Urlada at-çek

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında fishbone tarafından paylaşıldı.

1. fishbone

fishbone yücel

Favori Kamış:
    Kamış olta,bi kaç kasnak,
    En İyi Avı:
    Ildırı'da Turna 50 cm. yaklaşık.
    pazar günü saat 14:00-20:00 arası Urla Kalabak Limanı'nda at-çek yaptım.çeşitli sahteler,silikonlar...neyazık ki temiz hava dışında hiç birşey alamadım denizden.oradaki balıkçıların dediğine göre lodos varmış o yüzden balık olmazmış.yalnızca akşam üstü 18 gibi sert bi vuruş aldım ve sahteme baktığımda arka kısmında gayet muntazam sıralanmış diş izleri vardı(maria tight slalom renk kodu ctoh).sonuçta spor oldu temiz havada ekstrası...herkese bol balıklı günler....

2. GündüzGezen

GündüzGezen Şenol

Favori Kamış:
    Shimano Nexave CX 7-21gr. & Lineaeffe S-Curve Spinning 240 & Shimano Alivio TE 6000 / 360
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FB & D.A.M Quick Effzett FDS 735 & D.A.M 860 SLR Surf
    En İyi Avı:
    Söylemem nazar değer :)
    Atçek sabır ister ve sabrın sonu selamettir :)
    Denemelerinizi akşam güneş batarken ve gece devam edin. Umarım dilediğiniz balığı yakalarsınız. Rastgelsin.

3. o_tutu

o_tutu Önder TUTUMLU

Favori Kamış:
    lineaeffe sorento 4.20-okuma v system 3.0m 10-40/shimano catana 240 1-11/cormoranbullfighter210 5-25
    Favori Makine:
    okuma bluehawk-765a/okuma trio30/shimano sahara3000fd-sienna2500fd
    En İyi Avı:
    6 kg lambuka-1.350 gr çipura
    Merhaba

Sanırsam saldırgan balık levrek değil ama ne olabilir? Levrek diş izi bırakmaz çünkü. Umarım bir daha ki sefere yakışıklının fotoğrafını paylaşırsınız.

4. alpay79

alpay79 Alpay TERAZİ

Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    Ben de haftasonu yaklaşık 4 saat kadar at-çek yaptım. Hava almanın yanında işe geldiğimde herkes "ooo yanmışsın, zencilere dönmüşsün" esprisi yaptı. Hayır amele yanığı da değil bayağı bayağı sadece suratım güneşlendi :)
    Balık avlamaya başladığım senelerde Çeşme 'de yaşlı bir üstad, balık bahanedir, maksat deniz havasının mineralinden yararlanmak derdi. Ellerim boş döndüğümde hep onu anıyorum:)

Saygılarımla

Alpay

5. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Bende bugün yenifoça kıyılarında sahtelere hava aldırmaya çıkardım, ama tek vuruş alamadım akşam 8 den yarım saat önceye kadar sürekli olarak alan tarasamda verimli bi gün geçiremedim ama herşeye rağmen denizle iç içe olmak paha biçilemez :) sabah 6 da ya nasip diyerek tekrar çıkıcam bakalım bu sefer ne olacak

6. sadrimurat

sadrimurat murat

Favori Kamış:
    spro 2.10 ,çin malı 3,50 surf
    Favori Makine:
    ryobi kobe 4500, ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    4 kg sazan
    Bence devam et denemeye Onur hakettigin ödülü deniz sana verecektir... rastgele..

7. Alpay İpekgil

Alpay İpekgil Alpay

En İyi Avı:
    5,5 Kg Kofana
    Birde bu hafta sonu denemek lazım.Bede güzelbahçeden at çek yapacağım kısmet

8. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Valla abi neredeyse uyumadan gittim avlağa ama yine durum aynı zaten yarından itibaren yağmurlu lodostan dolayı mı kesti balık hiç bilmiyorum ama iç sıkıcı bi hava vardı bugünde cuma yağmur kesiliyor ama 2-3 sonrasına kadar da verimli olmaz pazartesi gününe kaldı artık gündoğumundan önce başlayacağım 9 a kadar yine böyle olursa çupra takımlarımı hazırladım yemli ava çıkıcam en azından ondan boş dönmüyoruz bakalım nasip :D