alanya-gazipaşa kıyı avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mustafaceylan tarafından paylaşıldı.

1. mustafaceylan

mustafaceylan mustafa

2. alparslan07

alparslan07 izzet

Favori Kamış:
    (Okuma Salina SeaSpin 10-40g)(albastar hera 2811 2.70cm.30-60 gr)(ceboastur pantorga 100g 200g 4.20)
    Favori Makine:
    shimano sahara 3000 fd-spro passion fd 720 & 740-d.a.m 1137 840 quick slr spin 840 fd
    En İyi Avı:
    1430 gr levrek
    selam mustafa:
    aramıza hoşgeldin. almış olduğun set öyle basit bir takım seti o setle fazla bir iş yapacağını zannetmiyorum sahteyi takıp kıyıdan at çek yap diyeceğim ama kamışın spin diil surf bi kamış o takımla gölde veya ırmak kenarlarında ufak av yapabilirsin.kıyıdan at çekde yapabilirsin ama sahte yem fazla uzağa gitmez ve aksiyon da yaptıramassın buda senin verimsiz bir av geçirmene sebep olur.
    bu arada ben manavgat'dayım gazipaşa kıyıları baya güzel balık yönünden zengin.
    artı sana söylemek istediğim ne avlayacağın eğer bu konuda bilgi verirsen sitede bulunan arkadaşlar ve ben nasıl bir takım alacağın hakkında sana bilgi veririz...eğer dediğim gibi ne avı yapacağını ve nerden avlanacağını bildirirsen sana nasıl bir kamış,makina,sahte yem,misina,vs.vs alacağın konusunda yardımcı oluruz...tekrar selamlar hoşçakal.....:)

3. mustafaceylan

mustafaceylan mustafa

sahteyle birlikte kurşun taksak nasıl olur abi.iskeleye gideriz büyük ihtimalle.balık olarak bu ay ne çıkıyor ordan bilmiyorum.

4. alparslan07

alparslan07 izzet

Favori Kamış:
    (Okuma Salina SeaSpin 10-40g)(albastar hera 2811 2.70cm.30-60 gr)(ceboastur pantorga 100g 200g 4.20)
    Favori Makine:
    shimano sahara 3000 fd-spro passion fd 720 & 740-d.a.m 1137 840 quick slr spin 840 fd
    En İyi Avı:
    1430 gr levrek
    selam mustafa:
    sahteye kurşun takılmaz sahtenin suda aksiyonu bozulur yani yüzüşü...mademki sen denemek istiyorsun sahteyi drek misinanın ucuna tak ve atabildiğin kadar uzağa fırlat ve sonra yavaş yavaş makinayla sar...bu konu hakkında geniş bilgi için sitede bulunan kıyıdan balık avcılığı bölümünü incele ...hoşçakal

5. 0utlaw

0utlaw Bahadır köse

Favori Kamış:
    Shakespeare E Series Supraglass 10-20
    Favori Makine:
    D.A.M. Quick 220,D.A.M. Quick 89
    En İyi Avı:
    Levrek, alabalık
    Kiyidan sinarit alinabilen hos guzel yerlerden biridir gazipasa..Aramiza hosgeldiniz...Kursun yerine alternatif sbirolino kullanabilirsiniz sanirim ustalarim daha iyi bilgi verecektir size ama bulabilirseniz bu tip durumlarda ise yarayan bi samandiradir.Forumu biraz gezerseniz epey faydalanirsiniz sanirim.Size rastgele, saygilar...

6. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    selamlar su an acemi oldugunuz icin bu takimla pek balik tutma sansiniz yok diyebilirim eger sahteleri kullanacaksaniz!ben size klasik dip oltasi takimini öneririm su an icin av yeri olarakta ilk önce gazipasa limaninin uzun mendireginden avlanmanizi tavsiye ederim.liman cevresi genelde elbisle otlari ve kumluk bir alan bu yuzden sizin icin daha iyi olur eger kiyidan avlanmaya kalkarsaniz cok takim taktirmaniz kacinilmazdir buda sevkinizi kirar.yaninizda yedek takim mutlaka olsun yem olarak tavuk gögsu ve karides kullanabilirsiniz av saati olarak gun batiminda baslayip aksam 8-9 a kadar ve gece 3-4 baslayip sabah 8 e kadar dip takimiyla balik alabilirsiniz.bu is sabir isidir ve beklerseniz balik tutacaginiza inaniyorum.cikacak baliklar;
    melanur,mirmir,cupra nadir olarak,mercan,tonga mercan,sargoz,karagöz,barbun gibi baliklar tutabilirsiniz.eger deniz cok kabarik ise liman icine atarak ta balik tutmaniz mumkundur gazipasa suprizlerle dolu bir av yeridir;)rastgele

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Mustafa merhabalar kardeşim. Hayli zaman oldu görüşemedik. Özlettin doğrusu. Nasıl gidiyor hayat? İnşallah bir sıkıntı yoktur.

Deniz yeğenimi de öpüyorum. Selamlar, kendine iyi bak abici.:)

8. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    sagolasin Nuri abi iyiyim cocuklarda iyi görusmeyeli cok uzun zaman olmustur dogrudur yaklasik 1,5 yil icinde belki 20 defa foruma ugradim ve 1-2 mesaj yazmisligim vardir.Balik avindan kendimi biraz sogutmaya calistim sende birkac defa ava cikiyorum artik bu hastaliktan kurtulmaya calissam da yinede kan cekiyor:DHayat burada zor abi bir Erzurum kadar soguk su an -20 yerde 60 cm kar var.size iyi gunler.

9. mustafaceylan

mustafaceylan mustafa

pazar günü sabah gittim gazipaşa limanına.çok dalga vardı.arada bir yağmur yağıyordu.birkaç kere salladık oltayı.ama birşey çıkmadı.dediğiniz gibi direkt sahteyi attım rüzgardan düşmedi denize diyebilirim:)
    sonra kurşun ve birkeç iğne taktım onunla iyiydi.ama deniz çok dalgalı sahil ise bulanıktı.neyse ilk avımızda elimiz boş,iyice ıslanmış olarak döndük.ama yinede zevkliydi.
    herkese teşekkür ederim.
    artık alanyada çıkarım bu hafta sonu inşallah.dim çayı köprüsüne filan gitmeyi düşünüyorum.

10. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    dimcayi köprusunden balik avlamak artik imkansiz gibi bir sey!90 larda cok balik vardi özellikle levrek avina giderdik ve bolca kefal tutardik orda sonra 2003-2004 siralarinda cay kenarina insa edilen yapilar zamaninda suda bir balik bile göremez oldum insaattan akan cimentolu,boyali,yagli sular tetiklemisti bunu galiba ve gecen sene yazinda yoldan gecen bir durduk baktik tek bir balik bile yoktu suda yuzen.aklinizda olsun kiyi balikciligi icin daha yeterli bilgiye sahip olmadiginiz icin dalgali havalarda limanda avlanin ve limanda tanisacaginiz her insandan birkac bilgi alarak hem bu isi ögrenir hemde balik tutarsiniz..