PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kokulandırıcılar etkılımı ???

ilhanmania
16-04-2006, 13:55
Bugun balıkçıya gıttım adam bana kokulandırıcı önerdi..Çipura levrek karagöz avında etkılı oluomuş..Yemin ustune sıakrak kullanıyomusuz,,daha önce duymustum nette ama ilk defa gördum..Kullanıp sonuç alan var mı??

mehmetc
16-04-2006, 14:12
benim tavsiyem kokulandiricilar yerine.. av bolgesinde mazmuz ile yemleme yapman. Emin ol kokulandirici vs. lerden bin kat daha etkili olacaktir.

mazmuzda parcalanmis sardalya, kokuşmuş yemler, bayat yemler, peynir suyu ile bayat ekmek karışımı ve daha buna benzer karisimli mazmuzlarla avlandigin yerde yemleme yaparak daha etkili sonuclar alabilirsin..

bu arada en guzel kokulandirici sardalya olur :D saygilar sevgiler

erdemyılmaz
16-04-2006, 14:51
kokulandırıcıyı ben yayına ilk gittigimde denedim igrenc bir kokusu var ama bir tane yayın yakalandı(onuda iki kişi cekerken dusurduk) SAYGILAR RAST GELE

ilhanmania
16-04-2006, 16:42
ben ufak bi şişe aldım bakalım işe yarayacakmı goruces ;)

mhakanbasar
16-04-2006, 19:58
Tatlı su balık avcılığında sazan haricinde hiç bir türde bir yararını görmedim bence para tuzağı.Keza sazan içinde piyasada lokman hekimlerde daha ucuz rakamlara satılan gıda aromaları ve anason yağları bence hazır satılanlardan daha etkili.Özellikle turna,levrek,ala ve yayın için satılanlarını hiç tavsiye etmiyorum.

emrecan
17-04-2006, 17:25
Tatlı su balık avcılığında sazan haricinde hiç bir türde bir yararını görmedim bence para tuzağı.Keza sazan içinde piyasada lokman hekimlerde daha ucuz rakamlara satılan gıda aromaları ve anason yağları bence hazır satılanlardan daha etkili.Özellikle turna,levrek,ala ve yayın için satılanlarını hiç tavsiye etmiyorum.

slm hakan abi bu aromalardan hangilerini tavsiye edersin......?????:confused:

mhakanbasar
17-04-2006, 20:26
selam emre benim favori kokum göl sazanı için anason yağı yüzde yüz etkilidir.

emrecan
17-04-2006, 20:50

hakan abi hamura karıştırıyoruz demi......:???

mhakanbasar
18-04-2006, 11:41
evet hamura karıştırıyorsun ayrıca yemleme yapacağın karışımada karıştırmalısın.

emrecan
18-04-2006, 12:19
hakan abi cok sağol.........:D:D:D:D:D

çılgınispari
19-04-2006, 11:49
hakan abi hamura karıştırıyoruz demi......:???
Sevgili emrecan olurda ben lohman hekim falan arayamam falan dersen abisi sen karışımın içine bir duble sulandırılmış rakıyı koy bak ne oluyor :)
Ben ciddiyim şaka falan değil biz kavanozdaki mısırla bir kapak rakı koyarız

simendifer
19-04-2006, 11:53
bu arada en guzel kokulandirici sardalya olur :D saygilar sevgiler

Melih reisin hazırladığı sardalyalı bir mazmuz vardı... kokusuna dayanabiliyorsanız yapın diyordu... bence denenmeli.. bildiğim kadarıyla iyi sonuç alınıyormuş.

ozgun
07-06-2006, 12:46
arkadaslar sizlerden özür dileyerek birşey sormak istiyorum bu konu belki daha önce gündeme gelmiştir
av malzemesi bayiliği yapmaktayım.
bu ultrabait yem ve esans larından kullanan var mı denedınızmı .
bu yemlerden sonuç alabılenler lütfen bana bilgi verebilirlermi

sonra verdiğimiz arkadaşlara rezil olmayalım:)

carpangler
07-06-2006, 14:34
Sevgili arkadaşım.Geçen yıl bir balıkçıda gördüm ve tavsiyesi üzerine satın aldım bu esanslardan;Power Bait isminde;kavanoz içinde,kullanacağın yeme sıvı şeklinde sürülen yumurta sarısı renginde bir yem .Kokusu benim çok hoşuma gitmişti halbuki! :) Ne var ki onu kullanmak benim sazanların sayısında kayda değer bir artış sağlamadı.İnatla epey bir süre kullandım ama sonuç değişmedi. Verim sıfır.:o Hala kavanozun dibinde bir miktar var.Ne olur ne olmaz diye bir tane oltaya bu yıl yine takıp atmayı düşünüyorum ama pek da umutlu değilim.

AKS
07-06-2006, 14:34
abi slm... sazan icin kullanılanlardan aldım lakin:(... bence sadece para tuzağı ama siz bu işin ticaret boyutundasınız:) yani biz bu işe tutkunlara faydası yok desenizde denemek ister (benim gibi)illaki denicek ve faydası olmadığını kendi test edicek:)???

djemr
07-06-2006, 16:38
Ultrabait hiç denemedim, ancak Ultrabite'ın turna esansını denedim. kesinlikle olumlu düşüncelerim var. Yakınımda bir sürü bot boşa kürek sallarken kayıda değer bir çok turna aldım. Powerbait'i de bu sene sazan avında denemeyi düşünüyorum. Sonuç alabilirsem paylaşırım.

Rastgele

ozgun
07-06-2006, 18:00
tesekkur ederim arkadaslar sagolun

svergie-06
07-06-2006, 20:40
Power zor durumda kalinca is yapiyor ama öbur ultrabite i bilmiyorum ben asil Emrahi anlayamadim turna icin nasil uygulamis?

djemr
07-06-2006, 21:48
Ultrabite adı altında aynı firmanın üretmiş olduğu ve farklı balık türleri için değişik esanslar var Onur. Bu esansların kokuları tek kelimeyle rezalet. Üretici firmanın tanıtım cd'sini izledikten sonra, ürünün turna için olanını denedim. Bu esanslar balıklarda atraksyon yaratıyor ve balıkların beyinlerinde açlık hissi oluşmasını sağlıyor. Kendimde cd'de anlatıldığı şekilde bu esansı suni yemlerime tatbik ettim. Yanımda bir çok arkadaşımız boş olta toplarken kayıda değer balıklar yakaladım. Deneyin hakikaten çok ilginç. Saatlerce gümüş yakalamak için uğraştım, sonra aklıma bu koku geldi ve solucana bir damla bu esanstan damlattım. İnanın böyle birşey yok. Gümüş sanki kafayı sıyırmış gibi vurmaya başladı. Ha bu arada benim bu ürünlerin satışı, pazarlaması vb. konuları ile alakam yok. :p Sadece bir kullanıcı olarak görüşlerimi paylaşıyorum. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermeyelim. :)

kya55
04-07-2006, 18:47
[/IMG] (][IMG)
arkadaşlar sazan veya diğer balıkları için cezbedici olarak bazı av marketlerde ultrabıte tüp esans satışı yapılıyor.bu ne derece kullanışlıdır.tecrübe eden arkadaşlar varmı acaba

hakansener
04-07-2006, 18:51
bende çupra ve levrek için var güya hamura damlatıp veya birmiktarıyla yoğurdun hamuru kancaya takarak kullanıyorsun.. ama bende işe yaramadı. sonunda zaten parmak kadar olan tüpün kalanını suya boşalttım ve tekeleri takmaya devam ettim ... :(

huntercarpio
04-07-2006, 18:59
Bu sazan esanslarını ben de merak ediyorum.

Eskiden böyle şeylere gerek kalmazdı. İlkel oltalarımıza yem olarak ekmek içini takıp sallardık, balıklar yemi beğenmemezlik etmezdi. Balıklar da mı huy değiştirdi, nedir, şimdi teknoloji gerekiyor, teknik gerekiyor.

ali can
04-07-2006, 20:47
hiç tavsiye etmiyorum!!! gelen balık lar gelmez oldu(ömerlide ve bilecik çerkeşlide denedim)

carpangler
04-07-2006, 21:20
Bence de sonuç sıfır. Mısır kullanmaya devam!

erdemyılmaz
04-07-2006, 21:37
bende kucuk tuplerden vardı birazmısırın uzerine doktum mısırlar simdi buram buram ultrabite kokuyor bu haftya nasipse deneyecegim bakalım ne olacak neticeyi sizlerle paylasırım

EFE42
04-07-2006, 21:49
hic tavsiye etmem sadece paraniza yazik etmis olursunuz bu ilaclar sadece para tuzagi tek igne tek misir en iyi sonuc alinir bunu insallah hafta sonu size ispat edecegim.

kya55
04-07-2006, 22:24
cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.sanırım konu çözüldü.paramızı boşuna harcamamış olduk.zaten bu forumları da bunun için seviyorum.bilmediklerimizi öğreniyor,bildiklerimizi de paylaşıyoruz.tekrar hepinize teşekkür ederim.

