rapala ve kurşun

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında matti tarafından paylaşıldı.

1. matti

matti murat

herkeze selamlar. arkadaşlar hafta içi boğaza gitmeyi düşünüyorum çinekopa rapala atıcam fakat uzak atışlar için kurşun bağlamak gerekiyor sanırım,nasıl bir bağlantı yapabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardım lütfen.şimdiden teşekkürler..

2. Bildiğim kadarıyla kurşunu klipse takıyorsun. 10 20 30 gr lık kursunu klıpse tak hem akıntı varsa balığı engellemez hemde daha uzağa atabilirsin...

3. drasty41

drasty41 Recep

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast, spro spin2,70 ve 2,40
    Favori Makine:
    shimano exage ryobi ekusima4000
    boğazda avlanacaksan, ağır kurşunlar kullanmalısın. yerine göre 170ve 140 arası kurşun kullanman gerekebilir. makinadan gelen klipse kurşunu takıyorsun sahtenede bir birbuçuk metre beden yap onuda klipse tak rast gelsin :)

4. balikoltasi

balikoltasi Birol

140-170 gr arası kurşuna 30 cm kurşun bedeni yapıp ucuna fırdöndü tak ve makineden gelen klipse geçir, rapalayada kamış boyu kadar misina bağla, ucuna fırdöndü takıp onuda makineden gelen fırdöndüye tak. Sonra gönder 80-100 mt açığa.

5. alcedo

alcedo ümit

Favori Kamış:
    Abu Garcia 2.40 7-28 gr
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinale 3
    En İyi Avı:
    5,5 Kg aynalı sazan, 2,250 Levrek
    Murat Bey boğaza gidecekseniz genelde ağır kurşunlar kullanmanız gerekir. 100-125-150 gr. Makinadan gelen misinanın ucuna taktığınız klipse kurşunu takıp daha sonra da sahtenin bağlı olduğu misinayı bu klipse takabilirsiniz. Aynı şekilde kurşuna 20-30 cmlik bir köstek bağlayarak aynı sistemi yine uygulayabilirsiniz....

6. matti

matti murat

mesele anlaşınmıştır arkadaşlar teşekkür ediyorum ilginize..