İstanbul Rapor ve Uzak Atış Yardım.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Dejavu tarafından paylaşıldı.

1. Dejavu

Dejavu volkan

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 4.50 200
    Favori Makine:
    Shimano Super Aero Surf Leader CI4+ 35
    Merhabalar,
    İki konuyu bir başlıkta toplamak istedim.
    Cumartesi günü Sabah 9.00 'da Vaniköy'de idim. 16.00'a kadar belki yarım kilodan biraz daha fazla tutabildim. Rüzgar çoktu ve bir ara 125 gr kurşunu uçurtma gibi savuracak kadar akıntı da çoştu.
    Saat 12.00 civarında 3-4 kişi geldi içlerinden bir tanesi 50-55 yaşlarında bir amcaydı. Okuma marka kamış kullanıyordu. İnanırmısınız benim 6 saatte aldığım balığı kendisi 1 saatten daha kısa bir sürede aldı. Çünkü çok açığa atıyordu zaten oltasından çıkan sesi duymanız lazım. Takımı kendisi yapıyormuş ayrıca. Hiç kimse ama hiç kimse onun gibi balık alamadı, Her attığında 5 er 6 şar aldı ve büyük büyük. Ne yaptıysak ne ettiysek ne kadar abanıp kurşunları takımları kopartsakta o kadar uzağa atamadık..
    İstavrit normalde çok uzakta olmaz ama o gün balık uzaktaydı ve amcamız çok güzel aldı. Ne yapmamız lazım uzağa nasıl atıcaz ? Benimde kamışım 250gr atarlı, ve makinem 55 lik makine boyutları aynıydı... Ama bu işin güçten çok teknik ve atış şekli ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Volkan kardesim, iyi hos yazmıssında 50 - 55 yaslarında demissin, amca demissin, eh ben ne diyeyim sana. Bak resmime 6 ay oncesi, Gocek'den, Hergun bır 90 dakika mac cıkartırım. 20 Km.30 Km.bana vız gelir. Ama, o yasa ""amca"" demen ruhumu zedeledi kardesim. Kal saglıcakla. Tevfik AMCAN

3. emrepasa

emrepasa emre

Tevfik amca haftasonu Omangazi maratonundaydım.Senlekoşarık bu kadar sportif olduğunu bilseydim:)Maşallah:)

4. cyhntskn

cyhntskn CeYhUn

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE
    Favori Makine:
    SHIMANO SUPER ULTEGRA 6000 XSA
    En İyi Avı:
    SARIKANAT 55 CM ZARGANA :-)
    Kamıstan cıkan ses soyle olsa gerek fiiissssssssstttttt :-:)

5. Dejavu

Dejavu volkan

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 4.50 200
    Favori Makine:
    Shimano Super Aero Surf Leader CI4+ 35

Ben 23 yaşındayım Tevfik amcacım, hani onları yazarkende, yaşı çok ilerlemiş ona rağmen uzağa atıyor demek istemedim. Sadece bu işin bir sırrı yada daha ince bir tekniğini olduğunu ve tecrübe ile edindiğini belirtmek istedim. Yoksa biz büyüklerimizin hızına yetişemeyiz :)
    Saygılar hürmetler.

6. lemodella

lemodella Ümit TALU

Favori Kamış:
    okuma salina--Okuma v-system 3.00 20-80 gr
    Favori Makine:
    shimano nexave 6000---shimano sienna 4000
    ben 30 yaşındayım ama şerefsiz yeğenim bana amca diyorrr :):)

7. lineafee

lineafee iskender

Favori Kamış:
    lineaefee
    Favori Makine:
    okuma salina 65
    En İyi Avı:
    kofana
    atış

eğerli kardeşim iyi istavrit almak iyibir atışla beraber insanın kendi yaptığı takımın kalitesi,suseviyesinde balığı uygun derinlik tarayarak bulmak ve sıksık balığa çıkarak vücudun ve bileğinin ahengi
    örnek enginson rumuzlu arkadaşım enginin yaptığı çaparilerle çok iyiistavrit ve çinekop almıştım birde kamış seçimi.şahsen ben atış yaptıkça alışıyorum..

8. 29519

29519

En güzeli avdan sonra boş kurşunla bol bol atış çalışman kendi tekniğini geliştirmen. Herkesin fiziki yapısı farklı o yüzden başka bir kişinin atış tekniği sana uygun olmayabilir. Bunu da sana bu işi en iyi o'nun öğreteceğini zanneden zatı muhteremlerden uzak durman için dedim.

9. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
    makinada 0,24 mm misina+kamışın en ucundan motora kadar gelen kısımdan 15 cm daha uzun şok emici 0,26-0,30mm arası misina+10 lu çapari yerine 7-8 li çapari+125 gr kurşun+4.0 m 4.5m arası ortalama bir kamış+surf olması şart olmayan ortalama bir motor sadece misinayı alan konik kısmın boyu uzun olsun kafi=ortalama 130-140m zamanla tecrübeyle 140+m=bazı günler kimse balık alamazken millete kamış kırdırtıp eve gönderecek kadar balık,rastgelsin:)

10. webokur

webokur cihangir

can alıcı noktalara değinmişsin burak. en kısa zamanda denemek istiyorum.teşekkürler

11. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Kamışı parçalıdır parçalı kamışlar çapariyi çok rahat atar ama teleskopikle biraz abanmak gerek. Ben şahsen parçalıyla çapari atarım biraz da abanınca çok güzel yerlere düşüyorum hihi açıkta sürünün içinden bir kaç balık alırsanız çekinceye kadar ağırlığını hissederek oyanarak çekerek çapari dolabiliyor.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2011