ozgun
05-07-2006, 09:04
valla arkadaşlar bende denedim
üstelik bunu satanlardan biri de benim bende sonuç alamadım artı gelen balık da gelmez oluyor
en iyisi sazan için mısır
yani kendi yemimize devam
rastgeleee:)

shadow
05-07-2006, 09:39
[/IMG] (][IMG)
arkadaşlar sazan veya diğer balıkları için cezbedici olarak bazı av marketlerde ultrabıte tüp esans satışı yapılıyor.bu ne derece kullanışlıdır.tecrübe eden arkadaşlar varmı acaba
Bak kardeşim böyle şeylere hiç gerek yok özellikle sazan için tuzak bunlar sana tavsiyem ay çiçeği küspesi ve mısır alacağın balıklar en az 2-2.5 kg olur ben oşekilde yapıyorum daha hiç boş dönmedim

moonstar
05-07-2006, 10:39
Bak kardeşim böyle şeylere hiç gerek yok özellikle sazan için tuzak bunlar sana tavsiyem ay çiçeği küspesi ve mısır alacağın balıklar en az 2-2.5 kg olur ben oşekilde yapıyorum daha hiç boş dönmedim
Arkadaşa katılıyorum,
bence hiç gerek yok bu tip şeylere.kısmette varsa yakalanıyor.tabii ki bazı şartları hazırladıktan sonra.

hakansener
05-07-2006, 14:20
çok seviyorum şu lafı:
bunlar balığı değil balıkçıyı avlamak için üretiliyor :)

BARIŞ
05-07-2006, 18:18
bana görede bu kokular biraz hikaye gibi geliyor en güzeli doğal olanı

Aynalı
05-07-2006, 21:14
Tam bende almak üzereydimki bu konuyu görünce vazgeçtim .. :) o parayla gider 2 kilo küspe alırım artık :)

Teşekkürler.

serkanderya
06-07-2006, 13:13
shadow ( serdar) arkadaşım izmirde sazanı nerelerde avlıyorsun acaba yardımcı olurmusun izmir ve etrafında nereler var tşk.

Ronder
06-07-2006, 14:39
Öncelikle merhaba ben bu konuda nerde okudugumu hatırlamadıgım bi bilgi paylasmalk istiyorum...Sazan cezbedicisi olarak baharat maharat kök vs satan dükkanlar da anason yagı alın ve hamurunuza bir miktar karıstırmmanız yeterli olucakmıss ve aynı dukkanlar da dogal kokular var nebiliyim cilek konstreleri meyve aromaları felan bunları da tavsiye ediyollar dı okudugum yazıda ama en güclüsü anason yagıymıs aklımda kalan ve kullanlar deyenler memnun muss bence denenebilir isterseniz bi deyeni ben su ara hasta oldugumdan balık işine paydos verdim en kısa zamanda bu paylasım hakkında haberler bekleyecem saygılarımla

ZANDER
06-07-2006, 14:53
Ya arkadaslar ben bu isi suna benzettim.

Normal yolla cocugu olabilecekken, tüp bebek yöntemiyle cocuk sahibi olmaya benzettim. Yazik paraniza.

poseidon
14-07-2006, 10:15
merhabalar

anason yağı ve sarımsak yağı sazanda ve tatlı su kefalinde birebirdir. kokulandırıcılar ise iş görüyor ben kullanıyorum özellikle gece avlarında! bir de sazanda anason ve sarımsak yağını kullanım şeklim ise taze süt mısırı alıyorum tanelerini ayıklayıp ufak pet su şişelerine dolduruyorum yarım litrelik şişeler mısırın üzerine bu yağlardan döküyorum kapağını sıkıca kapatıp çalkalıyor ve gölge bir yere koyuyorum hiç çekinmeyin iki sene ve daha fazla saklayabilirsiniz hiç bir şey olmaz avlanacağım zaman bölgeye gidiyorum sarımsak yağı olan mısırı yemleme için döküp bir saat sonra ise üzerinde anason yağı olan mısırı yemlediğim bölgeye şamandıralı olarak atıyorum mutlaka bir tane alıyorum trofe olmayabiliyor ama en azından kovama limitler dahilinde bir kaç balık giriyor :)

saygılarımla
aykut

skoylu
14-07-2006, 11:22
Kokulandırıcılar işe yarar. Ama nasıl yarar?

En büyük faydası şu olur. Evden çıkarken elinizi yıkadınız. Sabun içinde parfüm vs. var ve kokusu elinizde. Yeme, misinaya filan sarıyor haliyle. Öncelikle etkisi bu kötü kokuları, ki, sigara, elbiselerde kalan yumuşatıcı, deterjan vs., güneş kremi gibi çok çeşitlidirler, bastırmalarıdır. Bu nedenle, aslında bu kokuları ellerinize sürmek daha iyi olur.

Başka ne işe yararlar? Balıklar yemin yem olduğunu kokusundan anlar, onu kokusundan bulur. Hamsinin İstavritten iyi iş yapma sebebi budur. Eğer yem daha kokulu olursa, balığın bulması daha kolay olur. Fakat, bu ancak tam olarak balık gibi kokarsa faydalıdır.

Ultrabite, farklı bir esans. Bu balığı çekmiyor aslında. Olan balığı daha açgözlü yapıyor. Balık yeme daha çok saldırıyor. Yani, diyelim 0.40 misinanızdan ürken balık, bu esansın etkisiyle daha az ürküyor.

Ama bu hazır esansların bilhassa denizde çok etkili olması, oralardaki balığı size doğru çekmesi pek kabil değil. Daha ziyade balık yakınlardaysa, zaten oradaysa faydalı olurlar.. 3 yerine 4 tane birden gelir çapariye..

Elbette, elleriniz pis kokuyorsa (balığa göre) balık yemi yutmak istemez..

Bunlardan para vermeye değeni, Ultrabite'dir. Fakat, unutmayın, balık oracıktaysa faydalı olur. Diğerlerini para vermek yerine imal etmek daha iyidir. Ultrabite'ın kötü tarafı, suda çabucak karışıp gitmesidir. Bunun için kalaycı pamuğuna filan emdirilmelidir. Hatta şöyle bir formül uygulanabilir. Eskiden pasta süsü filan yaptıkları Toz jelatin denen bir şey vardır. Baharatçılarda filan bulunur. Bu kemik, deri, kelle vs. artıklarından yapılır. Bu toz jelatini bir miktar sıcak suyla eritin. Biraz soğuyunca içine esansı karıştırın. Gölge bir yerde bekletin. Bildiğimiz jel, kremsi bir şey olur. Suda geç erir. Böylece esansın etkinliği artar. Ultrabite'i kullanmanın en iyi yolu bu oluyor.

Balık çekmek için gereken ise, balıkyağıdır. Piyasadan hazır bulunabilir. En iyisi morina balığı ciğeri yağı olur. Zor bulunur ülkemizde. Köpekbalığı ciğeri yağıda iş görür. En kolay bulunanı alabalık yağı. Bu ötekiler kadar olmasada faydalı oluyor. Bilhassa kıvamlı olup "sürülen" denen şekli. Bunun içine 5-10 damla anason yağı damlatın, tam olsun. Sazan için, balık yağına hacet yok, doğrudan anason yağı kullanın. Yayın için bu karışım etkilidir. ama gene yavaş yavaş suya dağılmasını sağlayacak şekilde pamuğa filan emdirilmelidir.

Turna içinde bu tür karışımlar etkilidir. Ama en etkilisi, özellikle büyük turnalar için, kokmuş bir balığı sahte yemin, kaşığın filan üzerine iyice sürmektir. Büyük turnalar kokmuş balık kokusuna dayanamaz.

Balık yağı bulmak zor. O halde yapmak lazım. Şöyle 4-5 litrelik bir teneke bulun. Dibine yandan küçük bir delik açıp, orayı güzelce kapatacak bir dal, tahta, plastik vs. ayarlayın. Balıkları veya köpekbalığı ciğerini vs. yağını çıkaracağınız şeyi doğrayıp içine birazcık su ile doldurun. Serin bir yere bırakın. Evden uzak olması tercih sebebidir. Eğer az miktarda balık kullanacaksanız küçük bir kutu işinizi görür. Üstünü kapatın. Bir kaç günde bir alttaki deliği açıp dipteki suyu boşaltın. Bir süre sonra yağ üstte toplanır. Bunu alıp şişeye koyun. işte size halis balık esansı hammaddesi. Elbette, berbat kokuya rağmen yaparım diyorsanız..

Bu kadar emekten sonra, genede bunlardan mucize beklemeyin.

