Dana Eti yem olarak kullanılabilir mi?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında UzuNHoca tarafından paylaşıldı.

1. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Başlıkta görüldüğü gibi yeni yeni alternatifler denemeye çalışıyorum. Daha önce kullanıpta verim alan varsa yorumlarınızı bekliyorum :) Avlanmayı amaçladığım balıklar. (Levrek,Mırmır,Karagöz,Çipura vs bilimum her çeşit balık) :D:rolleyes: :rolleyes:mrsparkle :laughing: :hungry: reeling

2. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Tabiiki yeni alternatifler denemek enteresan olabilir ancak heralde bu dana eti olmazdi:D Yani baligin alisik oldugu yemler bence her zaman daha avantajli.Belki sans eseri birkac balik yakaliyabilirsin ama bence mamun,boru kurdu,cimcim den sasma:)

3. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    ben denedim sonuç alamadım. belkide şansızlığımdan
    sen de bi dene, bellimi olur. belki köpekbalığı felan saldırır

4. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Denize attığım gibi toza duman balığın karnında oluyo o saydıkların :) Sürekli oltaya yem takmak usandırıyor insanı. Utanmasalar havada kapacaklar. :D Bu arada mugladamısınız?

5. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Tavuk etine geliyorlar :D Et ettir ya farkeder mi :) Biz daha iyisini dana etini yediriyoruz ya da yedirmeye çalışacağız :) ah keşke kıymet bilseler :)

6. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Eğer ki yağsız, sinirsiz siyah tarafından olursa..............:p :p

Şaka bir yana, dene derim. İlgi göstereceklerdir kesinlikle. Ben çok denedim ve garnitür yemlerin arasında kesinlikle bulundururum.

Hesapla istersen, 1 kg teke 70 tl. maliyeti olur, 1 kg. Antrekot 30 lira. Al marketten 100 gr. solucan gibi kes, sık sık yem takma derdinden kurtul.:p :p

7. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Tevfik abi zaten yagsız :) Biftek eti şeklinde aynı hiç yağ yok neredeyse :) Tavuk etine uygulanan kurutma işlemini yaptım ve attım kavanoza :) Bakalım balığa gittiğim zaman sonuçları göreceğim :)

8. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Kurutma, sertleştirme işlemine hiç gerek yok. Bu uygulamayla verimini % 80 azaltmış olursun kendi elinle. Canlı ve kanlı.

9. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Kuruttum artık abi ya :)

10. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Ben haşlanmış mısırla bile karagöz yakaladım (zamanında her balığa mısır atardık,tecrübesizlik işte :D), dana etine kesinlikle gelirler bence :D.

11. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Ben yine de bi tavuk eti kurutayım yedek bulunsun yanımda :)

12. greenfish

greenfish q

dostum bizim burdaki balıklar kaburgadan başka bişey yemiyor. kaburga etini sıyırıp kuyruk yağıyla birlikte çektiriyorum, sonra onu mısır ve galeta unuyla yoğuruyorum, içine bi paketde vanilin katıp diziyorum iğnelere :D

13. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Evet Ismail Bodrumdayim.Mevsim olarak yaz olsa dedigin dogru ancak daha harami baliklarin cikmasina bir ay var.Eger sorunun baska baliklarin yeme saldirmasi ve almasi ise sana yem ipini tavsiye ederim.Elinle bile zor cikartirsin taktiktan sonra.Ama dedigim gibi yeni seylerde denenebilir.Eti dene eger guzel bir tecrube olursa paylasirsin bizde faydalaniriz kardesim:D Rastgele

reeling hooked

14. .:EmR@H:.

.:EmR@H:. Emrah

Favori Kamış:
    AlbaStar 3.00 spın 60gr
    Favori Makine:
    SeaHawk sa50 5 bilye
    İsmail sonucu bekliyoruz :)

15. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Bende bi ara kullanmayı düşünmüştüm ama denemedim yakın zamanda bende alternatif olarak deneyeceğim ve deniz dışında da verimli olabileceğini düşünüyorum hiç tatlısu avı yapmamış olsamda okuduklarımdan yola çıkarak söyleyebilirim turna avında başarılı olabilecek bir yem kanaatindeyim.

