arnavutköy çamlıbahçe aşiyan raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında hakanozden tarafından paylaşıldı.

1. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    Cumartesi yağan kar sebebiyle bir gün ertelediğimiz av planı pazar günü büyük heveslerle başladı. Sabah saatlerinde esmediğinden rengini belli etmeyen rüz-gar saat 7.30 sularında lodostan püflemeye başladığında canımın çok sıkılması-na neden oldu. Fenerin akıntısında çapari ile balık ararken yanıma gelen Gökhan abimizin de çabaları boşa çıktı.Mola verdiğimiz sırada kireçten gelen bir telefon iyice canımızı sıktı ve balığı bırakıp evdeki kahvaltımıza yöneldik. Bunun nedeni çayırbaşı mevkiinde 35-40 gırgırın arda arda balık çevirdiği haberi idi. Haberi veren dostumuz dün akşamdan livarda sakladığı istavritleri ile kirece yemliye giden bir abimiz idi. genel duruma gelirsek denizde kıraçadan başka bişi yok desem yalan olmazdı. aşiyanda topu topu on kişi idik çamlıbahçede 10 kişi ya vardı ya yoktu. yol boyunca ilerlerken arnavutköyde imdatın yanına uğrarım diye düşündüm ve arnavuta indim. Ordada durum farklı sayılmaz idi. Her zaman sırt sırta olta salladığımız mekan boştu en fazla 20 kişi vardı. elimiz boş eve dönerken tek tesellim evde hazırlanan mükellef kahvaltı idi. :(

2. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    şu an için durum bundan ibaret :(

3. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    evet usta kıraçadan başka bi numara yok bu gün denizde bende sarayburnunu arşınladım saatlerçe kaşık rapala falan ama hikaye balık yok. balık yok derken kıraça hariç 10 ar 10 ar aldı balık sever dostlar kıraçayı galata da ido nun orda :)

4. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    valla öle o kıraçayı tutanlara ne demek lazım bilmiyorum ama engel olunması zor işte :(

Son düzenleme: 6 Kasım 2006
  5. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Hakan bilgiler için teşekkürler. Gel biz senle sarayburnuna gidelim kayaların üzerinden takılırız 2-3 saat tutamazsak bişi sen bana kahvaltı ısmarlarsın ;)

6. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    neden olmasın ama arnavut burnunu çok güzel yapmışlar rapalaya oraya gidelim iskeleler kaldırılmış canavar gibi beton atılmış

7. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    nasıl olsun ki adamlar boğaz girişini kapadılar ağlarla nasıl girsin balık girmeye kalkışanı almışlardır iki sene önce bende tanık oldum aynı duruma :(((

8. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Banax SX5000, DAM Spezipower 3.50
    Camlibahceden Cumartesi gündüz bir abimiz aradi 2 lüfer aldim ve bi miktar sari kanat, cinekop dedi... Aksam saat 7den sonra gittik o buz gibi havada 9.30a kadar bekledik bir tik bile yoktu... Biz de büyük bir hayal kirikligi ile evimize döndük. En sevindirici kismi evde bekleyen sicacik kaloriferdi :D

9. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Efe en iyisi resim istemek yoksa maşallah sabahlayan herkes onlarca lüfer yüzlerce cinekop tutuyor biz gidince tık yok :D

10. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Banax SX5000, DAM Spezipower 3.50
    Dogru söylüyosun dostum, allahtan abimiz ordaydi avi gördük ama biz gittigimizde gec kaldiniz, 1 saatten fazla oldu tik yok dedi... Hatta cok üsümüs, ben nöbeti size vereyim bisey olursa haber verin atlar gelirim tekrar dedi. Ahhh ahhh ya isi birakicaz sabah baliklarini almak icin yada böyle debelenip durucaz :)

11. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    cumartesi almış olabilirler hava patladığından çıkamamıştır gırgırlar millet balık almıştır

12. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hakan hava patladıgında nasıl duracak boğazda :D hayal görme sende

13. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    adam cumartesi demiş ümit balığı almışlar diye cumartesi kar yağıyordu karayel vardı adam gözünü karartmış gitmiş işte o havada gırgırlar çıkamadı denize biz pazar çıktık aynı gün kirecburnu civarında orda 35-40 tane gırgır vardı saymadım ama durum bu boğaza girmeye çalışan balığı orda kapattılar

14. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    hakan ustam bu gırgırların boğazın içinde ağ atması çok kötü oldu ya birde kötü hava bakalım inşallah ilerideki günler bişeyler yaparız
    bilgiler içinde teşekkürler rastgele:)

15. sakura

sakura

Favori Kamış:
    Çeşitli boylarda kamış ve olta malzemeleri,Birde bazı yerlerde ellerim.
    En İyi Avı:
    2,5 kiloluk bir sazanı ellerimlere yakaladım:)
    Palamut akını

Dostum pazar günü durum aynen dediğin gibiydi:( ben bu sabah aşiyana kıraçaya gittim saat 9 00 gibi güzel kıraça çıkmaya başlamıştı.Derken denizdeki herketlilik dikkatimi çekti ve ne göreyim benim çapari ( ince takım) kopuverdi. ilk önce dibe taktım heralde dedim ama sonra bir baktım çaparinin kalan inesinedeki bir istavrit yarım.O anda anladım burada lüferler cirit atıyor.Ama elimdede pek fazla birşey yoktu(geçen bi yerden ucuz rapala almıştım:) onu başladım atıp çekmeye daha 5 inci atış demeden kocaman bir palamut oltama takıldı:) bu ilk palamutum olduğu için çok sevindim sahilde:) bogaz küçük kayıkçılarla doluydu.Belliki onlarda balığın peşindeydi. birkaç atçekten sonra tekrar bir balık takıldı oltama:) okadar iştahlı çekiyordumki!ama bu seferki okadar büyük birşeydiki yarıya geldikten sonra oltam kopuverdi:( .O an çok üzüldüm.Yani arkadaşlar boğaza balık gerçekten girdi! Herkeze rastgelsin.Teşekkür ederim.

16. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    vay be bu iyi haber bu gün gidemedim balığa ellerim titremeye başladı yarın sabah erken çıkacam operasyona:)

17. sakura

sakura

Favori Kamış:
    Çeşitli boylarda kamış ve olta malzemeleri,Birde bazı yerlerde ellerim.
    En İyi Avı:
    2,5 kiloluk bir sazanı ellerimlere yakaladım:)
    ben yarın sabah 7-8 gibi hisardayım oflu:)

18. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    rastgele :)