özkan
14-07-2006, 14:41
skoylu elinize sağlık, deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Yalnızlar_Rıhtımı
14-07-2006, 15:35
saygılar Yalnız benim Dikkatimi peynir suyu Ve rakı Çekti Usta Rakıyı Yapıyormuşuz birde bakmışız balıkların kafası güzel olmus kendiliğinden tekneye atlıyor saygılar bende şey yapıyorum Ağda çıkan yengeçleri sineklik telinin üzerinde güneşte 2,3 saat kokutuyorum ve bir havan sayesinde İyice eziyorum ve Çift Katlı Bir tülbent in içine koyup tülbentin ağzını bağlıyorum 2 metre ip bağlayıp teknenin etrafında gezdiriyorum çipuranın dikkatini çektiğini söyleyebilirim saygılar

Yalnızlar_Rıhtımı
14-07-2006, 15:38
Sizinle Chasse pechede izlediğim ama hiç denemediğim bir yemleme tekniğini paylaşmak istiyorum adamlar Bildiğimiz koyun ciğerini mikserde kıydılar Ve bir kaba katıp geminin içinde tülbent dediğimiz minik gözlü beze koydu ve benim dediğim gibi ağzını kapattılar ve teknenin etrafında gezdirdiler SonraSını izliyemedim saygılar

Spider
28-07-2006, 00:46
Şimdi yazacaklarım biraz aksi olacak ama
Bu sabah (gerci saat günü atlatmış) yani
27/07 sabahı saat 04:00'da kalkıp Eryaman Susuz gölüne
gittim. 4:30 gibi başladım. Önce mısır serptim

oltama mısırlarımı taktım ve inanın hiç uğrayan olmadı.
30 belki de 34 dk mısıra dokunulmadı.

bu esansı ben 5 cc'lik bir şırıngada taşıyorum.
mısırların hem üzerine sürdüm hem de içine bolca
enjekte ettim. kancadaki mısırlar tüketildi.

tesadüf olabilir mi diye tekrar sade mısır taktım. yine uğrayan olmadı
ardından kullanmaya devam ettim ve ilk avı aldım.

Ürünü aldığım günden bu yana şüphe ile yaklaşmaktayım
ama bu gün işe yaradığını düşünmeye başladım açıkçası.

darkdream1977
28-07-2006, 07:09
Demek ki sizin göldeki balıklar yenilikleri yakından takip ediyorlar. :) Valla ben tanıtım filmini seyredince mest oldum ve bir tanede ben almıştım. Denemek için sabırsızlanıyordum.
Gölde denedim bu mereti,normalde gelen parmak kadar kızılkanatlar bile uğramaz oldu,hadi sazandan vazgeçtik...
Üstüne üstlük birde elime falan bulaştı,gecenin bir saatinde nerdeyse beni arabadan atacaklardı arkadaşlar.
İğrenç kokuyor yaa.
Bu iğrenç kokusu belki yayında işe yarayabilir ama en azından bizim sazanlarda falan iş yapmıyor.
Küsbeli takımdan ve danaburnundan vazgeçmem....

fubo
02-08-2006, 22:48
ben bahar basında aaldım bitane dişli balıklar için 10 euroda para basstım ama bi işe yaramadı boş çıktı bende ensonuda kullanmaktan vazgectim hatta öğle bu kokuyu sıkınca balık yakalayamadım belki benim sansımdanda olabilir okadar çıkılırda bir balık alınmazmı

carpangler
03-08-2006, 01:32
Bende de vardı benzer bir tane,adını yazmayayım.Hiç bir işe yaramadı.Kızdım hepsini suya boşalttım.Şimdi kendi hazırladığım mısırları kullanıyorum.En azından içim rahat!:)

faik
03-08-2006, 07:42
ustalar ben aşağı yukarı doğada kullanılan her kimyasala karşıyım. eğer amacınız balıksa amatör değilsiniz. amatör balıkçılığın son kademesi balığa maksimum şansı vererek yakalamaya çalışmaktır. yoksa bir ağ alırsınız, sakarya nehrinin bir yanından bir yanına gerersiniz, ne var ne yok toplarsınız. lütfen kimyasallardan uzak duralım...

SarıFırtına
03-08-2006, 11:29
bana görede bu kokular biraz hikaye gibi geliyor en güzeli doğal olanı

Aynen katılıyorum..

graficom
03-08-2006, 13:00
Slm arkadaşlar bu cezbedici spreyler varmış yeme sıkıyomuşsun balık onun kokusunu alıp geliyormuş sizce bir işe yararmı deneyen varmı.

FİAMMA
03-08-2006, 13:08
arkadaşım bunu özellikle denedim sazan için olanını.sazan hamurunu yoğurdum yarısına bu ultrabite dan koydum diğer yarısı sade kaldı.sade kalan hamura çok daha fazla sayıda vuruş oldu.o gün bugündür kullanmıyorum bu esanslardan.tavsiye etmiyorum.sevgiler...(bu arada kullandığım esans sazan için olanındandı eminim buna!aklında yanlış esans mı kullandı sorusu oluşmasın..)

graficom
03-08-2006, 13:22
valla üstadım ben hiç denemedim gerçi ben turna için deneyecektim ama aynıdır heralde arkadaşın birinden olumlu görüşler aldım ama yinede tam güvenemiyorum bu hafta boş dönmemem lazım evdekilere sakız oldum kaç haftadır

Spider
03-08-2006, 13:31
Demek ki sizin göldeki balıklar yenilikleri yakından takip ediyorlar. :) Valla ben tanıtım filmini seyredince mest oldum ve bir tanede ben almıştım. Denemek için sabırsızlanıyordum.
Gölde denedim bu mereti,normalde gelen parmak kadar kızılkanatlar bile uğramaz oldu,hadi sazandan vazgeçtik...
Üstüne üstlük birde elime falan bulaştı,gecenin bir saatinde nerdeyse beni arabadan atacaklardı arkadaşlar.
İğrenç kokuyor yaa.
Bu iğrenç kokusu belki yayında işe yarayabilir ama en azından bizim sazanlarda falan iş yapmıyor.
Küsbeli takımdan ve danaburnundan vazgeçmem....

valla olabilir ne diyim şimdi :D :D :D

Bu sabah 04:30 gibi yine bir çok deneme yaptım.
hala işe yarıyor... ilginç tabi...

bir de yapacağım hamur karışımlarında kullanmayı düşünüyorum...

Spider
03-08-2006, 13:35
bu arada gerçekten kötü kokuyor.. iğrenç...
eminim ki sazan bu kokuyu alır...:cool:

kykh
03-08-2006, 14:01
[QUOTE=graficom]valla üstadım ben hiç denemedim gerçi ben turna için deneyecektim ama aynıdır heralde arkadaşın birinden olumlu görüşler aldım ama yinede tam güvenemiyorum bu hafta boş dönmemem lazım evdekilere sakız oldum kaç haftadır[/QU

E balık işi sabır işi diye boşa dememişler üstadım. Boş dönmekte var

graficom
03-08-2006, 14:50
biliyom meriç sabır işi oldunu sen yemek yaparken ben bekliyom balıkların başını eğer bu haftada tutamassak makarayız bilader ona göre

ZANDER
03-08-2006, 14:56
biliyom meriç sabır işi oldunu sen yemek yaparken ben bekliyom balıkların başını eğer bu haftada tutamassak makarayız bilader ona göre
Meric bu esanslarla ilgili epey bir yazi var . herkes aklina geleni yazmis sagolsunlar :)

Benim fikrim her zamanki gibi, paran cebinde kalsin olucaktir. :o

kykh
03-08-2006, 15:01
Meric bu esanslarla ilgili epey bir yazi var . herkes aklina geleni yazmis sagolsunlar :)

Benim fikrim her zamanki gibi, paran cebinde kalsin olucaktir. :o

Kardeşim bencede en doğrusu ama gelde sen bunu bizim Hüsseyine anlatsana adam taktı işte illa deneyecek ya:D bırak mutlu olsun işte

graficom
03-08-2006, 15:07
zander kardeş kimi iyi diyo kimi işe yaramaz diyo sen denedinmi hiç

graficom
03-08-2006, 15:10
olum meriç tamam almıyom ama varya boş dönersek bu haftada o spreyi sana sıkar belediyede dolaştırırım :))

S_BURAK
03-08-2006, 15:35
Slm Ben Ultrabaite Turna Cezbedicisini Kullandim Ve Çok Memnun Kaldim Turna Çildiriyor Bir Çok Turna Yakaladim Turna Avcilarina Tavsiyemdir .;)

graficom
03-08-2006, 15:40
işte bu yaaa burak kardeş saol bir destekci buldım kendime

graficom
03-08-2006, 15:47
bu yemlerden ankarada nerden satın alabiliriz

ZANDER
03-08-2006, 16:58
zander kardeş kimi iyi diyo kimi işe yaramaz diyo sen denedinmi hiç
Ben denemedim aslinda, cünki yazik o paraya , cevremdede deneyenlerin fikrini aldim. Sakin haaaaaaaaaaa dediler. E ben laf dinleyen biriyimdir. Balik olucakki, degisik medhotlar uygulayabilesin!!! E etrafta tik bile yok diyor herkes. Koca ülke genelin tutulan balik sayisi bir elin parmaklari kadar (tatli su icin) Iri balik aliniyor. Eeee ne diye yirtinayim, bu adamlari zengin etmek icin.??:D Bakiniz yakalanmis tüm dev sazanlarin turnalarin hikaylerini okuyorum internetten. Hic birininde bu ürünlerden bahsettigini duymadim henüz!!!! Son yakalanan Dünya rekoru sazan baligi, misirla yakalanmistir!!! Bilgine.:)

CHALGICI
03-08-2006, 20:35
Slm arkadaşlar bu cezbedici spreyler varmış yeme sıkıyomuşsun balık onun kokusunu alıp geliyormuş sizce bir işe yararmı deneyen varmı.merhaba sevgili graficom...walla bende denedim bi zamanlar,ama sanırım av bayilerinin tuzağından başka bişey değil.ya bu tür ürünler gerçekten var biz bulamıyoruz,ki olması ihtimal ya da biri bizi köstekliyo...sevgiyle kal,mutlu hobiler...

