Bodrum/Turgutreis Bütün Çabalarım Boşa

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Sirvalek tarafından paylaşıldı.

1. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Cormoran TopFish 2.40 10-30
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    Bahsettiğim gibi turgutreis de yaşıyorum bu yaz deli gibi masraflar yapıp kendime takımlar hazırladım hep en büyük halayim levrek tabi daha önce yakaladım ama babamın o eski ama güzel takımlarıyla ben daha oltamla hiç yakalayamadım bir sürü sahte aldım rover 98 bubble pen değişik değişik sahteler slikonlar en son x-rap marksının hot steel renginde gagalı bir sahtesini almıştım daha onu deneyemedim ama neyse şimdi sonuca gelirsek ben mi hata yapıyorum balık mı yok bundan önceleri asso ultra 0.26 misina kullanıyordum yarın örgü misina alıcam 0.20 mm misinadan mı kaynaklanıyor yoksa avlanacağım yerden mi bilenler bilir genelde o meşhur iskeleden at çek yaparım bazen kayalıklardan limanın içine doğru genelde hep buraları denedim ya 5 aydır insan bir vuruş bile almaz mı ya valla artık hevesim kaçıyor:(

hatalarım varsa söylermisiniz birde bildiğiniz iyi bir avlak yeri varmı

2. Aytech48

Aytech48 Engin Aytekin

Favori Kamış:
    Cormoran profiline spin 2.10
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 3000Vİ
    En İyi Avı:
    Kendi akvaryumumdan yakaladağım 4 cm Sarı Prenses :D
    Merada balık var mı? En önemli soru bu aslında...
    Daha sonra o merada kullanılan sahteler?Hangi tür balıklar var o renklere yakın sahte seçimleri,rover98 e verdiğiniz aksiyon,avlanma saatlerin hepsi neden olabilir.

En önemlisi de nasip zaten :)

3. eminertürk

eminertürk emin ertürk

Favori Kamış:
    shimano catana
    Favori Makine:
    penn sargus shimano baitrunner 6500b
    En İyi Avı:
    yildizli trakonya 53 cm 1,5kg sinarit 1,75kg
    Vahi kardeşim bu sene sahte ile levrek yakalamak diğer senelere göre daha zor nedenini bilmiyorum ama bu sene böyle bir durum var ortada eğer levrek hasretini bitirmek istersen yemli dene biraz şansını boru kurdu işini görür diye tahmin ediyorum senin gibi birçok kişi bu levrek durumundan şikayetçi sabret biraz;) örgü misina olayına gelince daha ince almanı tavisye ederim 0.16 iyi derim bakalım diğer üyelerimiz ne diyecek.

4. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    Boru kurdu burada canlı bulamıyorum tuzlanmış canlı bulsam ilk yapacağım şey kefal yakalamak olur :) kefalin olduğu yerde levrek de olur diyerek limanda avlanmaya calisirim hep kefaller sürülerle geziyor bir sürü aksiyon verme konusundada eksiklerim var :(

5. Aytech48

Aytech48 Engin Aytekin

Favori Kamış:
    Cormoran profiline spin 2.10
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 3000Vİ
    En İyi Avı:
    Kendi akvaryumumdan yakaladağım 4 cm Sarı Prenses :D
    Emin abinin dediği gibi levrek sorunlu şu anda zaten birde yumurtlama dönemi var şu sıralar zor yani.Tatlı su çıkışlarında dene şansını.Avlanma saatlerini değiştir.Sabah gün ağırmadan başla mesela gün ağırana kadar.En verimli saatler olduğunu söylerler bu saatlerin

6. ooztekin

ooztekin Özgür

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal &tesadüfen Akya....ama tartmadım..
    Turgutreis limanı iyi bilirim.10 yıldır yazları ve tüm bayram tatillerinde giderim
    Keşke orada olsam :rolleyes:

limandan kayalıklara doğru sahte ile levrek denemek boştur orada yıllardır kupes avlarım bi tane sahte ile levrek alan görmedim sadece bir kere canlı bırakma ile levrek yakalandı o da beton liman girişinde plaja doğru bıraılan bir olta ile oldu..
    size tavsiyem hamur yapın cam macunu kıvamında 0.16 lık misinaya 8-9 numara kısa pala tek iğne bağlayıp nohut kadar hamur bağlayıp iskele altına sallayın..el kadar melanur ve sargoz tutabilirsiniz bu havalarda kesin aç kalmışlardır ;)
    ,levrek peşinde koşmaktan daha zevkli oluğunu göreceksiniz:D

7. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    valla tavukla iskeleden sargoz yakalamak çok zevkli oluyor :)