Ayrıca balık sadece doğal ortamındaki yemlere rağbet edecek diye birşey yok evet ihtimali artırır fakat biz ekmekle kefal,sarpa,melanur yakalayan insanlarız :) hatta bu balıkların boru kurdu vs. gibi yemlerden çok ekmeğe rağbet ettiği belli birşeydir bu tip balıklarda doğal ortamlarında ekmek arası plankton yapmadıklarına göre dana eti testten başarıyla geçebilir. ;)

16. texaslı

texaslı emre bekler

Favori Kamış:
    Pelican Florence Kamış 100-250G Karbon Surf 420cm
    Favori Makine:
    Okuma Distance Surf Pro
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1600 gr
    içini rahatlatmak isteyen deneyebilir.Fakat ben baya bi denedim sonuç olumsuz. sonra bir üstada sordum dedim incecik kaba et kesdim solucan gibi görünümde iğneye taktım 2 ayrı tam gün denedim dedim. neden hiç vuruş bile alamadım diye sordum bana verdiği cevap şuydu '' balık tada değil kokuya gelir bizim denizlerimizdeki balıkların damak zewki pek yoktur '' belki doğru belki değil ama sonuç başarısızdı dahada öldürseler denemem

17. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    İsmail kardeş merhaba, Benim tecrübemden de bir tavsiye belirtmek istedim bu konuda. Ben bir parça dana etini kendim ince ince keserek değil, kasaptan hemen hemen yağsız dana etini kıyma olarak çektirip kullandım ve İzmarit, mırmır gibi balıklarıda bu yemle avladım.. dana etini parça parça kesip kullanmak pek sonuç vermiyor, çünkü hem etin kokusu iyi çıkmıyor hemde et sert olduğu için balık bir iki tırtıklama sonucunda pes edip yemden uzaklaşabiliryor. ancak dana etini kıyma olarak kullanırsan hem o et çekilirken ezildiği için suyu kokusu daha belirgin oluyor hem de daha yumuşak et olduğu için İzmaritlerin fln ilgisini çekip cazip gelebiliyor..

Eğer tavuk etide kullanacaksan tavuğun göğüs kısmından taze et kullan, çünkü tavuğu kurutursan tavuğun eti tahta gibi oluyor ve onunla balık avlaman biraz daha zorlaşabilir diye düşünüyorum. Tavuk etine benim tecrübe ettiğim kadarıyla genelde mezgit, izmarit, mırmır, kefal gibi balıklar dalıyor ve bu balıklar keskin dişlere sahip balıklar değil, bu nedenle balığın tavuk eti yemine rahatlıkla dalması ve alıp götürmeye çalışması için etin taze ve yeterli yumuşaklıkta olması gerekiyor..

Umarım yardımcı olabilmişimdir. rast gele..

18. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    kurbağa eti deneyin kırmızı et sonra aglar arkanızdan mangal yapın onu :)

19. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Bi türlü gidemedim ki balığa :) Niyeti kuruyorum yarın bi balığa gideyim diye. bi önceki gün hava müthiş oluyor ben balığa gitmeyi düşündüğüm zaman kapanıveriyor :) Bugün yine niyetlendim gideyim diye dün hava güzeldi ama bugün kapalı :Sbanghead banghead idk

20. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Dana etini denemek şu yüzden aklıma geldi: yem takmak inan bıktırıyor bazen beni.Ne bileyim mübarekler utanmasalar oltayı atarken sudan çıkıp, olta havadayken yemleri yeyip suya dönecekler tekrar :D Atıyorum çekiyorum. Ne balık var ne yemlerden eser :D Kalıcı yemler lazım yani bana :D Balıktan soğuyacağım yoksa Allah muhafaza :) Kalıcı ve verimli yemler için hala önerilerinizi bekliyorum