İstavrit ve lüfer saatlerini bilenler yazabilirmi?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında erayylmaz tarafından paylaşıldı.

1. erayylmaz

erayylmaz eray

Bu aralar acayip bi balık hastalığı başladı gittim kamış makina aldım istavrit saat 6 ile 8 arası yapıyo ama sabahlarıda yapıyomuş galiba kaçta yapıyo bilen varsa yazabilirmi? Birde lüfere gitmeye çok hevesliyim ama saatini ve mevsimini bilmiyorum şimdi çıkıyomuş boğaz taarafında galiba ama ben pendik sahilde avlanıyorum ve çıkıp çıkmadığından emin değilim bu arada saat kaçta yapar ? :DÇok soru sordum acemiliğime verim :D:D

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Ustalaşmak istersen sormak yanında, imkan bulduğun an günün her saatinde denemelisin ki, en faydalı olanı budur.:)

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Eskiden istavritler in mesaisi 12 saatti sabah 8 akşam 8 lüferler , akşam 17 den sonra mesai yapardı şimdi bilmem değiştimi..:) :D

Sevgili Eray al oltayı at kendini bogaz yollarına ,yanınada istavrit takımlarını al..(kovayı unutma) illaki bişiler görürsün ve tutarsın sana tavsiyen akıntı burnu..bu aralar takip edittiğim kadarı ile orda istavrit var..sor soruştur etraftan alacagın bilgide önemlidir , buradan alacagın kadar..saglıklı bir süreç istiyorsan yıl boyu izlenimlerinin bir ajandaya yaz..seneye lazım olur..;) :)

4. omerefe

omerefe Ömer Efe

Favori Kamış:
    daiwa sensor red 420
    Favori Makine:
    daiwa windcast s5000 ld
    pek çok balık türü için genel kanı sabah gündoğumu sıralarında ve aynı şekilde akşam günbatımı civarlarında verimli av yapılacağı yönünde..
    amatör olarak fotoğrafçılıkla da ilgileniyorum; manzara fotoğrafçılığında da olmazsa olmaz konu gündoğumu ve günbatımı ışığıdır.. ışık o saatlerde yatay gelir bizim yarıküreye..
    var demek ki bir hikmeti.. ;)
    muvaffak bey'in önerisi çok mantıklı.. madem balık işi sabır işi; kişisel notlar almakta fayda var bence de..
    hangi iğne, hangi yem, hangi saat, hangi mesafe.. bunlardan oluşacak bir arşiv ne de kıymetli olur..

yine fotoğrafçılıktan bir örnek; filmli makinalar zamanı çekim değerlerimizi yazardık notlarımıza.. filmlerimizi tab ettirince 'haaa' derdik, demek ki şu filmi, şu enstantanede kulanmak lazım, diye..

5. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Eray istavrit balığının sabah ve güneşin batmaya başladığı saatlerde daha verimli olduğu bilinir
    bu gündüz yakalanmaz anlamına gelmesin ben çok bilirim yazın öğlen sıcağında kovamı doldurduğumu
    lüferdede durum aynıdır
    kısaca bana göre balığın saati yoktur büyük sinaritler akyalar çıplaklar hep gündüz yakalanmıştır
    levrek gece ve sabah erken saatlerde daha verimli olduğu bilinir
    büyük balıklı avların olsun rastgele

6. erayylmaz

erayylmaz eray

merhaba

yorumlarınız için teşekkürler sabah gün doğumunda gitmeyi düşünüyorum ondan sordum