Levrek Icin En Iyi Yem

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında SAKARYALI_54 tarafından paylaşıldı.

1. SAKARYALI_54

SAKARYALI_54 NIHAT

Levrek Yakalamak Icin Hic Yem Almaniza Grek Yok. Levrek'gin En Sevdigi Yem Kabuk Degistiren Yengeclerdir Yani Iki Sekilde Anlasilir Bruincisi Yumusak Olurlar Yani Kabugunu Atmistir Ve Set Cabuklu Yengecin Altinda Ayaklari Diger Yengece Ters Yonde Kenetlenmis Olarak Bulabilirsiniz, Ikincisi Soyulan Yani Ingilizcesi Pealer Crab Onuda Diger Yengecin Altinda Bulabilisiziz Cunki Sert Kabuklu Yengec Onlarin Koruyucusu Durumundadir Aslinda Anlatmasi Cok Uzun Surer Ama Levrek Lerin En Sevdigi Yemdir

2. Attila59

Attila59 Atilla Akgun

Anlatması çok uzun demişsiniz geçmişsiniz fotoğraf koyarsanız seviniriz Bide bu yengeçler hangi mevsimde kabuk atıyor biraz daha bilgi Rastgele

3. Dentice

Dentice Hasan Hüsnü DEDEOĞLU

Levrekten kastın deniz levreğimi yoksa Sudak mı ? onuda bi açıklayıversen ????

4. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Arkadaşın yaşadıgı yer ingilterede sahil bölgesi muhtemelen denizden bahsediyor ?? muhtemelende labrax.. zira bir tek o oralarda yaygın tür..(punchatus ta olabilir..)

http://www.fishbase.org/identification/specieslist.php?famcode=487&areacode=

Ancak , İngiliz sofrası ile Türk sofrası arasında fark oldugu gibi balıklarında en çok sevdiği gıda diye bir şey olamaz..yöresel olarak değişkendir..yaşadıgı bölgede ki farklı türlerden dolayı besin şekli ve yöntemi farklı olabilir.. ayrıca bir çok canlı türünde olduğu gibi balıkta şeçicidir.. menü çok olursa seçim yapar ,,kısıtlı ise bulduğunu yer..

Diger bir çok canlı türlerinde olduğu gibi..

Katkısından dolayı Nihata a teşekkür ediyorum..

5. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Eger ki, o canlı ac ise, kuru ekmege bile tav olur. Ama tok ise, onune kavurma, pirzola bile koysanız begendiremezsiniz. Yani, '' Tok agırlaması zordur '' diye bir atasozu vardır bizde. Bu, balıklar ve tum canlılar icinde gecerlidir. Onun icin avlanma saati ve zamanı cok onemlidir.

Yine de paylasım ve bilgilendirmeniz icin tesekkurler. Tevfik.

6. modena

modena

muvaffak ağabey merhaba...:)

aykut ile yaptığımız bir levrek avı sonrasında (aykutun trofe avı) balığın karnından zebil gibi yengeç çıkmıştı...sonrasında bende bir kaç kere denk geldim...acaba levrek yaşlandıkça ve büyüdükçe daha kolay avlara mı yöneliyor diye düşünmüştüm...

sizce de bu olabilir mi...

7. Amenthalas

Amenthalas Aytaç

Favori Kamış:
    Okuma Safina X 270 10-35GR
    Favori Makine:
    Shimano Zeric 2500F
    En İyi Avı:
    Ben Onu Çoktan Kaybettim,Diğerleri Avuntu...
    Burada şu atasözünü kullanmak isterim ''kurt kocayınca kedi köpeğin maskarası olurmuş'' levrekte yaşlı kurt misali balıklarla baş edemediğinden yada etmek istemediğinden yengecemi yöneliyor acaba ? idk

8. eminertürk

eminertürk emin ertürk

Favori Kamış:
    shimano catana
    Favori Makine:
    penn sargus shimano baitrunner 6500b
    En İyi Avı:
    yildizli trakonya 53 cm 1,5kg sinarit 1,75kg
    Turgay abi benim bu yengeç durumu ile ilgili bir sorum olacak anlattığın balığı kışın mı tuttunuz?

9. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    yarım kiloluk levreğin karnından yaklaşık 15 tane minik yengeç çıkmıştı,nisan mayıs arası,
    yengeç avı bana göre levreğin başlıca besin maddelerin den biri,
    yengeçde bol kalsiyumun var olduğunu levrekde biliyor:D
    en büyük çupramıda yengeçle yakalamıştım

10. ateş-01-34

ateş-01-34 onur ateş

Favori Kamış:
    dam quick tele spin
    Favori Makine:
    dam quick slr spin 850 fd
    En İyi Avı:
    levrek 4.5 kg
    Katılıyorum üstadıma ayrıca 1 örnek vermek isterim bununla ilgili olarak.Ocak-Şubat aylarında Adana Karagöçer Kanalının denize döküldüğü deltada levreğin en çok tercih ettiği yem canlı İSRAİL ÇUPRA sıdır.ilginç ama gerçek:) [​IMG]