zonguldak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında 33022 tarafından paylaşıldı.

1. 33022

33022

Değerli Zonguldaklı Arkadaşlarım,Abilerim;
    Nihayet fırsat bulup 2 Nisan'da güzel memleketim Zonguldak'a gitmeye karar verdim.Eğer bir problem çıkmazda gidebilirsem inşallah 2 gün gibi kısa bir süre kalmayı planlıyorum.Tabi bu süre zarfında tüm günümü balığa çıkarak geçirmeyi planlıyorum.Avlak yeri olarak kıyıdan Ilıksu-Değirmenağzı arasındaki muhtelif avlaklar.Tekne durumu müsait olursa Kozlu balıkçı barınağından küçük bir tekne kiralayıp açılmayıda planlıyorum ama o kesin değil havaya ve tekne durumuna bağlı.Birşey çıkarmı bilmiyorum.O yüzden sizlere bir fikir danışayım dedim.Varsa önerebileceğiniz bölge, balık durumu, ya da herhangi bir bilgi paylaşırsanız sevinirim.Yaklaşık 7 senedir gidemedim memleketime.Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar

2. 33022

33022

Benden Hariç 48 kişi bakmış ama galiba bir tane bile Zonguldaklıya denk gelmedi.Haydi hemşehrilerim dönüşte raporumuz olsun bari burda

3. 33022

33022

Hadi 100 kişiye az kaldı ama durum sanırım çok umutsuz hala bi bilgi yok galiba.Ne yapalım sağlık olsun, Zonguldak'ta balığa çıkan yok galiba bu aralar ya da avlayacak balık yok, olabilir.Ben de rastgele der çıkarım yola.Ama konu güncel arkadaşlarım abilerim.Eğer bilgi paylaşılırsa çok mutlu olurum.

Saygılarımla

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Rastgelsin Ramazan. Güzel balıklarla hasret giderirsin inşallah.

Merdivenler Şehri Zonguldak'a selamlar.:)

5. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Evet ya.... Ne merdivenleri var değil mi:)

İlk kez giden için şaka gibi bir şehirdir Zonguldak.

Doyumsuz manzaraları, cazibe yüklü kayalıkları, kömürden simsiyah olmuş sokaklar, yeşilin binbir tonu, sıklıktan yürümenin bile zor olduğu ormanlar, alabalık dolu dereler, kaldırım taşlarını bile kırarak yükselen ağaçlar, daha neler neler................

Karadenize neden Karadeniz dediklerini Karadenizin kapkara halini görerek anladığım bir şehirdir Zonguldak.

Kısacası görülmesi gereken ama mümkünse uzun kalmadan görmekle kalınacak bir şehirdir Zonguldak;)

Ramazan Bey Konuyla ilgili daha önceki konunuzda yorum yapmıştım. Ekleyecek bir bilgim yok ama yinede linkteki başlıklara bir göz atarsanız belki önceki paylaşımlardan birşeyler çıkarırsınız.

http://www.google.com.tr/#hl=tr&sou...ık+avı&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=b47f1ce8442fa9b0

6. 33022

33022

Balli Abi'm sağolasın güzel dileklerin için.Evet merdivenler şehri vesselam.Valla lisede okurken bunun üstüne ingilizce ödevi bile yapmıştım ladder city(merdiven şehir) diye.Balık konusuna gelince bakalım hayırlısı inşallah.Necmi Abi kalkan yakalamış ya O'ndan takım tarifi aldım deneyeceğim şansımı kalkan için.Saygılar

7. 33022

33022

Sami Bey teşekkürler;
    Linki inceledim ama insan 7 senedir gitmeyince yabancı gibi hissediyor kendini.Siz de güzel memleketime böyle güzel yorumlar yazınca inanın kanat taksam uçarım şimdi.Bakalım inşallah güzel bir raporla geri dönmek nasip olur.Tabi daha önce Levrek'ten bahsetmiştik Siz'de çok faydalı bi yorum yaptınız benim için.Balıkçılığı bilmiyorum da doğayı seven bir insan olarak bu site çok şey öğretti bana.Balıkçılık sanırım biraz yetenek meselesi.Ama acemi şansı diye de bir şeye daima inanmışımdır.Zonguldak'tan sonra kısmet olursa Sivrice'ye gitmeyi planlıyorum.Hem de sevgili eşimin doğum gününde O'nu da yanıma alarak.Sevgili Orhan Abi'mize danıştım.O'da tüm misafirperverliği ve sıcaklığıyla gel beraber balığa çıkalım dedi.Sağolsun bana sırtı çekmeyi bile öğretecek inşallah.Nasip belki Necmi Abi'mizle bile görüşürüz inşallah.Sosyalleşmek güzel bir şey.Hele de benim gibi çok yoğun tempoda çalışan ve bir tülü sosyal aktivitelere vakit ayıramayan kişiler için böyle imkan dahilinde küçük kaçamaklar süper.Yazdığım her konuda, sorduğum her soruda, üşenmeden cevap yazan bilgilerini paylaşan sevgili dostlara, Abilerime, kardeşlerime bir kez daha sizin vesilenizle teşekkür ederim.Herkese bereketli avlar,sağlıklı günler.
    Saygılarımla