Levrek seferim ve neticeleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli Üyeler

Bundan bir müddet evvel levrek avıyla ilgili,gayet iddialı bir konu açmıştım.
    Hepsini teker,teker cevaplayamadığım onlarca mesaj aldım sizlerden.
    Hepsi beni motive eden,güç katan maillerdi.
    Huzurlarınızda bana bu güzelliği yaşatan,nezdimde çok değerli bu kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Avrasya Bot Fuarının açılış tarihi olan 10.2.2011 tarihinden bir hafta kadar evvelinde düştüm yollara.
    Niyetim,daha dün gece 9,200 kg bir trofeyi yakalayan partnerim,artık kendisini evladım olarak gördüğüm Fatihe uğramak,onlarda kalmak ve nihayet bütün hünerimi ortaya koymaktı.
    Bazılarınız gibi üstün avcı konumuna ulaşan bu kardeşimle Sivricedede güzel avlar yapabilmiştik.
    Aylar süren birlikteliğimizde,neticede,meşhur deyişin manasını tam manasıyla gerçekleştiren,yani,boynuz kulağı geçer misali,muhteşem sinagritler tutarak buralara imzasını atmış,sonrasında yazlığında Levrek,minekop ve iri kalkanların peşine düşmüştü.
    Almaya başladığı neticeler muhteşemdi.Birçok trofe levreğin yanısıra,minekop ve kalkanlarda avları olmuştu.
    İşye beni bu denli iddialı kılanda buydu.Gidecek ve oğlumla levreklerin hesabını görecektik.
    Tam bir yakala,bırakcıydıda Fatih.Kerelerce yöre avcılarının,bırakacağına bize ver laflarına kulak asmayarak,tuttukların haylisini geri salıvermiştide.

Harika takım yapar kendisi.Geniş bir sahte koleksiyonu olan,artık günümüzde iri balık yakalamanın şartı tüm diğer modern teçhizatada sahiptir.

Atceği deneme olarak yapacaktık.Esas av yöntemimiz İtalcanna,Lineaffe,Okuma ve Shimano surf kamışlarımızla,kimi zaman yedi kere kırılabilen dalgaların birincisinin üstlerine yemli takımlarımızı eriştirerek avlanmaktı.
    Halende Türkiyede en uzağa atabilme iddiasında olabilen bu abinizin esas rolü burada ortaya çıkacaktı.
    İtiraf etmeliyimki bu yaşta halende bu iddiada olabilmek,nezdimde en muteber kişiler olan sizlerin sayesinde gerçekleşebilmektedir.Bana gençlik,güç,dinamizm ve motivasyon veriyorsunuz.
    Elbette sizlere arada raporlar ve makaleler yazarak,resimler göndererek bu güzelliğinizin karşılığını vermeye çabalıyorum.
    En kaliteli FC misinalar,makaralar,kamışlar ve sair teçhizatları kullanan bu evlat,aynı zamanda titiz sağlam ve etkin takımlarda yapabilen bir avcıdır.
    Dolayısıyla ben oralara gelmeden,fosfor boncuklu,uzun tek köstekli,uzun pala Mustad 92647 NPBLN 1/0 SW (sırtında çift çentiği olan)iğneli muhtelif yemli takımları hazırlamıştı bile.
    Yem işini Gökhana havale etmişti.Bu gayretli genç her şartta denize girerek kullanacağımız Kobra kurtları(Lug worm)çıkarabilme becerisine sahipti.
    Gökhanın kurtları en iyisiydi,,diri ve iridiyler.
    Kurşunlarımız 150 gr telli çapalı ve kare tabanlı kule kurşunlardı.
    Arada ince çelik şişli burçlu tığlarımızıda kullanarak,uzun kurtlarımızı bu aparat vasıtasıyla tüm iğne palası boyunca vede misina üzerinede sürerek,tüm uzunluğunu ortaya çıkararak,daha uzağa erdirme azminde olduklarımızı ise Bait elastik iplerimizle destekleyerek avlanacaktık.
    Herzaman olduğu gibi atıcı ben olacaktım.
    Yeni mera,tanımadığım yeni avcılar,eh mahçup olmamalıydım.
    OLmadımda kimi avcıların takdir nidaları arasında takımlarımızı birbiri ardına en uzaklara erdirdim,hafif boşluğunu aldım,kırılan dalgalardan mümkün olduğunca etkilenmemesini teminende en yukarı diktiğim tripotlarıma ,ışıklı çıngıraklarımıda takarak dikine yerleştirdim.
    Daha hava kararmamıştı.Misinalarımız kırılan dalgalardan etkilenmemekte ve yalancı vuruşlar almamamızı sağlamaktaydı.
    Tek endişem yanımıza yerleşmeye başlayan avcıların takımlarının bizimkilerin üstüne binmemesiydi.
    Ama aksilikler birbiri ardına geldi.Hesaba katmadığım yoğun yapışkan yosunlarla,genelde üzerimize atan yada takımları kayan avcılarla uğraşarak,hayli yorularak,zevki sadece balık aldığımız anlarda ortaya çıkan şekilde gecenin geç saatlerine kadar avlandık.
    Ödülümüz tombul iki levrek oldu.Sair avcılarda ise birşey yoktu.
    Çay içme molamızda yakalanarak takımımızı kıyıya sürükleyen iri bir tanesini kaçırsakta ödülümüz gecenin şartlarında iyi sayılabilirdi.
    8 saat avlanmıştık ve bu zor av ihtiyar bünyemi hayli zorlamıştı.
    İkinci günki aynı şartlarda olan avımızdaki ödülümüz dahada güzeldi ve ben onu İstanbula götürüp,resimdeki kızım ve 2 arkadaşıyla afiyetle tükettik.
    İşte bazı resimler.

