Çiğ Kokoreç'ten yem olur mu?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Cenani tarafından paylaşıldı.

1. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)
    Mevzu aynı konu başlığındaki gibidir.

Lastik gibi sert, boru şekliyle, kokusunun ağır olması sebebiyle acaba verimli bir "avı yeme çekme" yemi olur mu?

Bir ara mutlaka deneyeceğim ama burada da bir nevi beyin fırtınası yapmak fena olmaz diyerek açtım konuyu.

Düşünceler?

2. yavsan

yavsan soner

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    levrek 4 kg
    Bence olur.Ama tek çekincem çok sert olması. Balığın yoklayıp bunun yenecek bir şey olmadığı fikrine ulaşabilecek olmasıdır.

3. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    1.71 Boyunda kanlı canlı bir japon:)
    Favori Makine:
    1.71 boyunda kanlı canlı bir japonun zekası :)
    En İyi Avı:
    1.71 boyunda kanlı canlı bir japonun dostluğu..
    Zamanında tecrübe edilmiştir:D . oldukça verimli olduğunu söyleyebilirim:)

4. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    En azından zargana yakalarsın.. hemde bir yemle 5-6 tane.. :)

5. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Ayiptir günahtir yapilirmi bu kardesinize böyle iskence :) kokoreç yemeye istanbula gidiyoruz siz yem yapalim diyorsunuz :) verimli olacagi kanaatindeyim. Damardan tuzlama da denenebilir

6. ahtapot2

ahtapot2 Deniz

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Telesurf 4,50 , Okuma Vsystem Spin 270 cm. 20-60 gr.
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV65 - Okuma PL865 - Daiwa Emcast Plus 5500 - Cabelas Tournament ZX4000A
    Kalkan avında kurşun yerine kadın çorabı v.b. gibi bir file düzeneğinin içine bağırsak, bilimum sakatat hatta sazan avında kullanılan küspe koyulduğu taktirde koku özelliği balığı çeker..

Diğer balıklarda denemedim..

7. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    kardeşim vay be özlemiş kokoreci ha ?? yolun bu tarflara düşerse bana mesaj at.. seni götüreyim bir güzel kokoreç yemeğe..midye dolma-tava-yanında ..,,,!!!! ne istersen..:)

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    muvaffak abi türkiyeye gidince kokoreç-döner-kebap-balık-vs... yiyorum durmadan :) 15 günde 6-7 kilo alıyorum. bol bol ( her allahın günü) balıga gidiyorum bide denk gelirsem fenerin maçına gidiyorum :) bazı yiyecekler varki dünyada tadı hiç biryerde tutmuyor kokoreç bunların ilki. en ' na-hijenik ' kokoreçciden yiyorum tadı daha lezzetli olsun diye :D

9. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Kokoreçi bilmem fakat uzun zaman önce bir gece avında tavuk bağırsağıyla bırakma yöntemiyle kocaman bir yayın balığı yakalayana şahit oldum,denemek lazım gerçekten ilginç olur

10. berk_

berk_ Berk

Favori Kamış:
    Okuma safina x 2.40 remixon galaxy 3.00 - captain king fisher 1.65
    Favori Makine:
    Okuma safina pro spa 25 Silverstar Tiger 5000
    Yokladığı anda tasmalarız reeling ama sanmıyorumki yem olarak gotursem bile balıklara pek fırsat vermem yanınada kekik acı biber tuz :)

11. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    Aynen..Kereminde işine gelir..

yıllar önce en az 30 sene evveli.. marmara kıyılarında yem olarak çıkardıgımız mitillius midyeleri (dolmalık-tavalık siyah midye) kumsalda bir ateş yakardık çalıçırpıdan - üzerinde bir teneke .. ve midyeleri tenekeye dizerdik.. kendi suyunde pişer açılır dı.. keyfi bir başka olur böyle anların..:)

12. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)

:)

Abi, sakin avlaklara gittiğim zaman yanımda kasap mangalını mutlaka götürürüm zaten. Böyle zamanlarda kasap mangalı ve buz çantasını (ice-box) yanımdan ayırmam.

Eh kokoreç de güzel bir yem olursa almışken biraz fazla alırız yanımıza olur biter yahu!

:D

13. lamekan0682

lamekan0682 HASAN

herkeze slm ben hasan kırıkkaleliyim ama ankarada yaşıyorum. balığa yni merak sardım sayılır turnaa, kadife falan tutdum ama sazani yayın hiç tutmadım uğraşmadım ama tutmak istiyorum sizdende bunu nasıl yapacağıma yardımcı olmanızı istiyorum. ilk önce kalecik tarafında çıkıyomuş neresine gitmem lazım.. şimdiden teşekkür

14. yavsan

yavsan soner

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    levrek 4 kg
    Şöyle güzelce temizlenmiş hazırlanmış işkembenin ızgarada pişirilip yenmeside bir başka olur. Yaşlı bir teyzenin dediği gibi ısırıp çekerken elinden kurtulup şap diye kulağına yapıştıra yapıştıra yemeside bir başka ... Bu arada işkembe de takalım takmışken... Yurdumun balıklarınıda kendimize benzettik kimisi yeme rakı katar, kimisi kokoreç, işkembe der... Yarın bir gün denizden karaya çıkıp çilingir sofrasına meze yaptırmayız ulan kendimizi derlerse şaşırmam.

15. bulutav

bulutav SÜLEYMAN

tabi ki olabilir

biraz kokuşmuş hayvan işkembesi ve sülük yayın avı için ideal oluyor. kokoreci denemedim ama verimli olabilir.