde denize ve ormana yapılan katliamlar.
Fethiyede yerel bi halk var.
Kışıda aynı yazıda pek kalabalığa girmeyenlere.
Ayrıca çok güzel avlaklarda mevcut.
yani rantın, paranın esaretine tam boyun eğmemiş bi yer.
yazın ortasında bile biçok yerde giderseniz sadece siz olursunuz.
Daha bir sene oldu ben buraya yerleşeli ama daha biçok yerine gidemedim bile.
o yüzden Tercihim Fethiye..

suats
12-11-2010, 14:27
ha .....dersenizki ben illa büyük şehirde yaşayacağım...o zaman tercihim bozulmuş olmasına rağmen hala güzelliğini devam ettiren yer olarak ...izmir... derim ....insanı...iklimi...çevresinde tatil beldeleri....vs......buda benim 2. tercihim....selamlar

unexpected
12-11-2010, 14:39
çanakkale bence yaşanıcak bir yer.. hatta yaşlanıcak.

dqn
12-11-2010, 14:49
akyaka/marmaris derim ben sakin sessiz....
deniz ve orman..mavi ve yeşil..

ama şehir dersen İZMİR tabiki...

OKANKA
12-11-2010, 16:32
çanakkale Olsun Isterim..boğaz ,balik,tarih .huzur..

SELODER
12-11-2010, 17:34
Ben Fethiye'liyim ama son 12 yıldır Fethiye de yaşıyorum . Eğitim meslek edinme derken yıllarım dışarıda geçti . Herkes emekli olunca yerleşecek yer arar ama gençken aldığınız zevkler enerjiler aynı mı ? Bir arkadaşım yaşlanınca ne istediğimi yiyebileceğim ne de enerjim kalacak ! der dururdu. Ben de iş/meslek sahibi olunca şu kararı verdim , emekli olunca döneceğime şimdiden gideyim vakit kaybetmeyeyim dedim ve Fethiye ye yerleştim. Orta halli bir işiniz varsa Fethiye de yaşamak demek hem çalışmak hem de beklemeden tatil demek. Ocak ayında Ölüdenizde denize girer nerdeyse yazın kar için Nif veya Sekiye gider , ister balık ister av ister eğlence gerisi size kalmış ...
Bu kadar yabancı da yanılıyor olamaz , her yıl bir çok yabancı buraya yerleşiyor ... Hatta yabancılar Fethiye ye dil okulu açmışlar , çoğunluğu diğer ülkelerden öğrenci kabul ediyorlar aynen Malta vb gibi.. Bazen insan burnunun dibini göremez , çok gecikmemek lazım ...

süha günay
12-11-2010, 22:09
sarıyerimiz çok güzel. 4 senedir buradayım. daha önce kadıköy, maltepe ve ümraniyede oturdum. sarıyerdeki kadar güzel insanlara hiçbir yerde rastlayamadım bugüne kadar. boğaza yakınlığı da cabası tabi ki.
emekli olunca da alternatif olarak keşan derim.

albeton
13-11-2010, 00:49
bende eşimde öğretmeniz. Ankara nın kışından , denize uzaklığından, griliğinden, resmiyetinden usandım. alacağımız maaş Türkiye nin her yerinde aynı. Fethiye, Ayvalık, Dalaman,Burhaniye ilçeleri çok ilgimi çekiyor.neresi olur bilmiyorum ama gözü karartım, tayin isteyeceğim hayırlısıyla. Kışın ince bir montla sahile inip çayımı yudumlayıp olta atmak istiyorum:rolleyes:

bahti88
13-11-2010, 01:03
bende eşimde öğretmeniz. Ankara nın kışından , denize uzaklığından, griliğinden, resmiyetinden usandım. alacağımız maaş Türkiye nin her yerinde aynı. Fethiye, Ayvalık, Dalaman,Burhaniye ilçeleri çok ilgimi çekiyor.neresi olur bilmiyorum ama gözü karartım, tayin isteyeceğim hayırlısıyla. Kışın ince bir montla sahile inip çayımı yudumlayıp olta atmak istiyorum:rolleyes:

İnce mont işini unut abi, sahil kışın çok soğuk oluyor, hele o esen rüzgâr yok mu, insanın içine işliyor. :D

TANAY
13-11-2010, 01:08

Ayvalık veya Dikili işinizi görür.

denizci41
13-11-2010, 01:46
Bence kocaeli saneyisi sağlam kocaman bir körfez :D ve heryere yakın sayılır ulaşım sorunu asla yok hatta maşukiye si kartepesi dillere destan denizse deniz dağ sa dağ diğer illere nazaran hırsızlık kavga cinayet ve en önemlisi trafik sorunu yok denilecek kadar az arabanıza bindinizmi 45 dk istanbul 3.4 saat ankara 7.8 saat antalya haaa şunuda itiraf edeyim havası dört dörtlük değil 4/2 lik canınız pilajmı cekti bas kontağa 1 saatte varmaz karadenizin bütün pilajları elinizin altında :D haaa şunuda söylemeden gecemicem bütün büyük marketler sürüsüne bereket kocaelide :D yani burda yok yokkk süper bir şehir hani derlerya insana doğduğu yer cennettir aynen öyle işte herkezin doğduğu yer ayrı bir cennettir türkiye min her köşesi bence bir cennet bence fazla uğraşmayın her yerin kendine özgü bir güzellikler zinciri vardır siz yeterki görmesini yaşamasını bilin hatam olduysa affola

