Yengeç

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında BaLıKSıZ oLMaZ tarafından paylaşıldı.

1. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Bu yengeci kıyıda kayaların arasında görüyorum ama.. Kaç cm çapında olmalı kullanacağım yengeç. 20 cm üzeri çupralar için kullanacağım artık üst limit ne kadar olursa.. Birde 505 veya 496 iğneye takacağım. Kaç numara iğne kullanayım ve yengecin boyu nasıl olsun?

2. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Baş parmak tırnağının boyunda olmalılar...

4 numara yeterli..

3. sazan_kolik

sazan_kolik saffet

Favori Kamış:
    Mitchel atlantis 390.lineaeffe oyster 390 albastar leo 350
    Favori Makine:
    Mitchel armada 7000.Lineaeffe rapid carp 65 albastar kk 70
    En İyi Avı:
    10 kg aynalı sazan 17 kg yayın 3.5 kg alabalık
    onur kayaların arasındaki yengecleri tavsiye etmiyorlar kumda yasayanlar varmış yesil renkte olan avbayilerinde onlardan satılıyor kayada yasayan yengecle avlanan yok hic.baş parmak tırnagı büyüklügünde oluyor buyuklugu taktıkları yengeclerin

4. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Abi bizim buralarda hiç görmedim bayilerde. Mersin'deyim şuan. Kıyıdan kendim çıkarabileceğim bi yengeç olmazmı yani şu kayaların üstünde dolaşıp siz gelince suya kaçanlar:D. Kayalardsan deniz kabuğu aldım. İçi madya gibi zaten bi kapakçık arkasında et var. Mercimeğin yarısı kadarını iğneye taktım iğnenin horozu bile zor kapanıyodu. Şamandraya taktım atınca vuruyordu balık ama balıklarda çok küçüktü. Teke toplamayı denedim pet şişeyle oda olmadı. Bilmiyorum ne yapsam...

5. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Ya ben sürekli tatlı su bölümüne açıyorum bu yemleme konularını kusura bakmayın acele edince dalgınlığıma geldi. Taşınmasını rica ediyorum.

6. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    o kayaların üzerinde gezen yengeçle avlanan gördüm ben çupra alınıyormuş kendim denemedim paşparmağın tırnağından daha büyük ama balıkçı bacaklarını kopardıktan sonra bacakların koptuğu yerden iğneyi geçiriyordu orada bir kanal oluşuyormuş ve yengeç kolay kurtulmuyormuş iğneden iğnede 1 numaraydı

7. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Yengec guzel yem ama heryerde bulamazsin.Yengec yerine madya(En azindan hareketsiz ve yakalanmasi daha kolay, taslik yerlerde bulabilirsin),subye veya kalamar tavsiye ederim.Bunlar buyuk cupra icin ama bana kaba lidakide olur dersen mamun teke boru kurdu=))Igne konusunda yengec veya madya takacaksan 496 mustad no 1.Diger yemler icin daha kucuk igneleri tercih et 3 4 5 gibi.Iyi bayramlar:D reeling

8. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Bu madya midye hariç hemen her deniz kabuğu oluyo dimi? Şu başta sert bi kapakçık arkada etli kısım. Bunu dalmadan suyun kenarından çıkarmaya çalışacağım. Ancak yengecide araştırıyorum hala.

9. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Avlanacagın yerde çipura varsa orada suda olası kabukluların hepsinin eti olur..

kum midyeside kullanabilirsin.. ha keza mırmır içinde kum miyesi kullanabilirsin.. mıtılıus midyeside kullanabilirsin..

10. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    İyi güzelde bunları suya dalmadan çıkarabilirmiyim:)?

11. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Bugün toplamayı başardım. Tam tırnak büyüklüğündeydi yuvarlak bölümleri. Kıskaçları kırdım ve ayak kökünden sokup arka üçgenden çıkardım iğneyi. Ama yem çabucak düşüyordu. Buna aniden saldıracak değiller heralde. Anlaşılan bi sağlamlık problemimiz var:). Nedendir üstadlar?

Son düzenleme: 1 Eylül 2011
  12. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    küçük kum yengeçlerini buldum, aynı kaya yengeçlerine benziyor, renklari beyaz ya da en koyu sütlü kavhe. fotoğrafını çekemedim ama kum yengecini çıkarmak istiyorsan iyi ıslanman lazım, çünkü belime kadar ıslandım
    Kumu suyun değdiği son noktada biraz kaz bulursun. elinle kazarsan yengecin eline değdiğini hissedersin. kepçeyle kazarsan büyük süzgeç lazım ki kumun içinde yengeç hiç farkedilmiyor