PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrupa Yakası Kıyı Raporları

Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

muzafferyilmaz
15-08-2012, 10:50
bu gün yeşilköyde ipek ve zargana topuyla çok zevkli zargana yakaladım.güneş battıktan sonra da 20 ye yakın istavrit alıp bitirdim avı.dünkü bogaz hezimetinden sonra ilaç gibi geldi.çok fazla zargana kaçırdım bana etkin bir yöntem önerecek var mı?

Selamlar.
Tam olarak yeşilköyde nerde acaba? Reno park var orasımı acaba?
Bir hevesle zargana topu ve ipeği almıştım 1 ay önce kumkapı cankurtaran arası zargana alırsın demişlerdi.
Maalesef zargananın kendisini göremedim bile... Ayrıca hiçte aklıma yatmamıştı ipekle zargana nasıl avlanır diye de bayaa düşünmüştüm. O yüzden şimdi yazını görünce heyecan yaptım mrsparkle

bulut1383
15-08-2012, 12:11
birisi yat limanın yanından almıştı

onnik çavdar
15-08-2012, 13:13
sabah bir bakmak için kalendere gittim
fazla kalabalık yoktu bağladığım palamut çaparilerimi deneyecektim
iki kişi rapala bir kişi de çapari atıyordu .rapala atanlardan biri palamut aldı
boyu fena değildi biraz zaman geçti ben çaparileri denemeye devam ediyordum
sıra yeşil beyaz çapariye geldi attım boşluğunu aldım kamış birden felaket ağırlaştı etraftakilere çaktırmadan yavaş yavaş sarmaya başladım çapariyi kaldırdığımda 2 palamut birden aldım .boyları 35 cm kalın balık herkes hemen çapari atmaya başladı 1 saat daha takıldım başka bir şey olmadı

çapari yeşil -beyaz beyaz damla sim köstek kalınlığı 0.20 ana beden kalınlığı 0.30 kurşun 100 gr herkese rastgele

bogaz balikcisi
15-08-2012, 13:30
arkadaşlar milletin yazdığı canavar gözüktü vs. gibi laflar sizi aldatmasın bunlar münferit olaylar ekim demeden LÜFER tayfası kıyılamıyor boğazda .Ekimin ikinci yarısında boğazın her yerini dolduruyor Allah ın izniyle.Dün RUMELİ HİSARÜSTÜN den ARNAVUTKÖY e kadar yürüdüm balık hisarla aşiyan arasında daha iyi çamlıbahçe arnavutköy zayıftı.ama akşam izmarit başlamış boğazda bilginiz olsun yemi olan balığı alıyor hayırlı bayramlar şimdiden tüm müslüman kardeşlerime...:)

aTomKarinca
15-08-2012, 14:06
sabah bir bakmak için kalendere gittim
fazla kalabalık yoktu bağladığım palamut çaparilerimi deneyecektim
iki kişi rapala bir kişi de çapari atıyordu .rapala atanlardan biri palamut aldı
boyu fena değildi biraz zaman geçti ben çaparileri denemeye devam ediyordum
sıra yeşil beyaz çapariye geldi attım boşluğunu aldım kamış birden felaket ağırlaştı etraftakilere çaktırmadan yavaş yavaş sarmaya başladım çapariyi kaldırdığımda 2 palamut birden aldım .boyları 35 cm kalın balık herkes hemen çapari atmaya başladı 1 saat daha takıldım başka bir şey olmadı

çapari yeşil -beyaz beyaz damla sim köstek kalınlığı 0.20 ana beden kalınlığı 0.30 kurşun 100 gr herkese rastgele

Afiyet oLsun gözün aydın abicim.. verdigin kısa ve net biLgiLerden ötürüde ayrıca şahsım adına teşekkürLer..

onursek
15-08-2012, 16:06
Çapari ile palamut avında özel bir teknik kullanılması gerekiyor mu ? Çaparinin dibe inmesini beklemek gerekli mi ?

teşekkürler,

cankiri
15-08-2012, 16:20
Selamlar.
Tam olarak yeşilköyde nerde acaba? Reno park var orasımı acaba?
Bir hevesle zargana topu ve ipeği almıştım 1 ay önce kumkapı cankurtaran arası zargana alırsın demişlerdi.
Maalesef zargananın kendisini göremedim bile... Ayrıca hiçte aklıma yatmamıştı ipekle zargana nasıl avlanır diye de bayaa düşünmüştüm. O yüzden şimdi yazını görünce heyecan yaptım mrsparkle
sanırım benim aldıklarım biraz küçükmüş:)özkan'ın yakaladıklarını görünce ipekle olmayacağına kanaat getirdim:)tavsiyem marina ben gitmedim ama aga babaları ordaymış.ben sevmedim orayı.beyaz kayalıklar denilen yer ve onun daha doğusundaki kayalıklar benim için daha sevimli.akşam güneş batmaya yakın istavrit yapıyor.dün orda kıraça büyüklüğünde yaprakçıklar gördüm aman diyim gelirse salın geri.

vpn
15-08-2012, 16:31
arkadaşlar milletin yazdığı canavar gözüktü vs. gibi laflar sizi aldatmasın bunlar münferit olaylar ekim demeden LÜFER tayfası kıyılamıyor boğazda .Ekimin ikinci yarısında boğazın her yerini dolduruyor Allah ın izniyle.Dün RUMELİ HİSARÜSTÜN den ARNAVUTKÖY e kadar yürüdüm balık hisarla aşiyan arasında daha iyi çamlıbahçe arnavutköy zayıftı.ama akşam izmarit başlamış boğazda bilginiz olsun yemi olan balığı alıyor hayırlı bayramlar şimdiden tüm müslüman kardeşlerime...:)

lütfen millet kelimesini kullanmayın. ben hersene ağustos 17 oldumu çinkopumu alırım ve forumada yazdım geçen hafta aldım diye kesin dille konuşmayın. şahit arıyorsanız Ceyhun forumda şahit o 2 hafta önce aret sarıkanatı gördü ben gördüm ceyhun gördüm. yine ilk palamutu ben aldım 3 adet aret geldi 1 adet aldı tarih ne zaman 27 temmuz. bu forumu okuduysanız göreceksiniz. yani balık erken başlayamazmı

Aret
15-08-2012, 16:35
Arkadaşlar müjde, incirler olgunlaşmaya başladı, domatesler kızardı, geceleri havalar hafiften soğuyor ve Aliço ile Serdar Köylü foruma yazmaya başladı. Demek ki, artık lüfer zamanı geliyor...

Aret
15-08-2012, 16:36

Nee izmarit mi yakalanıyor? Nerede nasıl yakalanıyor bilen duyan lütfen bilgi versin...

ALİCO
15-08-2012, 16:42
Nee izmarit mi yakalanıyor? Nerede nasıl yakalanıyor bilen duyan lütfen bilgi versin...

yeşilköy mesela süper geliyor hele birde canlı karidese aman allahım aretım sorma zevki.....pabuç gibi...

ozkan79
15-08-2012, 16:46

izmaritin delisi :D :thumb:

Aret
15-08-2012, 16:46
yeşilköy mesela süper geliyor hele birde canlı karidese aman allahım aretım sorma zevki.....pabuç gibi...

Evet abi Marmara'da çıkıyor da arkadaş Boğaz'da çıktığını söylemiş, Boğaz'da balık 2 senedir tamamen kayıptı acaba geri mi döndü?

Bu arada haftasonu Vedat usta ile yaptığımız sohbetlerde geçmişte de izmaritin bazı seneler Boğaz'da tamamen yok olduğunu ve sonra tekrar ortaya çıktığını söyleyerek beni biraz rahatlattı. Bu durumun sebebini sorduğumda da "tabiat sırrı" demişti. Umarım bu kez de aynısı olur, yerini başka balığın tutamayacağı izmaritimi çok özledim.

skoylu
15-08-2012, 18:01
Boğazda kayıptı da, başka yerde var mıydı ki? Acayip bir şekilde bizim buralarda da yoktu. Levreğe yem yapacak izmarit için baya debelendik bu sene.

aTomKarinca
15-08-2012, 18:18
emirgan civarlarında çıktıgını hersene gördüm şahsen.. iLginç izmarit hep vardı diye biLirim

onnik çavdar
15-08-2012, 18:22
Çapari ile palamut avında özel bir teknik kullanılması gerekiyor mu ? Çaparinin dibe inmesini beklemek gerekli mi ?

teşekkürler,

özel bir teknik gerekmiyor bütün iş çok iyi bir çapari bir de üzak atış dibe inmeye gerek yok bir de bol şans çünki adı üstünde rastgele

SaWYeR53
15-08-2012, 19:45
Arkadaşlar gece palamut çıkar mı ?

Yani palamut gece çapariyi görür mü denizde simli çapariyi ?

cankiri
15-08-2012, 19:47
herhalde tekne ile açıktan geliyor bu izmaritler.

Aret
15-08-2012, 19:51
Arkadaşlar gece palamut çıkar mı ?

Yani palamut gece çapariyi görür mü denizde simli çapariyi ?

Hayır gece palamut çaparisi yapılmaz.

skoylu
15-08-2012, 19:59
Siz yapın, pek sorun olmaz.

Palamut işinde, misina ciddi bir problemdir. FC misina kullanın, en incesinden olsun.

Ama bu gece yakamoz sorunsalı ile muhatap olacağınızı, FC bile olsa misinanın bu noktada size pek bir getirisi olmayacağını unutmayı gerektirmez.

dreamrocker
15-08-2012, 20:44
Saat 17:00 ile 21:00 arası yeşilköy Röne parkta çapari ile çalıştım. 19:30'a kadar hiçbirşey vurmadı. 19:30 dan sonra tek tük istavrit-kıraça geldi. 1 kez 10/8 çapariyi dolu çektim. 20:40 civarı tamamen kesti.

cankiri
15-08-2012, 20:51
Saat 17:00 ile 21:00 arası yeşilköy Röne parkta çapari ile çalıştım. 19:30'a kadar hiçbirşey vurmadı. 19:30 dan sonra tek tük istavrit-kıraça geldi. 1 kez 10/8 çapariyi dolu çektim. 20:40 civarı tamamen kesti.
güneş batmadan istavrit tık demiyor orada.o zamana kadar belki zargana deneyebilirdin.