Cumali
13-11-2010, 02:18
bence insanın yasamak istedigi yer degilde nasıl yasadıgı önemlidir mutlu oldugu her yerde yasanabilir

cemates
14-11-2010, 12:18
Bence kocaeli saneyisi sağlam kocaman bir körfez :D ve heryere yakın sayılır ulaşım sorunu asla yok hatta maşukiye si kartepesi dillere destan denizse deniz dağ sa dağ diğer illere nazaran hırsızlık kavga cinayet ve en önemlisi trafik sorunu yok denilecek kadar az arabanıza bindinizmi 45 dk istanbul 3.4 saat ankara 7.8 saat antalya haaa şunuda itiraf edeyim havası dört dörtlük değil 4/2 lik canınız pilajmı cekti bas kontağa 1 saatte varmaz karadenizin bütün pilajları elinizin altında :D haaa şunuda söylemeden gecemicem bütün büyük marketler sürüsüne bereket kocaelide :D yani burda yok yokkk süper bir şehir hani derlerya insana doğduğu yer cennettir aynen öyle işte herkezin doğduğu yer ayrı bir cennettir türkiye min her köşesi bence bir cennet bence fazla uğraşmayın her yerin kendine özgü bir güzellikler zinciri vardır siz yeterki görmesini yaşamasını bilin hatam olduysa affola

Katılıyorum.. :)

NİHATSUNAR
14-11-2010, 18:09
Bir fikir de benden olsun istedim.İl olarak Çanakkale,İlçe olarak da Gelibolu diyorum.İmkanım olsa ben bu iki güzide yerde yerleşmek isterdim.

ufuk911
14-11-2010, 18:15
Bence aydın didim. Sebebi; kışlar ılık yazlar sıcak ancak deniz balıkcığı bakımından cok guzel, hergün orda bir tatil, ucuz eğlenceye düşkünseniz ve dinlenmeye düşkünseniz sizi karşılayacak güzelliklere sahip bir yer. İstanbulda yaşamış büyümüş bir insanın isteklerini giderebilir.

Bence de Didim. denizi güzel, temiz, şehir ucuz, iklim güzel. izmir-bodrum yakın.

albeton
02-12-2010, 21:28
Amasrada yaşayan varmı. Özellikle memur açısından nasıl olur.

tanertasarim
02-12-2010, 21:46
ANLATILMAZ, YAŞANIR KENT BURSA. 15dk ULUDAĞ 15 dk MUDANYA.BURSA'YI TEK GEÇERİM.

alparslan07
02-12-2010, 21:57
gazipaşa ve silifke arası neresi olursa olsun bu 2 ilçe arası olsun cennet gibi bir yer bol bol avlak temiz hava gürültü yok patırtı yok :) (benim görüşüm):) ....

pmsc77
09-12-2010, 18:34
Ege Bölgesi Derim

thehamdi
23-12-2010, 14:24
ilk olarak çankırı ya baglı şabanözü ilçesi derim ..veya ankara nın cubuk ilçesine baglı olan şirin beldemiz sirkeli den söz etmek isterim..sebeblerini daha sonra özelden anlatıcam ben size albeton bey..

Vedat Abayoğlu
24-12-2010, 08:14
Ya boşverin orayı,burayı,gelin yanıma,hiç olmazsa biriniz

Aytech48
24-12-2010, 15:55
Bende muğla merkezdeyim kirada oturuyoruz 350 tl kira veriyoruz sobalı ev.Fethiyedede o civarda.Fethiyenin kendi halkı mevcut dışardan göç olayı yok ve cok güzel yerleri vardır.Ayrıca fethiyeye çok yakın yerler var.marmarise 1,5 2 saatte geçebilirsiniz.Akyaka ufak bir ilçe gökova körfezinin olduğu yer 1-1,5 saatte de oraya geçebilirsiniz.Tam kafa dinlemek icin yerlerdir aslnda (:

gecegezer
24-12-2010, 16:00
bu konuya değişik kriterlerden bakınca,

havalımanı ve lojistik imkanı
okul,lise
hastane,
iş imkanı
uygun yaşam maliyetleri,
temiz doğa,avlanma imkanları
4 mevsim ılıman bir iklim,

kendi hayalim tüm bu imkanları sağlayan Bodrum,
ama merkez değil etrafına yayılmış beldelerinden biri,
bitez,yalıkavak ve veya gündoğan,

offf,
kanayan yarama tuz bastınız...

üstadım, belliki zevklerimiz, düşünce yapımız uyuyor. ben 14 yıl önce geldim bodrum a. 6 yıldır da gündoğan beldesinde yaz kış yaşıyorum. burada bulduğum çevreyi, dostluğu, yaşamsal imkanları (sizin saydığınız türde) dünyanın hiçbir yerinde görmedim. müzisyen olduğum için bir çok kere yurtdışında da bulundum. kışları program yapmak için istanbula ara sıra geliyorum. evden çıkıp taksime inmem 3 saat. oraya ayak bastığım anda özlüyorum köyümü teknemi.
allah bana yaptığı kıyağın 10 mislini size yapsın inşallah. birgün komşu olmak dileğiyle. :)

albeton
24-12-2010, 16:15
üstadım, belliki zevklerimiz, düşünce yapımız uyuyor. ben 14 yıl önce geldim bodrum a. 6 yıldır da gündoğan beldesinde yaz kış yaşıyorum. burada bulduğum çevreyi, dostluğu, yaşamsal imkanları (sizin saydığınız türde) dünyanın hiçbir yerinde görmedim. müzisyen olduğum için bir çok kere yurtdışında da bulundum. kışları program yapmak için istanbula ara sıra geliyorum. evden çıkıp taksime inmem 3 saat. oraya ayak bastığım anda özlüyorum köyümü teknemi.
allah bana yaptığı kıyağın 10 mislini size yapsın inşallah. birgün komşu olmak dileğiyle. :)

