levreksiz bir gece daha

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında melanur tarafından paylaşıldı.

1. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
    selam dün akşam arkadaşlarla demirtaş çayı ağzını yoklayalım dedik av ssati 19,00 ile 24,00 arası bırakma ve atçek yaptım bırakmada karides ve sülünes kullanılmıştır sonuç elde sıfır kullanılan sahteler daiwa ve maria

ay durumu dolunay idi avımızı etkilermi sizce

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

40 gün suyuna bir gün etine demişler Hüseyin Bey:)

Dolunay arkanızda ve gölgeleriniz suya düşer vaziyetteyeniz çok etkiler. Aksi durumda sanmıyorum. Ancak resimdeki sahteler dolunay için fazla parlak görünüyor.

Son düzenleme: 20 Ocak 2011
  3. İzmirli51

İzmirli51 Fikret ALAYLIOĞLU

Favori Kamış:
    2,59 cm Shakespeare UglyStik Lite, 2,40cm Dam EMotion 25 IM6X ,
    Favori Makine:
    Sahara 3000FD ve Sonora 2500FB - 4000FB
    En İyi Avı:
    Levrek 1,950 kg
    Hüseyin Bey, bir başka av gününüzün bereketli geçmesini dilerim. Rastgele.

4. modena

modena

hüseyin bey merhaba...

ümitsizliğe düşmeyin lütfen...kullandığınız sahteler çok güzel ve avcı sahteler...aynılarını bende kullanıyorum...avlak bölgesinde balık varsa sonuç daima başarılı olmuştur...

avın verimsiz olmasını avlak bölgesinde balık olmayışına bağlamak daha doğru...

azmak ağızları genellikle av açısından verimli bölgelerdir...bence denmeye devam etmelisiniz...biliyorum ki yakın zaman da sizden çok güzel haberler gelecek...

5. Attila59

Attila59 Atilla Akgun

abi ben bu sözden bişey anlamadım bi hikayeye dayanıyor herhalde

bide bizim burda bi söz var G.t ıslanmadan Balık tutulmazmış diye o sözü daha çok severim ben :)

Bu arada sahteleriniz çok güzel Rastgele

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Ocak 2011
  6. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Hikaye değil atasözü

Avcı ekmeği 40 gün suyuna bir gün etine banarmış.

Yada daha çok bilinen haliyle

40 gün taban eti bir gün av eti

Senin sözü de söyleyen iyi düşünmüş o ayrı:)

7. alcedo

alcedo ümit

Favori Kamış:
    Abu Garcia 2.40 7-28 gr
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinale 3
    En İyi Avı:
    5,5 Kg aynalı sazan, 2,250 Levrek

"40 gün taban eti 1 gün av eti" de diyorlar :)

8. Attila59

Attila59 Atilla Akgun

abi az evvel burda öyle yazmıyordu ondan anlamamışımdır ben. sizin yazdığınız atasözleride çok güzel, biliyordum :) Rastgele

9. hydesigner

hydesigner Hakan

Favori Kamış:
    Tolee kawahagi 2.1
    Favori Makine:
    Ryobi Kobe 3500
    Hüseyin bey, hiç su üstü sahte ile deneme yaptınız mı? Birde Alperen beyinde söylediği gibi daha koyu renklerlede şansını deneyin derim.

10. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    bu aralar ne levrek var nede kefal,martıların bana söyledikleri,bunların 2 side şuan açıklar da nikah kıymışlar balayı yapıyorlarmış:) 3 lü 4 lü bazı zampara erkek levrekler de,dişi levreğin peşine takılıp,pişpilik oynuyorlarmış, bunlar ın oyunu daha süreceğe benziyor,, ,martılar bir tiyo daha verdi:) ,bu aralar levrek bekleme dediler, oltana bir azman baraküda binebilir tebrinini al dediler:)

gideyim 2 sallıyayım belkim baraküda neyim denk gelir:)

11. ömerdişçi

ömerdişçi ÖMER ÖZALAN

Favori Kamış:
    at-çek okuma--surfcasting-shimano
    Favori Makine:
    yrobi--
    En İyi Avı:
    at-çek levrek.3.240
    arkadaşım dolunayda levrek avı kısır geçiyor ama sahtelerin güzel aralık sonundan şubat sonuna kadar olan zaman diliminde şansına gelirse tek tük levrek alırsın çünkü yumurtlama dönemi oldugu için pek nazlı saldırıyorlar

12. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    bende yeni geldim at çek den,gelir gelmez liman içinde 45 50cm civarı bir baraküda gördüm,tepesinde kum gibi 9 10cm lik gümüş balıkları vardı,hiç oralı bile deyildi,
    karanlık bir köşeye çekildim yarım saat atçek yaptım,sonra kahve molası verdim,tam o sıra birde ne göreyim:eek:

2 tane şerefsiz lamba ile dalmış kaya diplerini tarıyor:mad: ağzım dan gelen gitti:mad:
    side jandarmayı aradım,yürüyerek 5dk. demesinmi o bölgeye biz bakmıyoruz:mad:
    side jandarma side nin içinde 5dk yürüyerek,güzel yurdumun da böyle abuk sabuk şeyleri duymak dan kına geldi artık,side nin içine keyif çatmak için en güzel yerine karakol kurmuşlar,neyse side nin dışındaki jandarmaya yönlendirdi,tamam geliyoruz dediler,araçla 5dk demez,ne gelen var ne giden,adamlar limanın içinide taradılar,çıktılar gittiler,10cm balığa bile zıpkın çakmış şerefsizler:mad: uzak dan seçemedim ya ispendek idi yada karakulak 30cm civarı,2 kişi koskoca kayalık bölgeyi taramışlar,vurdukları balıklar içinde benim aradığım balık yok,
    bende oturdum limanda ışığının altına,topladım kedileri başıma:) ,onlar mama yerken kendime kahve yaptım içtim geldim:)

13. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sahtelerinin kimisi gayet etkin,kendilerini ispat etmiş sahteler sevgili Hüseyin.
    Bazı ucuk sarı,birde boyuna çizgili sahteler Japonların Ayu dedikleri renkler arada daha iyi neticeler vermektedirler.Kupes taklidi diyebiliriz.
    Ay ışığı aslında gece atçeğinde,gizlilik ve sessizliğe önem verildiğinde daha fazla av veren gecelerdir.Zira en azından Yakomoz olmaz ve kullanılan misina parlamaz ve balık ürkmez.
    Sevgiler

14. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Vedat ustam yanlışsam düzelt ama ay ışığı olmadığında deniz yakamoz yapınca teknede ışık kullanın der bazı büyüklerimiz yakamozu bastırsın diye lüks kullanın diyorlar doğru mudur? yanlış bir bilgiyse boşuna hayvanı daha çok ürkütmeyelim :)

15. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    vedat dayı sana bır kac sorum olacak ama ozelden msj atamiyorum kutun doluymuş ... :(