SaWYeR53
15-08-2012, 20:52
Kaşıkmı atmak lazım geceleyin yani rapala

dreamrocker
15-08-2012, 21:06
güneş batmadan istavrit tık demiyor orada.o zamana kadar belki zargana deneyebilirdin.

aynen öyle oldu. 9 civarı tamamen kesti. Belki de takımım uygun değildi. Kesmese devam edecektim.

sintr
15-08-2012, 21:16
Öğlenden akşam ezanına kadar sarayburnundan tutun menekşe sahiline kadar gitmediğim yer kalmadı ama sadece 2 adet zargana aldım o kadar,Allah'tan akşam üzeri meramda sıkıntıdan çapari yapıyım dedim de günü kurtardım yoksa bugün yediğim güneşin acısından tekrar balığa gitmeye niyetim kalmıcaktı.

ugurates82
15-08-2012, 21:25

vallahi ben bugün galatanın üstünde acayip izmarit aldıklarını gözümle gördüm Kovalar ağzına kadar izmarit doluydu Karides yemli takımla

Ayrıca akşamüstüde tarabyadaydım 2 kişi ayrı ayrı palamut aldı Tabi ben sadece istavrit alabildim :)

denizzzci
15-08-2012, 21:54

Ali abi lüferden umut var mı bu sene?

denizzzci
15-08-2012, 21:56

yeşilköyde marinanın açığında mevcut abi:)

Nuri Özçelik
15-08-2012, 22:12
selam arkadaşlar ben uzun zamandır avcılık yapıyorum ist da ancak avrupa yakasında çok avlanmadım yarın sabah 5 te çıkıcaz otarafa denizden ne çıkarsa artık diycez ama asıl niyetimiz palamut bize eşlik etmek isteyen arkadaşlar olursa hem tanışmış hemde iyi bir av yapmaya çalışırız inşallar uygun olan arkadaşları mesaj yazmasını rica ediyorum
rastgele.

bogaz balikcisi
15-08-2012, 22:41
lütfen millet kelimesini kullanmayın. ben hersene ağustos 17 oldumu çinkopumu alırım ve forumada yazdım geçen hafta aldım diye kesin dille konuşmayın. şahit arıyorsanız Ceyhun forumda şahit o 2 hafta önce aret sarıkanatı gördü ben gördüm ceyhun gördüm. yine ilk palamutu ben aldım 3 adet aret geldi 1 adet aldı tarih ne zaman 27 temmuz. bu forumu okuduysanız göreceksiniz. yani balık erken başlayamazmı
lütfen mesajları dikkatli okuyalım teşekkürler

bogaz balikcisi
15-08-2012, 22:53

Bogazda akşam saatlerinde karides veya kurt ile alınıyor tam yer vermiyorum prensip olarak

deePblue
16-08-2012, 06:46
lütfen mesajları dikkatli okuyalım teşekkürler

Metin bey madem öyle lütfen mesajları daha dikkatli yazalım..
Bu başlığın kıymeti iyi bilinmeli herkes tarafından.
hiç kimse birileri aldansın diye rapor geçmiyor,yaşayıp gördüklerini yazıyor;)
teşekkürler

vpn
16-08-2012, 06:51
teşekkürler

aynen öyle yaşayıp gördüklerimizi yazıyoruz. ve yanımızda birsürü canlı şahitleri ile. işte aret, işte ceyhun. oysa bu sayfaları herkes tam okusa görecek.

seckint
16-08-2012, 08:36
arkadaşlar dün boğazda zargana gördüm birkaç tane, boyları ufaktı ama
zarganalar kıyıda yüzermi? sanki güneşten kaçıp gölgede yüzüyorlardı :)

seckint
16-08-2012, 08:40

yeşilköyde açıkta geçen hafta çapariye bile atlıyordu :)

skoylu
16-08-2012, 09:04
arkadaşlar dün boğazda zargana gördüm birkaç tane, boyları ufaktı ama
zarganalar kıyıda yüzermi? sanki güneşten kaçıp gölgede yüzüyorlardı :)

Zaten kıyıda olur ama, bahsettiğin durum sıklıkla açıkta büyük avcılar, lüfer, levrek filan olduğu zaman olur.

ALİCO
16-08-2012, 09:37
Ali abi lüferden umut var mı bu sene?

Bu sene Lüfer bol olacak diye tahmin ediyorum. neden dersen kış güzel oldu. arkasından mezgit var meralarda mezgitin bol olduğu dönemde her zaman lüfer olmuştur. hazırız bekliyoruz....

vpn
16-08-2012, 10:00
evet bu sene biz şubat mart ayında baya bir mezgit yakaladık hemde tarabyada

ALİCO
16-08-2012, 10:05
evet bu sene biz şubat mart ayında baya bir mezgit yakaladık hemde tarabyada

Aynen geçen sene hiç olmamıştı kışta bu kadar sert geçmemişti. hem palamutu hem lüferi inşallah yüzümüzü güldürecektir diye düşünüyorum kısmet

vpn
16-08-2012, 10:10
Aynen geçen sene hiç olmamıştı kışta bu kadar sert geçmemişti. hem palamutu hem lüferi inşallah yüzümüzü güldürecektir diye düşünüyorum kısmet

inşallah diyelim bende çok ümitliyim.

ALİCO
16-08-2012, 10:12
inşallah diyelim bende çok ümitliyim.

Kenan bu 2. sene zaten sıkıntılı olduğumuz sene ;oldu oldu olmadı Alico tekneyı satar bunuda buraya yazar balıkçılığa erken veda der......

vpn
16-08-2012, 10:24
Kenan bu 2. sene zaten sıkıntılı olduğumuz sene ;oldu oldu olmadı Alico tekneyı satar bunuda buraya yazar balıkçılığa erken veda der......

yok gerçekten ben ümitliyim temmuz sonu palamut aynı hafta sarıkanat geçen hafta ise çinekop bunlar rastlantı değil. ama şu gerçeğide atlamayalım bu karadenizde haziran sonu temmuz başı yağan yağmurun etkisi bence balığın göçüne sebep oldu

SazanAvcisi
16-08-2012, 11:50
Çinekop yaklaşik kaç gü sonra başlar ?

skoylu
16-08-2012, 12:17

Üzme bizi üstadım. Gel tutarız beraber kifayet edecek kadar lüferi her yerde biz. Bu kadar karamsar olmaya gerek yok.

muzafferyilmaz
16-08-2012, 15:29
dün 15:00 - 17:00 arası tarabyadaydım ve 2 tne istavrit aldım çinekop çaparisiyle ama baya iriydi... çingene palamutu zannettim baştan :) başkada bişey yoktu. herkesin eli boştu yani... yanlış çapari? yanlış zaman? yanlış teknik? yada hepsi.

Aret
16-08-2012, 15:40
Yeniköy'de canlı balık havuzlarında oldukça fazla lüfer yüzdürüyorlardı. Fiyatlar boyuna göre 20-25-30 TL.

deePblue
16-08-2012, 15:43
bu sene sezon epey erken açıldı abi..
bileydim bayramda söz vermezdim bi yerlere..
Boğaz bayramda epey canlı olacak gibi..

adalı balıkçı
16-08-2012, 16:05
Haberler güzel :)

Palamut müjdesi! ("")

SazanAvcisi
16-08-2012, 17:42
aslinda daha erken ama geliyor yine bu sezon çok balik olcak sanirim :D

bogaz balikcisi
16-08-2012, 21:35
teşekkürler

Kenan bey ve Ahmet bey ALLAH Muhammed aşkına benim yazdığım mesajı doğru düzgün okuyun ne demişim bir bakın nasıl anlıyorsunuz hayret yahu

bogaz balikcisi
16-08-2012, 21:37
[QUOTE=bogaz balikcisi;983474]arkadaşlar milletin yazdığı canavar gözüktü vs. gibi laflar sizi aldatmasın bunlar münferit olaylar ekim demeden LÜFER tayfası kıyılamıyor boğazda .Ekimin ikinci yarısında boğazın her yerini dolduruyor Allah ın izniyle.Dün RUMELİ HİSARÜSTÜN den ARNAVUTKÖY e kadar yürüdüm balık hisarla aşiyan arasında daha iyi çamlıbahçe arnavutköy zayıftı.ama akşam izmarit başlamış boğazda bilginiz olsun yemi olan balığı alıyor hayırlı bayramlar şimdiden tüm müslüman kardeşlerime... AYNI MESAJI TEKRAR YAZIYORUM NESİNİ ANLAYAMIYORSUNUZ HAYRET

sedatyagci
16-08-2012, 21:45
Herkese selam dün akşam ( 15.08.2012 ) zeytinburnu sahilde ikili takımla ve boru kurdu ile 20 ile 24 saatleri arasında 2 adet eşkina cıkardım...

ugurates82
16-08-2012, 22:02
Bugün tarabya güzel palamut yapmış Erol abiden :)

SEMU
16-08-2012, 22:10
Herkese selam dün akşam ( 15.08.2012 ) zeytinburnu sahilde ikili takımla ve boru kurdu ile 20 ile 24 saatleri arasında 2 adet eşkina cıkardım...

maşallah bol avlar keşke şu güzellerin resimlerini de koysaydın. O saatte başka balık alan oldu mu tam olarak zeytinburnunun neresi

manblue60
16-08-2012, 23:25
Çaparileri bağladık....sabah Arnavutköyden Başlayalım Hele:)

ALİCO
17-08-2012, 00:54

ellerine sağlık daha güzelleri rasgelir inşallah

vpn
17-08-2012, 07:02
dün akşam tarbayadan geçerken uğradım herkesin kovasında en az bir palamut vardı. ben geçerken uğradım olta açtım 3 atış yaptım ben alamadım işim acildi çocuk hastaydı o arada 2 li üçlü alanalarda oldu

