Tavuk göğsü ile Çupra

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında denizleri aşta gel tarafından paylaşıldı.

1. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Arkadaşlar abiler,aklıma bi soru takıldı ben çupra avlarında genelde karides kullanıyorum ama av yasağıyla beraber karides bulmak neredeyse imkansız hale geldi alternatif seçenekler arıyorum madya kullanırdım ama onuda her zaman bulamıyorum.

Tavuk göğsünü daha önce dip takımlarında mercan avında ve tekne arkası sürütmede çıplak avında kullandım fakat çupra için kullansam verim alabilir miyim bilmiyorum.Eğer deneyen arkadaşlar varsa aramızda buraya görüşlerini yazabilir mi?

2. 29519

29519

Kayalara yapışık olarak duran çin şapkası veya şapka denen kabuklulardan vardır onları kullanabilirsin.

Son düzenleme: 26 Nisan 2011
  3. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Çin şapkalarını küçükken çıkarıp oracıkta çiğ çiğ yerdim,geçen haftasonu karaburunda av yaparken bir ara heves edip yemeyi düşündüm ama sonra vazgeçtim.. :)

Mamunda iyi işi yapar çipura avında,bilginiz olsun..

4. Mustafa Mert

Mustafa Mert Mustafa Mert

Eğer Mekanda Çupra varsa vede açsa Tavuk Göğüsüne hayır demiyor bizzat denedım ve netice aldım 5 adet çupra :) Uluç beyinde dediği gibi şemsiye gibi midyelerden yararlanabilirsiniz..

5. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Barbaros Küpcü

Favori Kamış:
    savage gear bushvacker ve parabellum bombarda-siweida livina Daiwa Jigcaster 3.20
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    33 cm mırmır,82 cm mıgıri
    Onur kardeşim
    Avlanırken tanıştığım bir amca bana çupra için tavuk göğsünü şiddetle tavsiye etti.Fakat ben ne kadar tuzlasamda yeteri kadar sertleştiremediğim için iğnede dağılıyordu.Onun için pek kullanmadım.Kullandığım kadarı ile de verim aldım.
    İyi geceler Rastgele

6. levrekcan

levrekcan Kürşat

Favori Kamış:
    Savagear Troutizimo 6,3 1,90 cm 0-5 gr Spin
    Favori Makine:
    shimano technium 2500 fc
    En İyi Avı:
    levrek 2,5 kg 67 cm 3 kg+ domuz balığı
    kesinlikle iş yapar.

7. tamirci ali

tamirci ali ali

En İyi Avı:
    lambuka 2.5 kilo
    valla ben en iyi sonucu mamunda grd

8. kaşıkçı

kaşıkçı FARUK

Favori Kamış:
    Hafif olsun kolum ağrıyor sonra. Reklama gerek yok.
    Favori Makine:
    O da hafif olsun. Çok dandik olmasın.
    En İyi Avı:
    Dardanel ton 3'lü paket
    Daha önce Güllük körfezinde açıkta gece tavuk göğsüyle bol miktarda çipura almıştık. Bence kesinlikle tuzlamaya gerek yok. Tavuk göğsünü bıçakla keserek uygun boy iğneye takarsan iyi verim alırsın.

9. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Çok teşekkür ederim abilerim, tavuk göğsünü kullanmayı severim yem masrafını düşürüyor diğer avlarımda da verimli olmuştu ama çupra deniz kabuklularıyla beslendiği için tavuk göğsüne rağbet etmeyebilir diye düşünmüştüm cevaplarınız yardımcı oldu teşekkür ederim.

10. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    yapar yapar..ayrıca bizim pamucakta-zeytin köyde kumsaldaki midyelerde yapar..1 karış suda ki beyaz midyeler varya tüm yaz boyunca her türlü balık yer onun etini kumun hemen azıcık altında yaşıyor..ayıkla bir karton ustüne az kurusun tak iğneye;)

11. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Muvaffak abi, Yenifoça'ya taşındık 2 ay önce o yüzden bu yaz Pamucak'ta olta sallayamayacağım, ama seninde bildiğin gibi Pamucak ve Zeytinköy sezonu eylülde açıyor :) eylülden kasıma kadar Pamucak'dan Özdere'ye kadar olan kısımda beni görebilirsin o küçük midyeleri hiç bişey bulamayınca bende kullanıyorum ama pek sevmiyorum abi öyle kaya üstlerinde bıçakla madya kazımayı midye için kumda eşelenmeyi :D ondan tavuk göğsü ideal olacak benim için.

12. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Seni gidi tembel...:D :D :D :D

karakoç tarafında harabe bir otel var amarante .. rampada...ondan beride sahilde 500 -1000 m geride yazlıklar var o bölgede saf kumluk alanlar var olta takmıyor .. dün bir zat orda mırmır yakalıyordu.. bende yem yoktu çaresiz döndüm..seferihisara sıgacık a gittim kefal için ama halen nazlı ekmek yemiyor..:) :)

13. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Hiç iç açıcı olmuyor öyle sahilde eşelenmek abi ondan :D Boru kurdu var ne güzel, çakmak'tan alıyorum boru kurdu, kırmızı kurt doğru Pamucak sahili, malum mırmırımız çupramız bol oluyor merayı iyi bildikten sonra boş döndürmüyor önceden beğenmezdim şimdi anlıyorum kıymetini aslında çok güzel bir avlak eskisi gibi verimli olmasada yine güzel vakit geçirtiyor. :)

14. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Saroz da iki hafta önce tavuk göğsü ile çupra tuttum.

15. dejavus

dejavus utkun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kaçanlardı en büyüğü
    Pamucaka ne kadar gittimse ufacık mırmırdan başka bir şey çıkaramadım.Ya bende acemilik ya da balıkta :))

16. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    gece karidese iyi geliyorlar yada canlı teke ye

17. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Bu sene ben de tavukgöğüsü ve teke ile deneyeceğim. Kurtlarla filan uğraşamam :).

18. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    trofe yakalamak istiyorsanız yengeç takın,canlı minik yengeç e çipura ve levrek dayanamaz atlar:)

19. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Utkun abi,acemilik demeyeyim de pamucak yeni gelenlere pek av sunmaz :D yani şu şekilde merayı çok iyi bilmeniz gerekiyor 9 yaşından beri sürekli orada avlandığım için gps gibi her cm2 sini bilirim:) pamucakla biraz samimi olunca asla sizi boş döndürmez öyle kalender bir dosttur :D

Mehmet abi,karides kullanıyordum çupra için 3 adet yemim var 1.yengeç 2.karides 3.madya karidesle çupra hariç de çok balık çıkarılıyor kesin çupra diyorsak 3cmlik yengeç ve madya garanti sonuç veriyor.Av mevsimi kapalı olduğundan karides temin edemedim.

Kadir abim,dediğin gibi yengeç 1 numara :D alacağım yer yok yalnız sabah kayaların üzerinde çokça oluyor ama yakalatmıyor kendini uyanık :D Yenifoça'da hiç edinmediğim deneyimler ediniyorum örnek çupra, çupra takımımına tavuk göğsü takıyorum tık yok kafam bozuldu ve 3 köstek dip oltasına sülünes takıp attım karagözleri dolaşıyordu merada belki benim oltaya vururdu bi kaçı ama oda ne 2 saattir uğraştığım çupralar sülünese atladı :D 10 dk sonra bir çupra 600 gr civarında anlayamadım buranın balıklarını ben :D

20. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    izmirde satılıyor o küçük yengeçler ama nerede bilmiyorum:)
    izmir de de dehşet boyutlarda çipuralar çıkıyor,bir abimiz kıyıdan tutup yayınlamıştı 4300gr lık çipura yı,bizim buralarda nadir çıkıyor,ortalaması 300 ile 600gram kıyıdan,
    ben büyük mavi yengeç in kolunu kesip oltaya takmıştım kemikli:D peş peşe 2 tane güzel çipura almıştım:D

ayrıca tutduğum bir çok levreğin midesin den yengeçler çıktığını gördüm:)