Uykum kaçtı bende sahtelerımı gideyım dedım Lüfere

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında borukurdu_17 tarafından paylaşıldı.

1. borukurdu_17

borukurdu_17 Birkan

Favori Kamış:
    Basit 20-30 liralık kamişlar
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Lüfer 900 gr,1kg cıvarı sargoz,1,5 kg civarı kefal.
    Bayramın üçüncü günü Kilitbahir de akşam saatlerinde tekneler yıne lüfer için yanaştılar kıyıya kı adamlarla sohbet ediyoz neredeyse o kadar kıyıya yakınlar ki tekneler bır yön içerisinde tur atıyorlar, canlı zargana ile bır kaç adet lüfer aldıklarını gördum fakat eskı yıllara göre balık çok az. Bende bısmillah strıke pro marka eg-033f model kupa balığı sahtesini salladım teknelerın arasına at çek ataçek her türlu aksıyon, yediremedim balığı bir türlü; Yanımdaki arkadaş bir adet iyi bir lüfer aldı.Bende o günden ve bu geceden beri ben neden alamadım ben neden alamdım diye uykumu kendı kendıme kaçırdım ve aldım sahtelerimi hazırladım takımlarımı girdim forum siteme ,yazdım bu satırları eğer yer bulabilirsem ....

kısmet ve şansımda yaver giderse resimleri payalaşırım ,İnşallah iyi bir hıkayesi olur .Herkese ıyı bır pazar dilerim.

2. mustafaonur

mustafaonur mustafa onur

inşallah rast gelir de hikayesini zevkle okuruz.

3. cüneyt yılmaz

cüneyt yılmaz Cüneyt YILMAZ

Geçen senelerde Lüferde arkadaşların karpuz ve limon diye tabir ettiği sahteler ile kıyıdan lüfere iyi çalıştığını duyuyorduk. Hatta karpuz denilen yeşil sırtlı sahte Çanakkaleli kıyı avcıları tarafından çok tutuldu. Yazın Çanakkale merkezdeki melzeme satan dükanlardan özellikle aradım ancak bulamadım. Lüfer sezonu için getirtmiş olabilirler. Rast gelsin.

Son düzenleme: 21 Kasım 2010