CHALGICI
03-08-2006, 20:40
Slm Ben Ultrabaite Turna Cezbedicisini Kullandim Ve Çok Memnun Kaldim Turna Çildiriyor Bir Çok Turna Yakaladim Turna Avcilarina Tavsiyemdir .;)alın işte demekki oluyomuş...bende şaşırdım doğrusu!!!nasıl oluyo kardeş anlattaa bilelim hatta bize açık bir marka adı söyle lütfen.ne kullandıysan bilelim...buda senin bizlere armağanın hattaa kıyağın olsun...sevgiler...

graficom
04-08-2006, 10:16
evet burak kardeş ne kullandığını bildirirsen bizde yararlanırız leven kardeş dediğin gibi para tuzağından başka bişey deil heralde bu en iyisi canlı yeme ve mısıra devam:)

sazan_ustası
04-08-2006, 23:25
merhaba
ultrabaitlarin CD sini yapmışlar , izleyen gider kamyonla satın alır , ekmeğe 1 tüp döküyorlar bir kısmı gözüken su birikintisinin kıyısına atıyorlar,balıklar toplanıyor..ancak suyun hepsi gözükmüyor,belliki havuz kadar bir yere doldurmuşlar balığı,onlarda hafif bir koku verdiyse ilaç toplanıyorlar.50 adet aldım , bir faydasını görmedim..belki cok balık olan yerde işe yarar..doğal yemleme en iyisi.

Spider
05-08-2006, 09:54
arkadaşım bunu özellikle denedim sazan için olanını.sazan hamurunu yoğurdum yarısına bu ultrabite dan koydum diğer yarısı sade kaldı.sade kalan hamura çok daha fazla sayıda vuruş oldu.o gün bugündür kullanmıyorum bu esanslardan.tavsiye etmiyorum.sevgiler...(bu arada kullandığım esans sazan için olanındandı eminim buna!aklında yanlış esans mı kullandı sorusu oluşmasın..)

hamuru nasıl hazırladınız? başka koku vericiler (örneğin vanilya ya da protein kaynaklı ürünler) varsa o zaman işe yaramıyor.. :cool:

Spider
05-08-2006, 10:02
Sazan ile ilgili 2 kez iyi deneyimim oldu.

Bazen bilirsiniz takımları salarsınız suya hiç balık vurmaz

iskelede 7 kişiyiz (bu arada sadece ben tek kamış kullanıyorum diğer arkadaşlarda 3-4 takım var) önce mısırları attım yemledim bi güzel
arkasından iğnelere de mısırı taktım yolladım.. ne gelen var ne giden..

denemek için tam zamanı diye düşündüm. mısırların üzerini ultrabite ile kapladım. mısırlar gitti. tekrar normal mısır denedim.. mısırlar yine duruyordu.

Bu konuyu daha önce tartışmıştık.. orda deneme tarihlerim bile var..
bir kaç hafta öncesinden bahsediyoruz.

bu arada ben şırınga kullanıyorum 5 cc.. tüpü içine çekiyorum.. lazım oldukça
mısırın üzerine bazen de içine enjekte ediyorum..

turnada sassy, kaşık ya da mepps üzerine mi sürüyorlar ??? merak ettim.

NOT: Kızılayda av bayisinde 3,5 YTL sincan'da 2 av bayisi de 2,5 YTL den satıyor internette 1,3 Euro..

Cadayl
05-08-2006, 10:20
Spider, Ulustaki malzamacilerden 2.5 YTl ya aldık. Mepps ve Kaşığın, sussy nin üzerine uyguladık. Çok faydasını gördüğümü söyleyemem. Olduğu gibi duruyor evde. Ama sazan da iş yapabilir belki diye düşünüyorum. Balığın yemlenme biçimi ile ilgili olarak..

Spider
05-08-2006, 10:43
Spider, Ulustaki malzamacilerden 2.5 YTl ya aldık. Mepps ve Kaşığın, sussy nin üzerine uyguladık. Çok faydasını gördüğümü söyleyemem. Olduğu gibi duruyor evde. Ama sazan da iş yapabilir belki diye düşünüyorum. Balığın yemlenme biçimi ile ilgili olarak..

Aslında sazanın koku kabiliyeti iyi.. bana da önce mantıklı geldi.. Turna hakkında çok bilgim yok. Daha çok canlı ve hareketli şeyleri seviyor bence..

Fakat ilginç bir deneyim dinlemiştim.. Mangal yapmaya kesikköprü tarafına gitmişti bizim balık tutan gençlerden birisi.. turnaya hazırlıklı gitmemiş. arabasının arkasında sürekli takımları taşıyor bu arkadaş. yem ne kullansam diye düşünürken köfte takmak aklına gelmiş.. köfte ile turna yakalamış :D :D :D

belki ultrabite de işe yarayabilir...

Spider
07-08-2006, 00:31
Bu akşam bizim aile acil piknik moduna girdi.. Göle gittik yine.
Ben pek aç olmadığımdan herzaman arabanın arkasında olan
takımları aldım. koştumn iskeleye..

Göl kalabalık.. Eh hafta sonu.. bir de bisiklete benzer su üstünde giden aletler var. anlayacağınız zorluk derecesi 10 :mad: :mad: :mad:

Neyse..

Attım mısırı.. tık yok.. uzunca süre kullandığım ultrabite bitmişti.. açıkçası yenisini açıp şırıngaya doldurmaya üşendim önce.. Saat 20:10'dan 21:30'a kadar I-Ih..

üşenmedim açtım yeni tüpü.. şırıngaya doldurdum.. vuruşlar başladı..

bir öneri.. mısırları küçük balıklar çok didikliyor.. o yğzden havlu içinde ya da ahşap zeminde kurutarak kullanmak işe yarıyor.. ufaklar yiyemesin.. büyükler de bir lokmada yutsun diye.. solucanda da aynı şeyleri yaşamıştım..

rastgele..

graficom
07-08-2006, 08:42
slm arkadaşlar geçen hafta kendi sorduğum sorunun cevabını bu hafta kurtboğazına giderek aldım giderken yanımızda ultrabite yemde götürdük büyük umutlarla ama sonuç hüsran hiçbir işe yaramadı 1tane balık bile gelmedi sazandada işe yaramıyor. ben denedim rahatladım içimdeki merakı giderdim sizlerdende denemek isteyen varsa denesin ama artık bende tavsiye etmeyenler tarafındayım yorumlar için herkeze teşekkürler saygılarımla.

Spider
07-08-2006, 08:50
ilginç...

Hani ben de balık malzemesi satıyor olsam ya da ultrabite Türkiye Distribitörü olsam subjektif yaklaştım diycem :D :D :D :D

sazanın olmadığı bir yerde deneme yapmış olabilirsiniz belki?

dgorkem1
14-08-2006, 19:46
piyasada yeme uygulanabilecek bağzı esanslar var önerirmisiniz (deniz için) izmirde nerede bulabilirim acaba :)

Birahas
14-08-2006, 20:14
piyasada yeme uygulanabilecek bağzı esanslar var önerirmisiniz (deniz için) izmirde nerede bulabilirim acaba :)
Benim bildiğim bu tip koku verici esanlar tatlı su avında kullanılyor.
Deniz avı için olanını hiç duymadım ve görmedim.
Zaten tuzlu suda böyle bir esansın etkili olacağınıda düşünmüyorum.

Cadayl
14-08-2006, 20:23

Ya tuzlu su içinde vardı yanlış hatırlamıyorsam ama tatlı sıda bile randımanı tartışılır. Kimi arkadaşlar memnun. Ama bence farketmedi..

muhsinet
14-08-2006, 23:13
kardeş ben çok denedim fazla bir şey farketmiyor merakın gitmesi için bir dene bütün yem ve balık malzeme satanlarda var fiyatı 3ytl. saygılar

skoylu
15-08-2006, 10:16
Ulrabite'in "General Sea Fish" modeli var. Ama iş yaptığını görmedim. Haa, hanımın kokuttun evi diyerek kafayı ütülemesine yol açmasını saymazsak..

Balık, tanımadığı kokuya gelmez. Koku, balıkta merak dürtüsü uyandırmıyor gördüğüm kadarıyla. Bu modelin etkisi, sözde balıkların daha saldırgan olmasını sağlamak.

Reklamında, bir olimpik havuzdaki bir damlayı bir levrek derhal farkedebilir vs. deniyor. Şimdi şöyle bakın. Havuza temiz su doldurun, öbür tarafına bir damla idrar damlatın. Levrek size doğru gelecektir. Çünkü, balıklarda idrar yapar. Levrek bunu olası bir gıda olarak algılar.. Peki denizde bu ne anlama gelir.

