marinada su cekilmesi?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında longveicle tarafından paylaşıldı.

1. longveicle

longveicle vedat

En İyi Avı:
    Levrek 3,750 gr
    Sevgili Balikavi ustadlari,
    Marinada uzun suredir yaklasik 1.5 metrelik su cekilmesi var,bu siralarda baliga ciktigimda malesef bos donuyorum,oysaki bu noktadan cupra,barbun,ada izmariti almisligim var.Malesef simdi yoklar nereye gitti baliklar anlamadim:confused:

2. OMMG

OMMG OKAN

Hangi marina acaba, 1.5 mt su çekilmesi ciddi bi olay olsa gerek...

Son düzenleme: 18 Mayıs 2011
  3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Evet , Okan haklı eger dedğin gibi marina iseki bu tip ortamlarda su yüksekliği zaten tekneler için derindir.. 1.5 m lik çekilme demek bazı teknelerin(derin karinalı) dibe oturması na sebep olabilir.. akdenizde bu tip çekilmeler yer altı hareketleri ne de baglı olabilir..

suyun hareketi içinde barındırdıgı canlıları utlaka etkiler.. su ortamı hiç bir zaman stabil değildir med cezir - tektonik hareketler akını rüzgar vs su seviyesinde değişme yapabilir.. ayrıca su içinde de bizim göremediğimiz bir sürü değişken vardır ve gerçekleştiğinde canlılar yer değiştirir ..

4. GündüzGezen

GündüzGezen Şenol

Favori Kamış:
    Shimano Nexave CX 7-21gr. & Lineaeffe S-Curve Spinning 240 & Shimano Alivio TE 6000 / 360
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FB & D.A.M Quick Effzett FDS 735 & D.A.M 860 SLR Surf
    En İyi Avı:
    Söylemem nazar değer :)
    Sanırım derinlik olarak 1,5 m. değilde karadan 1,5 m. çekilmeden bahsediliyor.

5. longveicle

longveicle vedat

En İyi Avı:
    Levrek 3,750 gr
    marina tunusta tekne indirilen yere baktim oradan dip rahatlikla gorunuyor hesamladigima gore o kisim 1.5-2 metre civari bayagi bir cekilme var nedense.Dolayisiylada balikda yok.