25 yıl sonra yeniden!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında checkmate tarafından paylaşıldı.

1. checkmate

checkmate mert

Aslına bakarsanız ben elime olta almazdım ama National Geographic de balık avı belgesellerini seyretmek beni en sonunda gaza getirdi ve tam 25 yıl sonra tekrar takım kurdum ve başladım.
    Genelde tek başıma, saat 17.00-19.00 arası, spotif amaçlı, yakala-foto çek-bırak yapıyorum. Balıkları geri attığım için kova ve livarım yok şimdilik.
    Belki deniz akvaryumumu yeniden doldurup, yakaladıklarımı besliyebilirim ilerde:)
    Kamışlarım Sportex Carat ve Shimano Bassterra Evo, makinelerim ise Shimano twinpower CI4 ve Okuma Salina SA 40, misina Sufix Fuse ve Spyderwire, sahteler Duel Harcore serisi, Yoziri magnet minow, Strike Pro ve Raglou. Şamandıra içi su dolan boy boy mevcut.
    Mera ise Antalya Mnavgat Evrenseki Balıkçı barınağı.
    Saygılar
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]

[​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][​IMG][/IMG]

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Hoşgeldiniz Mert Bey.

Çok güzel fotoğraflar paylaşmışsınız. Tebrikler, teşekkürler.

Yeni raporlarınızı bekliyoruz.

3. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Agabey aramiza hosgeldin.Fotograflar harika.Onlari yakalayip birakmaniz daha da harika.
    Guzel raporlar bekleriz . Rastglele...

4. ozkan79

ozkan79 özkan

hos geldiniz 25 sene cok uzun bir süre ama insanın içinde aşk varsa kırılır elbet birgün zincirler fotolar ve anlatım güzel paylaşım için teşşekürler.

5. OMMG

OMMG OKAN

Hoşgeldiniz, 25 yıl nasıl sabrettiniz anlamadım :D :D Yinede doğruyu bulmuşsunuz ya, bir de güzel bir dönüş yapmışsınız,tebrikler...

6. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    vayy benden önce merayı ziyaret edenler de varmış:D tebrikler Mert bey,bu bölgede çalışıyormusunuz:confused: belki sizi orda görmüş olabilirim sanki:)

7. checkmate

checkmate mert

Herkese teşekkürler:)
    Ben aslen istanbul Yeşilköylüyüm. Yeşilköy deniz fenerinin yanında 19 yıl oturdum. O zamanlar önümüzde halk plajı yoktu ve denize sıfır idik. İskelemiz ve kayıkhanemiz vardı. Eski bakırköy belediye başkanı Naci Ekşi seksenler ortalarına doğru halk plajı ve yürüme yolu yapınca mecburen kayığımı ve motorumu sattım.
    Satana kadar her türlü kıyı ve tekne avcılığını tatbik ettim. Sinek iğne ve midye ile gümüş yakalamakla başlayıp, eski tabir ile uzun olta çekip lüfer yakalamaya kadar tüm olta balıkçılığını tatbik ettim. Meşhur hırsızlı zoka takımları ile kıyıdan izmarit fileto ile lüfere kamışla atma 1980 lerde benim dönemime rastlar. İstanbulda kamış ve makine eminönü ve karaköyde bir kaç yerde, galata köprüsünün altında seyyarlarda satılırdı. Zaten ithalat ancak Rahmetli Turgut Özal döneminde başlamıştı. O zamana kadar malzeme ancak kaçak getirenlerden temin edilirdi.
    Ama malzeme çin üretimi olmadığı kaliteli idi. DAM kamış DAM gibiydi, Shakespeare makineler Taş gibiydi. Herkesin elinde olmazdı zaten bulunamazdı. 1991 yılında eğitim için yurtdışına çıkınca zaten İstanbuldan koptum. 1996 da kesin dönüş yapınca Antalya ya yerleştim.
    Yeşilköylü balıkçı için Antalya bölgesi her ne kadar denizle çevrili olsa da cazip gelmez. Çünkü alıştığı bildiği balıklar başka sularda kalmıştır. Bende 2011 yılına kadar defteri kapattım. Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi National Geographic kanalında canavar balıkları, oltacıları seyretmekten gına geldi ve 2010 Aralık sonunda bir kaç naçizhane takım alarak ve internetten araştırma yaparak (kendimi güncelledim) en yakın merada sadece-at-çek denemelerine başladım.
    insan 25 yıl kamış sallamayınca ilkin garip oluyor:)

