balığa zıyafet cekmek lazım

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında efebolu tarafından paylaşıldı.

1. efebolu

efebolu feza kurutlu

arkadaslar selam bızler nasıl bazı yemeklerden daha fazla haz edıyorsak balıklar ıcınde bu gecerlı tek cesıt yem demenek denenmısı tatbık etmek tabıkı guzel ancak arayıslar uygulamalar daha cazıp gelıyor bana .bır guzel mönü hazırlamakta fayda var bazen .karıdes mıdye mamun peynır bunların karısımı ıle yapılacak hamur iş görüyor buna sardalyada eklenebılır .bız mesala balıgı et makınasında cekıp köftesını yapıyoruz ızgarası muhtesem olur .temızlenen balıkların içini atmamak lazım ya bunu yem karısımında kullanmalı yada agaclarınız varsa gubre olarak kullanmalıyız.dogada hıcbır sey atılmak ıcın degıl ılla bır ıse yarıyor.mesela dana cıgeri ufak parçalar halınde kanlı kanlı baya ıyıdır.tavuk taşlığı kullanılabılır.alternatif yemler deneyen arkadaslar verım aldıkları bır cesıtlerı varsa paylasırlarsa sevınırım .rastgele

2. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Feza Abi guzel bir konu acmissin.Tesekkurler.
    Ben suluk ve solucanin tuzlusu avinda neler yapabileceklerini cok merak ediyorum mesela :)
    Diger bilgiler icinde tesekkurler ;)
    Bende ek olarak birsey soyleyeyim o zaman :
    Palamut,torik,ve bunlarin familyasindan olan baliklarin beyaz etleri plastik bir kasik yardimiyla kazinir ve bir kaba konur.Ardindan icine baharatlari,tuzu felan konur ve yogurulur.Daha sonra aynen kofte gibi yagda kizartilir.Cok guzel bir yemek.Ben burada ogrendim bunu.Madem boyle seyler ariyorsun o halde sana tavsiye ederim denemeni ;)
    Rastgele...

3. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    ben yakaladığım balıkları denizde temizlemeye çalışıyorum. Hem daha güzel oluyor, hem diğer su canlıları ziyafet çekiyor hem de evde çöp derdi olmuyor. :) tabi anneme de sadece pişirmek kalıyor :)

4. 0utlaw

0utlaw Bahadır köse

Favori Kamış:
    Shakespeare E Series Supraglass 10-20
    Favori Makine:
    D.A.M. Quick 220,D.A.M. Quick 89
    En İyi Avı:
    Levrek, alabalık
    Abi solucan benzer diğer yemlerden fazlasını yapamıyo,sanıldığı gibi değil tuzlu suyu görünce sünüyor ve ölüyor zaten direk sülük için de aynı şey geçerli olur sanırım..

5. 3182

3182

Temizlenen balıkların içini toprağa gömerek köstebeklerden kurtulmuştu bir yakınımız. Aklınızda bulunsun toprağınıza köstebek dadandımı değişik yerlere balık pisliği gömün.

6. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Bak bunu ogrendigim iyi oldu :D
    Dedeme soyleyeyim hemen:D
    Gecende kostebek tabancasi yerlestirmis arazisine,sonrada akrabanin cocugu o evde yokken araziye girmis ve oynamis silah ile ve silah patlamis.Allahtan cocuk yarali kurtuldu.Simdi normale dondu.
    Rastgele...

7. efebolu

efebolu feza kurutlu

tesekkurler

tesekkurler ıyı oldu bende de kostebek sorunu vardı ben bıolmeden uyguladım demek ondan kayboldu hayvancıklar tesekkurler tekrar

8. efebolu

efebolu feza kurutlu

tesekkurler

hocam bılgıler ıcın tesekkurler

9. efebolu

efebolu feza kurutlu

evet o da güzel

hocam oda güzel bende denızde temızlıyorum da agaclarım ıcın getırıyorum
    meger se kostebek savar mış bılmeden uyguladık bende nerde bu hayvancıklar dıyordum rastgele

10. melanqoliq

melanqoliq FATİH KOÇ

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin, Lineaeffe master jig
    Favori Makine:
    Shimano Hyperlop, Ryobi Ecusima 3000vi, Okuma Salina SA 2 16000
    En İyi Avı:
    Sülemem nazar değer :D
    Emrah tuzlu suda solucan arkadasın dediği gibi hemen ölüyor ama tatlı suyla denizin birleştiği bi yerse varya görmesi yeterli balıkların.
    bizzat kendi bahçemden topladıgım solucanlarla kanal-dere ağızlarından gezer kursunun önünde bir fırdöndü ve 30cm lik iki iğneli düzenle levrek,yılanbalığı,mırmır tuttum. kanal tarafından ise yine levrek ve alabalık tuttuk gecen sene bu zamanlar.. yani güzel avlaklarımız var çok şükür..
    şimdilerde ise bunu acaba silikonla yapabilirmiyim diye ugrasıyorum..

11. son nefeserdal

son nefeserdal erdal

herkese merhaba.simdi 1000 kısıye sorsanız bınıde ayrı recete yazar balık bunu yıyebılır dıye.bence hem balıktan hem zamandan feragat etmemek icin subye,kalamar ,ahtapot ve sardalyadan sasmamak lazım.oncelerı bende farklı yem cesıtleri deniyordum.sonra baktım sorun yemde degıl bende
    .,ırı subye olursa super olur mustad 2315 ....13 numara kırmızı kutu

12. son nefeserdal

son nefeserdal erdal

engın abıme teskkurler guzel bır konuya onderlık yapmıs.yenı tululan balıgı denız suyu ıle temızlemek hem tazelıgını hemde balıgın stres altında salgıla dıgı mıde mukozunu engeller.dıger canlılarada alternatıf yem olmus olur.

13. fish founder

fish founder Özgür