SaWYeR53
17-08-2012, 07:37
Bu palamut neden gelmez anadolu yakasına anlamıyorum

Aret
17-08-2012, 08:48
Bu palamut neden gelmez anadolu yakasına anlamıyorum

Burunbahçe veya Çubuklu'ya gitmen lazım. Anadolu yakasındaki yeri bunlardır. Çubuklu'da olta atmak çok zor, sen Burunbahçe'ye git mutlaka.

sabriyazici
17-08-2012, 08:53
Daha iyileri rast gelsin inşallah

dün akşam tarbayadan geçerken uğradım herkesin kovasında en az bir palamut vardı. ben geçerken uğradım olta açtım 3 atış yaptım ben alamadım işim acildi çocuk hastaydı o arada 2 li üçlü alanalarda oldu

Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin inşallah

vpn
17-08-2012, 09:05
Daha iyileri rast gelsin inşallah

Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin inşallah

teşekkür ederim. sağolun

darkklly
17-08-2012, 09:26
dün 18.00-23.40 saatleri arasında balıktaydım.hava kararana kadar 2li 3lü istavrit çektim hava karardıktan sonra iskorpite denemeler yaptım ilk başta kafa yemiyle avlanmaya çalıştım ama kafaya yengeç ve gelincik geldi,gelincik baya bi büyüktü(kediiye verdim),kendi yapmış olduğum silikonla denemeler yaptım,ilk iskorpiti 22.30 sırasında aldım sonra 23.40a kadar devam etti,sonuç 11 iskorpit yakaladım 5 tanesini küçük diye tekrardan suya saldım.silikon ile avlanmada aldığım zevk paha biçilemez :)

darkklly
17-08-2012, 09:27
teşekkür ederim. sağolun

geçmiş olsun kenan abi

vpn
17-08-2012, 09:31
geçmiş olsun kenan abi

sağol canım teşekkür ederim

ozkan79
17-08-2012, 10:23
dün 18.00-23.40 saatleri arasında balıktaydım.hava kararana kadar 2li 3lü istavrit çektim hava karardıktan sonra iskorpite denemeler yaptım ilk başta kafa yemiyle avlanmaya çalıştım ama kafaya yengeç ve gelincik geldi,gelincik baya bi büyüktü(kediiye verdim),kendi yapmış olduğum silikonla denemeler yaptım,ilk iskorpiti 22.30 sırasında aldım sonra 23.40a kadar devam etti,sonuç 11 iskorpit yakaladım 5 tanesini küçük diye tekrardan suya saldım.silikon ile avlanmada aldığım zevk paha biçilemez :)

kediye attığın gelincik istavritdende iskorpitdende daha lezzetlidir (bence) :)

darkklly
17-08-2012, 10:28
kediye attığın gelincik istavritdende iskorpitdende daha lezzetlidir (bence) :)

abi tuttuğum gelincik sanki lahm çukurundan çıkmıştı,birazcık koklayayım dedim kendimden geçtim :D

aTomKarinca
17-08-2012, 11:03
Kenan kardeş geçmiş oLsun.. o an o ikiLemeyi az çok biLirim bende yaşadım rabbim evLatLarımızı korusun.. konu başLıgı iLe pek iLgisi yok sohbete giriyor ama kimse kusura bakmasın..

balıkcı_82
17-08-2012, 11:40
kenan abi çok geçmiş olsun..

onnik çavdar
17-08-2012, 12:30

GEÇMİŞ OLSUN

vpn
17-08-2012, 13:18
Kenan kardeş geçmiş oLsun.. o an o ikiLemeyi az çok biLirim bende yaşadım rabbim evLatLarımızı korusun.. konu başLıgı iLe pek iLgisi yok sohbete giriyor ama kimse kusura bakmasın..

kenan abi çok geçmiş olsun..

GEÇMİŞ OLSUN

çok teşekkür ederim arkadaşlar. sağolun

vpn
17-08-2012, 13:18
şu an ceyhunla görüştüm 4 adet palamut almış.

cyhnckr
17-08-2012, 13:21
Geçmiş olsun Kenan,

Tarabya Palamut avı

muzafferyilmaz
17-08-2012, 16:24
Geçmiş olsun Kenan,

Tarabya Palamut avı

Abicim süpersiniz yamrsparkle

muzafferyilmaz
17-08-2012, 16:24
Bu arada takım olarak ne kullanıyosunuz acaba?

muzafferyilmaz
17-08-2012, 16:27
Normal standart istavrit çaparisi? Beyaz iğne Beyaz tüy? yeşil tüy?

cyhnckr
17-08-2012, 21:54
Normal standart istavrit çaparisi? Beyaz iğne Beyaz tüy? yeşil tüy?

2/0 iğne beyaz ve siyah tüy, bol sim. Kalın takım

Saat 07:00'da Tarabya İngiliz Konsolosluğu önünde buluşuyoruz. Saymadım ama herhalde 10-15 kişi katılacak. Görüşmek üzere

Midnight
18-08-2012, 15:09
Forumun yarısı tarabya'da ama henüz bir ses yok :)

Mustafa Mert
18-08-2012, 15:55
Şu çaparinin bi resmini yükliyebilecek varmıdır acaba yapıma geçiyim abiler :)

onnik çavdar
18-08-2012, 19:49
sabah erken tarabya kireçburnu arası
ben yanlızca palamuta attım sonuç 0 yanlız istavrit çaparisi ile iki kişi 1 er adet aldı çingene palamutu boyları 20 cm civarı
malesef yarın çalışıyorum pazartesi -salı-çarşamba özgürüm
herkese rastgele
bu arada yazmayı unuttum çapariye istavrit geliyor boyları da fena değildi 3er 5 er alıyorlardı

muratbzk
18-08-2012, 20:20
Öğlen Tarabya dan Palamut denemeleri akşam saatlerine kadar denendi hiç bir şey yok maalesef:(

dreamrocker
19-08-2012, 00:18
Öğlen 3'ten akşam 21:00 a kadar rumeli hisarındaydım. bütün gün toplasan 20 tane istavrit-kıraça çıktı. Akşam gün batarken biraz gelir gibi oldu sonra yine boşladı. Akşam üstü boğazda yunuslar atladı zıpladı. Onları gördükten sonra balık olmayacağı belliydi aslında. reeling

ozkan79
19-08-2012, 07:29
Arkadaslar herkese hayirli bayramlar diliyorum,seneye ya kismet insallah.

bulut1383
19-08-2012, 12:33
senin vede herkesin ramazan bayramı mübarek olsun

dreamrocker
19-08-2012, 16:02
Herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar.

sedat_ist
19-08-2012, 16:02
arkadaşlar herkesin bayramı kutlu olsun

cyhnckr
19-08-2012, 16:56
hayırlı bayramlar herkese.

Bugün Tarabya'dan yine havamızı alarak döndük :) istavrit bile çok seyrekti. Rüzgar çok şiddetli!

ozkan79
19-08-2012, 18:32
sabah erkenden kalkıldı dini vecibeler yerine getirildi eve gelindi bayramlaşma faslı yapıldı bir güzel kahvaltı mideye indirldi çanta hazırlandı ve yola koyululudu :D

hava şiddetli poyraz 15-17 yer yer 20-22

istavrit yok (kraça var) mikro kraça cyrr hepsi geri iade edildi

sardalya yok idk

zargana denemesi için gümüş balığı yakalamak istedim ama gümüşde yok banghead akyemle iri bir zargana takibi ve vuruşu alındı ama balık kaçırıldı bunun haricinde 1 adet kalem zargana yemi tamamen yuttugundan alı konuldu idk ağustos bitti daha zargana yakalayamadım olacak iş değil banghead

şamandralı oltaya izmarit yok ispari yok karagözü hiç saymıyorum bile cyrr

açığa dip oltası atıldı mezgit beklendi oda yok :(

Ramzanda özlem duyduğum denize bol bol girdim bir güzel deniz havası alıp eve döndüm raporum budur idk

Mustafa Mert
19-08-2012, 18:34
sabah erkenden kalkıldı dini vecibeler yerine getirildi eve gelindi bayramlaşma faslı yapıldı bir güzel kahvaltı mideye indirldi çanta hazırlandı ve yola koyululudu :D

sardalya yok idk

zargana denemesi için gümüş balığı yakalamak istedim ama gümüşde yok banghead akyemle iri bir zargana takibi ve vuruşu alındı ama balık kaçırıldı bunun haricinde 1 adet kalem zargana yemi tamamen yuttugundan alı konuldu idk ağustos bitti daha zargana yakalayamadım olacak iş değil banghead

Ramzanda özlem duyduğum denize bol bol girdim bir güzel deniz havası alıp eve döndüm raporum budur idk

Kurt iyi çalışıyo abi hırsızlı takım ile

onnik çavdar
19-08-2012, 18:34
hayırlı bayramlar herkese.

Bugün Tarabya'dan yine havamızı alarak döndük :) istavrit bile çok seyrekti. Rüzgar çok şiddetli!

iyi bayramlar
bazen temiz hava iyidir yarın sabah ordayım görüşürüz:) :) :)

cyhnckr
19-08-2012, 21:27
9 gibi Tarabya'dayız

ALİCO
19-08-2012, 22:25
Tüm anadolu yakasını hemen hemen gezdim bugün hava sertti.
yarına inşallah rasgelsin herkese

Sahilteam
19-08-2012, 22:30
Hayırlı Bayramlar Dilerim Arkadaşlar. ..

bulut1383
20-08-2012, 01:37
soğuk hava güzel balıkların habercisi olabilirmi

sessizdenizci
20-08-2012, 10:55

sardalya yok idk

Gün güzel başlamış ama çok iyi bitmemiş... Aynı durum Anadolu yakasında da geçerli, Üsküdar sahilinde balık tutabilen kimseyi görmedim, bende biraz deneme yapıp oltayı topladım. Herhalde tüm balıklar bayram tatilinde dedim, bayramdan sonrasına kadar sabretmeyi deneyeceğim.:D

Midnight
20-08-2012, 14:48
Bu gece 2 arkadaş ile beraber tarabya'da olucaz. Mevki olarak az akıntının olduğu bir yer tavsiye edecek bir Tarabya müdavimi var mı :)

ozkan79
20-08-2012, 21:37
2 arkadas 8 numara igneli;yesil simli yaptigimiz capariler ile secmece yaklasik 4-4.5 kilo istavrit tuttuk.

