levrek at-cek

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında USASMAZ tarafından paylaşıldı.

1. USASMAZ

USASMAZ usasmaz

merhaba,
    forumda aramama ragmen tam olarak bulamadim; levrek icin kıyıdan at cek yaparken rapalanın uzaga gitmesini nasil saglayacagiz? kursun kullaninca sahte batıyor.Samamndira mi kullanmamiz gerekiyor? sistem nasil olmali? en azindan daha onceki konulardan resimli-semali link gonderirseniz sevinirim...

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Öncelikle profilden imza ayarlarınızı yapmanızı rica edeceğim. Size ne isimle hitap edeceğimizi bilemiyoruz.

Rapala ile atçek avcılığında forumda yeterince bilgi var. Araştırma yaparsanız bilgi sahibi olursunuz.

Rapala avcılığında spin kamışlar kullanırız. Bu kamışlar 180 ile 2.70 aralığında değişir. Bu kamışların atarlarına göre sahteler kullanılır. Kamışların atarları 5-15 10-40 gibi ayarlanmıştır.

Bu kamışlarla ortalama atış mesafesi 25-40m civarlarındadır. Atacağınız sahtenin ağırlığına ve yapısına bağlı olarak artar yada azalır. İdeal sahte ağırlıkları 15-20 gr civarıdır.

Kural olarak rapalalarda herhangi bir ağırlık kullanılmaz. Ancak boğaz gibi derin ve akıntılı sularda 4.20 surf kamışlarla 100-150 gr kurşun sonrası 3-4m kalama bırakılarak sahte takılıp ileri mesafeli atışlarla çinekop lüfer palamut avcılığı yapılır. Ancak bu şekilde bir kullanımla kullanılacak sahteler küçük boy ve ağırlığı 10 gr mın altındadır.

3. alparslan07

alparslan07 izzet

Favori Kamış:
    (Okuma Salina SeaSpin 10-40g)(albastar hera 2811 2.70cm.30-60 gr)(ceboastur pantorga 100g 200g 4.20)
    Favori Makine:
    shimano sahara 3000 fd-spro passion fd 720 & 740-d.a.m 1137 840 quick slr spin 840 fd
    En İyi Avı:
    1430 gr levrek
    selam usasmaz:
    kusura bakma ismini yazmadığın için bu şekilde hitap ediyorum öncelikle imza ayarlarını yapmanı tafsiye ederim...
    ayrıca at-çek için zargana topu ile sahte yem silikon vs. daha uzağa atmak için sana yardımcı olacak bir link veriyorum incele...
    hoşçakal...

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=29959

4. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    vedat abinin anlattığı ağızdan bir amatör kıyı balıkcı olarak bu konu hakkında bişi anlamış değilim acıkcası :) yanı firkete firdödüsü diyor ve nasıl baglancak bu takım anlayamadım... yardımcı olurmusunuz resimlerle beraber ??