Çapari hakkında Yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında backdraft tarafından paylaşıldı.

1. backdraft

backdraft Emir

Favori Kamış:
    ALBA STAR
    Konu başlığından da anlıyabileceğiniz gibi Çapari hakkında usta abilerimden yardım isteyebilirmiyim ( forum da yeni olduğumdan hatalı bişey yaparsam şimdiden mazur görülürse mutlu olurum )

Öncelikle 10 lu aldığımız hazır çaparilere karışmış olan yada atılmış igneleri bağlamak konusunda yardım isticektim bölece 15 li çapari elde etmiş olmayı umuyorum.Bu konuda çapari bedenine iğne ilave etmek konusunda deneyimli abilerimden yardım isticektim.

2.sorum olarak çapari altı yemli mantarlı çinekop takımını bağlama konusunda yardım edebilirseniz çok mutlu olurum Şimdiden saygılarımla

2. omerergin

omerergin ÖMER

....

vuuu 15 li :D
    kardeş önce bağlamasını öğrenmelisin sonra beden köstek kavramı derken hangisine kaç numara misine gider bunları bi araştır istersen

3. gladioman

gladioman mulayım naci

Favori Kamış:
    SHIMANO ASPIRE AX TELE SURF 4,30 MT 200 GR
    Favori Makine:
    SHIMANO Biomaster 8000 PG
    En İyi Avı:
    kofana - turna 82 cm
    tabi bugun bogazda istavrit çoktu sende mi yoksa bugun bogazda balık tuttunda 15 li köstege heves sardın =) ben bugun 20 li gördüm

4. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    emir köstekleri hazır al bence hiç uğraşma 100 lü istavrit köstekleri 5 tl civarı. ben köstekleri hazır alıyorum bedene kendim donatıyorum hatta bazen karışık renklerde yapıyorum. hazır takımlar çabuk gam yapıyor benim bağladığım takımlarda pek sıkıntı yaşamadım. karışan takımların iğnelerini ise temizleyip çapari nasıl bağlanır internetten bakıp birşeyler yapabilirsin. çapari bağlamakla ilgili bir çok video var arama motorlarında aratırsan görebilirsin. orada da kaç numara misina kaç numara beden misinası kullanacağın hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

5. backdraft

backdraft Emir

Favori Kamış:
    ALBA STAR
    Engin abim vallahi beni tam olarak bi sen anlamışsın tam olarak anlatmak istediğim tam olarak buydu abi bedene bağlamayı bi ögrensem üstesinden gelicem gerçekten teşekkürler abim

6. özcan bolat

özcan bolat özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE 4.50 mt sörf kamış
    Favori Makine:
    okuma salina 2
    çok basit merak etme ben tv izlerken falan elim boş kalmasın diye boyuna yaparım bi zamandan sonra adamda hastalık oluyor ,bazan ipin ucunu kaçırıp kaptırıyorum kendimi :) balığa gidiyorum açıyorum çapariyi o da ne? 4,50 sörf kamışım bile bu takımı atmaz bir keresinde 20 /25 arası köstek bağlamışım bedene e aralarıda açık ,uzun köstek olunca nerden nereye :) aklıma geldi paylaşayım dedim