Bunun disinda yenikapida yine balik yok zargana yok (ilgili arkadaslara duyrulur)

bulut1383
21-08-2012, 00:33
2 arkadas 8 numara igneli;yesil simli yaptigimiz capariler ile secmece yaklasik 4-4.5 kilo istavrit tuttuk.

Bunun disinda yenikapida yine balik yok zargana yok (ilgili arkadaslara duyrulur)

tebrikler özkan götürmüşsün balığı :hungry:

ugurates82
21-08-2012, 14:50
[QUOTE=cyhnckr;985100]hayırlı bayramlar herkese.

Bugün Tarabya'dan yine havamızı alarak döndük :) istavrit bile çok seyrekti. Rüzgar çok şiddetli![/QU

Dünkü misina bilgileri için teşekkürler Umarım tekne avı bereketli geçer Resim koyarsan seviniriz :)

dreamrocker
21-08-2012, 16:31
Arkadaşlar evvelsi gün Yeşilköy 19:30-21:00 arası 2,5 kilo istavrit-kıraça. bir yarım kilo kadar da küçük kıraca denize iade.
Dün yine gün batımından karanlığa kadar 2,5-3 kilo istavrit-kıraça. İşin garip yanı tek tük gelmeye başladığı sırada kıyıya çok yakın pozisyonda çekiyor olduğum istavritlerden birine lüfer atladı. suyun üzerinde gördük lüferi, çekerken çaparinin bedene bağlı sinek iğnesini söktü aldı. Rapala ile denemeler yapılabilir.

GorkemDavazlı
21-08-2012, 17:50
Merhaba arkadaşlar herkeze hayırlı bayramlar. Bakırköy - Kumkapı arası özellikle zargana veya izmarit, ispari, karagöz yakalayabileceğim yer önerebilir misiniz. Şimdiden teşekkürler...

Mustafa Mert
21-08-2012, 18:03

Özkan abi aradığın zarganalar bende :D resim eklerim arkadaş çekti telefonunda kaldı

skoylu
21-08-2012, 18:12
Hımmm.. Vaziyet anlaşılıyor. Yarın köprüye gidip biraz lüfer tutmak elzem oldu sanki.

skoylu
21-08-2012, 18:42
18 Ağustos, Zeytinburnu:

İstavrit az, zargana yok, apaçık diyor ki emareler, lüfer kaynıyor her yer.

ozkan79
21-08-2012, 21:44
18 Ağustos, Zeytinburnu:

İstavrit az, zargana yok, apaçık diyor ki emareler, lüfer kaynıyor her yer.

merhaba;sarayburnu yenikapı yer gök istavrit kaynıyor,olta atmayı bilmeyen 2 atışda bir çaparisini kopartan acemiler bile akşam suyunda 1 kilo civarı balık alıyor;kıyılarda trofe boyda zarganalar kol geziyor :eek:

inşallah dediğiniz gibi lüfer boldur.

ozkan79
21-08-2012, 21:46
21 ağustos zarganaları

emreyilmaz34
21-08-2012, 22:25
usta şöyle raporları görünce her şeyi boşlayasım geliyo ama bu sene dişi sıkıcaz... balıklar şahane Allah daha iyilerini tutmayı nasip etsin Özkan abi. :)

bulut1383
22-08-2012, 00:52
pazartesi tekneler tarabya tarafına gitmişti demekki lüfer var o zaman hafta sonu arnavutköy veya kalendere yol gözüktü

cyhnckr
22-08-2012, 19:56
Tarabya bugün Palamut show :) en acemi bile 2 tane aldı. reeling

SaWYeR53
22-08-2012, 19:58
yarın akşam yada sabah istinyeye mi gitsem ne yapsam

Okan Sezer
22-08-2012, 20:38

Ben acemi ötesiyim o halde.. :)

Sahilteam
22-08-2012, 21:36
Merhaba Arkadaşlar. Bayramın 3. gününü fırsat bilerek bende Tarabya'da aldım soluğu. 9:30 gibi oradaydık ben abim ve kayınço ile gittik . Uzun bir at çek mücadelesinin ardından akşam saat 18:30 da 29 cm. 1 adet Palamut almayı başardım. Sezonu açtım. Darısı alamayanların başına diyorum. Sezonun Bol ve Bereketli geçmesi dileklerimle..
Saygı ve Sevgilerimle..

bulut1383
23-08-2012, 00:00

tamam o zaman ALLAH nasip ederse cumartesi ordayım palamutlara öyle bir yere gitmesinler:D

cankiri
23-08-2012, 01:13
Ceyhun yarın tarabyada mısın?en acemi diyince akla ben gelirim:)

bulut1383
23-08-2012, 01:30
bende birtek acemi benim sanıyodum ama baksana ortalık benim gibi acemilerle dolu :D

deePblue
23-08-2012, 07:32
dünkü palamut şu saate kadar yoktu tarabyada.
1 tane güzel boy ile ayrıldım işe geldim
güzel haberler gelir belki ilerleyen saatlerde

bulut1383
23-08-2012, 09:27
ceyhun herkes aldı diyor ama

cyhnckr
23-08-2012, 10:53
bugün 4 tane palamut aldım Tarabya'dan. Yorgundum erken döndüm :)

Cumartesi bilmiyorum ama pazar günü Tarabya'da olacağım.

volkanca
23-08-2012, 11:23
bugün 4 tane palamut aldım Tarabya'dan. Yorgundum erken döndüm :)

Cumartesi bilmiyorum ama pazar günü Tarabya'da olacağım.

Hala klasik istavrit çaparisine mi geliyor ceyhun

cyhnckr
23-08-2012, 12:17
Hala klasik istavrit çaparisine mi geliyor ceyhun

beyaz tüy damla sim 5no iğne

emreyilmaz34
23-08-2012, 18:03
bebek civarında balık nasıl arkadaşlar son zamanlarda giden varmı?

bulut1383
23-08-2012, 20:01
biri bana cibali tarafından cinekop aldım dedi acaba giden arkadaşlar varmı doğrumudur çarşamba günü

cankiri
23-08-2012, 22:09
ikindi vakti tarabyadaydım kovalarda birer ikişer plamut vardı.ama ben ordayken kesmişti.akşamı bekledim 1 kiloya yakın istavritle eve döndüm.dönmeden yemli denesem mi diye 5 dakika git geller yaşadım ama açlık ağır bastı:)

Sahilteam
23-08-2012, 22:19
ikindi vakti tarabyadaydım kovalarda birer ikişer plamut vardı.ama ben ordayken kesmişti.akşamı bekledim 1 kiloya yakın istavritle eve döndüm.dönmeden yemli denesem mi diye 5 dakika git geller yaşadım ama açlık ağır bastı:)

Kenan denemeliydin bence kardeş. Çok şey kaçırdın derim.:)))

darkklly
23-08-2012, 22:30
akşam 6 da tarabyadaydım hava kararana kadar istavrite salladım,sonuç 4 kilo istavrit ve 1 tane iskorpit

cankiri
23-08-2012, 23:38
Kenan denemeliydin bence kardeş. Çok şey kaçırdın derim.:)))
iskorpit mi tuttun:)

cankiri
23-08-2012, 23:41
akşam 6 da tarabyadaydım hava kararana kadar istavrite salladım,sonuç 4 kilo istavrit ve 1 tane iskorpit
batuhan zargana topuyla avlanan sen miydin

darkklly
23-08-2012, 23:54
batuhan zargana topuyla avlanan sen miydin

evet bendim :D

bulut1383
23-08-2012, 23:56
batuhan cumartesi müsaitsen beraber balığa gidelim

bulut1383
23-08-2012, 23:59
sen nerde oturuyosun

darkklly
23-08-2012, 23:59
batuhan cumartesi müsaitsen beraber balığa gidelim

olur abi müsaitim,palamuta sallarız,cevizlibağda oturuyorum abi

bulut1383
24-08-2012, 00:01
nasıl alıcam seni

darkklly
24-08-2012, 00:02
nasıl alıcam seni

özelden konuşalım abi

cankiri
evet bendim :D
sayende bi yöntem öğrendim patent konusunu gene bi düşün derim:)

bulut1383
ben bağcılardayım

darkklly
24-08-2012, 00:05
sayende bi yöntem öğrendim patent konusunu gene bi düşün derim:)

patenti bende zaten :)),senle konuşmuş muyduk abi

cankiri
24-08-2012, 00:09
patenti bende zaten :)),senle konuşmuş muyduk abi
yanında topla atan bendim seni gördüm ben de denedim.şapka ve yeşil tişört vardı.

darkklly
24-08-2012, 00:31
yanında topla atan bendim seni gördüm ben de denedim.şapka ve yeşil tişört vardı.

aaa memnun oldum abi.tanışmış olduk iyi oldu

volkanca
24-08-2012, 08:10
aaa memnun oldum abi.tanışmış olduk iyi oldu

Arkadaşlar geçen saray burnundan geçerken gördüm. Çapari en ucunda zargana topu. Ful çekiyorlardı. Bunun mantığı ve amacı nedir biraz anlatabilirmsiniz, ***.