Çok güzel anlatmışsınız. rüya gibi üstadım

wildyaban
24-12-2010, 16:58
İzmirin dibi, Allahın bol, insanın kıt, Ege misafir perverliğinin zirve yeri.... Sığacık
Yarın çocuk ilk okula gidecek, hasta olunca iyi bir hastahane tıp fakültesi aranacak... İzmir'e dakikalar içinde ulaşırsın.

Balık-Deniz.... haritada bulun, başka söze hacet yok.

bahti88
24-12-2010, 17:41

Bu sene hayırlısıyla mezun olursam KPSS puanıma göre ben gelirim senin yanına Vedat amca :)

mehmetişbilir
10-01-2011, 20:18
manavgat abicim manavgat side :D:DD:
hem turizm hem kültür hem deniz hem balık :D
don olayı dört mevsim görülmez :D
kar hiç yağmaz :D

istavrit
11-01-2011, 08:50

ah şartlar bir el verse yanına gelmez miyim Pamuk Dedem ,sabah balık öğlen balık akşam balık ...
Bu ülkede yaşanacak bir yer varsa Kuzey Ege 'de size uygun olan bir yerdir.

muratmurat
11-01-2011, 12:15
selam arkadaşlar neden hep ege siz bir gelin kastamonuya abana bozkurt cide safranbolu deniz kum orman hepsi iç içe ne işiniz var egede surda burda ya denizdenmi sıkıldın işte 10 adım sonra orman mis gibi ormandanmı sıkıldın al sana deniz sahil eglence (kışın pek tavsiye etmem ama kışıda cok güzeldir):)

reddeck
11-01-2011, 12:55
bende ordu ünye'yi tavsiye ediyorum

En güzel yeşil tonu + deniz

stevejones
21-01-2011, 23:06
Tabıı ulkemız cennet olunca her yerı guzel,hepsı bır baska,kımının denızı,kımının konumu,kımının yesılı ve havası,kımının dogal kaynakları.Bursa,cesme,karsıyaka,ayvalık,akcay,safranbolu,ankara,ızmıt buraları gordum ben hepsı cok cok guzel.Ama tabı ben yınede ISTANBUL dıyorum.Neyden ne kadar ne cesıt ıstersen bu sehırde.Buranın nufusu 3-4 mılyon az olsa tadından yenmez.Ilce olarakta adalar ve sarıyer bır baska,helekı denızle hasır nesır ınsanlar ıcın.

sedat
22-01-2011, 01:55
dalamandan denize gitmek için en az 12 km yol yapmalısınız git gel 24 km oda çiftlik içinden ve kötü bir yoldan.. izmir tarafları daha uygun gibi imkanlar açısından..dilerim gönlünüze göre olur.

gönen başer
22-01-2011, 09:09
Ali Bey gördüğüm kadarıyla 36 yaşındasınız. Yani büyümekte olan çocuklarınız vardır. Kışın fazlasıyla boşalan yerleri pek tercih etmemenizi öneririm. Fethiye, Marmaris belki dünyanın en güzel yerleri ama emeklilik yaşamak için. Eğitimli bir kişisiniz, dolayısıyla büyükşehir nimetlerinden fazla uzak kalamazsınız. Size önerim İzmir veya Çanakkaledir. İki şehirin sosyokültürel seviyesi yüksektir. Doğaları çok güzeldir, Av için bol seçenek vardır. Ancak küçük yer olsun derseniz İzmir'e 40 km mesafede Urla, 25 km Güzelbahçe (ikisinin de otoban bağlantısı vardır), Aliağa ( 70 km), Bunlar yakındaki deniz yerleri.

Bartınlı
19-02-2011, 12:13
Bartın derim başka bişey demem.Kastamonu sahilleride güzel mesela Cide-Gideros koyu.Müthiş doğası olan bir yer.Bence Türkiye'nin en özel en güzel yeri.

vetheklevent
19-02-2011, 13:36
ben muğla ili bodrum ilçesinde yaşıyorum. evet hayat burada biraz daha pahalı ama özellikle kış ayları mükemmel geçer ve tüm il çevresi inanılmaz avlaklara sahiptir. muğla sınırları sahil olarak didimin altından başlar fethiyenin sonuna kadar. tüm sahiller yaşanılası ve yaşatılasıdır.

sonder
20-02-2011, 00:54
Bartın derim başka bişey demem.Kastamonu sahilleride güzel mesela Cide-Gideros koyu.Müthiş doğası olan bir yer.Bence Türkiye'nin en özel en güzel yeri.

