Kamış motor

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cyhnckr tarafından paylaşıldı.

1. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
  2. ismail34

ismail34 İsmail Köksal

Sn.Ceyhun kardeşim,talibi olduğun makinayı hem tatlı suda hemde denizde kullanabilirsin.Bakımını düzgün yaptığında yıllarca kullanırsın.Çok güçlü bir makinadır.Seni pek üzmez.Hayırlı olsun doğru bir seçim.
    Kamış için bendeki intibaı iyi değil.Dam eski dam değil.Bozuldu.Bu kamış hakkında bilgim yok ama dam bozulduğu için damı onaylamıyorum.
    Kamış için Lineaeffe SFlex veya SCurve modellerinden birini tercih et derim.
    Fikrim budur kardeşim.

3. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    cevabınız için teşekkürler İsmail Bey

4. OMMG

OMMG OKAN

Bence de İsmail Bey in belirttiği gibi lineaeffe tercih etmen daha iyi olacaktır...

5. berkur

berkur şükrü

Favori Kamış:
    SHIMANO SURF LEADER 450 BX-G 3 PARÇA
    Favori Makine:
    shımono exage-ryobı epplause-shımono power aero fılegentd.
    En İyi Avı:
    lüfer+palamut.

Uploaded with ImageShack.us

alırsanız oyster in 4.20 si bu modelini tercih edin derim diğeriyle halkaları farklı ben ikisiylede atış yaptım ben bu modelin 4.20 sini almıştım yeni başlayan biri için iyi bir kamış diyebilirim ağır ama sağlam bir kamış.
    banax ın 300 benim ilk makinam ve gayet memnun kaldığım bir alet ilk çıktığında almıştım daha sonra çıkanların kalitesi biraz düşmüş olsada ben memnun kaldım ama sizin alıcağınız 5000 bence biraz büyük gibi 3000 bini bence işinizi görür zannedersem.

Son düzenleme: 26 Aralık 2010
  6. erols

erols Erol Safak

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX240M 10-30gr, Daiwa CrossFire CFS270MH 10-40gr
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet II G4000F, Shimano Nexave 4000RB, Daiwa Laguna 3000-5Bi, Spro Passion 740
    Ceyhun Bey, bence kamış ve makine konusunda çok iyi bir seçim yapmışsınız. Makine konusunda benim de size tavsiyem Banax SX 3000 almanız yönünde olacak. Ben uzun zamandır Banax'ın ST 3000, ISO 5000, SX 5000, SX 3000 modellerini kullanıyorum ve en son aldığım model de SX 2000 modelidir. Rahatlıkla söyleyebilirim ki daha küçük olan modeller (SX 3000 ve SX 2000) daha kullanışlıdır.

7. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Şükrü Bey,

Bugün yanımdaki balıkçı arkadaşın elinde vardı oyster 420. bir süre denedim kamışı. ciddi anlamda ağır ve sağır bir kamış (istavrit için). Hafif ve hassas bir kamış önerebilir misiniz? (420, karbon surf, 100-250gr, 100-130TL arası)

8. OMMG

OMMG OKAN