8. feridun_45

feridun_45 feridun dönmez

mert bey aramıza hoşgeldiniz..

denizlerimiz sizin 25 yıl önce bıraktığınız zenginliğinden uzak sanırım.umarım eski keyifleri alırsınız..
    bu arada profilinizden yaş kısmını yanlış doldurmuşsnuz gibi geldi:)

9. checkmate

checkmate mert

feridun bey,

Zenginlik konusunda maalesef haklısınız. Profil kısmındaki yaş doğru çünkü ben çocukken balığa giderdim, en fazla 1985-1986 yılına kadar. Kabala hesapla yani başlıkta belirttiğim gibi 25 yıl öncesi:)

Saygılar

10. İzmirli51

İzmirli51 Fikret ALAYLIOĞLU

Favori Kamış:
    2,59 cm Shakespeare UglyStik Lite, 2,40cm Dam EMotion 25 IM6X ,
    Favori Makine:
    Sahara 3000FD ve Sonora 2500FB - 4000FB
    En İyi Avı:
    Levrek 1,950 kg
    Mert Bey, aramıza hoşgeldiniz. Çok güzel bir paylaşımız, etik davranış ve düşünceleriniz için çok teşekkür ve tebrik ederim. Ne yazık ki ülkemizin her köşesinin doğal güzellikleri ve nimetleri, çağdaş ve modern gelişme adı altında her geçen gün daha bozulmakta ve yok edilmekte.. Anılarını saklayanlar ve hafızasına kaydedenler, ancak o günleri acı bir tebessümle yad ediyor. Hiç olmaz ise biz o günleri gördük diye avunuyoruz.
    Avlarınız ve paylaşımlarınız gönlünüzce olsun. Sevgilerimle.

11. mehmetişbilir

mehmetişbilir mehmet

Favori Kamış:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    5.250 gram levrek
    aramıza hoşgeldnz abi :D bu bölgede yaşadığınıza göre ve mera ya geldiğinize göre birbirimizi görmüş olabiliriz side prensi abi haklı olabilir :D keyifli paylaşımlar

12. checkmate

checkmate mert

Herkese tekrar teşekkürlerimi iletmeyi bir borç bilerek, dün ve bugünkü avlarım için yeni konu açıyorum raporlar bölümünde....

13. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    D:A:M
    En İyi Avı:
    21 kilo akya,vallahi nasıl yakaladım bende anlamadım.
    mert sende bizim yakadanmışın..hoşgeldin..palaska zurna levrek bu balıklar herkese gerek:)

14. sedat

sedat sedat

Favori Kamış:
    olta
    süpersiniz çok güzel av devam edin bence..

15. 0utlaw

0utlaw Bahadır köse

Favori Kamış:
    Shakespeare E Series Supraglass 10-20
    Favori Makine:
    D.A.M. Quick 220,D.A.M. Quick 89
    En İyi Avı:
    Levrek, alabalık
    Mert Bey hosgeldiniz aramiza.Avlakdasiz anlasilan,en kisa zamanda gorusmek,tanismak temennisiyle,saygilarimla...

16. erols

erols Erol Safak

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX240M 10-30gr, Daiwa CrossFire CFS270MH 10-40gr
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet II G4000F, Shimano Nexave 4000RB, Daiwa Laguna 3000-5Bi, Spro Passion 740
    Aramıza hoşgeldiniz Mert Bey! Sizi tebrik ederim, harika bir paylaşım... ellerinize sağlık! Avlarınız daim olsun!