Görsel ekler olursa daha hoş olacak sanki :)

okyar5
20-02-2011, 12:56

Tayin istemek hoşta ama acaba çıkacakmı.Bahsettiğiniz yerlere gitmeniz için iyi bir puanınızın olması lazım.Ben de öğretmenim 14 yıldır doğuda görev yapıyorum.(Bunun 5 yılını köyde geçirdim) buna rağmen her yıl tayin istiyorum ankara Eskişehir gibi yerlere.malesef çıkmıyor...

albeton
21-02-2011, 00:33
Tayin istemek hoşta ama acaba çıkacakmı.Bahsettiğiniz yerlere gitmeniz için iyi bir puanınızın olması lazım.Ben de öğretmenim 14 yıldır doğuda görev yapıyorum.(Bunun 5 yılını köyde geçirdim) buna rağmen her yıl tayin istiyorum ankara Eskişehir gibi yerlere.malesef çıkmıyor...

hocam branşım ingilizce. buda tayinde avantaj sağlıyor.

sulhi yücel
21-02-2011, 14:01
arkadaşlar 6 sayfalardaki yazıları tek tek okudum bence de fethiye ile çanakkale biz balıkçılar için iyi bir tecih olsa gerek.

cemates
23-02-2011, 02:50
Ülkemizin her bir yeri ayrı güzel...
ama son 10 ayda gezdiğim gördüğüm;manisa,izmir,ankara,aksaray,niğde,adana,gaziantep,kahramanmaraş,şanlıurfa,diyarbakır gibi şehirlerden sonra yine en iyisi memleketim "gebze" derim ama denizimizi bitirdiler... :( bu yüzden ayvalık yada fethiye bu 2 yerde olmak çok isterdim..

azimli
28-02-2011, 23:49
bir başkadır benim memleketim bana sorarsanız tire derim.güme dağının eteklerinde uçsuz bucaksız küçükmenderes ovası.evliya çelebininde dediği gibi yeşil tire
kuşadasına 45 dakika izmir 1 saat tabiki davutlardan gümülüre kadar bütün sahil şeridine mükemmel ulaşım

kocum35
04-04-2011, 19:24
Birde çandarliyi Deneyin Derim

isottevfik
04-04-2011, 21:02
Ali kardesim, Fethiye demissin fethiye'ye sıklıkla giden bir kisiyim. Kızım orada Y.Hmsrl. Okuyor. Kardesim,dayılarım ve cocukları derken yaklasık 25 hane kadar varız orada.( Ben Bursa'dayım) Ama yazın orası cok sıcak.İnanki kafanı dısarı cıkaramıyorsun.Hemde o kadar dagınık ve genis bir alanda ki Sanki Istanbul.Trafik dersen, sen cal ben oynuyum misali.Gerci mimari yapısı cok mu cok guzel.İngiliz mimarisi hakim.Genelde dubleks. 350 - 400 tl.arası kira. Ama derim ki İmkanın varsa Fethiye'ye 20 Km. mesafede GOCEK var. Yazın da oraya gore cok serin. Yazın cıvıl cıvıl,kısın ise oldukca sakin. Oraya yerlesmis yerli ve yabancı insanlar birhayli cok.yani kultur seviyesi oldukca yuksek. Tanınmıs marketler zıncırı olan 4 yada 5 market var. Yalnız orada yasamak Fethiye'ye gore % 15-20 daha pahalı. Once tatil amaclı bir gez,sonra kararını ver kardesim. yerlesirsende cayını icmeye gelir, birlikte balıgada cıkarız.Tevfik.

KorkutAta
04-04-2011, 22:08
Şöyle Akdeniz, Karadeniz karması bir şey olsa harika olurdu:rolleyes:

isottevfik
04-04-2011, 22:15
Şöyle Akdeniz, Karadeniz karması bir şey olsa harika olurdu:rolleyes: Muharrem kardes, sana bana kalsa KARADENİZ deriz ama, coluk cocuk bize secenek sansı bırakmazlar.Onlar biraz da haklı olarak turistik ve hareketli yerler isterler.Tevfik.