ozkan79
24-08-2012, 08:16
merhaba;balık tam su üstünde oynak yapıyor balık sürüsü akıntı ile sürükleniyor... sarayburnunda hersene aynı terane :thumb:

bulut1383
24-08-2012, 11:04
peki özkan onları kovalayan olurmu zargana palamut lüfer

bulut1383
24-08-2012, 11:05
yani avcı balıklar varsa onları nasıl alırız

GorkemDavazlı
24-08-2012, 12:02
Dün Bakırköy sahiline gittim mendirek tarafında küçük bir iskele var oradan yemlik 4 tane gümüş yakaladım. Amaç zarganaydı ama her atışta küçük çinekoplar geldi (4-10 cm arası). İşin garip yanı hiçbiri iğneye takılı değildi ağızlarında yem dişlerini geçirdikden sonra çıkaramamış mı yoksa inattan mı bırakmamış bilmiyorum hepsi iade baktım zarganadan eser yok döndük evimize :(

bulut1383
24-08-2012, 13:54
tarabyada son durum nedir bilgisi olan varmı acaba ?

mumi90
24-08-2012, 14:34
köprülerde son durum nedir acaba hangi balıklar var sabah çaparim ne renk ve hangi incelikte olmalı?

darkklly
24-08-2012, 14:53
köprülerde son durum nedir acaba hangi balıklar var sabah çaparim ne renk ve hangi incelikte olmalı?

galata köprüsünden bugün yaya olarak geçtim,hiçbir şey yok,dün palamut alanlar olmuş o kadar

volcano78
24-08-2012, 15:22
akşam tarabya tarafına gidicem, istavrit var mı acaba?

cankiri
24-08-2012, 15:25
dün ben ordaydım volkan saat 7 gibi başlıyor istavrit ama öyle bol bol değil

legendario
24-08-2012, 15:33
dün ben ordaydım volkan saat 7 gibi başlıyor istavrit ama öyle bol bol değil

merhaba, yarın sabah ezanında tarabyada olmayı düşünüyoruz.sabahki balık durumu hakkında bilginiz varmı.İstavrit - Palamut hangi saatlerde av veriyor.

cankiri
24-08-2012, 15:56
palamut filan beni şimdilik aşıyor:)konunun uzmanı ceyhun ona danışın.sarayburnuna gitmeyi düşünüyorum orası ile ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar.son zamanlarda giden oldu mu?

legendario
24-08-2012, 16:17
palamut filan beni şimdilik aşıyor:)konunun uzmanı ceyhun ona danışın.sarayburnuna gitmeyi düşünüyorum orası ile ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar.son zamanlarda giden oldu mu?

niye aşsın dostum, bizde istavritçiyiz arnavutköyde ama değişiklik yapalım bu seferde tarabya deniyelim dedik gitmişken palamuta deneme yapmak istedik.
bizim ilk gidişimiz olacak tarabyaya.kısmet artık.

unexpected
24-08-2012, 16:22
ne diyelim herkese rastgele ;)

ozkan79
24-08-2012, 17:01
peki özkan onları kovalayan olurmu zargana palamut lüfer

ilyas 2 senedir saraydan doğru düzgün olta atmadım ama 2005 2008 yılları arasında sarayı devamlı takip ediyordum hersene ağustos başında boğazdan sürüler su üstü geçiş yapıyor,gümüş ve istavrit karışık.

ben ve arkadaşım o sürülerin içinden sahte geçiriyorduk (yüzeye yakın) genelde iri istavrit ve sarıkanat geliyordu palamutda alan çok oluyordu ama bana 1 kez geldi derine indirince lüfer alıyorduk özellikle akşam üzeri suyun üzerinde oynaklar müthiş olurdu görülmeye değerdi :)

hatta bazen balık o kadar bol olurduki çok açıkdan balıklar şlak şluk sesler çıkararek geçerlerdi (sanırım lüfer yada palamut sürüleri) olta ile erişilecek mesafeye gelmezlerdi.

açıkdan küçük balıklar suyun dışına sıçraya sıçraya karaya vururlardı (kaçarken)

son 2 senedir saraydan doğru düzgün hiç olta atmadım.

şu anki durum nedir bilmiyorum ama saray önemli bir avlakdır boğazda akıntının kırılarak geçtiği çok önemli bir avlak.

darkklly
24-08-2012, 18:06
sarayburnu güzel bir avlak.hele o eski yer kapatılmadan önce.hatırlıyorum martın ortasında hiçbir yer balık yapmaz orada çapari ile 5li 6lı istavrit çekiyorduk.sarıkanatlardan hiç bahsetmiyorum.

bulut1383
24-08-2012, 18:40
batuhan biz arkadaşlarla sabah çıkacaz ama arkadaş konuşuruz dedi ben gelicem iNŞALLAH bi aksilik olmazsa

bulut1383
24-08-2012, 18:41
ilyas 2 senedir saraydan doğru düzgün olta atmadım ama 2005 2008 yılları arasında sarayı devamlı takip ediyordum hersene ağustos başında boğazdan sürüler su üstü geçiş yapıyor,gümüş ve istavrit karışık.

ben ve arkadaşım o sürülerin içinden sahte geçiriyorduk (yüzeye yakın) genelde iri istavrit ve sarıkanat geliyordu palamutda alan çok oluyordu ama bana 1 kez geldi derine indirince lüfer alıyorduk özellikle akşam üzeri suyun üzerinde oynaklar müthiş olurdu görülmeye değerdi :)

hatta bazen balık o kadar bol olurduki çok açıkdan balıklar şlak şluk sesler çıkararek geçerlerdi (sanırım lüfer yada palamut sürüleri) olta ile erişilecek mesafeye gelmezlerdi.

açıkdan küçük balıklar suyun dışına sıçraya sıçraya karaya vururlardı (kaçarken)

son 2 senedir saraydan doğru düzgün hiç olta atmadım.

şu anki durum nedir bilmiyorum ama saray önemli bir avlakdır boğazda akıntının kırılarak geçtiği çok önemli bir avlak.

özkan tarabyaya gitmeye karar verdik istersen sende gel seni alibeyköyün ordan otobandan alırım

deePblue
24-08-2012, 18:54
tarabya bugün boştu..
rüzgar çoktu ama

ozkan79
24-08-2012, 19:07
özkan tarabyaya gitmeye karar verdik istersen sende gel seni alibeyköyün ordan otobandan alırım

Yok Kardesim;hedef baligim zargana olucak yine;)

Sali 2 kisi 17;carsamba 1 kisi 7;persembe 3-5 takip 0;cuma sadece 1 takip yine 0 zargana banghead

Sali gununden sonrakiler arkadasimin raporu zargana sirra kadem basmis durumda :confused:

Muhtemelen havanin asiri sicak olmasindan kaynaklaniyor.

Tum olumsuzluklara ragmen zarganadayim...,ne zaman bogazdan sahte ile balik alinmaya baslarsa o zaman bogaza gelecegim :)

cyhnckr
24-08-2012, 19:09
merhaba

Tarabya'da seyrekte olsa palamut çıkıyor. Herkes 1 veya2 tane aldı. Yalnız boylar 35cm üstü! Sabah her zaman ki yerimdeyim. Görüşmek üzere

the_fly
24-08-2012, 19:19
merhaba

Tarabya'da seyrekte olsa palamut çıkıyor. Herkes 1 veya2 tane aldı. Yalnız boylar 35cm üstü! Sabah her zaman ki yerimdeyim. Görüşmek üzere

Ceyhun bey ,yarin bende trabya ya gelmek istiyorum.Trabyada nerde avlanıyorsunuz.

bulut1383
24-08-2012, 19:42
merhaba

saat kaçta ordasın

bulut1383
24-08-2012, 20:12
tarabya bugün boştu..
rüzgar çoktu ama

yarınki hava durumunu bilen varmı

voltran
24-08-2012, 20:51
yarınki hava durumunu bilen varmı

Sıcaklık 29 derece, az bulutlu, rüzgar orta kuvvette 23 KM.

HeaD
24-08-2012, 21:08
Allah razı olsun şu ignore list özelliğinden sayesinde doğru düzgün bilgi görülebiliyor..iyi akşamlar saygılar...

cankiri
24-08-2012, 21:35
bu gün sarayburnunu denemeyi çok istiyordum.geçen yıl bu zamanlar geçişe mi rastlamıştık ne çılgınca balık vardı.utanmasalar kayalara çıkacaklardı:D böyle düşüncelerle gittim ama park yeri bulamadım.ben de dönüp çakarın oraya gittim.akşam gün batarken biraz balık yaptı.sordum kimse geceye kalmıyormuş daha.

alibey70
24-08-2012, 22:31
saray burnunda kalmadıgına üzuldüm ben akşam gezmeye gittim arkadaşlar söyledi 2 tane lüferi düşürmüşlerhooked çok iri istavri yapmış kaşıkla ve silikonla herkese ras gele

cankiri
24-08-2012, 23:23
ali kardeş sen böyle diyince ben de çok üzüldüm ama orda sadece bir parkyeri var.o malum cep...orada da yer bulmak sayısaldan 6 olmasada 3 tutturmayla eşdeğer:)bide sen şimdi lüfer neyim dedin ya sittin sene yer olmaz:)

bulut1383
24-08-2012, 23:23
Sıcaklık 29 derece, az bulutlu, rüzgar orta kuvvette 23 KM.

teşekkür ederim

alibey70
25-08-2012, 13:29
reeling bugünde sabah tarabyaya gittik 6 veya 7 parca palamut aldılar bizde kafayı yedık sonra saray urnuna geçtik silikonla istavrit alıyorlardı saat 11 oldu aldgım 20 tane balık ama arkadaş daldı kapalı tarafta sürüistavrit palamut ve kefal ldugunu söyledı ama biz akşamı beklemeden geldik idk akşam 10 a kadar balık iiiiii yapıyor :eek: hooked silikonla ama palamuta uyuz oldum yeni yerler deneyecem
park sorunu içinde s burnu için kaldırıma cıkman gerekıytor rastgelereeling

bulut1383
25-08-2012, 13:47
bende tarabyadaydım 6.20 gibi ordaydım bir kişi 2li biri ufak biride iri palamut aldı başka birşey yoktu ara ara istavrit sardalya çıkıyodu yanımdaki biride 12-13 cm 2 tane yaprak almştı müdahale edemedim geç fark ettim cuma günü iyi palamut yapmış sonra eminönüne gittim bomboştu tek tük istavrit çıkıyodu

deePblue
25-08-2012, 17:31
bende tarabyadaydım 6.20 gibi ordaydım bir kişi 2li biri ufak biride iri palamut aldı başka birşey yoktu ara ara istavrit sardalya çıkıyodu yanımdaki biride 12-13 cm 2 tane yaprak almştı müdahale edemedim geç fark ettim cuma günü iyi palamut yapmış sonra eminönüne gittim bomboştu tek tük istavrit çıkıyodu

