Mersin'de Acemiye Yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bturkay tarafından paylaşıldı.

1. bturkay

bturkay Barış

Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım. Herkese merhabalar.

Ben acemi bir balık meraklısıyım. Baya acemiyim hemde. Tuttuğum balığın ne olduğunu bile bilemeyecek kadar.

http://www.bitenekadar.com/index.cf...im-Pro3-Olta-Seti==ozel-canta==-Kafa-Lambasi- adresindeki olta setini aldım kendime. Başlangıç için ideal olacağını düşündüm.

Üniversite nedeniyle Kayseri'deyim ama Mersin esas ikametim. Şu anda da bir haftalığına Mersin'deyim. Kıyıdan avlanacam. Şu anda balıkta olacaktım ama havanın azizliğine uğradım. Yağmur nedeniyle gidemiyorum.

Yarın hava güzel olursa hemen gidecem.

Burda Orfoz'a gittim ve bana burda kıyıdan avlanmaya uygun iğne takımları ve deniz kurdu verdi yem olarak. Deniz kurduna mırmır ve zargoz gelir dedi. Diğer balıklara da denk gelirse vurabilir dedi.

Nerden avlanmamı tavsiye edersiniz? Yarın için araba olacak altımda. Bir çok yakın mesafe yere sorunsuz ulaşabilirim. Nereyi önerirsiniz bana?

2. xco

xco sercan

öncelikle aramıza hoş geldin bendemersindeyim kolumun kırılma nedeniyle alçida olduğu için çıkamıyorum yoksa sana eşlik etmek isterim avlak bölgelerine gelirsek serbest bölgenin kapisini geçer geçmez sola dön sahile dogru ilerle en sona sonra kayalıklardan uca doğru gidiyorsun limanın içine de atabilirsin dışa da ben liman içini tercih ederim ama okadar yolu tepip kayalarin ustunde tutamadan gelmek insana ağir gelebilir :) adesenin önünde iskele var orasi olabilir rastgelsin

3. bturkay

bturkay Barış

Ben de Adese'nin önündeki iskeleyi düşünüyordum. Orası limana göre biraz daha temiz diye.

Bilgiler için teşekkürler. :)

4. GorkemDavazlı

GorkemDavazlı görkem davazlı

Bende Mersin'de okuyorum ama Erdemli'de okuduğum için pek bir yer öneremeyeceğim. Erdemli'de liman var ve kayalık sahil şeridi var biz genelde oralarda avlanıyoruz. Limandan elimizin boş döndüğü pek olmadı ama merkeze yakın yerlerde daha iyi av veren yerler vardır diye düşünüyorum. Rasgele...

5. xco

xco sercan

limana göre degerlendirme istersen limanda tuttugun balıgı t iskelede bulamaya bilirsin

6. bturkay

bturkay Barış

Hmm..Ama T iskele biraz daha sakin ve temiz değil mi?

7. 33orfoz

33orfoz Mustafa

Favori Makine:
    Makina kullanmam , balık ile aramda misinadan başka bir şey istemem...
    En İyi Avı:
    Ceylan - 6,5 kg , 8 Tane Barracuda
    t iskele sakin ve huzurlu ama balık yok . yani çok ender vuruyor ve genelde küçük mırmır küçük barbun işte deli mercan yavrusu felan alınıyor .
    zamanında çok gittim , pek birşey alamadım . ama balık tutmak için olmasada hava güzel olursa ve yakındaysam gidip 1-2 saat oturup avcıları izliyorum , dün bir tane yılan balığı yakalandı gördüm ama o da çok küçüktü , tutan geri saldı zaten . yani iyi vakit için güzel ama dediğim gibi balık çok az .
    o anlamda beşiktaş 100.yıl parkında surf ratı ve 60 gram kurşun kullanıp çok ileri atılırsa halili , sargoz felan alınıyor . tutmadım ama şahit oldum .
    liman pis ama en çok balığı bu çevrede oradan alabilirsin bence .

8. bturkay

bturkay Barış

Kafam iyice karıştı :)

Şimdi hava yarın güzel diyelim. Altınızda araba da var. Elde de 3 mt kamış ve makina var. Siz olsanız nereye giderdiniz ve hangi yemi kullanırdınız :)

9. xco

xco sercan

liman a git abi sen o dedigim yere uca dogru git serbest bolge tarafından tabiki ama bu iş şans ve kısmet işi elin boş dönersen o kayalari dönmek çok koyuyor elim kırık olmasa sana eşlik ederdim alçının çıkmasını hevesle bekliyoruum

10. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Sercan gecmis olsun.Yemleme konusunda mesajlasmistik.Karides konusunda.
    Umarim kolun cabuk iyilesirde hemen baliga gidersin.

Gorusmek uzre

11. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil
    Benzer konuyu ben de açmayı düşünmüştüm. Çünkü, nasip olursa önümüzdeki hafta hava iyi olursa 3-5 günlüğüne Mersin (Mezitli) gitmeyi düşünüyorum.

Deniz avı konusunda hemen hemen sıfır sayılabilecek tecrübeye sahibim.

Bu konuyu görünce bir ümitle girdim ama maalesef istediğim bilgileri edinemedim.

Benim de arabam var ve mesafe o kadar sorun değil (yine de 50 km geçmese iyi olur) Bir de ben canlı yem kullanamıyorum o bakımdan tavuk eti düşünüyordum ya da at çek olabilir...

Tavsiyede bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

12. xco

xco sercan

inş abi el biraz sakat yerden kırık ameliyat riski var sabırla günlerin geçmesini bekliyorum tek ellede yazmak zor ya :D

13. xco

xco sercan

mezitli de istediğin her yerden balık tutabilirsin deniliyor :) fakat ben henuz oralari deneme fırsatım olmadi canlı yem konusunda boru kurdunu canlı olarak mersinde bir çok balık malzemesi satan yerlerde paketi 3 tl den bulabilirsin takması çok basit kurdu kılıfından çıkartip (çamurlu kabuk) iğne boyutunda yada az daha uzun olabilir kesip ortasindan igneye geçire bilirsin yemin uzun sure oltada kalmasını istiyorsan sırtı çentikli iğneler var onlardan kullana bilirsin rast gelsin