Sevgi ve saygımla kalınız güzel insanlar

2. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Vedat abi inanılmaz birisin, her raporunu yazını, yorumunu okuduğumda insana sanki yeniden tanışıyormuşçasına hiç dinlenmemişsin gibi başlayan ama hemencecik kelimelerle bizi saran o anlatımınla yine çok iyi bir av ve paylaşım olmuş.

Ellerine sağlık. Levrekler şahane. Kızınızı ise ilk defa gören biri olarak gözlerini sizden aldığını, sizin bakışlarınıza sahip olduğunu düşünüyorum.

Allah size ve tüm sevdiklerinize mutlu günler nasip etsin.

Yeni sezonda da tüm başarılarınızla devam etmenizi diliyorum.

Görüşmek üzere inşallah..

3. uccrow

uccrow Ugur Can

Favori Kamış:
    daiwa sam fisher procaster 2.70 m
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    Vedat abi,
    ne diyebilirim kimsenin eline balik bu kadar güzel yakisamaz :)
    Raporlarinizi her zaman büyük keyif alarak okuyup, heyecanla takip ediyorum.
    Yürekten tebriklerimi ve sevgilerimi iletiyorum.

4. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    RON THOMSON TYRAN 2.70 cm
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    süpersin vedat abi..Allah uzun ömürler versin...

5. ovunc41

ovunc41 övünç karlıdağ

Favori Kamış:
    Trabucco İridium Distance 4.20 3p,Ryobi Komatsu 3.75 50-150 ,Spro GTPRO 2.40 15-40 3 parçalı spin
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000 FA,Shimano Ultegra XSC 5500,Shimano Catana 4000,Ryobi Ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kiloluk eşkina,1.1 kg mırmır,lüfer vs..
    harika balıklar anlatım ise şahane Allah uzun ve sağlıklı ömürler versin size Vedat Baba..