İlyas 2 gündür balık azaldı zaten..o kadar çapari sallayan kişiye o balık sayısı -yok- gibi bir şeydir..
geçen hafta çok daha iyidi. Bir dahaki sefere inşallah.
Bu arada o ikili çeken bendim.
Tanışma fırsatımız olmamış o da bir dahakine inşallah :)

bulut1383
25-08-2012, 18:57
mavi elbiseliydin sen hatırladım. geçen seferde ramazının 15 günüydü galiba o aralar gene tarabyaya geldik gene boş döndüm oruç oldummu insan zorlanıyor bu seferde tepede güneş hala ensem yanıyor gene sonuç sıfır onca yolu tep gel ikisindede boş dön insanın zoruna gidiyo halbuki yenikapıya gidecektim özkanla ama baktım ki palamut var dedim siftah yapalım. ceyhun dediya en az alan 2 tane aldı bizde o hevesle geldik sonra yıkıldık. yandık kollar karardı bir dahaki sefere tanışırız İNŞALLAH ahmet

ozkan79
25-08-2012, 19:02
mavi elbiseliydin sen hatırladım. geçen seferde ramazının 15 günüydü galiba o aralar gene tarabyaya geldik gene boş döndüm oruç oldummu insan zorlanıyor bu seferde tepede güneş hala ensem yanıyor gene sonuç sıfır onca yolu tep gel ikisindede boş dön insanın zoruna gidiyo halbuki yenikapıya gidecektim özkanla ama baktım ki palamut var dedim siftah yapalım. ceyhun dediya en az alan 2 tane aldı bizde o hevesle geldik sonra yıkıldık. yandık kollar karardı bir dahaki sefere tanışırız İNŞALLAH ahmet

palamut hamsi sardalya zargana yerinde durmazlar devamlı hareket halindedir;

bu mevsimde palamut sabah saatlerinde kıyılar öğleyine doğru açar kendini,zargana raporlarıda fosss durumda 3 gündür :confused:

cankiri
25-08-2012, 21:44
Özkan zargana için en iyi saat hangisi.

ozkan79
25-08-2012, 22:19
Özkan zargana için en iyi saat hangisi.

Merhaba sorduğun sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. :rolleyes:

senelerdir zargana peşinde koşan biri olarak klasikleşmiş şu cvbı vermem....

''efendim zargana en iyi gün doğumu ve gün batımında av yapar'' :cool: :cool:

zarganada bu şekilde bir genelleme yanlıştır idk

ama şunu söyleyeyim,zargananın yeme asıl saldırdığı an gün batımıdır,senelerdir zargana tutarım bunu artık tecribe ettim.

daha bir kere bile zargananın sabah suyunda verimli av verdiğinie şahit olmadım. :confused:

bu balığın en verimli saati gün batımına yakındır.

hee bu şu demek değil,ben eylül 15 de zarganaya gün batımı gidersem kesin bir kaç balık alırım...

şu aşırı sıcaklar az mevsim normallerine dönsün zargan bayağı av vermeye başlayacaktır;tabi tutabilene reeling

zargana sürüler halinde dolaşan bir balıktır,
iki arkadaş defalarca atarsınız tek bir takip bile alamassınız bir anda işler tersine döner;zarganalar yamyam gibi oltaya saldırmaya başlar hemde öye böyle bir saldırma değildir bu;
güney afrikadaki sırtlanların canlı ipmalaya saldırması gibi büyük bir açlık duygusu ile saldırılar,
sürü halinde olduklarından devamlı birbirilerini kıskanırlar,suyun içinde herhangi hareket olmaya görsün,bütün sürü harekete yönelir bu öyle bir yönelme iç güdüsüdür ki ben kapıcam ben kapıcam telşasine bazı zarganaların yeminize suyun dışına sıçrayarak pike yaptığını görürsünüz...

bayramın 3'üncü günü yaptığımız ava saat 14.30 15.00 sularında başlamış idik balıklar çıldırmış gibi oltaya saldırıyordu ama doğru düzgün yemimiz bile yoktu,ilk zarganayı yakadıktan sonra işler değişti,floteler hazırlandı :D

saat 15.00 dan 17.30 'a kadar yamyamlar iş başında idi.

oltayı atıyorum yem sanki zargananın ağzına düşüyor.

abartmıyorum,yem suya düştüğü anda 20 metre ilerdeki zargana bunu algılıyor suyun yüzeyinde bir dönme yapıp ok gibi harekete geliyor,

buradan çıkaracağımız sonuç nerde ''çokluk orda açlık''

geçen sene yatığımız bir zargana avında,3 arkadaş olta atıyorduk;saat 17 suları idi aylardan ekim 15 falandı yanılmıyor ise havanın kararmasına 1 saat falan vardı;
bulunduğumuz alanda öyle bir zargana var;balık öyle bir agresif ki üçümüzde oltayı atıyoruz daha iki tur sarmadan 3'ümüze de aynı anda vuruyor bir kişi balık alıyor diğer ikisinin 0.20 bedeni kopuyor :eek:

yemi atıyorsun ya balık yemi alıcak ya sen balığı :eek:

şimdi bunları okuyan özkanda amma yazıyor he balıkçının palavrası bol olur burdan veriyor gazı falan diycek ama bazı şeyler anlatılmaz yaşanır bende dilim döndüğü kadar aktarmak istedim :)

uzun lafın kısası;zargananın en verimli saati gün batımıdır ama kesin bir kaide yoktur :thumb:

voltran
25-08-2012, 22:27
Bugün Tarabya Otelinin ilerisindeki avlaktaydım. Tek tuk istavrit, hamsi, sardalya çıkıyordu. Konuşanlar arasında duyduğum kadarıyla sabah saatlerinde 2 tane lüfer almışlar (yemli) ne kadar doğru bilmiyorum. Balık işinde yalan çok olur.

Bugün oldukça kalabalıktı, olta atmasını bilmeyenler çapraza atarak 30-40 metre soldakilerin oltalarını çekiyorlar (birde ustayım 20 yıldır atıyorum demezler mi) usta adam kurşunu önüne atar akıntıyla kurşununu takip eder. Kalabalık olmasa tamam at çapraza kurşunuda takip etme kimseye takılmaz.

EMRE FISHING
25-08-2012, 23:50
İlyas 2 gündür balık azaldı zaten..o kadar çapari sallayan kişiye o balık sayısı -yok- gibi bir şeydir..
geçen hafta çok daha iyidi. Bir dahaki sefere inşallah.
Bu arada o ikili çeken bendim.
Tanışma fırsatımız olmamış o da bir dahakine inşallah :)

Ahmet sen uyumadın mı hala :)) gerçi desene diyene bak diye... Sabah 05:30 da senin mahalledeyiz haberin olsun ;)

Bu akşam saat 8 civarında Yeniköyde 5 olta içerisinde tek bir vuruş geldi, şakşak kesti. Lüfere dair iyi bir gelişme daha görüldü..

bulut1383
26-08-2012, 00:11
emre balık cuma varmış cumartesi yok pazar sana denk geliyo balık olailir

alibey70
26-08-2012, 00:21
bogazda yeniköy diye bir yer varmış ( ben bilmiyom) ama sabah tarabyada iken 3 taene lüfer almışlar gordüm reeling ama cok erken takmin eiyorum 4.30 ve 6 arası tahmin ediyom palamuta fene tatırım yaptım yakalarsa fene ypacam onu :mad: herkese ras gele

erdo0612
26-08-2012, 07:13
Canli haber yokmu tarabya tarafindan :-)

EMRE FISHING
26-08-2012, 11:34
Tarabya tarafında bu sabah palamut alan hiç olmadı, istavrit de çoook nazlı. Yeniköyde tekneler lüfere dönmeye devam ediyor.

Bu arada Atom ile tanıştık, selamlar...;)

erdo0612
26-08-2012, 11:36
Tarabya bugun sifir cekti nasip dedik geri donduk az istavrit vardi baskada bisey yoktu

cyhnckr
26-08-2012, 16:20
Büyükdere, Tarabya, Umur yeri, Anadolu Kavağı, Rumeli Kavağı, Rumeli Feneri, Poyrazköy, Riva ve Şile'yi tekne ile dolaştık bugün. Palamut çaparilerimiz 2 x 50 iğne. 1 tek balık bile tutamadan döndük. Palamut kayıp!!!

hsnhmzgl
26-08-2012, 18:00
Bugün (26/8/2012) ben de sıfır çektim boğazda. Tarabya'da denedim çapari ile, yalnız ben değil etrafımdakiler de sıfır çektiler. İstavriti bulamadık.

omeryucee
26-08-2012, 18:04
Bugün (pazar) sabah 6:30 gibi tarabyadaydım saat 12 ye kadar 28 istavrit tutabildim.Herkes yeşil sim ile balığı ararken beyaz simli ile aldım balıkları

Aret
26-08-2012, 18:14
Dün gece Marmara kıyısı şamandıralı takımla yemli denedim. Yem olarak midye ve zorlukla çıkarttığım 7-8 tane tekeyi kullandım. Bu avlarda ilk kez kullandığım midyeyi bir daha asla kullanmayı düşünmüyorum. Dokunan bile yok. Canlı tekeye ise hemen vuruyorlar. Tabii zaten az olan tekelerin çoğunu gelincik ve iskorpitler götürdü. Bir tane çok iyi balık geldi oltama. Büyük ihtimalle yarım kilo üzeri Sargoz'du. Bir süre mücadele ettikten sonra yakındaki kayalara sürtmesine engel olamadım ve 0,22 misineyi fırdöndünün 1 karış altından koparttı.

voltran
26-08-2012, 18:15
Av yasağı bitmek üzere. Önümezdiki hatfa bitiyor. Dev balıkçı tekneleri balıkları radarla bulup alacak bize de ağdan kaçan balıklar kalacak.

ozkan79
26-08-2012, 19:12
Merhaba;gelen raporlara bakilirsa pasritma sicagi baliklari derin sulara kacirmis;

Bende bugun sinek avladim 2 adet 50cm civari zargana ile eve dondum,toplam 6 kisi zarganaya calistik gelen balik sayisi en fazla 12 13 dur. Bu haftada boyle gecti bol bol denize girip serinlemek yanimiza kar kaldi.

ugurates82
26-08-2012, 19:25
Büyükdere, Tarabya, Umur yeri, Anadolu Kavağı, Rumeli Kavağı, Rumeli Feneri, Poyrazköy, Riva ve Şile'yi tekne ile dolaştık bugün. Palamut çaparilerimiz 2 x 50 iğne. 1 tek balık bile tutamadan döndük. Palamut kayıp!!!

