Avcılar Eşkina denemesi.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında polopolopolo tarafından paylaşıldı.

1. polopolopolo

polopolopolo cihan

Tüm balık avı ailesine mutlu pazarlar olsun.Dün Avcılar sahilden eşkina için deneme yapmak istedim takımları hazırladım saat 19:30 gibi balıkçı barınaklarının ordan oltaları attım 2 oltayı 2li dip takımı 1 inide şamandıralı takım olarak hazırlamıştım 496/4 no mustad iğne kullandım ve ilk defa eşkina avı yapıcaktım.siteden eşkina ile ilgili konuları araştırdım ve baya bi bilgi sahibi oldum.Bunun için herkeze teşekkür ederim.saat 11:00 da biten avda işaret parmamı geçmicek kadar 4 adet mezgit yakaladım onlarıda dikkatlice iğneden çıkarıp suya geri gönderdim.Yem olarakta canlı teke kullandım.Eşkina için erken olabilir ama ben umutla bekliyorum.

2. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Biz de dün akşam Boğaz'da canlı çalı karidesi ile eşkina denedik, gelen giden yok.

3. polopolopolo

polopolopolo cihan

Birazdaha beklicez galiba....

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Hazirani Ortalayalim Ozaman Keyifli Av Verir:)

5. MrtcnKrpnr

MrtcnKrpnr Avcılar

Avcılarda şu anda istavrit dışında tutabileceğimiz hiç balık yok mu? İstavrit tutamak işkence olmaya başladı Galata'dan farkı yok sahilin ve yanındaki adam işi bilmeyince her attığında senin oltanıda alıp geliyorsa iyice ızdırap olmaya başladı..

6. sulhi yücel

sulhi yücel sulhi yücel

Favori Kamış:
    RODER/ST/4204
    En İyi Avı:
    2/kilo turna.
    bekliyeceğiz inş.

7. istavrit

istavrit Boğaç

avcılar da eşiknayı boş bırakmayın derim ;)

8. 29519

29519

Karides yerine boru kurdu ile deneyin.

9. mapyy888

mapyy888 MUTLU

Arkadaşlar öncelikle merhaba

işkine başladı yerine göre çok güzel çıkıyo ama bu sene tekeye de karidese de gelmiyo nedenini bilmiyorum
    boru kurdu deneyin son15 gün içinde bayağı tuttum..

10. 29519

29519

Balığın başka bir balıkla ile tutulmasını her ne kadar etik bulmasam da bu seçim kişiyi ilgilendirir diye düşünüyorum. Bu yüzden eşkina avı için bir tiyo daha vereyim küçük kraçe de eşkina avında iş yapar yalnız iğneyi sırttan değil ağzından sokup sırt bölgesine sokun. Bu sayede nispeten iri eşkina alma şansınız var.

11. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Belki anlatacagımşey ilginiz çeker, çok eski bir anı ama araştırmakta fayda var..

uzun zaman önce 99 larda avcılar -ambarlı balıkçıları bu balıgı i ambarlı tesisleri önünde bir su karnarı vardı denizin ortasında sogutma suyunun denize tahliyesi bu su sıcak oldugundan 4 mevsim etrafında balık olurdu..

o bölgede birde dolum tesislerinin beton ayaklı iskelerinin açıgında ,, ayrıca.. dolum tesislerinin yamacından inen 2 adet boru suyun altından marmaraya dogru ilerler. o borunun üstünde çok çeşitli türler olurdu.. o bölgede zemin düzdür .. balık bulucu var ise kıyıya paralel giderken bir müddet sonra dipte bir tümbek gösterir o anda karaya baktıgınızda o bölgede denize inen boruları görürsünüz..işte bu tümbek üzeri kekamoz midye kaplı bölgedir ve balık bulunur.. eşkinada burada çıkar dı..

o zamanlar çok iri karagöz çıkardı..

resmin ortasında iki boru gözüküyor tepeden iniyor denize..bunun devamı deniz altında devam eder diye aklımda kalmış

Son düzenleme: 9 Haziran 2011