galata da balık durumu????

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ilganus tarafından paylaşıldı.

1. ilganus

ilganus

Favori Kamış:
    4 m, 3,30 m, 3,50 m kamış
    En İyi Avı:
    2 kğ ılganus(yayın)
    arkadaşlar galata veya unkapanı köprüsündeki balık durumu hakkındada günlük bilgisi olan arkadaslarda yazarsa sevinirim...

2. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    galata un kapanı ne az ne çok aynı düzeyde balık çıkıyo ewe asla boş dönmezsin yemli takımla istavrit izmarit bi haftadır gece 2 ile 6 arası tek tük palamut ,,ama saray burnu 3 gündür deli balık yapıyo bu gün akşam 5 den 12 ye kadar dehşet izmarit istavrit aldık ido nun ordan

3. ilganus

ilganus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    2 kğ ılganus(yayın)
    saolasın oflu ilgine tesekkürler, idonun orda akıntı varmıydı?

4. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    bu gece de saray burnun daydım iki tane demirli gemi var onların etrafında avlanı yo millet akıntı hafif 75 li kurşun sabit kalıyo ve inanılmaz istevrit çıkıyo 4 le 12 arası akşam ,,

5. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    dün akşam 19:30 gibi galata köprüsünden geçtim.biraz istavrit alıyorlardı.bir kaç kişide de 1-2 zargana vardı.lüfere atanlar vardı ama hiç tutan görmedim.

6. ilganus

ilganus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    2 kğ ılganus(yayın)
    yardımm

yaw biri bana yardım etsin kac gündür ugrasıyorum olmuyoo. mesela yemli takım yaptım. köpüğün üzerine sarıyorum ama
    bi türlü hazır aldıgım gibi iğneleri sıralı saramıyorum yokmu yardım edecek...???

7. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Banax SX5000, DAM Spezipower 3.50
    Karakoydeki bir balikci arkadastan bir duyum aldim dogrumu bilmiyorum...

Halice 4 tane kopek baligi dadandi, balikcilar 1ini yakaladi 3 metre... Digerlerini de ceviriyolar dedi... Palamutun kesmesinin sebebi o dedi...

Dogrumudur bilemem ama bi ara tanesi 1 kg gelen palamutlari at cek yapiyolardi, simdi ise tik yok... Dogruluk payi olabilir bu efsanede :)

8. deePblue

deePblue na

ehee bi tek köpek balığı eksik zaten haliçte..ama o mübarek hayvanda hepsini yemezki canım kefallerin :)))
    bizim balıkçılar bitirdi onları biliyorum ben..
    hiç unutmam bi kere galatada sağımdakı ve solumdaki abiler 2şer tane çekiyolardı kefali,bende ise tıkk yok..Allahım yaa...kesin benim altımda köpek balığı vardı o zaman :)

9. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    demek köpek balığı he . aslına bakarsanız bu çok güzel bir haber demekki haliç zaman içinde eski besin zincirini oluşturmaya başladı. umarım bu balık çeşitliliği giderek artar .

10. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Banax SX5000, DAM Spezipower 3.50
    Walla arkadaslar bu sadece bi duyum, ben de kesin emin degilim... Ama daha 1 hafta once at cek yapip kiloluk palamutlari alanlar simdilerde kan agliyor... Palamut tek tük cikiyor diyorlar. Bunun sebebi olabilir...

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Köpekbalığı işi bana pek inandırıcı gelmedi. Evet, köpekbalığı olabilir. Fakat bu palamutu haliçte kesmez sanıyorum. Çünkü, köpekbalıkları beleşçi hayvanlardır. Hele böyle irileri. Öyle palamut sürülerine filan saldırmazlar, olurda, lüfer filan çevirirse, belki beleşe konarlar. Ama lüferler öyle yemlerini kolay kaptırmaz, burnundan getirir köpekbalığının. Kısacası, palamut ve çinekop için köpekbalığı pek mesele değildir sanıyorum.

Palamutun baş düşmanı orkinostur. Akabinde belki yunuslar. Baharda, bir tanesi Galata'a oltama da vurmak kaydıyla, bolca yunus gözledik Haliçte.

Tahminim şu. Eskiler der ki, "Palamut boğazdan inerken, haliç ağzında koca bir beyaz kaya vardır, ondan korkar, halice sapar." O kaya, kız kulesinin altı oluyor. Şimdi o civarda ne var? Büyük ihtimalle o tünel çalışması, balığın davranışını değiştirdi. Halice pek girmiyor. Elbette aynı zamanda havaların mevsim normallerine göre daha sıcak ve iyi olması da bir etken..

Boğazda hala kofana çıkıyor. Lüferde var. Normalde, kofananın eylül başı ile başlaması, bu günlerde kesmesi gerekirdi, ama hala devam ediyor. Sanırım havalar yüzünden ya bunlar kıyıya uğramadan geçip gidecek, yada hala gelmediler, soğuklar başlayınca görünecekler.

12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Bunun aslı astarı çıkar yakında.
    Enteresan bir duyum.
    İlginç.
    Köpek balıklarıda rahat yeri bulmuş oh valla gir haliçe ye iç yat.
    İşallah bütün sürü dadanmaz yoksa köprüde balıkçılık kalmaz valla:D

13. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatos yaklaşık 2 kilo vardı.
    halice köpek balığı girdiyse foklarda yakınlardadır heralde:D:D

14. ilganus

ilganus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    2 kğ ılganus(yayın)
    cuma aksamı galata

cuma aksamı saat 9 gibi galatadaydık
    3 kişi saat gece 2 ye kadar
    1,5 2 kg ma yakın istavrit aldık...
    şansızlığı kırdık anlıyacağınız dostlar...
    herkeze hayırlı avlar

15. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    evet aynen öyle şeytanın bacağı 3 terden kırıldı :D :D

16. ilganus

ilganus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    2 kğ ılganus(yayın)
    galatada dün

dün gecede 3 e kadar galatada ii istavrit yaptık yalnız dönerken unkapanı köprüsünde malzemeci bir abimizin yanına ugradık. 2 gündür sabahları 4-5 gibi palamut ve lüfer yaptını söledi bugünde mahallede gördüm biz gittikten sonra palamut yapmıs çapariyle duyurulurr...