Tavsiye Edin: İstanbul'da göl ve kullanılacak yem

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında aysberg55 tarafından paylaşıldı.

1. aysberg55

aysberg55

Selam Arkadaşlar; bu haftasonu muhtemelen istanbulda göle balığa gitmeyi düşünüyorum. Sizden buradaki göller ve kullanmam gereken yemler hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

Ertan ALTUN
    Arh+ 1980
    Mecidiyeköy/İSTANBUL

Son düzenleme: 3 Ekim 2006
  2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Öncelikle ,hogeldiniz :) İmza ayarlarınızı yaparsanız ( isim ,d.tarihi,yeriniz ,kan grubunuz ) cevaplarınız daha çabuk gelecektir :)

3. mayday_aykut

mayday_aykut

iyi bir tavsiye!!

slm .
    Öncelilkle her zaman gittiğim büyükcekmece hakkında bilgi vereyim.
    balık olarak cok ceşitli balık nufüsuna sahip; turna,sazan,yayın,testere vb.
    yem olarak bir klasik olan solucandan gecme derim.ama sülük, danaburnu ve istersen tırtıl sineklarvası da deneyebilisin.sazan için ben genelde süt mısırı ve
    kendi yaptığım kuzu yemi,yumurta ve undan hamur yaparım.gayette iyi sonuc verir ve kolay dağılmaz.
    başka göller hakkında cok fazla bilgim yok en az bir aydır başka göle gitmedim.

şimdiden iyi avlar!!

Son düzenleme: 4 Ekim 2006
  4. Şimdi böyle oldumu...
    Damdan düşer gibi paldur kültür...
    İlk önce bir ortama girdiğinde bir selam verir hal hatır sorar kendini tanıtırsın demi...
    Hadi bakalım tanışma bölümünden kendinizi tanıtın ama ilk önce imza ayarlarını yapınız....

5. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    şamlar yasak sizin gibi amatörlwer okusun diye imza ayarlarına aldım sirküleri zahmet edip baş sayfaya gitmene gerek bile yok tıklat üstüne

6. mayday_aykut

mayday_aykut

kusura bakmayın daha yeniyim ben de bilmiyordum okadar sert söylemenize gerek yoktu ama yinede uyardıınız için teşekkürler
    :mad:

7. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    kardeşim benim asıl sen kusura bakma bilmemek ayıp değil öğrenmemek sormamak ayıp bu forum onun için
    tekrardan aramıza hoşgeldin

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    aykucum aramıza hoşgeldin gidebilecegin göl sazlıbosna,terkos,tayakadın,kulakçayırı vs..yer cok o taraflarda bu yerlerde sazan,yayın,turna,çapak vss cıkmaktadır

9. mayday_aykut

mayday_aykut

tavsiyen icin teşekkürler ama hepsine gittim de son bi ayda gitmedim:)

10. cilimpuli

cilimpuli Mehmet Aydoğan

Favori Kamış:
    Olta
    ben bu hafta sonu bi çakıl göletine gitmeyi planlıyorum..Kesin değil ama muhtemelen cumartesi boş olucam gibi..Çakıl göleti hakkında bilgisi olan var mı..bende bi arkadaştan duydum..ii balık varmış falan die..muhtemelen gidip hiç bişe tutamadan geri gelecem:D

11. mayday_aykut

mayday_aykut

nerde eski cakıl

cakıl göletine en son iki ay önce gittim.ama cok büyük bir hayal kırılığına uğradım.eskiden ayçiçek tarlalarının içinden gecerek giderdik, ağaclar suyun içine kadar girierdi,elma armut ağacları vardı.ama düşüncesiz insanlar orayada el atmışlar.o güzelim doğa abidesi yerden eser kalmamış.ağaclar kesilmiş tarlalara siteler villalar yapılmış.
    neyse yine de balıklar hakkında bilgi veriyim çakılın sazanı benim için meşhurdur.
    giderken mısır ve aycicek küspesi al.ve giteden bir hafta önce süt mısırını rakıya yatır.böylece mısırlar şişer sertleşir ve daha kuvvetli bir kokuya bürünür.

umarım iyi bir av olur.:)

12. balıkçıl

balıkçıl

hiç değişmemiş desen şaşardım zaten.balık tutmayı öğretemeyeceğiz çocuklarımıza.

13. mayday_aykut

mayday_aykut

haklısın abi
    ama bende çocuk sayılırım:D :D :D

14. cilimpuli

cilimpuli Mehmet Aydoğan

Favori Kamış:
    Olta
    ya bu rakı işi sakat ya ramazan ramazan..balıklarla alem mi yapacaz..rakısız olmazmı bu iş şimdi..rakı şartmıdır:D

bide 35'lik mi olcak 70 lik mi :D

şaka bi yana solucan iş yapmaz mı orda..bide bu rakı işi cidden ters bana..babam vurur beni balık tutma amaçlı bile olsa:D süt mısırı ve küspe ile gideyim o zaman..varmıdır balık gitsem mi ama?

15. mayday_aykut

mayday_aykut

walla
    abi keyfin bilir.
    çok önceleri rakılı mısır ve kuş üzümü ile 2-3 kilodan aşağı balık tutmadan gelmiyorduk.ama son gitiiğimizde eli boş döndük.
    Kesin bişey söyleyemem ama bi dene derim.
    :confused:

16. balıkçıl

balıkçıl

bu işin en sevmediğim tarafı işte bu.küçük arkadaşlarda var burada.bizde onlara balıkla rakı muhabbeti yapıyoruz.burada amaç farklı ama karşıyım kardeşim.alkolün her çeşidine.yanında balıkta olsa.ayrıca rakıyla balıkta bişeye benzemez.rakı çok acı bi kere.balığın yanındaki içecek sudur.başka bir şey aramak beyhudedir.alkolünde her çeşidi zararlıdır insan vücuduna.başta karaciğer olmak üzere

17. salsala

salsala

Favori Kamış:
    olta.
    En İyi Avı:
    sinarit 2.100 gr+çipura 1.800 gr
    ah be kardeşim içkinin zararlarını biliyoruz ama her şeyin bir kararı var:D bende rakısız yediğim balığın hep ağladığını düşünürüm.

18. balıkçıl

balıkçıl

evet KARARI var.ama kime kararır bilinmez.ağlar ama balık değil.

19. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    rakısız balık ziyan olur
    rakısız balık yediğim zaman içimde canlanıcakmış gibi bir his var içimde