Deniz, bir olimpik havuzla karşılaştırılamayacak kadar büyük. Üstelik çoğu zaman belli bir akıntı var. Demekki, daha fazla koku lazım. Dahası, denizde, bir sürü plankton, pislik vs. yüzüyor. Yani, saf su değil ki, koku belirgin bir şekilde ortada olsun. Bu nedenle, denizde bu esanslar, balığı uzaklardan kendilerine çekmez. Ancak, balıklar yakınlarda ise, o zaman bir faydası olur.

Bir diğer ve asıl önemli faktör ise, yemin üzerindeki kötü kokuları saklamalarıdır. İşte hepsi bu.

İlla esans arıyorum diyorsanız, biraz balık yağı alın. Bir kaç kilo istavrit izmarit daha iyisi hamsi, sardalya vs. güneşte kurutun. Oğalayıp un haline getirin. Balık yağı ile veya sade olarak denize atın. Bu genelde daha etkili olur. Aynı şekilde, mesela, İzmarit tutmak istiyorsanız, midye veya boru kurdunu kurutarak toz haline getirip kullanın. Bunlar, balığı benim diyen esanstan daha fazla çeker sanıyorum..

ömer65
18-08-2006, 01:08
esans hakkında hiç bilgim yok en iyisi canlı ve taze yemdir sana en yakın çigli kipanın karşısında arıtma tesisiyşle krünün arasında hemen su kenarından kırmızı kurt çıkarabilirsin boru kurdu gibi olmaz ama balık varsa boş dönmessin rastgele

muratuysal
18-08-2006, 08:54
arkadaşlar bu esanslara para vermeyelim bence ben tanıtım cd sini izledim ve deney yaptıkları havuzlar bildiğimiz 2 metreye 2 metre akvaryumlar okadarcık yerde randıman verebilir ama büyük bi gölde ben kesinlikle diğer yemlerden farklı olabileceğini sanmıyorum özelliklede göl veya denizlerde kullanılırken yakalanmış bi balık göremedim yinede siz bilirsiniz ama ben tavsiye etmiyorum saygılarımla

darkdream1977
18-08-2006, 09:34
Ben de bu '' şey '' in tanıtım cd sini seyredince heveslenip bir tane aldım.
Gölde denedim,ister inanın ister inanmayın ama normalde gelene balıklar bile nazlı geldi.
Tamamen para tuzağı bana göre.
Balıkçılık ta tüm olay güzel bir avlak, biraz tecrübe vede olabildiğince şans.
Benim kafam almaz,nasibinizde varsa o balığı bir şekilde tutuyorsunuz.
Paranıza yazık almayın,çok pis kokuyor ve üstünüze siniyor.
Hatundan dayak yersiniz valla

atesh
18-08-2006, 11:35
balık normal şartlar altında av vermiyorsa bunu zorlamanın doğaya saygısızlık olduğu görüşündeyim. o yüzden kokular, görünmez misineler, elektronik aygıtlar gibi şeylere karşıyım. Doğal yemleme daha etik gibi geliyor.

Serkanmsg
19-08-2006, 23:26
Eskişehir Sarıyer barajı, Uşakbükünde sazan için olan kokudan denedim.Yem olarak solucan kullandım, solucanın üzerine bolca döktüm.Bir etkisi oldu mu bilemiyorum ama 1 kg civarında ufak bir Yayın yakaladım.

darkdream1977
20-08-2006, 00:17
Eskişehir Sarıyer barajı, Uşakbükünde sazan için olan kokudan denedim.Yem olarak solucan kullandım, solucanın üzerine bolca döktüm.Bir etkisi oldu mu bilemiyorum ama 1 kg civarında ufak bir Yayın yakaladım.

O yayının geleceği varmış.:)
Bizim arkadaşlarda eti kokutup kancaya takıyolar,o şekilde tutuyorlar.
Yayın midesiz bir balık ne bulsa yiyor zaten.
Birde kokmuş olursa hiç dayanamıyor

dgorkem1
09-09-2006, 13:27
cevaplarınız için çok teşekkürederim :)

ZANDER
09-09-2006, 13:47
Almayin, ona vericegeniz para ile, bir agac dikin. Ya da bir dilenciye verin cok daha faydali olucaktir.

ETAYLAN
09-09-2006, 13:53
arkadaşlar adresinde bu ürün var.ama izmirde nerde bulunur bilmem.:)

jaymz
21-10-2006, 22:42
Arkadaşlar balık avlamak için yeni bir yöntem çıkmış!!! Ben bu gun öğrendim belki bilenlerinizde vardır tabi.. Küçük bir plastik tüpün içerisinde sarımsı yağ gibi bir madde. Bir kutunun içerisinde hazırladığımız yemi biraz sulandırarak bundan üç beş damla dökmemiz yeterli oluyormuş. tüpün üzerinde "General Sea Fish" yazıyor. Bu madde yemlere uygulanırsa balığın açlık hissini harekete geçiriyor ve daha iyi sonuç almamızı sağlıyormuş. Bu malzemeyi Kullanan arakadaşlar varsa onlarında fikirlerini öğrenmek isterim.

oflu
21-10-2006, 22:48
usta duydum bu dediğini geçenler de ama sadece bir duyum ayrıntıları merak etmiyor değilim

sfenksant
21-10-2006, 23:22
arkadaşım o senin dediğin yanılmıyosam esans olması lazım öyle denildiği gibi açlık hissini uyandıracağını sanmıyorum ancak koku yaydığı bir gerçek avmarket veya bir av bayisinde gördüm değişik kokuları var bide hamur gibi solucanlar ama bence hepsi hikaye en güzel tutduğun balık natural tutduğun balık

Admiral
21-10-2006, 23:31
arkadaşım o senin dediğin yanılmıyosam esans olması lazım öyle denildiği gibi açlık hissini uyandıracağını sanmıyorum ancak koku yaydığı bir gerçek avmarket veya bir av bayisinde gördüm değişik kokuları var bide hamur gibi solucanlar ama bence hepsi hikaye en güzel tutduğun balık natural tutduğun balık

Aynen öyle

HorNET
21-10-2006, 23:40
Bahsettiğiniz esans genelde "Ultrabite" adıyla geçiyor ve sevgili Admiral'in sülünezlerinden de kötü kokuyor :D Arama bölümünden ultrabite adıyla aratırsanız daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Konu hakkında rivayetler muhtelif...

Sevgiler.

Spider
21-10-2006, 23:40
bunlardan birisi de ultrabite.. bu konuda site içinde arama yaparsanız bolca bilgi bulabilirsiniz.

ercanguven
22-10-2006, 11:02
bunlardan birisi de ultrabite.. bu konuda site içinde arama yaparsanız bolca bilgi bulabilirsiniz.
Mert turnaya gitmedinmi

afet
22-10-2006, 12:11
tgeleArkadaşlar balık avlamak için yeni bir yöntem çıkmış!!! Ben bu gun öğrendim belki bilenlerinizde vardır tabi.. Küçük bir plastik tüpün içerisinde sarımsı yağ gibi bir madde. Bir kutunun içerisinde hazırladığımız yemi biraz sulandırarak bundan üç beş damla dökmemiz yeterli oluyormuş. tüpün üzerinde "General Sea Fish" yazıyor. Bu madde yemlere uygulanırsa balığın açlık hissini harekete geçiriyor ve daha iyi sonuç almamızı sağlıyormuş. Bu malzemeyi Kullanan arakadaşlar varsa onlarında fikirlerini öğrenmek isterim.
sırf meraktan alıp kullandım, balık yağı gibi bir madde ve çok kötü bir kokusu var,göllerde mazmuz yaparken kullanılabilir ayrıca iğneye takılan yemin üzerine damlatanlarda var, çok randımanlı olacağını sanmıyorum, ama dediğim gibi kokuya gelen balığı toplama amaçlı olursa belki. iyi avlar. herkese iyi bayramlar. rastgele .

mbilgama
30-11-2006, 15:48
arkadaşlar konu açıldımı görmedim ama, geçen gün balık vidyosu izlerken ultrabite diye bir ürün gördüm. avda kullanılacak yemin üstüne sıkılıyor. adeta balıklar oltaya saldırıyo. bu ürünü hiç kullanan varmı. haaa birde ürün internet üzerinden satılıyor. ankarada bu üründen alan kullanan varsa cevap yazsın sevinirim. hadi rastgele

bulsep
30-11-2006, 15:55
öncelikle hoşgeldin arkadaşım.. merhaba yani.. bilmem anlatabildim mi..:)
uzun lafın kısası önce imza ayarlarını yapacaksın.. sonra tanışma bölümünde bir konu açacaksın.. biraz site içindede dolanabilirsen sana cevap verecek birileri mutlaka çıkar .. ama şu anda bununla yetinmek zorundasın.. hadi sanada rast gelsin..:)

murat303
30-11-2006, 15:56
Onlar çoğunlukla tatlısular için. Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşları tanıyorum. Denizdede deneme yapmışlar fakat bir sonuç elde edememişler.Zaten dikkat ederseniz hep tatlısu balıkları için diye yazar açıklamalarında.

