Kalamar bacağıyla minekop(karakulak) avlanırmı?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında BaLıKSıZ oLMaZ tarafından paylaşıldı.

1. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Kalamar bacağının sağlam bi yem olduğunu duydum kolay kolay düşmez dediler. Şu sıralarda minekop bol çıkıyor Mersinde. Boru kurdu ve sülünes bulamadığımda bu yemi kullanabilirmiyim?

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Bence olur.Ben daha düne kadar sadece yemli surf avcılığı yapardım ve yemlerim genellikle kalamar ve sübye olurdu minekop yakalamıştım ama kalamarlamı sübye ilemi onu tam hatırlayamasamda ikisinin de aynı familyadan olduğu bir gerçek.gezer kurşunlu dip takımı yapıp bi tecrübe edinmekte fayda var Onur kardeşim.

3. bigbobo

bigbobo Onur ÇAM

Favori Kamış:
    Silstar
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Orfoz 17 kilo - Sinarit 8 kilo
    Selam

Hem kalamar hemde sübye harika yem olurlar illa bacağı değil hayvanın gövdeside çok çokbaşarılı bir yemdir. Sert olması nedeni ile küçük balıklar kolayca alamazlar buda size hedef balık için avantaj sağlar. Hedef balık büyük olduğunu düşünürsek sert yem onlar için uygundur.Ben beklemeli avlarımda çogu kez sübye jullanıyorum Levrek,Çipura,Minekop,Eşkina ve nuna benzer büyük balıklar yakaladım.

Bol şans dilerim.

4. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Kalamarın şapka gibi olan kısmını gövdeden ayır, kesme yapacağın şeyin üstüne ser, ortadan ikiye ayır, her iki parçayıda havan tokmağıyla hafif, hafif döverek, parçalamadan incelt, 1cm eninde 4-5 cm uzunluğunda şeritler kes, iğneyi batırıp çıkararak tak, ama iğnenin ucunda 1-1.5 cm gibi boşta sallanan bir parça kalsın, bir yabancı balıkçılık kanalında böyle kullandıklarını görmüştüm , çokda güzel değişik balıklar alıyorlardı, bir dene bakalım, umarım iyi netice alırsın, sonucundan haberdar edersende seviniriz...RASTGELE...:)

5. fisher33

fisher33 Levent

Favori Kamış:
    BG 30 DAİWA(rat)-Balzer kamış
    En İyi Avı:
    120cm sapan,96cm levrek
    Bu yemle minekop yakalandığını buralarda hiç duymadım.sargoz geliyor attığımda

6. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Abi gelsin de tek sargoz gelsin allahhh derim ya neyse:D :D İşin espirisi abi bölgeden bölgeye farklılık da gösterebilir size de hak veriyorum:thumb: