bu yem çok hoş kokuyor ımmm yutsammı

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Small hunter tarafından paylaşıldı.

1. Small hunter

Small hunter özgür sungurtekin

Favori Kamış:
    Silver star horizon
    Favori Makine:
    Remixon sunny 5000
    En İyi Avı:
    Yarım midye kabuğu
    Herkese selamlar
    Öncelikle dün kordonda balık tutarken ilk balık deneyimmi yaşadım bişey tutamasamda çok ama çoooooooooooooooooooooook eğlendim.Öncelikle iğneyi yengece takmayı,olta atmayı,iğnelerimin küçük olduğunu.çipura yakalamayı,hatta sanırım yengeç takılıyken oltama 1 kiloya yakın bir çipura gelip iğnemi kopartıp götürdü ve çipura iğnesinin acısını kolumla tattımcyr ve daha birçok şeyi öğrendim gerçektende bence balıkçılıkda herşey ilk günde öğreniliyor.Yarın babamla ve dayımlarla falan çeşme altına gideceğiz acaba yem olarak ne kullanayım.Ben tavuk gösünü kare kare kesip tuzlayıp güneşe koydum arada bir çevirip tekrar tuzluyorum bir yerde sarımsaklı tuzlu suyun bazı balıkları çektiğini okudum acaba tavuğa sarımsaklı tuzlu su ile beraber bize göre çekici kokuları olan(örn.kekik,nane,karabiber)gibi şeylerin soğan,domates sarımsağın içine yatırsam balıkların dikkatini çekermi birde hayvanları korkutup ittirmesin kokusu şimdiden teşekkürler.Ayrıca çeşmealtında balık avı malzemesi satan dükkanlar varmı?

2. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Özgürcüm,güzel kalpli kardeşim bu heyecanlı anlatımına bayılıyorum önce onu belirteyim... :)

Kordonda balık tut ama yeme..Yaşıyabilcek durumdaysa sal gitsin,baktın yaşamaz iğne fena girmiş falan o zamanda kedilere ver birşey yap ama yeme zira sağlıklı değil...

İlk günden yengeç takmayı öğrendiysen belliki zehir gibi bir balıkçı olucaksın ilerde,tebrik ederim..Ama şu karabiber,kekik,soğan,domates fantezine çok güldüm ciddenhihi

Çeşmealtında yem bulmak biraz sıkıntılı,siz oraya giderken balçova,narlıdere,güzelbahçe üzerinde bir sürü yemcinin önünden geçiceksiniz zaten,yeminizi ve diğer malzemelerinizi buralardan temin edin,çeşmealtına bırakmayın...

Biraz sülünez al,mamun al,istersen yengeçde al hepsi iş yapar..

Raporunu merakla bekliyorum,inşallah en büyük balıklar hep senin oltana takılır...reeling

3. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Tavuk göğsünü uzunlamasına boydan 0.5 cm. kalınlığında rosto gibi kes, akşamdan tuzlayıp, bir beze sararak yem kutusuna koy ve dolaba at. Sabahda rosto gibi parçaları solucan seklinde kes. Nasıl yem olduğunu göreceksin.Güneş niye ki.:p :p

O baharatları attıktan sonra kömürde ızgarası gerçektende çok lezzetli olur.:p :p

Son düzenleme: 17 Eylül 2011
  4. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    acaba tavuğa sarımsaklı tuzlu su ile beraber bize göre çekici kokuları olan(örn.kekik,nane,karabiber)gibi şeylerin soğan,domates sarımsağın içine yatırsam

özgürcüm böyle balık tutarmısın tutamazmısın bilemem de birdaha evde yemekleri sen yaparsın bak o garanti :D :hungry:

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Sarımsak bazen daha çekici olur, bu doğru. Ama karabiber filan tersine itici olur balık için.

Sarımsağın alternatifi anasondur. Aktarlarda, baharat filan satan yerlerde anason yağı bulunur. Çok fazla değil, bir kaç damlası yeterli gelir. Bir bardak tuzlu suya bir kapağın yarısı kadar koyup, yemi içinde bir süre bekletebilirsin. Yada kuruttuklarını küçük bir poşete koy, üzerlerine 5-10 damla damlat. Sonra iyice karıştır ve öyle dursunlar.