8. eminertürk

eminertürk emin ertürk

Favori Kamış:
    shimano catana
    Favori Makine:
    penn sargus shimano baitrunner 6500b
    En İyi Avı:
    yildizli trakonya 53 cm 1,5kg sinarit 1,75kg
    Liman içleri değilde dalga kıranların dış duvarlarını tercih et enginin dediği gibi tatlı su ağızlarını dene birde emek eninde sonunda karşılığını verir;) denemeye devam

9. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    İnşallah bir gün verir :)

10. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    birde iskeleden tutabileceğim kupes sargoz gibi balıklarlar için nasıl bir takım önerirsiniz

11. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    artık en sonunda takımlarda mı sorun var diye düşünüyorum

makine:TEBEN SR 400 METAL BODY COVER:40'lik orta boy surf makine. Önden kalamalı alüminyum gövde 9 + 1 bilyeli ve 0,30mm/ 160m misina kapasiteli. 5,2:1 yüksek devir oranına sahip güçlü bir makinedir

yazıyor sitede ben düzceden almıştım bunu önermişlerdi

kamış:cormoran top fish 2.40 10-30 atarlı teleskopik 4 yuvarlak 3 parçalı

misina:asso ultra beni deli ettikten sonra öylesine sufix 30 mm sarmıştım orgü misina alıcam

http://www.balikmarketim.com/?urun-...EEN==-12-mm==35-mm==-YESiL-OLTA-MiSiNASI.html

bu misina turgutreis teki balıkçıda var bundan almayı düşünüyorum polyester kaplı demişti galiba tam hatırlamıyorum ama örgü gibi değil garip bu misina nasıl olur?

birde diğer malzemeler iyi mi?

12. 29519

29519

Bence sen makineyi değiştirmeyi düşünebilirsin Vahi kardeşim. O makine bu iş için büyük ve ağır. Bütçe durumunu bilmiyorum ama Shimano alivio spinning makine için bütçe ayarlayabilirsen süper olur.

13. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    Olabilir fakat şu aralar değiştiremem haftalıklarımı başka bir şey için biriktiriyorum :D anca yaza belki olabilir :)

14. vetheklevent

vetheklevent Levent

Favori Kamış:
    dandik 2.40 spin
    Favori Makine:
    Remixon teben SR 400
    En İyi Avı:
    levrek 2.5 kg
    vahi kardeşim bende turgutreiste yaşıyorum. dediğin gibi levrek sahteler konusunda cok iştahsız, yemli olarak denemeni tavsiye ederim. bu bölgede en iyi sonuçları karides ve sardalya ile aldım ben. ama son 1 aydır levrek avını erteledim. malum yumurtlama zamanı ve onlara bu şansı tanımalıyız. yinede yakalamak istiyorum diyorsan. kurşunsuz komple sardalya tek 2 numara düz beyaz iğne ile yada sardalyayı kesip kuyruk tarafındaki kısmı kullanarak yine tek kancalı gezer kurşunlu bir sistem kurabilirsin. yine 2 no iğne ile büyük karides takarak kullanabilirsin. ama avlanma saatini iyi seçmen lazım. sabah erken ve gün batımı sırası ve sonrası. küçük balıkların yuvalarına çekildiği zamanları tercih et ki yemlerin sağlam kalsın.
    ben en son levreğimi liman içi 1,5 ay önce dediğim ağırlıksız sistem ile aldım. ağırlığı ise 1,800 gr 45-50 cm boyundaydı.

15. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Vahi kardes levrek istıyosan torba limanında cok.Yakalamasi zor:D Ama balıkları her zaman suyun icinde gorebirsin.Orada sıkıstırma palet yem kullanıyolar ama balık cok uyanık almıyo kanca misina sezince.Aksama kadar yem atıp bos giden cok oluyo.Biz macun yapip melanur lidaki kupes isparoz karagoz yakaliyoruz.Genellikle el oltasiyla(Kasnak) la yakalıyolar.Ama turgutreisi bilmiyorum bikac defa o iskeleden attım tık yok.Ben Gumbette ve torbada avlanıyorum.Son zamanlarda karıdes kullanmaya basladım verim aliyorum.

Rastgele

16. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    Bu yöntemleri deniycem kısmet olursa bir gün karşılaşırız :D

17. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    Karidesi önerenler banada çok oldu dediğim gibi deniycem

18. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Levrekte ise yararmi bilmiyorum ama cuprada baya ise yariyor:) Canli birakmayıda oneriyorlar

19. 3182

3182

Balikmazlemesi satan yerlerden mamun al bi kutu dip oltasi at parkin oradaki kayaliklardan. Her turlu balik gelme sansi var.

20. Sirvalek

Sirvalek Vahi Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon TEBEN SR400
    En İyi Avı:
    732 Gr Levrek
    park diye bahsettiğiniz yer marina girişşinin oradaki park mı?