6. barbunya

barbunya Faruk

Favori Kamış:
    lineaeffe s-flex 10 kilos surf
    Favori Makine:
    okuma epixpro epb
    En İyi Avı:
    Palamut 39cm
    Allah uzun ömürler versin size vedat amca, nice avlara

7. Vedat baba...Bekliyoduk bu raporunu...Levreklerin Efendisi olduğunu bir kez daha gösterdin...Saygılar...

8. OMMG

OMMG OKAN

Hem avınız hem belgesel tadında ki anlatımınız üstadlığınızı perçinler nitelikte,tebrikler ve teşekkürler.Saygılarımla...

9. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Vedat Dayi ; sapka bir guzel,baliklar bir guzel,anlatim bir guzel,,,
    Ne denirki! Allah sana uzun uzun omurler nasip etsin insallah da bu guzellikleri hep yasa ve bizlere yasat diyeyim.
    Cok cok guzel bir rapor daha.Dahasina rastgele insallah...

10. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    slm

vedat baba diyecek birşey kalmıyor geriye bu işin babasıda zaten vedat baba :D
    babadan rapor olsa olsa böyle olur allah uzun ömürler versin bol bol balıklı :D :D

11. İzmirli51

İzmirli51 Fikret ALAYLIOĞLU

Favori Kamış:
    2,59 cm Shakespeare UglyStik Lite, 2,40cm Dam EMotion 25 IM6X ,
    Favori Makine:
    Sahara 3000FD ve Sonora 2500FB - 4000FB
    En İyi Avı:
    Levrek 1,950 kg
    Saygıdeğer büyüğüm Vedat bey, çok güzel anlatımlı raporunuzu ve sonucunda sizin için olağan olan güzel balıkların görüntüsünü bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Sağlıklı günlerde avlarınızın ve paylaşımlarınızın daim olması dileği ile saygılarımı sunarım.

12. e_dadas

e_dadas Murat Kağızmanlı

Helal olsun dayı :))

13. carphunter66

carphunter66 samet

Favori Kamış:
    alba star ve diğer okuma gibi kalite markalar
    Favori Makine:
    favori oltam yok ama kamiş takımlarım çok var
    En İyi Avı:
    sazan 5 kg (şimdilik)
    VEDAT AMCA süpersinn!!!

14. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Tebrik ediyorum Vedat amca. Her zamanki gibi konuşturmuşsun takımları. Ben balıkların haberini sen yakaladığında almıştım. Resimleri görmek şimdi nasip oldu. Harika balıklar gerçekten.

Görüşmek üzere sağlıcakla kal.

15. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
    Avın daim olsun Vedat amca, bir solukta okudum raporu. Bu arada Eskimolar gibi çıkmışsın. :D

16. darthvader61

darthvader61 Mehmet

Favori Kamış:
    Shimano Technium DF 270 MH // Shimano ForceMaster 240M 10-30
    Favori Makine:
    Shimano Biomaster 4000 FB // Shimano Rarenium 3000 SFA
    Çok güzel balıklar tebrikler Vedat amca. Genelde Levrek kıyı balığı diye biliriz. Siz erişebildiğiniz en uzak noktada aldınız sanırım balıkları. Yemli avlarda nerede aramalıyız balığı?

17. zafer42

zafer42 zafer semih

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    remixson
    En İyi Avı:
    sazan 2 kğ
    siz bu sitenin bence imparatorusunuz ne denirki tek kelimeyle mükemmel allah size ömür versin bizlere bu güzelliklerden bol bol yaşatasınız sağlıcakla

18. dqn

dqn doğan

Favori Kamış:
    olta
    vedat abi,
    müthişsin abi..bizim senden öğrenecek daha birçok şeyimiz var...
    elina sağlık...

19. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    şapkada yokki kafada çıkartalım tebrikler..vedat amva yalnız ileri atma kunusunda alpastanla bir konu olmuştu yarıştınızmı:D:D?

20. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Vedat Ağabey, Bu güzel rapora ne diyebilirim ki..... İyi ki varsın:)