Candy_Man
06-04-2011, 01:49
2-3 sene önce Zonguldaklı bir arkadaşımın köyüne gitmiştik 5 kafadar.Zonguldak güzel bir yer. Gelişmiş şehir-ilçe merkezleri, sahil şeridi, köylerindeki doğal yaşamla ulaşım kolaylığının birleşiminden doğan rahatlık insanlarının iyi niyeti.Temiz havası ve doğası tatlı ve tuzlu su avlakları ve en önemlisi İstanbul'a yakınlığı bakımından güzel bir şehir. Oradan Bartın'a geçtik arabayla çadır felan götürdük. 1 gece sahile çadır kurduk. Yani bartın güzel bir yer ama küçük. Çocuklar sıkılır. Çanakkale'yede geçen sene gitmek nasip oldu sonunda.Şehitlik taraflarına gittim çok tarihsel gerçekten. Balık konusundada zengin bi il.Ama böle sağa sola bakınca küçük şehir olduğu belli yani.Nebilim kurak gibi sanki biyerlere uzak hissediyosun kendini hep. Çok kötü bi duygudur bu bilmiyorum yaşayan oldumu hiç böyle bişey.Giresun'luyum ama çok gitme fırsatım olmadı. En son 2006 da gittim.Güzel bi yer tamamen tabiat.Nere bakarsan tabiat başkada bişey yok :) Sabahları uyandığında en ufak bir yorgunluk yok.Kışları çok yağışlı geçer.Yazın güzeldir.Fazla açık alan bulamazsınız yaylaya çıkmadığınız sürece arkanızda hep bir dağ vardır.Balıkçılık bakımından tatmin edicidir.Fakat insanları pek gelişmiş bi yaşama adapte değildir.Forumda bile Giresundan tek tük çıkar dikkatinizi çektiyse. Sanki orda hiç balık tutan yokmuş gibi.Ama aslında olay insanların internet kullanımı alışkanlığının az olmasıdır. Bence yerleşin İstanbul'a. Karadenize geçişin en dar yeri olduğundan balıkçılık ilerlemiştir.Avlak çoktur.Kara avcılığı imkanlarıda vardır.Dünyanın en güzel kızıdır İstanbul. Aşığı çoktur. Memnun değilim diyen bile herşeyi geride bırakıp gidemez çoğu zaman. Pahalıdır derler filan hikaye; ucuzuda var efendim. Kalabalık diyen var tercih meselesi ;bomboşş yerleri var İstanbulun.Adaları var. Yarım saatte bambaşka bi ortama girersiniz adalara giderseniz. Her şehirde ne meşhursa İstanbul'da mevcut.Hangi saatte aklına ne geliyorsa ulaşabileceğin bi yer.Doğal-tarihi güzellikleride var.Ulaşım sorunu var ama yeni metro projesi sayesinde inanıyorumki 3 sene sonra gerçekten ulaşmak isteyenle ;rahat ulaşmak yada gezmek isteyenler ayrı ayrı kanalize olacağından trafik sorunu büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.Ayrıca trafik İstanbul'un neresinden neresine gideceğinize bağlı bir durumdur hiç denk gelmeyenler de var trafiğe.Benim şuanda sayamadığım,aklıma gelmeyen hatta bilmediğim çok daha fazla özelliği var emin olun. Sakin semtlerden birinde yaşayabilirsiniz. Pişman olmazsınız yani. Hakkınızda hayırlısını diliyorum.

ozan
06-04-2011, 10:18
herkes bişeyler demiş ama doğru şık ortada kalmış. Antalya hemde merkez. tutarsın evini biraz kenardan ya da bir site içinde. kenarda 400-site içi 500- 700 arası yeter. sonra gaazipaşadan kalkana kadar senin fethiye 2 saat yayladan. kış dersen şubat başı mart 15 arası. balık pek yok gibi ama adrasanda kuzu gazipaşada mercan manvgatta fangri mırmır var genede bişeyler.
gelelim şehir işine. çocuklar için okul belki dershane hepsi mevcut. hastane istemediğin kadar . alışveriş merkezi kıyamet. yaz kış plaj haberlerinde ilk önce Antalya var neden ? çünkü sahili 640 km. :D

tarcan
06-04-2011, 11:00
herkes bişeyler demiş ama doğru şık ortada kalmış. Antalya hemde merkez. tutarsın evini biraz kenardan ya da bir site içinde. kenarda 400-site içi 500- 700 arası yeter. sonra gaazipaşadan kalkana kadar senin fethiye 2 saat yayladan. kış dersen şubat başı mart 15 arası. balık pek yok gibi ama adrasanda kuzu gazipaşada mercan manvgatta fangri mırmır var genede bişeyler.
gelelim şehir işine. çocuklar için okul belki dershane hepsi mevcut. hastane istemediğin kadar . alışveriş merkezi kıyamet. yaz kış plaj haberlerinde ilk önce Antalya var neden ? çünkü sahili 640 km. :D

Off Ozan ooff..
Sabah sabah erittin gene Beni...

feridun_45
06-04-2011, 12:12
size son 20 yılın tecrübesini aktarmak isterim...
ben isteklerim doğrultusunda daha mutlu olacağıma inanarak tam 5 yer değiştirdim .sırasıyla: konya,doğubayazıt,lüleburgaz,manisa saruhanlı ve şimdiki yerim manisa markez..her gittiğim yere umutlarımı hayallerimi beklentilerimide götürdüm ve 20 senenin sonunda geldiğim nokta şu oldu...gittiğim yerde aradığımı bulmanın ,mutlu olmanın tek sırrı KENDİMİ ORAYA GÖTÜRMEDEN GİTMEK..
YANİ SİZ ŞU ANDA BULUNDUĞUNUZ YERDE NE KADAR MUTLUYSANIZ ,DÜNYANIN NERESİNE GİDERSENİZ GİDİN O KADAR MUTLU OLABİLİRSİNİZANCAK.
MUTLULUK SİZİN BAZI ŞEYLER VERDİĞİNİZ DEĞERLE İLGİLİ...ve bu değer yargılarınızı değiştirmediğiniz sürece her yer size eşit mutluluk veya mutsuzluk sağlayacaktır...dolayısıyla mutlu olduğunuz şeylerinde mutsuz olduğunuz şeylerinde asıl sebebi sizsiniz..
o yüzden boşuna yer değiştirmeye kalkmayın..değiştireceksenizde ya kendinizi götürmeden gidin yada kendinizi değiştirip gidin...
ha bu nasıl olur derseniz bunuda gerekirse ileride konuşuruz..selametle kalın

nazmix60
10-04-2011, 17:39
bravo feridun abi.ben türkçe öğretmeniyim.bayıldım anlatımınıza

balli
10-04-2011, 17:55
bravo feridun abi.ben türkçe öğretmeniyim.bayıldım anlatımınıza

Hocam, yenisiniz galiba?:)

kilicbey
10-04-2011, 23:46
Sende bayağı eskisin galiba abi, uğraşma benim öğretmenimle:p;):D:)

ZIPKINCI IBO
11-04-2011, 01:05
Ege ile Akdeniz`in birlestigi bolge yeryuzu cennetidir. Datca, Knidos, Gokova Korfezi, Dalaman, Sarigerme, Hisaronu Korfezi... bunlarin hepsini teker teker degerlendirmek lazim.

