Yorumsuz

Konu, 'Videolar' kısmında Zıpkıncı İbo tarafından paylaşıldı.

1. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
  2. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Evet ekmek parası için adam ne bulursa talan etmeye alışmış o uyduruk kayığın küreğinin keskin tarafıyla -15 derdecede hepsinin sırtının ortasına birer kere öyle vurmak isterdim ki valla başka birşeyden değil ekmek parası cevap yazarken şimdi kanal 7 de aynı haber çıktı Ardahan Çıldır gölündeymiş bu hergün böyleymiş 6 ay boyunca gelip balıkları çekip gidiyoruz diyor

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Hmmm iyi fikir ertan abi :)
    Abi, böyle parmaklarini birlestirip kürekle -15derecede üstüne vurulsa da iyi olur diye düsünüyorum :)

4. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Roycum :) yazdıklarımı kendim de beğenmiyorum ama insan kızıyor babam anlatırdı bundan 25 sene önce Erzincan taraflarında aracının bagajında bulundurduğu oltasıyla o bölgede bir ırmaktan biraz balık tutmuş koltukları kabara kabara kahveye getirmiş balıkları pişiririz diye adamlar bunlar ne diye içeri sokmak istememişler balıkları sağa sola kaçışmaya başlamışlar demek ki şimdi de para ettiğini yada yenildiğinin farkına varmış modeli bu görüntüdekiler

5. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    neye neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz ki ? Adamlar orada açlık sınırında yaşıyorlar. Bizim gibi haftasonlarında boğazda balık tutup hobi olsun diye avlanmıyorlar. Değerlendirme yaparken o bölgenin şartlarını da düşünün bence.Adamlardaki kayığı küreği görmediniz mi ? kayık bile denmez buna . Ben o kadar yadırgamadım açıkçası . Yurdum insanı , cahillik zaten diz boyu , üstüne birde ekonomik zorluklarda eklenince butarz manzaralar kaçınılmaz.
    Siz balıklar açısından değerlendiriyorsunuz , ama oradaki insanlar çocuklarına kışlık bot alamıyorlar , sobalarında yakacak kömürleri çoğu zaman yok. -15 derecede sırta küreğin keskin tarafı ile vurmadan önce bir daha düşünün bence ..

6. sefatoyer

sefatoyer Sefa

En İyi Avı:
    Levrek 3.400,Kofana 42 cm.,Sazan 7.300,Kaba Lüferler,Palamutlar..
    insanları yaşadıkları şartlara,standartlara göre yargılayalım.ayıptır..

7. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Kimsenin baskasinin ekmek parasi icin buldugu gecim kapisina laf soyledigi filan yok. Hepimiz bu memleketin cocuguyuz, sorunlar hepimizin ortak sorunu. Yoksul ulke oldugumuzu, insanlarin cogunun nasil yasadigini herkes biliyor. Konu o degil zaten. Konu kucucuk bir cayda ag gerilmesiyle alakali.

Bir sey yasaksa yasaktir. Zengine yasak, fakire serbest olamaz. Fakire yasak, zengine serbest olamayacagi gibi (gerci malesef bizim memlekette bazi yasaklar fakire uygulanir da zengine uygulanmaz).

Bu kadar basit seyleri kullanarak fukara edebiyati yapmanin, populizme kacmanin da geregi yok.
    Bence bu daha buyuk ayip.

8. zeroplus

zeroplus umut tuna

yanlışın mazereti olur mu ya aç olupta hırsızlık yapanı neden hapse atıyoruz o zaman ya da ben abazayım diyen herkese tecavüz etsin cahillik bahane değil türkiyenin tek fakir bölgeside doğu bölgeleri değil onlardan daha fakir olupta bu tür rezillikler yapmayan milyonlarcası var bir kürek değil iki kürek lazım böylesine

9. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Budur... bravo...

10. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Az önce cnntürk de bir göl gösterdi. Iyi giyimli kisiler buzun üstünde 50cm çapinda delikten sazli sözlü belediye baskani refakatinde ag çekiyorlardi. Agdan el kadar sazanlar çikti. Belediye baskani da balik popülasyonunun azaldigindan dem vurup gerekli etüdler dahilinde balik asilamaktan bahsediyordu.
    Fukara edebiyatinin sonu ' na burda biyle biyle sazanlar dutardik ' dir.
    Yasak yasaktir ibrahim abinin dedigi gibi

11. sefatoyer

sefatoyer Sefa

En İyi Avı:
    Fukara edebiyatı yaptığım yok.Yasağıda,kuralıda en az sen kadar bilirim.Benim tepkimde yapmacık kuralcılıklaradır.Avcı-balıkçı olmasam,rahatlıkla diyebiliirm ki toplumun en yapmacık,üçkağıtçılarıdır.
    Oralar benim ata toprağım,Kazakistandan oralara gelmişiz.oralarda yaşamı bilirim.insanlar sizin gibi lüks kıyafetler ve takımlarla trofe peşinde koşmazlar.o adamın ekmek parasına avladığı sirazda senin avına etki etmez.o zaman adamlara yardım edelimde çayda balık avlamasın.sanki balık avlamasa karnını siz doyuracaksınız.adam zevkine ortalığı mahfeder,trolcü kıyar,alemci dinamitle,serpmeyle kırar,fabrika kırar,garibanın yakaladığı siraz gözünüze çok gelir.bırakın bu kuralcılık oyunlarını.gölde tırıvırı atan cocuğa kullanma dediğimzde,bak ileriye dedi,adam 2oo metre ağ kaldırıyordu.ve doktormuş.bu çocuğa siz olsanız ne derdiniz? benim insanım çay balığından daha değerli.greenpeace'cilik oynama yeri değil burası.şayet ben 'bohçacı'isem ben terkederim..
    Bu marjinallikler hiç bana göre değil.komik geliyor

