Kepek İçinde Kurt Üretmek

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında TANAY tarafından paylaşıldı.

1. TANAY

TANAY mehmet gözaydın

Herkese Merhaba;
    Sizlere Balıkesir'de tatlı su balık avcı yapanlardan duyduğum kurt üretme tarifini anlatmaya çalışayım 1 kg kadar kepek alıp naylon torbaya koyuyoruz. içine balık kafası ve içi, tavuk iç organları veya ciğerden herhangi birini veya karışık olarak bir miktar koyuyoruz. (fazla olmasına gerek yok) dışarıya ağzı açık bir şekilde asıyoruz. bir süre sonra kepek içinde kurtlar oluşmaya başlıyor.
    Ben tatlı suda hiç balık avına gitmedim. Gidenlerin muhabbetinden dinledim ve sahilde yaptım. Ancak kurtlar büyümeye fırsat olmadan tatil bitti. o yüzden denizde deneyemedim. hepinize iyi avlar.

2. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Mehmet Abi paylasim icin tesekkurler.Cok zahmetli ve igrenc olsada bu hobi icin deger.
    Rastgele...

3. Eran

Eran Erhan Arı

Favori Kamış:
    Shimano nexave 5-20 gr 210-240 cm
    En İyi Avı:
    47 cm levrek
    Kepek/un kurdunu üretmek için gayet mantıklı bir yöntem. Ancak kepek kurtlarının yaşam siklusu çok hızlıdır bu sebeple eğer hızlı davranılmazsa elinizde çok tatlı görünümde Un böcekleriniz olur ve avlanamazsınız. Ancak oluşan bu bözekleri üzeri delikli içinde 2 parmak kum, kumun üzerine de kepek serpilmiş bir ortama koyarsanız bir süre sonra yeni kurtçuklar görürsünüz. 2. bir aynı şekilde hazırlanmış kaba sadece böcekleri alır ve bu rotasyonu tekrarlarsanız bir Kepek kurdu üretme prosesine sahip olmuş olursunuz.
    Ancak dikkat, bu kurtlar ve böcekler protozoal hastalıkların vektörleridirler, yani taşıyıcısıdırlar. Kullanımdan sonra hijyene çok dikkat edilmelidir!!!

4. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
    Evet Mehmet abi, Susurluk'taki tatlı su avcıları da bu yöntemi kullanıyorlar, bu kurtlara yerel olarak bülbül diyorlar.

5. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    ben azda olsa balıkesirde tatlı su avına giderim gittiğimdede sadece ak balık tutarım vede kurtla bunun için iç organ yada et kullanmanıza gerek yok çok kokar kepeğin içine sıyrılmış tavuk kemiği atarsınız her balığa gidişte üst kısma çıkan kurtları alıp gidersiniz

6. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna

Abi kurt yerine tavuk ciğeri, özellikle de kalp kısmı çok etkili.

7. Cumali

Cumali gokhan

bence bir tavuk alın hem yem yapın hemde balık tutamassanız oturup ızgara yaparsınız kurtla ugrasana kadar daha pratik

8. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

arkadaşlar ben yaklaşık 17 yıldır şamandıralı fly sistemi ile avlanıyorum özellikle ak balık gümüş tatlı su kefali ve alabalık gibi türleri bu sistemle(şamandıralı fly) mayıs- ekim dönemi bulanık olmayan sularda süper iş yapıyor yem takma derdi olmadığı gibi 2 saatte yiyecek balığı alırsınız

genelde tercih edilen sinekler:kırmızı siyah sarı beyaz larva şimdilik ben iki örnek sundum

Bu sistemi kullanmaya başladığınızda hem zevki bir av yapacak hemde sevmediğiniz yemle uğraşmanıza gerek kalmayacak. üstelik tek yerede sabitlenip kalmaz balığın olduğu her yeri tarar aynı zamanda spor da yapmış olursunuz. balıkmı, diğer yakalama usullerinin hepisinden fazla yakalama şansı var yanlız sizden ricam kurallar cercevesinde avlanmanız.her atışata balık alıyorum diye kovanızı doldurmanıza gerek yok o gün size yeterli olanla yetinin.
    herkese rasgele

Son düzenleme: 13 Kasım 2010
  9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Kasım abi bir sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim.

Bu sistemde çoklu fly mı kullanıyorsun yoksa fly tek mi? Resimde çoklu gibi ama?:)

10. sinekci-fly

Sistemi yeni kullanacaklar için ben genelde tekli sinek öneriyorum atış noktalarına düzgün atış yaptıktan sonra tercihim 2 veya en fazla üç olmalı üçlü olmasının tek nedeni farklı zamanlarda balığın farklı renk tercih edeceğinden sık sık sinek değiştirme zahmetine girmemek.

11. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    kimse yanlış anlamasın kusurada bakmasın ben yemi takıp oltayı denize atacam misinayı alacam elime balık kafayı attıracak o misinaya ben tasmayı takıp çekecem sahte yemi sevmiyorum

12. sinekci-fly

BURHANİYELİ Arkadaşım yanlış anlıyacak veye kusura bakıllacak bi durum yok bende denizde avlansam levrek çupra akya avlarsam dönüpte tatlı su kefaline gümüşe alabalık a yapay yemle avlanma hikayelerine bakmam. Hiç tatlı suda avladınızmı,?adınız ve yaşınızı bilmediğimden hitapta zorlanıyorum umarım birgün senin olduğun yerlere tatile gelirizde deniz balıkcılığı ile ilgili avlanmalarda bizlere yardımcı olursunuz. selam ve sevgiler.

13. gbasibek

gbasibek Gürcan BAŞIBEK

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin
    Favori Makine:
    Okuma Trio30
    En İyi Avı:
    1.5 Kg Levrek
    Eğer bahsetmiş olduğunuz kurt tenebrio molitor ise suda kesinlikle hemen ölüyrlar tarantulalarımı bu kurtlarla besliyorum. Döngüleri eğer ısısı yüksek olmazsa yavaşlıyor ama bahsettiğim gibi suda hiç dayanamıyorlar eğer başlangıç için kültür arar iseniz yardımcı olurum.