Diger yandan, Kas, Fethiye, Gocek gibi daha turistik yerlerde cok hizli ve uzucu bir betonlasma, kalabaliklasma var malesef. Buralari on sene arayla iki kez gormus biri olarak, ikinci gittigimde buyuk hayal kirikligi yasadigimi soylemeliyim. On sene once gidisimde hayran kaldigim dogal guzelligi, denizin mavisini, ormanin yesilini, baligin bollugunu, kentin genelindeki sevimli havayi, keyfi ikinci gidisimde asla bulamadim. Fakat Alanya ve ozellikle de dogusuna dogru, yani Gazipasa tarafi bambaskadir. Mutlaka gorulmelidir.

Karadeniz`de ise Amasra, Cide, Sinop unutulmamali. Dogu Karadeniz, ozellikle Giresun, Trabzon, Rize taraflari malesef cennet kiyi seridinden otoyol gecirilmesi nedeniyle olmus durumda. Bati Karadeniz`de Akcakoca da cok guzeldir.

NOT: Yesil renkli olanlar tavsiye edilen dogal guzellikteki yerler, turuncu renkli olanlar gecmiste cok guzelken artik bozulmaya baslayanlar, kirmizi renkliler ise malesef dogasi oldurulmus olanlar. Boylesi daha kolay olur diye dusundum. ;)

1gülüm
17-04-2011, 19:07
:) Ya boşverin orayı,burayı,gelin yanıma,hiç olmazsa biriniz

ustam nede güzel soylemiş canakkale,yi usta işallah gelcem saroza .

alper.bjk
20-04-2011, 15:39
Merabalar Ben Işim Geregi Hersene 6.7 Ay Kuş Adasinda Kaliyorum Bence Bir ögretmen Için Yaşanacabilecek Yegane Yerlerden Yazin Cok Sicak Olmuyor Kişinda Nede Cok Soguk Oluyor Aradiginiz Herşey Var Kiralarda Ucuz Gecen Yil Yilanli Koyunda,ki Bilen Bilir Harika Bir Deniz Manzarasi Vardir Bütün Deniz Ayaginizin Altinda Sol Tarafinizda Güvercin Ada Sag Tarafinizda Marinayakadar Uzanir Manzara Neyse Site Içinde Havuzlu Site Belirteyim Güvenlik,de Dahil 550 Liraya Tutmuştum Dubleks Saray Gibi Bir Evdi Saten Bu Yilin Sonunda Oradan Bir Ev Almaya Karar Verdim Eşimle Aklimizdada Bir Kaç Yer Var Kismetse Bu Yaz Gittigimizde Işi Bitirecegiz Benim Her Zaman Favori Yerim Kuşadasi Caninmi Sikildi 30 Dk Didimdesin Olmadimi Bodrum Olmadi şirinceye Kahvalti Yapmaya Dünyanin Engüzel şaraplarinin Yapildigi Yer şirince Kuşadasi Diyorum Başka Bişey Demiyorum...:)

ZEYNEL_59
21-04-2011, 12:20
Ben Çanakkale ye hayranım. Orta halli ne çok küçük nede çok büyük. Doğası güzel. Tatil yörelerine yakın. Egeye kıyısı - Marmara ya kıyısı var. İstanbul da kıyısına yalıların dizildiği boğazın bozulmamışı var. Havası güzel. Çok kışı olmaz. İnsana azıcık kışta lazım. :) Bilmiyorum ben Tekirdağ a çok bağlı bir insanım ve doğduğum sokakta yaşıyorum hala. Ama il değiştireceksin derler ve şans tanırlarsa kesinlikle Çanakkale derim. Türkiye nin çok yerini gezdim. Ama hiçbir yer böyle bir kanı bırakmadı.

albeton
21-04-2011, 20:32
bu başlığın yerini değiştirmek ne kadar gereksiz olmuş... 6 aydır istikrarlı bir şekilde , kıvamında ilerliyordu.

dersim
21-04-2011, 21:23
Ben Çanakkale ye hayranım. Orta halli ne çok küçük nede çok büyük. Doğası güzel. Tatil yörelerine yakın. Egeye kıyısı - Marmara ya kıyısı var. İstanbul da kıyısına yalıların dizildiği boğazın bozulmamışı var. Havası güzel. Çok kışı olmaz. İnsana azıcık kışta lazım. :) Bilmiyorum ben Tekirdağ a çok bağlı bir insanım ve doğduğum sokakta yaşıyorum hala. Ama il değiştireceksin derler ve şans tanırlarsa kesinlikle Çanakkale derim. Türkiye nin çok yerini gezdim. Ama hiçbir yer böyle bir kanı bırakmadı.

aynen katılıyorum çok güzel özetlemişsin,hayalimdeki şehir şehitler diarı çanakkale.

mehmetişbilir
22-04-2011, 16:25

katılıyorum abi :D

albeton
10-05-2011, 17:17
Dikilide yaşayan üyemiz varmı. Dikili yaşamak için mantıklı gibi.

