Tekirdağlılar

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında askala tarafından paylaşıldı.

1. askala

askala

Herkese selam. Tekirdağ civarında (m.ereğlisi, y.çiftlik) kıyıdan avlanan arkadaşlar var mı? Avlanma çeşitleri nelerdir? Yardım için herkese teşekkürler, rastgele...

2. sayın hemşehrim... öncelikle imza ayarlarınızı yapmanızı tavsiye ediyorum...

ki böylece birbirimize nasıl hitabedebileceğimizi bilelim...
    detayları daha sonra görüşürüz...

3. Eğer yakınlarınızda bir iskele varsa kendi hazırlayacağınız lüfer takımına istavrit veya izmariti yaprak keserek takmanız halinde levrek ve lüfer alabilirsiniz. Bu oltalara zaman zaman kalkan, pisi gibi balıklar da atlayabilirler. (Bu avlak yerinizin kum olması ve attığınız oltanın kalkanın çok yakınlarına düşmesi ile doğru orantılıdır, yani bu konuda şansınız oldukça az)
    Yakın kayalıklar varsa kıyıdan küçük boy izmarit ve ispari alabilirsiniz.
    Avladığınız balıkların şartnamelere uygun olanlarını tavaya, uygun olmayanlarını denize bırakırsanız ertesi yılki bereketinizi de saklamış olursunuz.
    Rastgele

4. askala

askala

Yer olarak nereleri tavsiye edersiniz ?

5. inebilirseniz sultanköy civarı iyidir. Ayrıca Gümüşyaka-Sultanköy arasında her sene en az 8-9 tane kofana alırız ki kofanalar öyle cetvel ölçülerine göre zorlama bir tanım değildir. Buradan dizim hizasında kofana almışlığım vardır.
    Yeniçiftlikteyse benzin istasyonunun hizasından denize doğru bir iskele var orada bir kez avlandım ve 4-5 lüfer aldım.

6. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    ulaş nereden alıyorsun gümüş yakada balıkları. ben de duydum benim yazlık orada güzel havalarda gidiyorum. ama lüfer daha kısmet olmadı.

7. askala

askala

Yeni haberler yok mu?

Arkadaşlar İstanbul balıktan kırılıyor, bizim buralardan haber yok mu?

8. Suatreis

Suatreis

Yok..... Valla yok. Olsa söylerim.

1-2 haftaya kadar levrek için M.Ereğlisi seferlerine başlıycam. Bakalım ne görücez..

9. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    suat abi marmara ereğlide o fenerin hemen yanında mı tutuyorsun levreği.