hangi balıklar at-çek ile tutulur

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında musab89 tarafından paylaşıldı.

1. musab89

musab89 Musab

En İyi Avı:
    kefal
    hangi balıklar at-çek taktiği ile tutulur hangileri oltayı atıp beklemekle tutulur. özellikle istavrit ve mezgit nasıl tutulur bilgi verirmisiniz......

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Liste uzun.. Istavrit at-çek çapari ve siyirtmayla tutulur. sinek ignenin ucuna bi parça istavrit de taksan yemli de tutulur. Mezgit yemli tutardik izarit takimiyla kurtla. Benim bildigim bu kadar degisik teknikler de vardir illaki

3. Candy_Man

Candy_Man Necip TEPE

at-çek derken eğer yapay yem kullanmak ise İstanbulda lüfergiller palamut bulabilrisen levrek at çek ile tutulan popüler büyük balıklardır.Bu balıklar aynı zamanda istavriti fleto şeklinde takıp dibe oturtulan mantarlı takımlarla da yakalanabilir.Zargana da kendi topu ve ipeği ile atçek yaparak yakalanabilri.
    istavrit gündüzleri genelde av veren sürü halinde dolaşan bir balık türü olduğu için çoklu iğne sistemi (çapari) kullanılarak avlanır bahar ve yaz dönemlerinde günün her saati tüm marmara ve özellikle boğazın durgun koylarında av vermekle beraber öğlen 11 e kadar ve akşam 4 ten hava kararana kadar verimli av imkâni vardir.
    Mezgit sürekli yakalanamaz. zamanıda geçti zannediyorum. ilk baharın ortalarında istanbulda kendini hissettirir tutmak için tavuk göğsü yada istavritten 1 zeytin kadar kesip 4 ayri iğneye yerleştirilerek her iğnenin arkasında kücük mantarlar olacak şekilde dibe oturtulduğunda iri mezgirleri haliçten yakalayabilme ihtimaliniz var. mezgit çok olduğu dönemlerde istavrit çaparisi ile de yakalanabilir. yüzeye çekerken boğazındaki hava baloncukları şiştiğinden yarı baygın gelen balık çırpınmadığı için iğne bedeni ana beden etrafında pervane şeklinde dönerek gelir ve sümüksü dış salgısı nedeniylede takımınızın verimini azaltır.

Engin tecrübelerim olmadığından :) böyle naçizhane bilgilerle yardımcı olmaya calıstım. üstadlar zaten el atacaklardır olaya. Bereketli avlarınız olması dileğiyle.

4. musab89

musab89 Musab

En İyi Avı:
    kefal
    mezgitin gerçekten sezonu geçti mi? istavrit içinde oltayı atıp bekleyecekmiyiz?

5. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Denizdeki her balık başka bir balıkla veya canlıyla beslendiği için; bana kalırsa at-çek ile yakalanmayacak balık yok denizde. Yeter ki doğru yemlik sahtenin aksiyonlarını doğru yapın.

6. 33orfoz

33orfoz Mustafa

Favori Makine:
    Makina kullanmam , balık ile aramda misinadan başka bir şey istemem...
    En İyi Avı:
    Ceylan - 6,5 kg , 8 Tane Barracuda
    Yemi ,beslenme saati ve yerinde balığın önünden geçirebilirsen , avcı balıkların yüzde doksanı atlar .

7. mstfylcn

mstfylcn Mustafa Sarp YALÇIN

Favori Kamış:
    D.a.m 2346 Steelpower Tele Surf (Boy 450cm-Atarı 100-250gr)
    Favori Makine:
    Alba Star Deimos 60 Olta Makinesi (Sarım 0.35-250mt)
    En İyi Avı:
    Atlantic Spanish Mackerel
    istanbul'da rapala ile at-çek yaparak nerelerden lüfer, palamut alabiliriz?
    reeling

8. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    ben Mersinde denizde, ölü balık çektim, 3 günde 3 kez üstüne atladılar. bunu görünce aynı yerde at çek yapmaya karar verdim.
    6 aydır sahte ve rapala ile at çek yapıyorum bir tane bile çarpmadı. yaklaşık 1 yıldır da kıyıdan at çek yapanları izliyorum balık tuttuklarını görmedim.
    ama gördüğüm bildiğim bir olay var o da;
    top ile arkasına tüy bağlıyorsun, at çek yapıyorsun muhtelif saatlerde çatalkuyruk, kolyoz, kayış alıyoruz, Mersinde.
    Benim bildiklerim ve gördüklerim bunlar
    ğistanbul da durumlar değişik olabilir. başka mesela bir arkadaş adana karataşta lüfer çekiyor, Onlarında ayrıca konu başlığına uygun ilave yapması gerekir