Yeni FOÇA

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında denizleri aşta gel tarafından paylaşıldı.

1. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

merhaba arkadaşlar,abiler yarın tayin dolayısıyla yenifoça ya taşınacağız mera bilgisi olanlar varsa yardımcı olabilir mi? yalnış anlaşılmasın mera bilgisi istemiyorum zaten dere tepe gezerken bulmaya çalışacağım :D hangi takımlar kullanmam gerekebilir gidince göreceğim ama şimdiden eksiklerim varsa tamamlayayım istiyorum mesela akya akını olur mu zamanında onun gibi deneyimleriniz varsa yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim şimdiden kafamda bir fikir oluşabilmesi açısından burada bulunan arkadaşlar varsa da birlikte avlanabiliriz cevaplarınızı bekliyorum :)

2. aslanbora

aslanbora ümit yeng

Favori Kamış:
    SPRO 2.10 spin
    Favori Makine:
    shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    levrek palazı * 600 gr.
    Foçanın her tarafı avlak :)

3. dqn

dqn doğan

Favori Kamış:
    olta
    aynen katılıyorum...

yemli avlanacaksan tekneler çok..atla bir sabah tekneye ne istiyorsan yakala..at-çek yapacaksan müsait bulduğun heryerde at-çek yaparsın..

avdan sonrada "yoğurtlu gopes" yemeği unutma:D:D

4. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Çakmaklı denilen bir bölge var burada geçit zamanı iri çupura alıyorlar , hatta burada 15 gün çadır kuranlar bile var.

5. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

sağolun fotoğraflara da baktım şimdi gerçekten her yer avlak :) ama merkezdeki sahil koy şeklinde biraz daha sığ karagöz sarpa gopes gibi balıklar alınır burunucu diye bi yer gördüm google earth ten onun arka tarafları geçiş balıkları için uygun gibi birde alp abinin de dediği gibi çakmaklı güzel gözüktü gözüme :)

6. melanqoliq

melanqoliq FATİH KOÇ

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin, Lineaeffe master jig
    Favori Makine:
    Shimano Hyperlop, Ryobi Ecusima 3000vi, Okuma Salina SA 2 16000
    En İyi Avı:
    Sülemem nazar değer :D
    Onur Nice yıllara kardeşim...

7. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Çok Teşekkür ederim Fatih abi :)

8. Adil Akırmak

Adil Akırmak Adil Akırmak

Focada akya tarzı büyük balık avcılıkları biraz hayaldir.Devamlı mevcut olan balıgı mırmır çipüra levrek ve kopes,izmarit,kefal cinsi balıklardır.
    Kumsallığı gördügünüz her yer mırmır yapar boru kurdu kullanmalısın asırı dalgalı havalarda mamun ve sardalya ile levrek yapar cakmaklı gecit zamanlı cipüra yapar alize otelinin alt tarafı kefal yapar.
    Rastgele.

9. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

genelde o tür balıklar çıkıyor muş öğrendim bugün :) fakat av raporlarına bakarken birşey dikkatimi çekti arada süpriz yapabiliyormuş gopeslerin ve izmaritlerin yanında birde palamut yatıyordu 1 hafta öncesine ait raporda at-çek te şansımı denemek istiyorum :)

10. AKİF ÖZKAN

AKİF ÖZKAN AKİF ÖZKAN

Favori Kamış:
    Okuma salina spin2.40 ve bilumum kamış
    Favori Makine:
    yeteri kadarı
    En İyi Avı:
    Yeşil ırmak nehrinden bir torba dolusu tırıvırı
    Alize nin altındaki kayalıklarda levreklere, lidakilere, çipura ve kefallere bolca rastlarsın, 40 metre kadar kayalık gider denize, sörf kamışla o kayaları aşınca tek büyük (1 no bronz kısa pala) iğne ve bütün sülünezle ne yakalayacağını tahmin bile edemezsin:) sorma söylemem ama 2 defa denk geldi:) o arka taraf dediğin burundan yelkenkayaya kadar ise her yer her türlü balığın (akya dahil) geçiş yoludur.

11. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Abi çok sağol ya içimi rahatlattın valla şuan hedef balığım (akya) yı bulamasamda içimde bi umut oluştu en azından geçiş zamanında affetmem :D karagözün maşallahı var bolca çıkıyor ama yanına hacivatı lazım bunun onsuz olmaz :D o arka taraf dediğim yer varya neymiş oralar at-çek ve hatta jig için çok güzel duruyor sazlıca koyuydu galiba orayı geçince bi burun var harika bir yer keşif için gittiğim için olta atamadım, balık çiftliği olması lazım motorla geçtim tam bakamadım o yakınlarda bulunuyor foklar geliyormuş ağları yırtıp balık çalmak için öyle bi ana denk gelirsek bol bol çiftlik çuprası tutarsın dediler :D ha birde çok merak ettim yav neydi 2 tane aldığın balık :confused: :)

12. AKİF ÖZKAN

AKİF ÖZKAN AKİF ÖZKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    yeteri kadarı
    En İyi Avı:
    söylemem:) Yelkenkayanın dibinden jig bile yapabilirsin. İlk dalışta 16 metre derinliği var ve 10 metre ötesi 40-50 metrelere iner:) Şimdiden iyi avlar.

13. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Teşekkürler Akif abicim inan içime su serptin kıyıdan jig hep hayalimdi inşallah gelecek ay bunu gerçekleştireceğim İzmir'e yolunuz düşerse eğer size partnerlik etmekten sevinç duyarım:)

14. AKİF ÖZKAN

AKİF ÖZKAN AKİF ÖZKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    yeteri kadarı
    En İyi Avı:
    3 yazdır tatil yapamıyorum ama bu sene inatla Yeni foçaya gelmeyi planlıyorum. Bizim tekneler ( arkadaşlarımın) duruyorsa haberdar ederim seni, olmazsa da atçek yada zıpkına çıkarız:) Hayali bile güzel be :D

15. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

çok sevinirim abi benim için büyük zevk buradan bi kaç kişiyle balığa çıkmak :) özelden numaramı bırakayım geliyorum dersen araman yeterli ;)