Sarozda balık avları

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında erkanra tarafından paylaşıldı.

1. erkanra

erkanra erkan

En İyi Avı:
    Sinarit - 3kg, Zargana 2,5kg
    Sevgili arkadaşlar,
    Aranıza yeni katıldığımız için çok mutluyuz. Biz iki kardeş olup, çocuklugumuzdan beri balık ve deniz ile iç içeyiz. Size yeni aldığımız teknemiz ile 15.08.2010 tarihi Saat: 16,00 - 19,00 arası Saroz Sultaniçe açıklarında yaptığımız Sinarit avı sonrası abimle beraber tuttuğumuz balıkların resimleri ekledim. Balıklar sırtı avcılığı ile rapala marka 10cm rapalalar ile 8m derinliklerde tutulmuştur.

Son düzenleme: 27 Kasım 2010
  2. turty

turty turan

Favori Kamış:
    FOX HORİZON SFD
    Favori Makine:
    FOX STRATOS FS 12000 MAG
    En İyi Avı:
    TROFE SAZAN 39.50 :) nasipse
    aramıza hoşgeldiniz erkan bey avlarınız daim olması dileği ile ama fotoları pek göremedim bi yanlışlık olmuş olsa gerek

3. GYILMAZ

GYILMAZ GÖKHAN

Favori Kamış:
    Shimano
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Minakop 3KG
    Erkan Bey,aramıza hoş geldiniz,bende aynı bölgede Sultaniçe açıklarında avlanıyorum.Gerçekten çok güzel ve verimli bir bölge.Güzel avlarınızın devamı dileğiyle.Fakat diğer arkadaş gibi bende resimleri göremedim.
    Selamlar,

4. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
  5. NedimBugrul

NedimBugrul nedim

Favori Kamış:
    Albastar
    Favori Makine:
    70 lik Sheaskpere
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık karagöz
    aaramıza hoş geldiniz.

6. alex17900

alex17900 ziya

Selam Kilic'cilar

Selam arkadaslar,burada bize bu sayfayi acan ve bilgilerimiz ile bilgisi olmiyan arkadaslara yardim ettiginiz icin simdiden sag olun, Ben su an Amerikada Californiada yasiyorum ve Subat veya Mart gibi turkiyeye gelecegim,aslen Canakkalenin Eceabat ilcesindenim ama son 22 yili amerikada gecirdim,Buradan Amerikan Long line'nini getirecegim (Amerikan stili yuzer pareget) Ayaklarda kemikle ve normal isik ile Kilic Paregatesi yapacagim 200 oltali yani 5 deniz mili (9.2 kilometrelik yuzer takm.sorum su Bu systemi sarozda yapan veye sdaha once denemis olan varmi?

7. zezu

zezu Okay

Favori Kamış:
    BG 60 DAIWA Makine , D.A.M Green Cross 360 Kamis
    Ziya Bey,
    Arkanıza bakmadan kaçın!
    Iyi geceler.
    :)

8. alex17900

alex17900 ziya

Selam yilmaz usta,size bir sorum var Ben eceabatliyim,C.kale sarozda Kilicbaliginin mevsimi nedir (yuzer paregete icin) her zaman varmi yoksa sadece belirli aylardami bulunuyor,sizin oraya Marmarali kiliccilar mayis haziran gibi geliyorlar fakat Kilic kisinda varmi sarozda? tesekkurler simdiden.

9. alex17900

alex17900 ziya

Arkama bakmadan kacin derken neyi ima ediyorsunuz?yani olmaz gibilerindemi?

10. zezu

zezu Okay

Favori Kamış:
    Acikcasi 200 igneli olta icin site kullanicilarindan kucuk capli da olsa kinamalar gelecegini dusunmus espiri ile karisik boyle bir sey yazmistim ama sanirim yanildim.

Sorunuza gelince bir amatör oltaci olarak en azindan ben bu tip paragat sistemlerini pek sevmedigimi soyleyebilirim.

11. alex17900

alex17900 ziya

Aslinda Haklisiniz buyuk capli oltacilik hakkinda,yillardir Sarozda yasiyorum,bizim insanlarimiz balikcilik ve ciftcilik ile gecinirler ve hicbir zaman yillardir yaptiklari sistemin disina cikmamislardir Barbunya.voli.derin paragat,Yakomoza cikma bui gibi kucuk isler ile ugrasmislardir,yillar sonra Karadenizden Buyuk Trollar Girgirlar Ve marmara bolgesinden gelen zipkinci kilic balik avcilari,burnumuzun dibinde elimizdeki baliklari cok yuksek sayida alip giderler Fakat bizler hala kucuk isler ile gecinmege Calisiriz,yani bizler iki balik yakalayip gunluk masraflarimizi karsiladikmi mutlu oluyoruz,Haydi Girgirlar bos verdim haydi Gece karakiyiya Kacak olarak giren Trol teknelerinide Bos verdim,Yillardir bize gelen baligi yunanli moderen balikcilarin moderen bir sekilde tutmalarina ne demeli, bizim zpkincilar Guzel hava bulup Baliga cikap ayda belki 10 belki 20 kilic yakalarlar yunanlilar bir aticta 40 ila 50 kilic kaldiriyorlar,ben bunlari gordukten sonra yapmam gereken nedir diye dusundum,Yapacagim tek sey sudur Ya teknolojiye uyacagim veya yillardir avlandigimiz gibi gunden gune yasayacagim,Balikcilik ile gecinen bir aile icin benim yapmam gerekeni size soruyorum,sizce ben hala Capara ilemi gecinmeliyim yoksa ileriye bakarak yapmam gerekenimi yapmaliyim. Saygilarim ile Ziya..

12. zezu

zezu Okay

Favori Kamış:
    Ziya Bey,
    Balıkçılıkla geçinen birisi için bu platform sanırım uygun değil , burada sadece sportif ve amatör olarak balıkçılıkla ilgilenenler yazışıyor diye biliyorum.

Bu vesile ile (geciminizi balıkçılık ile sağladığınızı bilmediğimden) espiri mahiyetinde yazdığım yazı sizi uzduyse ozur dilerim.

Saygılarımla

13. alex17900

alex17900 ziya

yok arkadasim uzulmus filan degilim,ama inceliginiz icin tesekkur ederim,belki dediginiz gibi ben bu siteye yanlislik ile uye oldum galiba,ama bilgi almanin siniri yoktur bazen kucuk bir tekneden bile bilgi alabilirsin,bilgilendirilmek gercekten cok guzel birsey,ama yinede tesekkur ederim beni anlayis ile karsiladiginiz icin,iyi gunler.