Martı vardı ama iyiydi :)

bulut1383
27-08-2012, 00:12
cumartesi günü palamuttan boş döndüm istavrit oltaya bazen 1-2 gelir bazen boş çekiyorduk gelirken kıyılara bakayımdedim rumli hisarının100 -150mt gerisinde biri 6lı7li balık alıyordu iri sardalya olma ihtimali yüksek (gözlüklerimi takmadığım için tam seçemedim güneş gözlüğüm varsı oda numarasız) biride aynı şekilde mısır konsolosluğun dibinde (arnavut köy tarafı) oda aynı şekilde 6 lı 7li çekiyordu oda sardalya olma ihtimali yüksek yani kenarda olanlar alıyordu tabi arabayla gidiyorum sahilden yürümedim onun için belki diğerleride alıyordur ama ben onları gördüm belki duvar dbi gölgedir diye balıklar oraya toplanmıştır :D

the_fly
27-08-2012, 08:07
Trabya bu sabahda hiç birşey vermedi...

voltran
27-08-2012, 08:35
Trabya bu sabahda hiç birşey vermedi...

Demek bugün de yok. Bugün gitmeyi planlıyordum. Yarın da yağmur varmış. Artık Çarşamba veya Perşembe gününe kaldı. Belki yağmurdan sonra balık yapar.

adalı balıkçı
27-08-2012, 08:38
Yarın beklenen yağmur havayı biraz serinletecek, bu elbette suyun sıcaklığına hemen etki etmez ama birkaç gün hava sıcaklığı 25 derecelerde seyredecek.. yağmurun ve serinlemenin balığa olumlu etki edeceğini tahmin ediyorum..

legendario
27-08-2012, 10:29
cumartesi sabahı arnavutköydeydim, yaprak irisi vardı kovalarda, istavrit orta boylarda idi sardalya iri geliyordu. 2 kg karışık istavrit ve sardalya aldım.döndüm. gündüz açıktan yemli iri kırlangıç, gece ise gelincik alınıyor.

cyhnckr
27-08-2012, 13:22
Tarabya'da palamut öğlen başlıyor. Boşuna sabah denemeyin.

aTomKarinca
27-08-2012, 13:52

son 3 gundur paLamut yok ama en verimLi avLarda özeLLikLe son 1 haftadır sabah yapıLan avLar oLmuş.. sabah 10'dan sonra iLe 10'dan önceki avLar arasında cok fark var..

voltran
27-08-2012, 15:31

Selam Ceyhun kardeş. Sen tecrubelisin. Bir şey sormak istiyorum. Bu yaz başında 15 tane felan çeşitli boylarda rapala aldım. Rapala ile palamut tutuluyor mu.

Birde yaz boyunca kalenderin orada felan rapala atan görmedim. Çinekop, sarıkanat, lüfer için kullanıyor ama palamutta durum nedir.

cyhnckr
27-08-2012, 16:14
Selam Ceyhun kardeş. Sen tecrubelisin. Bir şey sormak istiyorum. Bu yaz başında 15 tane felan çeşitli boylarda rapala aldım. Rapala ile palamut tutuluyor mu.

Birde yaz boyunca kalenderin orada felan rapala atan görmedim. Çinekop, sarıkanat, lüfer için kullanıyor ama palamutta durum nedir.

dün lüfer alındı rapala ile Tarabya'da (gündüz). Lüfergillere ağır kurşun ile, palamut'a daha hafif kurşun ile deneyin. Palamut orta ve üst suda olur genelde. 5 veya 7 cm sahte balıklar kullanın.

voltran
27-08-2012, 17:20
dün lüfer alındı rapala ile Tarabya'da (gündüz). Lüfergillere ağır kurşun ile, palamut'a daha hafif kurşun ile deneyin. Palamut orta ve üst suda olur genelde. 5 veya 7 cm sahte balıklar kullanın.

Cevabın için teşekkür ederim. Bir aksilik olmazsa hava muhalefeti falan Çarşamba veya Perşembe günü Tarabya'da denemeyi düşünüyorum.

bogaz balikcisi
27-08-2012, 18:50
Dün yani pazar günü saat 17;00 da beşiktaş tan trabya ya kadar balık çeken yoktu trabya da avlanmaya karar verdim (fazla kimse yok diye)1,5 saat takıldım 4 istavritle eve döndüm.bu sabah (pazartesi)sabah 6 da arnavutköy denedim 5 iri istavritle 1,5 saat sonra geri döndüm.İstavrit karaborsa anlayacağınız

skoylu
27-08-2012, 19:44
Hafta sonu tekenye doluşup adaları filan kolaçan ettik.

Geçerken baktım, Galata, Unkapanı vs. hepsi tırt. Bu hafta balık filan yoktu kesin.

Biz ise, 7 kişi 10 tane istavritle karnımızı doyurduk denizde. İstavridin cüssesi değil, pişiren elemanın tavayı zenginleştirmedeki üstün başarısıydı karnımızı doyurmaya kifayet eden.

roy
27-08-2012, 20:41
Balik yoktu ne demek Serdar abi :) analitik düsünceye göre istavrit kayipsa lüfer vardir palamut vardir :)

bulut1383
27-08-2012, 20:55
Balik yoktu ne demek Serdar abi :) analitik düsünceye göre istavrit kayipsa lüfer vardir palamut vardir :)

palamutta yok lüferde cumartesi ikisi içinde dipten ve yüzeyden rapala salladım ama sonuç yok

bulut1383
27-08-2012, 20:58
birde bir balık yakaladım sazan gibi pullu açık kırmızıydı ordaki birine sordum koku balığımı öylebir şey dedi 10-12 cm arasıydı yolladım evine

skoylu
27-08-2012, 21:56

Aslına bakarsna haklısın ama...

Teknenin yedimi bende değildi. Ve avane fasıl geçerken içecek litrelik ve 70'lik hedeleri arama işini daha fazla önemsiyordu.

Yoksa, o denizde lüfer yok, palamut yok, inanmam, atarım kendimi ayağıma çapayı bağlayıp.

O karnımızı doyuran 10 istavridi de, yolda bir an telefonla konuşma molası verince bulmuştum denizin ortasında. Buldum denizin bitlerini, aha burada dedim, kamış, takım verdim ki toplayın. Ondan sonra birde "amanda balık tutmayı bilmeyen adam" oldum, ne demezsiniz?

alibey70
27-08-2012, 22:11
*** arkadaşlar bene gecen cumartesi tarayadaydim 4 tane palamut aldılar bir abi geldi yeni koyden raapala ile lüfer almış gorduk cyrr arayburnuna gectık silikonla alıyorlardı ama akşama kadarcalışsan 20 lik yeni rakıyı öldürecek balık yaktu ama akşam a
mah arkadaşlar gittiler s burnuna kücük kaşıkla 150 gr kurşun tam anlamıyla 2 tane lufer almişlar hooked bi o kadarda kacırmışlar ama pazar sabahı tırt
herkese rast gelepalamutta gele:D

roy
27-08-2012, 22:20
Espirisindeyim abim :) böyle firsatlari koza çevirenler de var malumun.
10 tane istavrit varmis onu da sen almissin. Yanliz o kadar kisi nasi doydunuz bi ayrintiya girsen :) 1.33 istavrit düsüyor adam basi

ugurates82
27-08-2012, 23:46
Bu yağmur azda olsa etkiler Sağlam rüzgar olmassa şu bi kaçgün sıkı palamut yapar bence Bakalım görcez

deePblue
28-08-2012, 06:06
palamut kadar lüferle de uğraşın derim :D
boğaz lüfer dolu

deePblue
28-08-2012, 07:03
palamut kadar lüferle de uğraşın derim :D
boğaz lüfer dolu

Bu arada ben bu sezon lüfer yakalamadım
ama 20 dakikada 2 tane yakalayını gördüm
polemik oluşmaması adına baştan belirteyim de :D:D

beyaz martı
28-08-2012, 08:24
ah Ahmet ah..
bombanın pimini çekip bırakıverdin ortalık yere :)

voltran
28-08-2012, 09:17
Bu yağmurda balık deneyen yok mu? :)

darkklly
28-08-2012, 10:04

pek sanmıyorum,normalde bugün balığa gidecektim iyi ki de gitmemişim,evde donuyorum zaten :) bir de dışarısını düşünemiyorum :)

volcano78
28-08-2012, 11:08
kandıra-kefken cok guzel palamut yapmıs bu sabah, inşallah balık bogaza akar.

REİS
28-08-2012, 12:06
Ben hala karadayım, raporları okuyarak avunmaya çalışıyorum. :)

Bebek'te sardalya var..mışşş.

cihat58
28-08-2012, 13:02
Bende dün cankurtarandaydım birtek istavrit yaptı akşam.Güneşe inanıp yağmurluk almadık ama allahtan fazla şiddetli değildi yağmur.Bu arada sarayburnu cankurtaran arasına giden varsa tanışmak isterim.RASTGELE

skoylu
28-08-2012, 14:05
İstavridi al, şak şak yapıp uzun bir kolçakla dibe at. Parsayı toplayabilirsin büyük ihtimalle.

