Teke toplamak için yem

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında BaLıKSıZ oLMaZ tarafından paylaşıldı.

1. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    2 buçuk litrelik 2 tane pet şişeye x şeklinde yarıklar açtım. 3 cm çapında. Sonra ortaslarını iç tarafa doğru kıvırdım. 2 günde bir sabah 5te gittiğim avlağıma bırakacağım. Her gittiğimde içindekileri alıp sonra yemleri tazeleyip geri atacağım. Şişenin içine neler koymalıyım? Ekmekten başka çekirdek kabuğu falanda olurmu satın aldığımda adamın verdiği suda çekirdek kabuğu oluyo. Gideceğim yerde teke toplayanlar oluyo yani teke var. İnş 10ar tane falan girer şişelere...

2. cüneyt yılmaz

cüneyt yılmaz Cüneyt YILMAZ

Ezilmiş ve ufalanmış sardalye koyarsan hem yem olarak hemde kokusuyla tekelerin ilgisini bir hayli çekecektir;) Sardalya bulamazsan tenizlenmiş balıkların kafa, bagırsak vb artıklarınıda değerlendirebilirsin.
    Rastgelsinreeling

3. prozack

prozack serhat

Öyle yapıcana al eline bi kepçe topla kaya diplerinden tekne altlarından

4. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    İşte o kadar kolay olsa toplıcamdahihi Kepçe parası veremem bikaç seferlik için... Zaten limana uzak ev. Hergün oraya gidip yem toplayacağıma yemim avlakta hazır olur...

5. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Şişelere x şeklinde delik açtım ve bunları içe doğru kıvırdım. İçine ekmek koyup suya saldım ve ertesi gün çektim. Sonuç: balçık+hamur+çakıl taşları...

6. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Teke toplamak için en önemlisi var olan tekeleri nasıl toplayacağımız konusudur. Tekeler genellikle ipler altında tutunur. bu yosun vs de olabilir hele hele deniz dibinde bez,palama kalın ip varsa dahada güzel birikirler.
    Toplayacağınız tekelere kepçe vurmayacaksınız bir tane alamazsınız. nesneyı yukarı kaldırırken kepçeyı altına verip ilgili nesneyıde kepçeyle beraber yukarı almanız gerekmektedir. aynı şekılde tekelerı aldıktan sonra denize iade edınız aynı gunun sonunda tekrar orada bulunduklarını göreceksınız. örneğin bizim teknelerımızın baş taraflarında kalın bir halat bulunur deniz dibinie yatırılmış onu kaldırırız teke varmı yokmu dıy bakmadan karaya çeker tekelerı ayıklar tekrar aynı yerıne bırakırız. tek kişdien ziyade bir kişinin ilgili eşyayı kaldırması diğer kişininde aynı anda kepçeyı altına tutması gerekmektedir.

Sevgiler.