of of lüfer

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında thetim tarafından paylaşıldı.

1. thetim

thetim mehmet ERDEM

En İyi Avı:
    1050 gr yabani çupra
    arkadaşlar 7 aydır balık yakalama üzerine mastır yaptım sayılır.tekne balıkçılıgım iyi, tutabiliyorum,bunlar cerbit,çupra kaya balığı.Son 3 aydır kıyı balıkçılıgına merak saldım.keşke merakım içimde kalsaydıı.
    arkadaşlar inanın en az 8 olta denizin dibine sallıyorum,karidesmi desem,boru kurdu mu desem,sardalya filetosu mu desem, sübye mi desem aklınıza ne gelirse bi fiil uyguluyorum benim bacanakla.lüfer oltası aldım ,canlı izmarit atıyorum, canlı mırmır atıyorum ama olmuyor daha ben ne yapayımmm .gece balıktaydım sabaha karsı vurur dediler 4- 6 arası at-çek yaptım canlı attım limandan,sanki sözlenmişler bu oltaya gelmiycez diyorlarrr.dualar ettim ama nafile nerde yanlış yaptım arkadaşlarrrr.gelmiyor gelmiyor lüferrrrrr

Son düzenleme: 3 Mart 2011
  2. durmus

durmus durmuş

Favori Kamış:
    extreme cast
    Favori Makine:
    okuma ra 1155
    En İyi Avı:
    yakalayamadığım orkinos :(
    11 olta 2 kişi için biraz fazla değilmi, bildiğim kadarıyla kıyıdan 4 olta atabiliyo 1 kişi....

3. thetim

thetim mehmet ERDEM

En İyi Avı:
    1050 gr yabani çupra
    hocam limanda ben ve bacanagımdan baska kimse olmadıgı için bol bol misina gönderiyoz

4. durmus

durmus durmuş

Favori Kamış:
    extreme cast
    Favori Makine:
    okuma ra 1155
    En İyi Avı:
    anasayfamızda yer alan 2 no lu tebliğin ilgili bölümünü aşağı kopyalıyorum. tebliği incelersen seviniriz açıkcası.

Denizlerde amatör balıkçılık

MADDE 17 � (1) Denizlerde amatör avcılık, zaman yasağına tabi değildir. Denizlerde özel avlanma izni gerekmeyen yerler haricinde gün içinde av saati sınırlaması yoktur.

(2) a) Denizlerde amatör avcılık parakete , pinter ve sepet gibi tuzaklar hariç olmak üzere; her türlü olta takımı, serpme, yemlik uzatma ağı ve sualtı tüfeği ile yapılabilir.

b) Bu Tebliğde özellikleri belirtilerek izin verilenler dışındaki her türlü ağ, tuzak ve patlayıcı, öldürücü, bayıltıcı, uyuşturucu, uyutucu, uyarıcı maddeler, karpit, sönmemiş kireç, balık otu v.b ile su ürünleri avcılığı yapılması, bu maddelerin gemilerde ve av mahallerinde bulundurulması yasaktır.

c) Kullanılacak serpme ağının, kapalı iken yerden yüksekliği 3 metreyi geçemez, göz açıklığı 28 mm.�den küçük olamaz.

(3) Bir amatör avcı en fazla 4 olta takımı kullanabilir. Olta takımındaki iğne sayısı, çapari hariç 6 adedi geçemez.

(4) a) Denizlerde gece zıpkın ve sualtı tüfeği ile avcılık yapılamaz.

b) Sualtı tüfeği ile yapılacak avcılıkta ışık kaynağı, şnorkel hariç yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı ve yedek hava kaynağı kullanılamaz. Ancak amatör su altı avcılarının emniyeti açısından, en fazla 6 V (volt) gücünde fener bulundurulabilir.

c) Sualtı tüfeği ile orfoz ve lagos avcılığı yapılamaz.

ç) 1 Mayıs- 30 Eylül tarihleri arasındaki dönemde şamandıralarla sınırları belirlenmiş yüzme alanları içinde, zıpkınla veya su altı tüfeği ile su ürünleri avcılığı yapmak yasaktır.

(5) Avlanması tamamen yasak olan türlere dışındaki her türlü doğal yem, mamul doğal yem ve yapay yemlerin denizlerde yapılan amatör avcılıkta kullanılması serbesttir.

5. thetim

thetim mehmet ERDEM

En İyi Avı:
    1050 gr yabani çupra
    ilk defa duydum ve okuyorum, bilmiyordum demek ki 3 olta fazla atmışız.haklısınız

6. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Oyle yada boyle.Mehmet abimiz bilmiyormus ve ogrenmis oldu simdi.
    Gelelim asil konuya; agabey bence fazla kafani yorma.Bu meletler boyle maalesef.Kimi zaman oluyor hic ummadigin anda geliveriyorlar , kimi zaman oluyor yollarina kirmizi halilarda sersek gelmiyorlar.Gayri sans mi dersin,ne dersen de.Az once avdan geldim.At cek ile bir barakuda kacirdim, yemli ile de beni epeyce ugrastiran ama en sonunda takimi koparan bir canavari kacirdim.
    Buyur... :( Simdi ben nasil uyuyayim? Nasil moralimi bozmayayim? Ilk defa denizden at cek ile balik yakaladm diye sevinmistim.Kiyiya kadar getirdim,kiyidan kacirdim...
    Hersey nasip-kismet.Rastgele...

7. durmus

durmus durmuş

Favori Kamış:
    extreme cast
    Favori Makine:
    okuma ra 1155
    En İyi Avı:
    bilmediği için bişe demedim canım, onun için zaten tebliğin ilgili bölümünü koydum :)
    sanada geçmiş olsun inşallah daha güzellerini yakalarsın bi daha ki sefere:)

8. ugur58

ugur58 UGUR

En İyi Avı:
    1.5 kilo mırmır.sıra lüferde...
    şu zamanda zaten kıyıda balık yok soğukdan en azından bizim sahilde.boğaz farklı tabiki

9. modena

modena

sadece bir tavsiye...

geceleri su üstü sahte kullan...rover 98 yada ima pop key...lüfer gece su üstü sahtelerine çok kolay saldırır...ama unutmamak gerekir ki merada balık olması şart yani avlakta lüfer olmalı...:)

inşallah bir daha ki sefere şansınız açık olur...

10. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Tesekkurler :p :)
    Yilmadan ayni meraya yine gitme dusuncem var en kisa zamanda.
    Rastgele agabey ...

11. thetim

thetim mehmet ERDEM

En İyi Avı:
    1050 gr yabani çupra
    evet ark haklısınız merada balık olması şart,sanırım bende şans da yok.bugun akşam saat 11 gibi yine gidiyorum,inş bir tane lüfer tutarım.bu lüferi tutmam için ne yapmam lazım ona göre balıkcıya gidip önerdiginiz malzemeleri alıcam