Suatreis
30-11-2006, 16:14
Murat Bey tam bir nezaket örneği göstermiştir. İmza ayarlarınızı yapıp biraz kendinizi tanıttıktan sonra teşekkür etmeyide ihmal etmezsiniz umarım

yalcinicli
30-11-2006, 16:32
Yayin ve sazan icin olanlarini biliyorum.
Sazan icin olan solusyondan kullandim.
Satici, solusyonun yaydigi koku ile balikta aclik hissi uyandirdigini soylemisti.
Farkeden hic bir sey olmadi.
Kalani hala buzdolabinda duruyor.

Vanilya, sarmisak, yumurta sarisi katilarak hazirlanmis hamurlari veya haslanmis misir, sut misir, kuru dut kullanmaya devam etmenizi oneririm.
Canli iri bir solucan her zaman is yapar.

darkdream1977
30-11-2006, 17:41
Valla bende denedim tatlısuda,gelen balıklar bile gelmez oldu.
Demek ki ecnebi balıklarında işe yarıyor Türk balıkları daha olayın farkında değil.
Birde acayip pis kokuyor,bir bulaşırsa bir zaman çıkmıyor koku.
Başkasının arbasıyla gittiysen balığa dönüşü yürüyerek dönme tehliken her zaman var,ben kendimden biliyorum.
Az daha hatundan dayak yiyecektim,nasıl sindiyse koku ellerine.
:D :D :D

Son söz olarak ,ben bir numarasını göremedim,sen istersen dene yinede...

BALIKCI66
01-12-2006, 00:41
Edirne'de tatlısuda kullandım. Hiçbir işe yaramadı. Ayrıca çok iğrenç bir kokusu var. Sevgilerimle...

afet
01-12-2006, 00:59
:) siteye yeni üye olan arkadaşlar imza ayarlarını yapmadan sorular sorup cevap bekliyor hatta kızıp tavır yapanlar bile var.. arama bölümüne girip bakmaya üşeniyorlar. kendi adıma kızıyorum cevap bile vermiyorum, yinede nezaketen cevapveren arkadaşlara şöyle bir tavsiyem olacak.

buradan bakabilirsin gibi,;) mod arkadaşlar iki konuyu birleştirirler nasıl olsa.

turna
01-12-2006, 17:13
Ali kardeş çok haklısın bende sizin gibi düşünüyorum.Ama üye giriş sayfasını geğiştirip,imza bölümünü doldurmayanların üyeliklerin aktifleşmeyeceği durumuna getirilmesinde yarar var.

Admiral
01-12-2006, 17:18
Ali kardeş çok haklısın bende sizin gibi düşünüyorum.Ama üye giriş sayfasını geğiştirip,imza bölümünü doldurmayanların üyeliklerin aktifleşmeyeceği durumuna getirilmesinde yarar var.

mehmet bey,bu konuyla ilgili teknik destek sağlanacaktır.
Şu anda yeni üyelere sadece yardımcı olacağız,daha sonra bu sorun ortadan kalkacaktır.

solucan_deligi
11-12-2006, 21:17
Reklama girmeyecekse söyleyeyim;İzmir'de Hisar Balıkçılıkta bi aralar İtalyan Ellevi marka macun yemler vardı.Bunlar yem konsantreleri,yani mesela karideslisi var; bu karidesten yapılma gibi...Ama açık söyleyeyim pek randıman vermiyorlar.İlla ki ben de deneyeyim diyorsan dene...

nicomedia
27-12-2006, 13:20
bir kutuda bulunan 5 ayrı tüpü farklı yerlerde ve farklı zamanlarda denediğim halde sonuç tam bir fiyasko oldu..

YASİN BAYRAK
27-12-2006, 14:57
sazan esansını çamlıdere barajı ve yeniçağa gölünde denedim sonuç çok kötüydü.ayrıca kendi hazırladığım hamurlarla çok balık yakalarken, bu sene hazır hamur tozlarından kattım gelen balıklarda gelmez oldu. bir senem boşa geçti onların yüzünden.bilgilerinize..

blue marlin
22-03-2007, 21:44
merhabalar arkadaşlar bi konu hakkında yardımınızı istiyorum
levrek avı için canlı veya cansız balığın üzerine sürülen bi esans.
bu esans balığa açlık hissi verip baliği yeme çekiyomuş kullan veya
bukonuda bilgisi olan varsa bekliyorum teşekkürler

steelrock
22-03-2007, 21:49
Foruma hoşgeldiniz...
Paylaşımda bulunmadan önce yapmanız gereken işlemler var.
İlki profiliniz bölümünden imza ayarlarınızı yapmanız,
İkincisi "tanışalım" bölümüne yeni bir konu açarak bizlere merhaba demeniz.

İmza ayarlarınıza isim,yaş,bulunduğunuz şehir ve kan grubunuzu yazmanız gerekmekte...
İmza ayarlarınızı aşağıdaki linkten yapabilirsiniz :

Canazor
22-03-2007, 21:49
buyur bak dostum

avcısuat
22-03-2007, 22:08
hiç tavsiye etmem ama denersen sakın üzerine dökme pişman olursun :)

kykh
22-03-2007, 22:42
merhabalar arkadaşlar bi konu hakkında yardımınızı istiyorum
levrek avı için canlı veya cansız balığın üzerine sürülen bi esans.
bu esans balığa açlık hissi verip baliği yeme çekiyomuş kullan veya
bukonuda bilgisi olan varsa bekliyorum teşekkürler

Bende hiç tavsiye etmem gereksiz para tuzakları olduğu kanısındayım zaten canlı yem avcı balığa gereken hissi hissettirir emin ol avlağını ii seç mazemelerinede güveniosan gerisi yalan

Avciperdeci
22-03-2007, 22:55
defalarca kullandım ne esanslar ne kokular armanisimi kalmadı zegosumu yada kenzosu :D:D:D

yok abi bende tık yok yanımdaki çifterli çekti balıkları
nasip bu iş gerisi para tuzağı
aldığım kokuların yanında cd bile vermişler di
izledim yani cd de kokulu yeme atlayan balık kokusuz yeme atlamayan balık
ama şimdi maalesef denediğim için para tuzağı diyorum

burman
22-03-2007, 23:08
Peki bu kokunun SAZAN için olanını kulanan varmı ve tavsıye eden varmı.Çok merak edıyorum.Magzalarda kalmamıs tukenmiş şimdiden

Avciperdeci
22-03-2007, 23:09
ben denizde kullandım

sazan için tatlı suda kullanan arkadaşlarımda aynı fikirde benimle

kykh
23-03-2007, 09:51
Peki bu kokunun SAZAN için olanını kulanan varmı ve tavsıye eden varmı.Çok merak edıyorum.Magzalarda kalmamıs tukenmiş şimdiden

Kardeş bende merak ettim sordum gerek yok dediler işe yaramaz dediler ama ben genede denedim öle çok maliyetli bişe de değil zaten ama iş yapmadığı bi gerçek açıkcası sazan avından çok da iyi anlamam ben turnacıyım ama sazan avında avlak seçimi ve avlağı yemlemek çok başarı sağladığını iyi biliyoorum

burman
23-03-2007, 15:33
Bu yaz bende bir deniyim bari denemeden içimizdeki avcı dürtüsü dürtüp durcak:))

blue marlin
26-03-2007, 22:16
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler rastgele

West_1979
26-03-2007, 22:23
Bencede deneme sakın bir faydasını göreni görmedim bu zamana kadar parana yazık edersin ;)

parsel
27-03-2007, 00:20
arkadaşlar bende bu olayın cd si var seyrettim hayran kaldım etkili ama bizi bozar

serdargüven
27-03-2007, 15:57
Arkadaşlar bu kokuları kesinlikle tavsiye etmiyorum. her türlüsünü denedim. yurt dışından getirtdim gene olmadı. en güzeli balıkların alışkanlıklarına göre hareket etmek. Rastgele

kokulara kesinlikle güvenmeyin arkadaşlar.

dt832
09-04-2007, 15:40
yok bu konuyu da ilk kez sen açtın tşk.

carpe chasseur
10-04-2007, 11:32
abicim yenı yem falan fasafiso balık hangi yeme alıştıysa diğerine gitme olasılıgı o kadar az hatta yok yenı yeme alıştırmak için balıgı tam bir sene boyunca butun avcıların aynı yemle yemlemelerı söz konusu buda zor bi ihtimal tamı yöresel tanısıklıkta önemlı varsa böyle bi durum yenı yem iş yapar sezon sonuna doğru ama ne av olur o zaman varya sezon boyunca yabancı yemı doyasıya yemeyen sazanlar fıkralardakı gibi atlar

Spider
10-04-2007, 12:43
Bu konu sadece benim hatırladığım 4-5 kez açıldı

Ultrabite bir yem değil esanstır. Cezbedici özelliği olduğu söylenir
genellikle de tatlı suda kullanılır. Hamur karışımlarında kullanılabilir
yada yem üzerine sıkılabilir.

Sazan harici denemelerim olmadı. Sazanda olumlu sonuçlar aldım
Ama fark göremeyen çok arkadaşımız da fikirlerini yazdı.