Hooijdonk
10-05-2011, 21:47
Bir Karadenizli olarak Samsun diyorum.

violinist41
29-05-2011, 22:54
Havasına, denizine doyamadığım; burnumda tüten memleketim..Çanakkale..Doğduğum, doyduğum ve işim icabı uzakta, özlemiyle yandığım güzel Gökçeada...

mehteran
31-05-2011, 09:09
Herzaman istemişimdir, şöğle odunla kömürle uğraşılmayacak bir yer olsun diye, ama şansımızdanmıdır nedir öğle biryerde yaşıyorumki sormayın gitsin... Hergün sallanır, havası Türkiyede hiç biryerde yoktur, günde dört mevsimi birden yaşarsınız... Yaz ayını 3 ay görürsen dua et.:p Sobalarımız evden hiç kalkmaz... Ağustos gecelerinde bile soba yaktığımız günler olmuştur..Çalış çalış oduna kömüre çalış. Uzun lafın kısası KÖTÜNAHİYE burası, kim istemez sabahları yataktan kalktığında atlet ve şortla evin içinde gezinmeyi:o Antalya İzmir ne bileyim sıcak memleket işte...Hem sıcak olacak, hem su kıyısı olacak, hemde insanları candan ve samimi olacak, ne yazıkki günümüz şartlarında samimi insanları bulmak hayli zor olsada gönül çekiyor işte... Bakalım takavit olunca rabbim bizi nerelere atacak.. Tabiki ozamana kadar sallantıdan gitmessek.:rolleyes:

merkury33
31-05-2011, 09:52
sakın mersine gelme, hayal kırıklığına uğrayabilirsin. bizde bir söz vardır; "herkes gider mersine bizde işler tersine". birtane daha; Adana Mersin tokatımı yersin.
Şaka bir tarafa (mersinli hemşerilerim kızmadan) sana mersini yine de kısaca anlatayım ilgilenenler olur diye.
Mersin sıcak nir memlekettir. öyleki biz kışın soba yakmayız bile. sade bir merkezi vardır deniz kenarında ama denize giremezsin balık tutamazsın eskisi gibi değil. kocaman limanı vardır ama bize faydası yok. Tatil yapmak için yazlık alman gerekir en az 50-60 km silifkeye doğru yol alırsın. Yazın öyle bir sıcaktırki değerler 35derece ve 80nem oldumu dayanılacak gibi değildir.
Kış ayları çok çok güzel bir memleket ama yaz aylarında bir yazlığının daha olması şart. Orneğin yaylada yazlığın olabilir. 20 dakikada yaylaya çıkıyorsun mersin ve deniz ayaklarının altında ve serin ve temiz bir hava seni karşılıyor.
Meyveler sebzeler boldur mersinde, suda boldur. eğer bir bahçen varsa kendi çapında yetiştiricilkte yapabilirsin. bağ bahçelerden çok güzel şeyler çıkıyor; portakal, muz, pepino, ananas, kivi, domates bol miktarda yetiştirebilirsin.
biraz uzun anlattım ama, sözün kısası mersin çok güzel bir memleket olmasına rağmen yazları çok sıcak olur, bir de çarpık kentleşme ve göç kenti kalabalıklaştırdı ve hizmetler yetersiz kaldı.
iyisiyle kötüsüyle söyleyecek çok şey var ama şimdilik bu kadar. soracakların olursa sorabilirsin 10 yıldır mersindeyim, ve ayrıca çocukluğumda burada geçti. hertürlü sorunu cevaplarım.
kendi görüşüm ise Ankarada kal. ankarayıda iyi bilirim, emeklilikten sonra gidecek bir yer bulursan daha iyi olur. oralarda ege kıyılarını tercih edeceğini sanıyorum.
iyi günler.

nazmix60
23-07-2011, 00:13

pardon abi uzun zamandır giremiyodum, ancak cevaplandırıyorum sorunu. evet yeniyim galiba.aslında biraz oldu sanırım aranıza katılalı ama pek fırsat bulup da yazamıyorum.selamlar saygılar

Amenthalas
23-07-2011, 10:01
şimdi güzel kardeşim gözünü sol tarafa iliştiriyorsun ve şehir kısmını okuyorsun ... oldu bitti sebebe gerek bile yok

Cenani
25-07-2011, 11:33
Ülkemizin her yanı ayrı güzel. Yaşanacak çok da güzel yerler mevcut.

Çanakkale civarı mesela Babakale, Sivrice...

İzmir civarı mesela Seferihisar ki Türkiye'de ki 4 Citta Slow ünvanına sahip yerlerden biri.

albeton
25-07-2011, 22:31
arkadaşlar , Ayvalık ilçemize Tayin istedim. çıkmadı. Tek okul yazdığım için fazla umutlu değildim zaten. Şimdi önümde tekrar düşünmek için 1 yıl var. Sanırım seneye Çanakkaleyi de yazıcam. Anlıyacağınız en az bir yıl daha Ankara göllerine çaylarına devam.:(

utatuka
05-08-2011, 18:51
keçiyi kaçırmıştım da... turgutreiste buldum...

inatçı burdan başka bi yere gitmem diyo... keçi işte!

albeton
31-12-2011, 13:09
keçiyi kaçırmıştım da... turgutreiste buldum...

inatçı burdan başka bi yere gitmem diyo... keçi işte!

