Batikta palamut olmaz, bu baliklar olur

Konu, 'Videolar' kısmında Zıpkıncı İbo tarafından paylaşıldı.

1. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Eger batik ustunde tekneden palamut avi yapiliyorsa, palamutlarin batik ile alakasi yoktur. Palamutlar sadece o sirada batigin uzerinden geciyor olabilirler. Zira palamut suruler halinde surekli hareket eden bir baliktir, eskina gibi, karagoz gibi, orfoz gibi batik veya kaya kovugunda yerlesen bir tur degildir. Bazi arkadaslarin bilgisine sunulur! ;)

http://www.youtube.com/watch?v=b4R8SRPSezs

http://www.youtube.com/watch?v=4tV5cQKnIiA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Tp34wAzgvwA

Iyi seyirler..

2. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Bazıları aklınca milletle maytap geçiyor işte, batıkta palamutlar, çinekoplar, heralde 22 kiloluk orkinos da batıktan çıkmıştır :)

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    bu dalgiçlar zir amator ibrahim abi, yavru palamutlar nerde ? :D

4. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Ben de geçen günü bizim 90 metredeki batığa gidip çapariyi indirdim. Baktım kırlangıçlar 3er 5er geliyor. 20 kilo kadar kırlangıç uskumru karışık aldım. Sonra kendi icadım olan özel büyülü çapariyi taktım. Kofanalar, karagözler, eşkinalar deli gibi saldırmaya başladı. 10ar kilo da bunlardan yakaladıktan sonra çok fena bir balık bindi çapariye. 1 saat kadar balığı yorduktan sonra aldım tekneye. 4 metrelik kılıçbalığı. Tam çapariyi bir daha atacaktım ki kan ter içinde uyanmışım. Gittim pencereyi kapadım, sonra kaldığım yerden ava devam ettim.

5. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    :laughing: abi özel büyülü çaparine birde katil özelliği eklersen daha verimli olacaktırreeling

6. sametfaki

sametfaki Samet

Favori Kamış:
    ALBA PORSUK 240CM
    Favori Makine:
    KK 60 ALBA
    vay dedim ya, ruya degil gercek sanki :D

7. lapinavcısı_bursa

lapinavcısı_bursa abdullah

En İyi Avı:
    1,8kg karagöz
    herşey iyi güzel görüntüler hoş ta... tüplü zıpkın avcılığı yasak değil mi? yoksa bizde yasak ta elin gavurunda yasak değil mi?
    İkinci videoda adam armut toplar gibi balık avlıyor...

8. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Haklisin, yasak tabi. Konu batikta avlanan balik turleri oldugu icin paylastim. Yoksa tuple zipkin avi olmaz, olamaz.

9. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Başka bir görüşü eleştirirken konuyu yanlış yerden yakalamamak lazım. Batıkta palamut da olur, lüfer de... Bu balıklar elbette batıkları yuva bellemez. Ancak batık etrafı yoğun miktarda yavru balık, karides gibi canlılara ev sahipliği yapacağı için balık göç yolu üzerindeki bu duraklarda uzun süre meralayabilir. Tabi ki bir eşkina, bir karagöz gibi değil... Zamanı gelince yoluna devam etmek üzere...

10. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ikinci video haric gerisini oldukca begendim.Ilk ikideki muzikler de harikaydi.Birinci video da en son calan sarkiyi bilen mesaj atsin.Cok begendim.

Videolar icin tesekkur ediyorum.Bambaska bir dunya , bambaska bir avcilik.Mistik bir havasi var...

Rast gelsin.

11. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Huseyin agabey, usenmedim, aradim ve buldum. Ilk videonun son sarkisi The Big Pink adinda bir grubun Crystal Visions diye bir sarkisiymis. Baska bir versiyonunu asagiya kopyaliyorum. Selamlar, saygilar.. :)

http://www.youtube.com/watch?v=NSxQpACDtjs&feature=related

12. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok Tesekkur ederim degerli dostum.Gercekten ilginc ve guzel bir parca.Filmi seyretmeme ragmen ben cikartamamistim.Ve bunu hayatta bulamazdim.Yardimina ve emegine tekrardan tesekkur ediyorum.Gorusmek dilegiyle, saglicakla kal.

13. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Rica ederim... iyi gunler, bereketli avlar dilerim..:)

14. maksat başka

"Batıkta palamut olur yada olmaz" başka bir tartışma, "Sarızeybek (İlker Bey) yalan mı söylüyor, doğrumu söylüyor" başka. Batıkta palamut yuvalanmaz diye batıkta palamut tuttum diyen birine yalancı demekle yücelinmez. Bazı kıymetli arkadaşlar olaya iyiniyetli yaklaşmıyor.

15. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Bu olayın temeli İlker Bey'in istanbulda Naucrates ductor bilimsel adlı Malta Palamudu balığını sürekli yakaladığını iddia etmesidir. Bugüne kadar hiç bir forumda yakalandığını görmediğimiz, gırgırların ağlarına bile takılmayan bu balığın resimlerini göndermesini istediğimizde ise bizi oyalamış, alaycı cevaplar vermiştir.

Kendisine karşı olan fikirlerimiz bu olay neticesinde gelişmiştir. Şimdi gelmiş batıkta aynı çapari ile hem sarıkanat hem palamut yakaladığını iddia ediyor. Tamam batık derken batığın civarı da kastediliyor olabilir, uğraşılırsa hem palamutu hem sarıkanatı yakalayan çapari de yapılabilir ama Malta Palamudu olayında göz göre göre sallayan bu üyeye neden inanalım?

16. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Kimsenin yucelmeye filan calistigi yok. Herkes kimin ne oldugunu az cok bilir burada zaten.

Derdimiz palamutla, batikta su balik olur, su balik olmazla degil... derdimiz forum uyeleriyle alay edercesine palavralarla ortaya cikan, sonra sorulunca avini foto ile kanitlayamayan, hatasi yuzune vurulsa bile efendice susup ogrenmeye calismak yerine ayni seyi tekrarlayanlarla..

17. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bir adam devamli abesle istigal edip, acikca hizip cikaracak yaklasimlarla geliyorsa bunun tek bir aciklamasi vardir bu sitelerde. Oadam baska bir sitenin adamidir ve bu siteye ajan olarak girip , sitenin huzurunu kacirarak , hiziplesmeye, kirlilige yol acarak uyelerin tadini kacirmaya calisiyordur.Kimligi bile saibeli olabilir.Oldukca ucuz bu terbiyesizlige bence modlar yerinde mudahale etmeli ve israrla nispetsiz iddalarla gelip , konulari probleme ve huzursuzluga donduren bu cins zatlar ilgili sitelerden uzaklastirilmalidir.

Bir insanin samimiyetini nasil anlarsiniz.?O insan eger haksiz oldugu yerde haksizligi delille kanitlaninca ozur diler, yeni " bir sey ogrendim" der yoluna devam eder.Yapmiyorda bir baska konuyla tarzina devam ediyorsa, hikayenin rengi degisir.

Herkes icin daha iyisine...Rast gele...

18. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Budur iste... ellerinize, yureginize saglik Huseyin agabey.