Ultrabait ise hazır yem karışımları. Genellikle içinde Ultrabite esansı da
oluyor. Hem yemleme için hem de yem için ayrı ayrı ürünleri var.

serdargüven
10-04-2007, 15:51
Arkadaşlar bu kokuları vb. herşeyi özellikle denedim bir sonuç alamadım. Kesinlikle kandırmaca. Doğal teknikler son derece faydalı. Balıkların alışkanlıklarına göre davranmakta büyük faydalar var.

carpe chasseur
10-04-2007, 19:05
abicim malzeme hakkında bi tecrübem yok ama herkese kanmamak lazım alışagelmişlerin dışında malzeme yada yem kulklanmak tarzım değildir zaten balıkların ne yedıgı ortada bundan öncede bahsetmiştim balık hangi yeme alışkınsa onla beslenmeye devam ediyor mesela eskıden ben solucanla çok rahat sazan yakalayabilirken avcılıka ara vermden önce şimdi mısırla yemleme yapmadan balık tutamıyorum (aslında bu durumda bazı arkadaşların bencilliğinden bence üzerıne alınan olmasın lütfen:( ) ben daha çok balık tutayım felsefesi neyse sağlık olsun tutkumuzdan vazgeçecek değiliz ;)

gemlik_balıkcısı
29-04-2007, 19:20
Bu ürün ler hakkında bence kullanıcıları 2'ye ayrılmış.Diğer forumlarda da bu konu hakkında ki yazılanları okudum.Kimi işe yarıyor,balığın açlık hissini arttırıyor diyor.Kimi ise para tuzağı diyor.Anlayamadım ?Beyenende var beyenmeyende.Bu forum da da kullanan arkadaşlarımız varsa bu tür ürünler hakkındaki görüş lerini belirtirlerse memnun olurum.Şimdiden ilgilenen herkeze tşk.:)

Avciperdeci
29-04-2007, 19:24
Bu ürün ler hakkında bence kullanıcıları 2'ye ayrılmış.Diğer forumlarda da bu konu hakkında ki yazılanları okudum.Kimi işe yarıyor,balığın açlık hissini arttırıyor diyor.Kimi ise para tuzağı diyor.Anlayamadım ?Beyenende var beyenmeyende.Bu forum da da kullanan arkadaşlarımız varsa bu tür ürünler hakkındaki görüş lerini belirtirlerse memnun olurum.Şimdiden ilgilenen herkeze tşk.:)

denizde kullandım ben

yanımda kullanmayanlar balık yakalarken ben de tık yoktu :D

sanırım acıktıran ben yakalayan yanımdakiler oldu :D

sgntch
29-04-2007, 22:57
Ben kullandım bariz bir faydasını görmedim. Ancak kokusu elden 2-3 gün çıkmıyor ona dikkat.

macir_ertan
06-05-2007, 15:28
arkadaşlar konu açıldımı görmedim ama, geçen gün balık vidyosu izlerken ultrabite diye bir ürün gördüm. avda kullanılacak yemin üstüne sıkılıyor. adeta balıklar oltaya saldırıyo. bu ürünü hiç kullanan varmı. haaa birde ürün internet üzerinden satılıyor. ankarada bu üründen alan kullanan varsa cevap yazsın sevinirim. hadi rastgele

ilerleyen zaman içinde iç sularda ve denizlerde balık popülasyonunun azalması ile geliştirilen ürünlerdir bunlar.avrupalının 2-3'cü dünya ülkelerine pazarladığı büyük bir pasta dilimi gibi bir ekmek kapısıdır kendine.ülkemize de nasıl girdiğinin sebepleri de ortadadır.eski sayfaları karıştırdığımızda veya hafızalarımızı 15-20 sene geriye götürdüğümüzde böyle bir ihtiyaç duymazdık cezbedici falan çünkü balık vardı o zamanlar.biz bilinçli ve sorumlu bir örnek olabilirsek çevremize,balık her zaman olacaktır.bu gibi maddeler toxıc içerikli kimyevi maddeler diye düşünüyorum.kesinlikle de inanmıyorum.denizler için birşey diyemem ama küçük su havzaları göletler için sakıncalı bir ürün bence.(ağ attırma,tırıvırı kullanma,av zamanı ve yasaklarına,boy limitlerine uy,suya karışan fabrika ve imalathanelerin pislikleri varsa gerekli yerlere şikayet et)gerisini merak etme o zaman...tabii ki size değil bu kavis içindeki yazdıklarım bu kuralları ihlal edenlere.bu kurallara uyulsun 5 sene sonra inan göl ve göletlere olta atamazsın balıktan,atasıya oltayı götürür...:) saygı ve sevgilerimi gönderiyorum tekrar rastgele.

esabi
06-05-2007, 20:20
arkadaşlar bu koku hikaye bende denedim nafile bizim türkiş rakı ile yanyana attım oltaların yerlerini değiştirdim balık türk balığı rakılı mısıra bayılıyor ben rakılı mısırı 1995 ten beri kullanıyorum tavsiye ederim saygılarımla

cawboy
07-05-2007, 01:44
arkadaşlar bu koku hikaye bende denedim nafile bizim türkiş rakı ile yanyana attım oltaların yerlerini değiştirdim balık türk balığı rakılı mısıra bayılıyor ben rakılı mısırı 1995 ten beri kullanıyorum tavsiye ederim saygılarımla

:D :D :D :D iyi baliklar sarhos olmuyor...
arkadaslar soskonusu ultrabit denizde ise yariyor fakat bol miktarda kullanmak gerek.
en iyi yontemi 250ml ultrabit ve evde hazirlamis odugumus hamurun icine koyuyoruz ondan sonra bir ince kadin corabinin icine kyucaz ve agzini sikica baglayip bi agirlik ile oltanin dustugu yere firlatilir.
civarda ne kadar balik varsa kokuya gelir. ondan sonra herkese rast gelsin

sandaldan avlanirken kapakli kucuk kova veya boya kutusu olabilir onun icine koyup etrafine sik ve kucuk olma suretiyle uzun simicle avlandigimiz yere sarkitilir... tabi dibe ulasmamak sarti ile.

herkese bol baliklar :)

lostindreams
07-05-2007, 05:09
Onlar çoğunlukla tatlısular için. Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşları tanıyorum. Denizdede deneme yapmışlar fakat bir sonuç elde edememişler.Zaten dikkat ederseniz hep tatlısu balıkları için diye yazar açıklamalarında.

o solisyonların deniz için olarlarıda mevcut karaköyde turna için ararken gördüm,amerikan malı ismi şuanda aklımda değil ama fiyatı 20 ytl idi.bilginize arkadaşlar.

carpe chasseur
07-05-2007, 10:39
ilerleyen zaman içinde iç sularda ve denizlerde balık popülasyonunun azalması ile geliştirilen ürünlerdir bunlar.avrupalının 2-3'cü dünya ülkelerine pazarladığı büyük bir pasta dilimi gibi bir ekmek kapısıdır kendine.ülkemize de nasıl girdiğinin sebepleri de ortadadır.eski sayfaları karıştırdığımızda veya hafızalarımızı 15-20 sene geriye götürdüğümüzde böyle bir ihtiyaç duymazdık cezbedici falan çünkü balık vardı o zamanlar.biz bilinçli ve sorumlu bir örnek olabilirsek çevremize,balık her zaman olacaktır.bu gibi maddeler toxıc içerikli kimyevi maddeler diye düşünüyorum.kesinlikle de inanmıyorum.denizler için birşey diyemem ama küçük su havzaları göletler için sakıncalı bir ürün bence.(ağ attırma,tırıvırı kullanma,av zamanı ve yasaklarına,boy limitlerine uy,suya karışan fabrika ve imalathanelerin pislikleri varsa gerekli yerlere şikayet et)gerisini merak etme o zaman...tabii ki size değil bu kavis içindeki yazdıklarım bu kuralları ihlal edenlere.bu kurallara uyulsun 5 sene sonra inan göl ve göletlere olta atamazsın balıktan,atasıya oltayı götürür...:) saygı ve sevgilerimi gönderiyorum tekrar rastgele.

sana katılmamk elde değil arkadaşım bizim buralarda balıklar daha bnundan en en azından 4_5 sene öncesine kadar suyun üzerinde adeta arı oğulu gibi görünüyordu sumu balık dolu bi kasanmı bellı değildi oltayı tek ve boş bi iğneyle dahi atsan boş çekmiyodun ama artık 2-3 gün avlakta beklemek gerektiği zamanlar oluyo

geçen gün arkadaşım anlattı hep bahsettiğim bi göl var burda kıralanmış dediğim ve kıralayanlar bizi kovalıyor dediğim yerde bu günlerde avcı doluymuş ve herkes en az4-5 balık almış üstelık havyar dökmek için kıyıya gelen nve sersem olmuş sazanları almak için vatandaş olta bile kullanmadan elleriyle almışlar 4-5 kıloluk sazanları

cuneytyilmaz
07-05-2007, 20:02
Hepsi Safsata Kullandim Hiçbir şeklilde Olmadi Gitti Paraciklarim

semih_babo
07-05-2007, 21:42
Abilerim avlanacağınız bölgedeki suya düşen böcek ot vb. herşeyi inceleyin solucan sülük mısır yengeç vb. o bölgedeki doğal ortamdaki yemlere atlıyo balık

semih_babo
07-05-2007, 21:48
ben ilk balığı mısırla tuttum sonra hamurun üstüne damlattım ve oltayı attım tam 1,5 saat bekledim oltaya balık falan vurmuyo hikaye yani bunlar boşuboşuna para tuzağı
ama yinede denemek istiyenler varsa deneyebilirler bizim oltamıza vurmaz onların oltasına vurur balık
şanş

mufi
09-05-2007, 21:08
hiç tavsiye etmem en iyisi doğal yemler..