12. levrekçi97

levrekçi97 Berk

Abi eğer birisi uçurumdan atlıyorsa bizim de atlamamız mı gerekir? Eğer o yanlış yapıyor ise biz de yanlış yapmak zorunda mıyız ? Bir de siz o çocuğa ne derdiniz demişsiniz ben o çocuğa tırıvırı kullanmanın KANUNEN yasak olduğunu, kanunen olmasını bir kenara bırakalım balıkları küçük büyük ayırt etmeden öldüren bir sistem sadece balıklara da değil o akarsuya ,çaya,göle kısacası kullanıldığı her yere zarar veriyor şimdi yandaki adam suya dinamit atıyor diye ben de atabilir miyim ?

banghead banghead banghead

13. sefatoyer

sefatoyer Sefa

En İyi Avı:
    anlamamışsınız abicim.

14. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    O zaman açlık sınırında yaşayan her insanın bahanesi var o zaman. Biri balığı hacamat etsin, Diğeri ağaçları kessin, bir diğeri kamu malına göz diksin. 2 karışlık suyu ağlarla çevirerek ekmek parası derseniz ayıp edersiniz. AYIP!!! Ben eminim o çocuğuna bot alamayan adamların ceplerinde 5-6 liralık sigara paketi var. Ki yüzleri öyle gülüyorki "ekmek parası" derken bile samimiyetsiz oldukları ortada.

Ama dikkat edin ve bakın çevrenize bu tip adamların ne yaparlarsa yapsınlar 2 yakası bir araya gelmez.

15. zeroplus

zeroplus umut tuna

kardeş yanlış yanlıştır neyi savunuyorsun ki hala neyin peşindesin

16. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Kimin ne oldugunu herkes bilir. Kimin neyin pesinde oldugu da az cok belli zaten. Bu tarz soylemleri ciddiye alip polemige girmeye, hatta muhatap kabul etmeye gerek yok arkadaslar. Rahat olun. :)

17. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Balıkların türlerinin devamlılığı hakkında kg. cm ve türler hakkında yasağın konulması ve uygulanması noktasında sanırım burada bulunan her üye ile hem fikiriz .
    size katılmadığım nokta yasaktan bile haberi olmayan ve dereye , çaya , yada adı herneyse ağ atan bu cahil insanlara beline kürek indirmeyi reva görünmesidir.

Bunu tecavüzcülerle bir tutarsanız , popülist yaklaşım gösteren siz olursunuz .

Derede yasak balık avlayana ceza kesin , paraysa para , hapisse hapis . Kimse size yasa uyguladığınız için bişii demez . Ama kalkıp karşıdakini katletmeyi reva görür ve gösterirseniz burada hata yaparsınız .

Demekki insan hayatı balık kadar kıymetli değil . İnsan hayatına saygısı olmayanın doğaya olan saygısından şüphe ederim .

Sevgiler.

18. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Yasaktan haberi olmayani elbette yargilamak, cezalandirmak kimsenin haddine degil. Benim soylediklerimden boyle bir anlam cikmaz zaten.

Benim lafim yasagi bilip de olumsuz kosullarin ardina siginarak cifte standart arayanlara, bile bile yasagi cigneyip sark kurnazligi yapanlara tepki gostermeyenlere, ustelik bu durumu sempatik gostermeye calisanlara, dogruyu savunanlari, duzeni arayanlari marjinallestirmeye calisanlara.

Bir tane dogru vardir. Bir tane kural vardir. Kurallar her zaman dogru degildir elbet. Fakat mevcut kural neyse uyulmasi gereken de odur. Kuralin disinda kalanlar marjinaldir. Kurali savunana marjinal deyip de kural tanimayani alkislamaya ise baska birsey denir.

Yanlis anlasilmasin, sahsiniz icin soyledigim bir soz degil.

19. avciibo1985

avciibo1985 ibrahim

Favori Kamış:
    LINEeAFLE surf
    Favori Makine:
    okuma traventine65 surf okumacompressa cp 65 surf okuma compressa cp 80
    En İyi Avı:
    hangisini yazayım
    nasıl bakarsan öyle görürüsündiye bi söz var olaybu.şimdi sefa kardeşim sen bakış açına göre haklısın ertan abı ve diğer abilerde hadi orda kı halk malum yoksulluk diz boyu sanayıleşme yok hayvancılık bıyere kadar gecimsizlıkler nedeni ile cahillik hat safada o insanları direk suçlamak olmaz başka bı imkanları olsa o soğukta o insanlar bu iş yapmaz zaten.biz burda yapıyorsak zevk için yapıyoruz.hava soğuk olduğu zaman hava kötü bu havada bışey olmaz diyip zevk yapmıyoruz.bu insanlar mecbur işte zaten söyluyolar kg 5 liraya satıyoz diğe.

20. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Benim ifadelerimde hedef aldığım nokta ,kastetmeye çalıştığım zaten siz değildiniz . 1. sayfaya bakar ve yazılanları görürseniz anlarsınız. Sizinle ben zaten aynı taraftayız. Siz konuyu zaten yorumsuz diye açmışsınız :) size bir lafım yok. Fakat sanırım konu sahibi olduğunuz için olsa gerek cevap verme gereği duydunuz .