Karataş-Harbiş'te Hava Aldım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında vodıl tarafından paylaşıldı.

1. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Okuma V sistem 3 mt. 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Selamlar Arkadaşlar

Perşembe akşamı Orhan Abi'den boru kurdu ayarladım :) Babam,iki kardeşim ve ben cuma sabahı 04.00'te yola çıkacaktık,Karataş-Harbişe doğru.Malzemeleri en küçük kardeşimle akşamdan hazırladık,derken bir haber geldi,babam ve diğer kardeşim kıvırmışlar :) İyi dedik bizde,bu kadar hazırlıktan sonra gitmemek olmazdı.Neyse küçük kardeşim Metin ile beraber sabah 04.00'te yola çıktık ve 05.00 gibi Harbiş'e vardık.Hava daha karanlık.Ben hemen takımları hazırlayıp büyük ümitlerle başladım at-çeke.Elimdeki tüm sahteleri denedim,rapala,slikon,tüy falan filan...Bu arada hava iyice aydınlandı ama ben bıkmadım devam ettim.Rüzgar arkamdan denize doğru hafif esiyor,deniz hafif çalkantılı fakat su cam gibi besberrak.Her attığım sahteyi her an bir yavru asılacakmış gibi heyecanla çekiyorum ama fıs :) :) Yok aga yok ...Öğleye kadar uğraştım,bir takip bile alamadım.Bu arada bizim biladerde 4 paket yemi bitirmek üzere iken,takımları toplayıp soluğu yanında aldım.Dedimki,bizde tık yok herhalde bilader almıştır bişeylerde eve boş gitmeyiz.O da ne yemler bitmiş ama balık yok.Abi dedi inan balık yok,ufaklıkların karnını doyurduk...Sadece aşağıdaki 2 küçüğü alı koymuş,15-20 tanesinide iade etmiş.İşte böyle,büyük ümitlerle gittiğimiz Karataş-Harbiş'te bol bol hava aldık geldik :)
    Selamlar...

2. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Agabey maasallah havayi aldiginiz yer de pek guzelmis. Dolag livar,tertemiz ortam.
    Devamina rastgele insallah... ;)

3. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Teşekkürler Emrah,
    Adanamız güzel bir yerdir,denizi güzel,kumsalları güzeldir :)

4. NIRVANA

NIRVANA Levent

Favori Kamış:
    Shimano Yasei Sea Bass
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 2500FA
    En İyi Avı:
    41 Cm Uzunluğunda 625 gram ağırlığında Karakulak..
    Oltayı denize salmak yetiyor. Paylaşım için teşekkürler.

5. Mehmet Solgun

Mehmet Solgun Mehmet

Zafer'ciğim bence Karataş'ta avcılık bitti.Bir daha deneme orayı. Genede gideceksen öğleden sonra git ve geceyi orada geçir,daha da verimli olur kanatimce.Rast gele.

6. alparslan07

alparslan07 izzet

Favori Kamış:
    (Okuma Salina SeaSpin 10-40g)(albastar hera 2811 2.70cm.30-60 gr)(ceboastur pantorga 100g 200g 4.20)
    Favori Makine:
    shimano sahara 3000 fd-spro passion fd 720 & 740-d.a.m 1137 840 quick slr spin 840 fd
    En İyi Avı:
    1430 gr levrek
    selam zafer avın bereketsiz geçmiş üzüldüm.
    ama şunu belirteyim akdeniz kurudu be nedendir bilmiyorum ama artık balık göremiyeceğiz gibi geliyor bana şu balon balığındanmıdır nedir artık balık avı baya yok denecek kadar azaldı...
    resimlerde harika bu arada.
    hoşçakal....

7. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Mehmet Abi,
    Karataş'a en son 2007 de gitmiştim.İnan balıktan çok Harbiş'in güzelliğini tekrar görmek için gittim.Sahteye tık yok,belki zamanı değil ama yemli olta ile dediğin gibi uğraşılsa bence boş dönülmez.

Selamlar Abi,vallahi bende ümidi kestim kesecem gibi :) Gerçekten balık eskiye nazaran azaldı ama şehir içinde yaşayanlar için oralarda vakit geçirmek bile inan çok güzel.Resimlere gelince seviyorum resim çekmeyi,ayrıca güzel yorumun için teşekkürler :)

8. hunter01

hunter01 AHMET

Favori Kamış:
    abu garcia stınger telesurf.lineaeffe turnafresh surf
    Favori Makine:
    okuma max-4 carp 60 .lineaeffe rapid long cast
    Toprağım sonuçta güzel vakit geçirmişiniz resimler gerçekten çok güzel paylaşım için teşekkürler.

9. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Zafer Kardeş :) Güzelim avlaklar tek tek bitiriliyor maalesef,o güzelim kumsala hakettiği değer verilmeyip ,balık cenneti olacak yerler, talan edip kurutuluyor.

İnşallah güzel bir avlakta hep birlikte avlanırız,Babaya selamlar.

Rastgelsin.

10. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Aynen dediğin gibi Ahmet kardeş :) Resimlerdeki gibi güzeldi orası,balıkta olsaydı daha bi güzel olacaktı ama kısmet,inşallah sonraki ava olur,görüşmek dileğiyle :)

Vallahi abi bizler görüyoruz zararını,ama bizlerden daha çok kendileri görecek zararını,ilerleyen yıllarda...Deveciuşağı köyünde olduğu gibi.Dalyan balık doluydu ama yavru balıkları toplayıp toplayıp Bodruma çiftliklere sattılar,kar ettiklerini sandılar.Şimdi balık bulamıyorlar...
    Neyse abi dediğin gibi inşallah güzel bir yere gidip güzel bir av günü geçiririz :) Ayrıca babama selamını iletecem :) Teşekkürler,görüşmek dileğiyle...