Yeşilirmak Ölüyor

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında bordo tarafından paylaşıldı.

1. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    [​IMG][/URL][/IMG]

Arkadaşlar bilindiği üzere çevrekirliliği ülkemizde başlıca bir sorun
    Bizimde yaşadığımız bölgedeki Yeşilırmak ölmek üzere ben bu başlık altında yeşil ırmağın nasıl yok edildiğini resimlerle belgelemeye çalışacağım bölgemizden üye arkadaşların desteğini bekliyorum teşekkürler

Ben çocuklarımında torunlarımında istediklerinde amatör balıkçılık yapabilmelerini istiyorum

2. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    merhaba bordo :)
    türkiyenin her bölgesinde aynı sorun bulunuyor göllerimiz akar sularımız,barajlarımız ,denizlerimiz bizlerde sivil toplum kuruluşu sayılırız bu sitede bulunan arkadaşlarımız ve misfirlerimiz bu konulara önem vermeli .
    avcının ruhunda çevreclik yoksa o kişi avcı degil canidir.

3. LANET EDİYORUM ; bu konuyu sabitleyip her kezin görmesini sağlayacağım dostum, umarım işe yarar , bizden tam destek alacağına emin olabilirsin ..

4. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Bu konuda elimizden gelen desteği vermeliyiz.Yapabileceğimiz birşey olursa yardıma hazırım.

5. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    yeşilırmak ölüyor

Burası belediyenin 2 nolu kanalızasyon terfimerkezi direk arıtılmadan ırmağa karışıyor

yılın bu mevsiminde tersakan ırmağı ve yeşilırmaga aşırımiktarlarda soğan dokuluyor içleracısıbir görüntü ortayaçıkıyor

YEŞİLIRMAK ÖLMESİN

Son düzenleme: 19 Nisan 2006
  6. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Öncelikle böylesi önemli bir konuyu gündeme getirdiğiniz için tebrik ediyorum duyarlı bir insan olduğunuz belli.
    Bende bu duyarsızlığı yaparak yarınlarımızı yok edenleri lanetliyorum.İnanın bu tip olaylara şahit olunca kan beynime çıkıyor fakat burada duygularımı dile getirmek istemiyorum sadece lanet olsun demekle yetiniyorum:mad: :mad: :mad:

7. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Oraya neden soğan döküldüğünü anlayabilmiş değilim? bölgede soğan yetiştiriciliği falan mı var;?

8. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    Bordo kardeş resimler yeşilırmağın neresine ait sen neredensin kendini tanıtsan bu sitedeki arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır.yeşilırmak ve diğer ırmaklarımız ölmesin....

9. SERKANSATI

SERKANSATI

Favori Kamış:
    Kamış olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3500gr
    İstasyon köprüsünün altından yani şehrin göbeğinden lağım akıyor ırmağa ve onun hemen önünden yıllardır bıyıklı balık avlıyor insanlar...Her yıl adı malum bir fabrika kazanlarını amonyakla yıkayıp suyunu ırmağa veriyor,milyonlarca balık ölüyor... Daha çok da neyse... Sonra fabrika ceza aldı diyorlar.Herhalde aldığı para cezasının masrafı,filtre masrafından ekonomik ki işlem her yıl sürüyor...

10. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    yeşil ırmak ölüyor

Kardeş ben 3,5 yıldır amasya merkezdeyim burası tersakan çayı ile yeşilırmağın birleşme yeri teşekkürler

11. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    yeşilırmak ölüyor

Doğrudur arkadaşım bu ırmak Tersakanırmağı samsın ladıkten dogar karadenize doğru iner büyük bir kavis çızerek havzadan sonra amasya suluova ilçesinin sulama ihtiyacını karşılar ve amasya merkezden yeşilırmaga birleşir Suluova ilçemizde soğanın yanısıra elma şeftali ve kiraz yetiştirilir sadece soğan deyil ilaçlama mevsiminde ırmağın kenarında büyük ilaçlama tankları yıkanır bu resimler ırmağın en temiz hali dahabu sabah çektiğim fotoraflarvar iki nehrin birleşme noktası suyun rengini görünce ne demek istedigim daha detayıl anlaşılacak teşekkürler

12. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    yeşilırmak ölüyor

Kardeş teşekkürler anladığımkadarıyla amasyadan katılıyorsunuz bu çalışmayı fırsatbulduk ça resimlerle genişletmeyi amaçlıyorum dediğiniz yeri biliyorum orayı ve daha birçok yere göstermek gerekiyor behsettiğiniz malum fabrika 4 yılda benim bildiğim 6 kez aynı şeyi yaptı fakat bu hep haftasonuna denk getiriliyor zehir o mesafeden amasyaya 24 saat tegeliyor pazar günü malum yetkili bulmak başlı başına sorun ayrıca cazalar sadece kağıtüzerinde yani ortada birceza yok teşekkürler

13. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    yeşilırmak ölüyor

[​IMG][/URL][/IMG]

İşte arkadaşlar burası Tersakanırmaği ve Yeşilırmağın birleştiği yer Tersakanırmağından 10 yılönce 15-20 kiloluk yayınlar çıktığını söyleyen arkadaşlar var ama malesefşimdi kurbağa sesi bile yok iki suyun arasındaki renk farkı sanırım her şeyi anlatıyor

14. SERKANSATI

SERKANSATI

Favori Kamış:
    Kamış olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3500gr
    Evet ,Bordo arkadaşımın dediği gibi Tersakan üzeri açık bir lağım olarak Yeşilırmağa karışıyor.Bir de gizlice karışanlar var...Hal ve gidiş çok kötü anlayacağınız...

15. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    bende bir amasyaliyim bizzat sahitim ben bu katliama almanyada yasiyorum izine gittigimde balik tutmak icin irmaga gittim ama balik yok,kalmamis sadece turhalda seker fabrikasinin ustunde balikvar yesil irmakta seker fbrk.altinda balik yok arkadaslar ne aci bi olay........

16. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    birbaşka pıslık

[​IMG][/URL][/IMG]

burası amsaya meydanı

17. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    arkadaslar sizinle el degmemis bi cenneti paylasmak istiyorum amasyaya 85km uzaklikta, tasovaya 21 km uzaklikta gokdere var ustundede hasan ugurlu baraji insan elinin kirletemedigi nadir cennetlerden biri yolunuz duserse mutlaka ugrayin kesin balik tutarsiniz,basta sazan,kizilkanat.yayin (bizde adina ilganus derler),mercan olmak uzere bircok balik cesidi var,mantarli oltanin zevkini bilenler icin kacirmayin derim

18. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    hem bu hasan ugurlu baraji dogal bi guzellige sahip hem balik avlayip hemde piknik yapabilirsiniz,yer itibari ile üc ilin tam birlesme yeri amasya-tokat-samsun umarim yollarimiz orda kesisir,sevgiyle kalin rastgele

19. SERKANSATI

SERKANSATI

Favori Kamış:
    Kamış olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3500gr
    Umarım geliriz bir gün ...Hangi balıklar çıkıyor orada ?Sudak var mı?

20. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    canım kardeşim dediğin yeri biliyorum fakat yılınbu yasakzamanında ırmakla barajınbirleştigi yerde geceçekilip sabah toplanan ağalar gördüm malesef bizinsanoğlu buralarıda bozuyoruz