Adana ve Çevresinden Hafta Sonu Haberleri Yokmu ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında vodıl tarafından paylaşıldı.

1. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Okuma V sistem 3 mt. 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Selemlar arkadaşlar,uzunca bir süredir balığa gidemiyorum,burada sizlerin yazdığı raporları okuyarak kendimi biraz olsun teselli ediyorum.Bu hafta sonu Adana ve çevresine balığa giden arkadaşlardan raporlar aradım ama göremedim.Varsa giden arkadaşlar lütfen bir şeyler yazında keyifle okuyalım.Herkese bereketli avlar dilerim...

2. ozi7

ozi7 ozan

Favori Kamış:
    okuma cedros 4.20 tele surf
    Favori Makine:
    daiwa emp6000a
    dün ben karataş'a arkadaşım ise yumurtalığa gitti, ikimizde levrek için çok erken saatlerde yağmura aldırmadan at - çek yapmaya başladık. telefonlada birbirimizi arıyor durum tespiti yapıyorduk ara sıra. Deniz inanılmaz bulanık ve ve dalgalar çok fazla yosun taşımıştı kıyılara, yumurtalıkta durum aynıymış. sonuç olarak at - çekle tek bir vuruş dahi alamadık. Her zamanki şey diyip kaderimize razı olduk( daha at- çekle siftahım yok :( ) başladım yemli takımla avlanmaya ve maalesef, sadece ve sadece iki adet limit altı balık dışında tam 6 saat sogukta ve yagmurda vakit geçirmiş olduk. Bırakın balığı vurmuyordu bile çok kötü bir avdı. Salı gününden sonra denizin temizleneceğini ve balığın bolllaşacağını söylüyor tecrübeli abilerimiz ama çalışan bir insan olarak işe gitme zorunluluğumuz var maalesef. Yumurtalıktaki arkadaşımda aynı şeyleri söylüyor, onlar daha sonra tekneyle açılmışlar,sonrasını daha soramadım.

3. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    Ozan kardeş merhaba,malesef akdeniz in bizden tarafdaki sahilleride aynı durum,
    hiç tadı yok 2 haftadır ortamın,balık vurmayınca insan arayışlara bile geçiyor:)
    aynı sahteye yağmurlar başlamadan önce 3 tane levrek bindi,birisini aldım diğer 2sini çıkaramadım,o gün den beri sahteye balık binmediğin den sahteden şüphe duymaya bile başladım:D
    10cm lik avcı balığın bile hayır diyemiceği sahteyi denedim,taradım tık yok,yağmurlar başlama dan boşum yok idi,ortalık bir karıştı tam karıştı,son 2gündür deniz yatmıya meyilli,
    bu sabah yine side limanını taradım tık yok,balıkçıların yanında takıldım biraz,maşallah hemen hepsinin ağları dolu idi bu gün:) bu demek oluyor ortam eski halini alacak yine:)
    iri turnalar gördüm ağların için de:)
    sizin o taraflar da olması lazım,askerliğimi yaptığım dönemlerde çeşit çeşit haremi balıklar görmüştüm iskenderun arsuz arası:)

4. ozi7

ozi7 ozan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    daiwa emp6000a
    Kadir abi, merak etme sahtelerinden de şüpe duyma bence, test edip onaylamışsın ben daha tek bir vuruş alamadım bu atıp çekme işinden, ama yılmıyoruz azimle devam. Havalar düzelince senin raporlar gelmeye başlar merakla bekliyoruz....

5. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    hırs yaptım kendime iyicene,dayanamadım yarım saat kestirdim mekana gittim,bütün sahtelerimi denedim tık yok,gerçi kimse tutamadı bir şey,son dakika bir ispendek atladı geri saldım suya ohh be içim rahatladı:) ,7 saat at çek yapmışım bu gün:D

at çek için gittiğin mekan nasıl bir yer acaba:confused: kullandığın sahteler...sahteyi nerelere atıp çekiyorsun.....hangi saatler de merada oluyorsun,kıyıda çok adam varmı vs vs:)

6. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    Karataş ve Yumurtalık ta kış mevsimi ava gitmek bence zaman kaybından başka birşey değil en azından bana öyle denk geldi yaz mevsiminde de birbirimizi bulamıyoruz ki bir organizasyon yapalım. geçen sene o kadar sözleştik Adanalı arkadaşlar olarak ama bir yaz birlikte birşeyler yapamadan geçip gitti

7. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    At çek avcılığn zevki bir başkadır Ozan kardeş,inşallah güzel bir levrek ile başlar kısmetin.Ama vaz geçme derim,umudunu kaybetme bence...Şansın açık olsun.

8. ateş-01-34

ateş-01-34 onur ateş

Favori Kamış:
    dam quick tele spin
    Favori Makine:
    dam quick slr spin 850 fd
    En İyi Avı:
    levrek 4.5 kg
    Kıyıdan avlanacaksanız size tavsiyem tatlısu ağızlarında avlanmanız .Devamlı yumurtalıkta dalan arkadaşlarım var,her hafta rapor alıyorum kendilerinden.Henüz levrek kıyılamadı bilginize...Biraz daha soğuk yapması lazım...;)

9. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Beklemekten başka çaremiz yok Onur,inşallah en kısa zamanda kıyıdan bereketli avlar başlar...

10. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Bu akşam arayan arkadaşım Karataş Harbiş'te kayalıklardan bir kaç parça levrek ve bir tanede oldukça iri olduğunu söylediği güzel bir orfoz aldığını söyledi.

11. ozi7

ozi7 ozan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    daiwa emp6000a
    ben harbişi pek beceremiyorum, en az 5 tane en iyisinden sahtemi kayalara taktım, kaybettim. ayrıca dalgalar sürekli üstümüzü ıslatıyor, kayalıklarda durmak zor. Orda avlananların yaş ortalaması zaten 50 - 55 amcalar tecrübe kokuyor :) bir de orda mantarlı takım kullanıyorlar, hırsız olta dediklerinden..

12. ozi7

ozi7 ozan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    daiwa emp6000a
    Kadir abi, genelde yumurtalığın herhangi bir yeri ve karataşta harbiş veya limandan avlanmaya çalışıyorum. kullandığım sahteler için ayrıntılı bilgi verebilirim ama evdeler kod numaralarına bakmam lazım. uzağa atmak için mecburi kurşun kullanıyorum. genelde kıyı için sabah 06 'dan akşama kadar alıyorum,gittiğin yere göre değişsede balık yapan yerler belli olduğundan kıyıda genelde kalabalık oluyor. sonuç ne dersen siftah yok at çekte :)

13. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Ozan,Yumurtalıkta Lüfer alan varmı veya zamanımı şimdi,hiç yakalayanı gördünmü ? Ben de bazen giderim oralara,genelde eski diskolu kule ve yanındaki DSİ kampının alt tarafında at çek yaparım.Bugüne kadar kayda değer bir avım olmadı...Ya bir kaç (tekrar özgürlüğüne kavuşturduğum) ispendek ya da 200-250 gramlık orfoz yavruları.Fakat karidesle güzel mırmırlar aldım.Ama yinede gidip vakit geçirmek,oralarda uğraşmak hoşuma gidiyor...

14. sercancicek

sercancicek sercan çiçek

abi geçen arkadaşlar tabaklar trafına gitmişler kanal ağzına kiloluk levrekler almışlar ama yağmurdan sonra ne oldu bilmiyorum rastgelsin

15. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Sercan geçmiş zamanda bende 3-4 defa gittim oralara,her gidişimde kıyıdan topladığım midyelerle bir kaç parça oldukça güzel çupralar almıştım.Bir türlü o güzelim levreklerle buluşamadım oralarda.Önümüzdeki günlerde arkadaşlarla gitmeyi düşünüyorum,inşallah bu sefer banada denk gelirler,bende güzel bir rapor yayınlarım.

16. ozi7

ozi7 ozan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    daiwa emp6000a
    Sercan bu kanal ağzını duyuyorum hep, bu yer tam olarak neresi ? (kiloluk levreği duyunca, gözüm açıldı ) :)

17. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Bu tuzla dalyanının giriş tarafı olsa gerek,yani boğaz dedikleri yer herhalde...

18. gokansacakli

gokansacakli Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma V system 240cm, Okuma Similan 20-30 lbs jig kamışı.
    Favori Makine:
    Okuma Trio 30S, Okuma Avenger Av-45
    En İyi Avı:
    :(
    merhaba arkadaşlar bende adana da ikamet ediyorum ve yumurtalık tarafında çalışıyorum bu amatör balık olayına arkadaşlar bir alıştırdı sormayın gitsin... henüz çok fazla tecrübem yok ama bu hobiyi çok sevdim ve mümkün olduğunca devam ettirmek istiyorum umarım ileride beraber organizasyonlar yapar tanışma fırsatı bulur ve keyifli zamanlar geçiririz... avınız rastgele.

19. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Merhaba Gökhan,demek sende bu tatlı hastalığın eline düştün ha :cool: Ne diyelim geçmiş olsun kardeş,biz buralarda takılırız çoğu zaman.İnşallah tanışma fırsatımız olur,çünkü en kısa zamanda Yumurtalığa gelmeyi düşünüyorum.Kurtlandım artık,balığa çıkmam lazım :)

20. gokansacakli

gokansacakli Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma V system 240cm, Okuma Similan 20-30 lbs jig kamışı.
    Favori Makine:
    Okuma Trio 30S, Okuma Avenger Av-45
    En İyi Avı:
    :(
    :) Merhabalar valla hiç sormayın hastalığa yakalandıkki ne yakalanma... İş arkadaşlarımla birlikte eğer bir mani çıkmazsa 11 ocak sabahi bir tur yapacağız bakalım şansımıza ne çıkacak... Hoş ne çıkarsa çıksın ben acayip keyifleniyorum o ayrı bir konu... vardiyalı çalıştığımız için bu sefer hafta içi cıkmak durumunda kaldık.