TaLHa
19-05-2007, 11:33
bende çoğu gölde denedim.hiç bi yararını görmedim.ilk başlarda yanlış kullanıyo olabilirim die eldi fakat tanıtıcı reklamını izledim ordakilerin aynısı uyguladım fakat bi yarırı göremedim.

buyrun buda tanıtıcı reklamı

[url=]bölüm 2 (youtube) (]Bölüm 1 (youtube)[/url)

kral_dede
22-05-2007, 14:23
bazı arkadaşların dediği gibi bunlar işe yaramıyor. küspe mısır yada hamur
en iyi balık öle geliyo.

Saygılar

Birahas
22-05-2007, 14:26
bazı arkadaşların dediği gibi bunlar işe yaramıyor. küspe mısır yada hamur
en iyi balık öle geliyo.

Saygılar

Sayın Kral Dede,
Profilinizden imza ayarlarınızı yaparmısınız.

gençolta
23-05-2007, 00:36
Valla bende denedim tatlısuda,gelen balıklar bile gelmez oldu.
Demek ki ecnebi balıklarında işe yarıyor Türk balıkları daha olayın farkında değil.
Birde acayip pis kokuyor,bir bulaşırsa bir zaman çıkmıyor koku.
Başkasının arbasıyla gittiysen balığa dönüşü yürüyerek dönme tehliken her zaman var,ben kendimden biliyorum.
Az daha hatundan dayak yiyecektim,nasıl sindiyse koku ellerine.
:D :D :D

Son söz olarak ,ben bir numarasını göremedim,sen istersen dene yinede...

selim abi öyle güzel özetlemişsinki söyleyecek söz bulamıyorum

Proteus
31-05-2007, 11:51
Bende denedim hiç bir sonuç vermedi..Solucana devam..

flazer
31-05-2007, 13:07
arkadaşlar ben de turna için olanını denedim leş gibi kokuyo hiç bi haltada yaramıyo para tuzağı haberiniz ola tavsiye etmem

cakall
31-05-2007, 13:53
Yinede bu esansı almaya karar veren arkadaşlara tavsiye.
*Solucana veya hamura dökerken eldiven giyin,
*Açtığınız tüpü bitirmeden sakın arabaya koymayın.
Çünki iğrenç kokuyor.Allahım hemde ne koku ya değil balık lağım faresi bile kaçar bu kokudan.Arabaya 1-2 damla bulaştı arabaya kokudan girilmiyor.

mby.yigit
31-05-2007, 15:59
sezon açılınca kullanırız diye sazaniçin olanından sipariş etmiştik, oda ne daha kargo kutusunu açmaya başlamadan evi koku sardı ama anlamadık tabi, daha sonra farkettikki koku ultrabite dan geliyor, eşim hemen paketi aldı ve koli bandı, kağıt naylon ne bulduysa sardı ve bunu arabada sakla dedi, eğer açabilirsem :) denemeyi düşünüyorum, unutmadan eldivenide hazırladım

metin_1963
15-06-2007, 19:59
BU ÜRÜN GERÇEKTENDE İŞE YARIYOR BUNUN TANITICI FİLMİNİ İZLEMİŞTİM KOKUSU COK KESKIN KOTU BIR KOKU AMA BALIKLAR ICIN MUKKEMMEL BİR CEZBEDICI

metin_1963
15-06-2007, 20:01
Arkadaslar Bence Sizin Kullanim Sekliniz Yanlis YokSa Obur Turlu Cok Etkili Bir Ilac Ben Sungerde Denedim Baliklar Onun Etrafina Toplaniyorlar Ve Deli Gibi Dolaniyorlar

mustafadinç
19-06-2007, 13:51
hemde mısıra solucana kadar daldırdım ama fıs hiç bir şeye yaramadı.

ahmetcem
19-06-2007, 17:35
Namık abi sazan için özel parfüm çıkarmışlar :D:D:D bu işin çivisi çıktı yaww :D

osmanaltunel
19-06-2007, 18:25
Bende aldım bir sonuç elde edemedim bunlar para tuzağı galiba.

carpe chasseur
20-06-2007, 09:19
arkadaşlar sanırım bu ürünü sizin kullanım şekliniz yanlış avrupada ultra baıt veya daha başka markalar var ve her zaman balık tutacaksınız diye bi kaide yok zatenki kullananların hepsi işe yaradığını iddea ediyorlar bizim burada boılı diye yapmak için uğraştığımız top yemi orada bu tip hazır yem olarak satıyolar biz un tuz uğraşıyoruz ama karışımın ana maddesi olan bu x faktor katkısının nerede ve ne zaman kullanılacağını bilmiyoruz bigcarp tahsin abimizden bunların asıl kullanım şekılleınıo öğrenebiliriz kanatindeyim ki unutmayın her zaman balık yakalayabilecek hiç bişey yoktur balık bu suyun neresinde ne için nasıl yemlenır nasıl yaşar bilmek zordur insana göre düşünün insan her seferinde aynı tuağa düşermi dolaylandırırsan evet işte marifette o zaten dolaylandırabilmek veya mahkum etmek yani balığı alıştırmak ki balıkları bu tip şeylere alıştırmalıyız esans açısından kastedmiyorum aslında hamur yemi uygun ve gerçekten bu işe gönül verenler açısından verimli olacak bi yeme balıkları alıştırp eline olta alan herkes yakalayamamalı ki gönül verenlerden amatör ruhunu öğrenmeden balıkçı olup çıkmasınlar ki siz aslında onu fazla yazmaya gerek yok rastgele

rasim
02-07-2007, 15:16
ben o dediğiniz tupten kullanıyorum sonuç mükemmel.bu ilaç nasıl kullanılır iri taneli dönmüş mısırın tanelerini bir kavanoza koyup tüpü ilave edilir ve ağzı kapatılır ve çok az kaynatılır bu mısırlar sarı bir renk alırlar ve yemlenmiş yerde çok iyi sonuç verir hadi rasgelsin.

esabi
02-07-2007, 15:39
çorlulu rasim bey burada farklı birşey söylemişsiniz

rasim
02-07-2007, 15:50
doğrudur benim on taneye yakın farklı konserve çeşidim var bu ikisi sadece her barajda farklı yemler iş yapıyor farklı aromalar şansı arttırır

esabi
02-07-2007, 15:54
doğrudur benim on taneye yakın farklı konserve çeşidim var bu ikisi sadece her barajda farklı yemler iş yapıyor farklı aromalar şansı arttırır

tebrikler üstad doğrudur benimde farklı göllerde farklı yemlerim vardır bu arada imza ayarlarınızı yapsanızda hitapta kusur işlemesek belki büyüğümüzsün belki küçüğümüz ayıp etmiyelim

Arrive
10-08-2007, 14:03
Arkadaslar Öncelikle Merhaba.. Ben Aranıza yeni katılıyorum.. Bayadır takip ediyorum siteyi ama nasip bu guneymiş...Ultrabite için genelde işe yaramaz deniliyor ama Ben katılmıyorum buna... 2 temmuz Da Yeniçiftlik Göletine gitmiştik babamlarla... Babam ultrabite işe yaramaz die almak istememişti.... o sadece küspe ve mısır atmıstı.... Ben ise sadece mısır attım fakat ultrabite yi üzerine damlattım ve içinede enjekte ettim.... atmamdan sadece 10 15 dk geçmısti.. İlk Balığı aldık... İşe yarıyor... O gece Balık Süper zevkli gecmişti ..babamdan kullanmaya basladı ultrabite yi... Bol Sanslar

Arrive
19-08-2007, 00:14
Walla Arkadaslar ben olumsuz diyenlere katılmıyorum....Bence cok işe yarıyor.tabi yerine göre değişir belki ama...kullandıgınız yemin içine...Attığınız mısırın üstüne damlatın...Bence cok fark yaratıyor.Onsuz gittiğim günlerde 4 5 tane orta boy bişiler yakalarken..Onu Mısıra damlatark atıyorum..Gercekten Cok Güzel Balık alıyorum...Sadece Sazan Esansını Denedim..Ama Turna için olanıda denenirken gordum... Adam Gozlerım Onunde 2 3 kliluk turna Cıkardı..Bence 10 numara bişey. Saygılar

birkan
01-09-2007, 00:38
arkadaşlar bu esans gercelten bu kadar işe yarıyormu :confused: :confused: yoksa reklam kokan hareketlermi :confused: bide siz göz atın bakayıım