PuFFeR
28-08-2012, 15:34

Olmazmı abi. Gittim ama pek bi sonuç yoktu. 1 zargana 1 yaprak (Yemlik) evin yolunu tuttuk. Ayrıntılar burda:

Ama büyükçekmecede bi yarım saat çişeledi durdu yağmur. Rüzgarda çok az esiyordu. Yanımdaki abide sabah 7 den öğlene kadar 2 oltayla 3 kefal tutabildi zar zor.

ardaykul
28-08-2012, 20:39
Bugün Arnavutköy deydim.Balık yok denecek kadar azdı.Şahsen ben 1 tane istavrit bile alamadım :)
Yanlız yemli takım atanlara bayabi kırlangıç geldi.4 tane felan gördüm hepsi geri iade edildi.Hiç olmazsa kırlangıçları görmek moralimi biraz olsun düzeltti.

cankiri
28-08-2012, 20:54
yarın ben de çoktandır gitmediğim arnavutköyü düşünüyodum:S

darkklly
29-08-2012, 06:27
dün akşam karaköy iskelesindeydim en zevkli avlarımdan birini yaptım hava kararana kadar 3 kilo istavrit yakaladım,hava karardıktan sonra yemliye yatırdım atar atmaz büyük bir iskorpiti aldım 11e kadar yemliye takıldım balık ara ara kesildi,sonuç olarak 2 gelincik biri 36cm (benim gözümde trofe :D) diğeri 24 cm,8 tane de iri iskorpit yakaladım.

voltran
29-08-2012, 08:09
dün akşam karaköy iskelesindeydim en zevkli avlarımdan birini yaptım hava kararana kadar 3 kilo istavrit yakaladım,hava karardıktan sonra yemliye yatırdım atar atmaz büyük bir iskorpiti aldım 11e kadar yemliye takıldım balık ara ara kesildi,sonuç olarak 2 gelincik biri 36cm (benim gözümde trofe :D) diğeri 24 cm,8 tane de iri iskorpit yakaladım.

İyi balık tutmuşsun gittiğine deymiş. Orada çıktıysa Tarabya'da da çıkar herhalde. Bugün öğlen gitmeyi düşünüyorum. Akşama rapor veririm.

sedat_ist
29-08-2012, 09:04
tebrikler batuhan afiyet olsun :)

the_fly
29-08-2012, 09:47
Tarabya da bu sabah palamut yapmadı.Tek tük istavrit hamsi alanlar var.Bir kişi baya kaba bir lüfer almış ,pet şiseye koymuş sahilde gezdiriyordu.Ordamı aldı o meçhul.

darkklly
29-08-2012, 10:57
İyi balık tutmuşsun gittiğine deymiş. Orada çıktıysa Tarabya'da da çıkar herhalde. Bugün öğlen gitmeyi düşünüyorum. Akşama rapor veririm.

teşekkür ederim,orası belli olmaz işte :))

bulut1383
29-08-2012, 12:23
teşekkür ederim,orası belli olmaz işte :))

batuhan dişliye denedinmi

alibey70
29-08-2012, 12:34
herkese ras gele cumartesi gece yemlı için nereyi tavsıye edersiniz sabahlanacak sabahta duruma göre ögleye kadar kalırız cuma ve cumartesi gidenlerden ricam raporu yatmadan önce yazarsak sevinirim ona göre balıga gitmeyi düşünüyorum şimdiden rasgele:hungry:

darkklly
29-08-2012, 12:34
batuhan dişliye denedinmi

denemedim abi ama filetoya yaprak geliyor.

darkklly
29-08-2012, 12:38
herkese ras gele cumartesi gece yemlı için nereyi tavsıye edersiniz sabahlanacak sabahta duruma göre ögleye kadar kalırız cuma ve cumartesi gidenlerden ricam raporu yatmadan önce yazarsak sevinirim ona göre balıga gitmeyi düşünüyorum şimdiden rasgele:hungry:

karaköy iskelesini deneyin derim

darkklly
29-08-2012, 12:39
karaköy iskelesini denerseniz yanınıza uğrarım bende olta atarım 12 ye kadar.

sedat_ist
29-08-2012, 12:42
alibey geçen c.tesi batuhanla beraber galatada sabahladık gece tek tük istavrit vardı sabah çok enteresandır 1 tane bile istavrit alan olmadı bana göre bunun sebebi palamutun balığı kovalamasıydı.bu arada gece batuhanla beraber şahit olduk birisinin istavrit çaparisine palamut geldi o adamda inanamadı kefal sandı ama palamuttu boyuda gayet iyiydi.

enfusss
29-08-2012, 12:44

alibey bende tarabyada yada kalenderde sabahlabayı düşünüyorum buluşursak beraber bekleriz sahili olmazmı :laughing:

balikoltasi
29-08-2012, 13:05
Tarabya da bu sabah palamut yapmadı.Tek tük istavrit hamsi alanlar var.Bir kişi baya kaba bir lüfer almış ,pet şiseye koymuş sahilde gezdiriyordu.Ordamı aldı o meçhul.

Lüferi pet şişeye koymuş ha. Yazık o lüferin şanına....:(

tuncay altaş
29-08-2012, 16:29
gerçekten yazık o asalete

bulut1383
29-08-2012, 18:01
belki adam kefalle karıştırmıştır .............

bulut1383
29-08-2012, 18:02
boğazda lüfer denemeleri yapan varmı sonuç nedir

cosmic-c
29-08-2012, 22:34
28 Ağustos akşamı Yeşilköy lüfer denemesinde 3 saat içerisinde sadece 1 kez vuruş aldım ancak balığı kovaya koyamadım.Yaprak yeme değil de şak şak vuruş aldı.Yılmak yok denemelere devam:) Herkese rastgele...

ugurates82
30-08-2012, 00:12
Batuhan tebrik ederim bende bigün senle balık tutmak isterim Karaköy galata farketmez yakın hepsi iyi geceler kardeşim

voltran
30-08-2012, 10:28
Dün Tarabya'daydım. Çok kalabalıktı. Hatta haftasonundan bile daha kalabalıktı. Öğlen 2 gibi oltamı attım. Tek tük balık geliyordu. Saat 3-4 arası 6-7'li gelmeye başladı. 4'den sonra balık tamamen kesti. Yalnızca istavrit geliyordu. Yeşil veya beyaz çapari fark etmedi hepsine geldi yalnız beyaz iğneli olanlara daha bir rağbet vardı. Saat 6 gibi 1.5 kilo civarı balıkla eve döndüm.

muzafferyilmaz
30-08-2012, 10:34
cüneyt bende dün tarabyadaydım. bomboştu. balık malık hak getire.
aynı yerden mi bahsediyoruz acaba benim bildiğim istanbulda bi taraabya var
başka tarabya yok. saat 3 ten 5 e kadar ordaydım hatta 2 tane bayan geldi ben ordayken acemi balık tutmaya gelmişler...

muzafferyilmaz
30-08-2012, 10:35
balıkta yoktu insanda... enfazla ben dahil 5-6 kişi...

bulut1383
30-08-2012, 11:01
olaya bak :laughing:

SEMU
30-08-2012, 11:59
nasıl yani varmı yok mu :D
yoksa bir var bir yok mu :D
hakiketen olaya bak :D

darkklly
30-08-2012, 12:22
Batuhan tebrik ederim bende bigün senle balık tutmak isterim Karaköy galata farketmez yakın hepsi iyi geceler kardeşim

teşekkür ederim abi,karaköy iskelesinin ordan en yakında av yaparız.

darkklly
30-08-2012, 12:27
[/IMG] (][IMG)

Uploaded with ImageShack.us
trofem buzluktayken :D

ozkan79
30-08-2012, 12:49
Arkadaşlar merhaba;malum hafta sonu yaklaşmaya başladı,cumartesi günü iş çıkışı saraya gidip sahte yüzdürmeyi düşünüyorum,saray hakkında güncel bilgisi olan varmı ? reeling

roy
30-08-2012, 13:02
Bana bi dondurmali kazandibi söyle özkan gitmisken :)

voltran
30-08-2012, 13:15
cüneyt bende dün tarabyadaydım. bomboştu. balık malık hak getire.
aynı yerden mi bahsediyoruz acaba benim bildiğim istanbulda bi taraabya var
başka tarabya yok. saat 3 ten 5 e kadar ordaydım hatta 2 tane bayan geldi ben ordayken acemi balık tutmaya gelmişler...

Tarabya Oteli'nin 200 metre kadar ilerisindeki yerdeydim. Balık tutan 4-5 bayan vardı. Acemi felan bilmem 30 Gram kurşunla yarım kilo balık tutmuştur. Hatta bir ara 8'li bile çekti. :D

timur1453
30-08-2012, 14:50
Arkadaslar *** herkese tekrar ***lar :D insallah bu yenı sezon sızlerle bırlıkde ve resımlı vıdeolu guzel raporlarla sızınle yalansız dogrusuz gene raporlarımla beraber oluruz ...
dun karakoy balıkcısını gezım dedım ve luferler legende canlı canlı 20 tl tabı yagsız saman gıbı lezzetsız olunca fıyat bu..suan aldıgım saglam bılgılere gore Favorı yer SARAYBURNU ınsallah bırazdan yola cıkacagım ve sezonumu acacagım sızlere raparumu verecegım merak etmeyın :) kalın saglıcakla allaha emanet olun bol avlar rast gele sıze reeling

(]

birde baska bır legen de bır ıstavrıt vardı kofana kadar ılk defa bolesını gordum :)

(][img)

bulut1383
30-08-2012, 15:15
sızınle yalansız dogrusuz gene raporlarımla beraber oluruz .................... timur abi bu ne demek oluyor..................... yalansızmı?..................doğrusuzmu? hihi

xpluns
30-08-2012, 16:16
bugün Tarâbya otelinin önündeydım. Biri istavrit caparısıyle 35 cm palamut almış. Çapari yesıldı.