Benim keçiler feci zorluyor.

laborant1986
01-01-2012, 13:28
bodrum bitez , ayvalık bandırma mudanya hepsinin avantajı ve dezavantajı farklı ama ben olsam ayvalık derim :)

merkury33
15-07-2012, 17:22
izmirde mezar parası almıyorlarmış, bu arada haber vermek istedim

CengizHan.16
28-07-2012, 17:51
Önceliğim her zaman Bursa'dır, sonra da Balıkesir..

emrepasa
12-08-2012, 07:55
datça da yaşayan var mı?bebeliğimden bu yana haritaya bakar hayalini kurarım.

kemmrt
12-08-2012, 22:03
Beleş mezar mı varmış İzmir'de?

fztyasin
13-08-2012, 15:22
Başlık bayağı eski ama ben de fikirlerimi sunmak isterim hocam. Yaşım genç olmasına rağmen iş staj eğitim gezi vb sebeplerle yaklaşım 35 il ve bi o kadar da ilçe gezdim güzel memleketimizde.
Yaşanacak, görülecek şehir, insanı güzel, doğası güzel, havası güzel İzmir'i tavsiye ederim. Bir ara Amasra'yı şormuşsunuz Bartın Amasra'dan bahsediyorsunuz sanırım eğer İzmir'de yaşamayı düşünmesem sosyal olanakları daha az da olsa kesinlikle Amasra'da yaşamak isterdim mavi ve yeşilin mükemmel sentezi olan, insanları hoşgörüde birbirleriyle yarışa tutuşmuş güzel bir kent.
Avcılık konusunda Amasra konusunda bilgim yok ancak İzmir'de il merkezi hariç çok güzel vakit geçirebileceğiniz yerler mevcut.

umarım ufak da olsa bir fikir vermiştir. Hayırlısı sizin için neyse o olsun iyi günler dilerim

albeton
15-08-2012, 00:40
Arkadaşlar Demreli varmı? Ya da Demreyi her bakımdan iyi bilen?

mfhasim
15-08-2012, 02:02
Herkes çanakkale demiş,hayallerde yaşıyorum galiba :)

cankiri
15-08-2012, 02:24
arkadaşlar , Ayvalık ilçemize Tayin istedim. çıkmadı. Tek okul yazdığım için fazla umutlu değildim zaten. Şimdi önümde tekrar düşünmek için 1 yıl var. Sanırım seneye Çanakkaleyi de yazıcam. Anlıyacağınız en az bir yıl daha Ankara göllerine çaylarına devam.:(
Ali çanakkalede çıkmaz ben çok denedim:)güzel yerin kıymetini en iyi içanadolulular bilir.çocukluğu ve gençliği ankarada geçmiş biri olarak seni gayet iyi anlıyorum.ayvalık ve çanakkaleyi ısrarla dene hocam.

emrepasa
15-08-2012, 04:22
Arkadaşlar Demreli varmı? Ya da Demreyi her bakımdan iyi bilen?

benim favorilerimden kaş/demre.eğer ihtimalin varsa saniye bekleme derim.kaş dan bir kere geçtim.demre yi de herzaman tv ve sanal alemden takıp ettım ama çok sevıyorum hocam.

albeton
22-08-2012, 01:42
arkadaşlar hayırlısıyla Demre ye tayinim çıktı. 3 gün önce oradaydım,küçük sevimli bir yer, insanları çok iyiydi, yada büyükşehirden sonra bana öyle geldi.

turkuax
22-08-2012, 11:31
Hayırlı olsun Ali Bey. Umarım beklentilerinizi karşılarsınız. Ara ara bilgilendirmelerinizi bekliyoruz yine :)

reddeck
19-10-2013, 14:34
konu cok onceleri acilmis ama nacizane bir fikirde benden gelsin. bende edremit diyorum.

Şimal
19-10-2013, 21:03
Benim için kesinlikle Şile derdim.Hayatımda çok özel bir yeri olan mekandır, her fırsatta, kar yağdığında bile tek bir gözleme yemek için gidebilirim.
Allah ömür verirde emekliliğimi görebilirsem, yaşamak isteyeceğim nadide bir yerdir.:rolleyes:

ZIPKINCI IBO
20-10-2013, 21:13
Ankara, Yozgat, Kırşehir, Çankırı :eek: dermişim... :D

Tabi ki Çanakkale, Balıkesir, Muğla ve Antalya'nın tüm kıyı kasabaları... :thumb:

Emre
20-10-2013, 21:51
BODRUM .

güray17
21-10-2013, 00:47
sakarya karasu...harika bir yer ...balığı manzarası deresi gölü her şeyi var

ismailemre26
19-08-2014, 09:59
arkadaşlar hayırlısıyla Demre ye tayinim çıktı. 3 gün önce oradaydım,küçük sevimli bir yer, insanları çok iyiydi, yada büyükşehirden sonra bana öyle geldi.

ismailemre26
19-08-2014, 10:04
albeton hocam demre tayini nasıl gidiyor?

skoylu
19-08-2014, 17:41
Yaşanacak il / ilçe?

Aslında bir kaç tane var. Birisi İstanbul / Moda. İkincisi İstanbul / Tarabya. Birde mesela İstanbul / Beşiktaş sayılabilir.

Balığa gidilecek, tatile gidilecek il ilçe demek başka, yaşanacak demek başka. Yaşanacak dediğinizde, en ideali, Türkiye çapında buralar. Ha, yaşamak için her ay en az 10 asgari ücret kazanıyor olmanız lazım o ayrı konu.