Mürekkep balığı iğneye nasıl takılır?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında BaLıKSıZ oLMaZ tarafından paylaşıldı.

1. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Mürekkep balığını iğneye tüm olarak nasıl takabilirim? İğneler büyük numarasını bilmiyorum ama serçe parmağın yarısı kadar varlar.

2. atçekgökhan

atçekgökhan GOKHAN

sabah benı ara solıcem nasıl takıldıgını

3. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Abi sabah 6da nası arim tatlı uykundayken:). Valla hızır gibi yetiştin şamadra olarak 1 litre pet şişe kullansam olurmu? Evdeki şamadraların en büyüğü mandalina kadar. Hem yem var hem kurşun var 30 gram ikisini birden tartmaz heralde.

4. Çim adam

Çim adam Aydın

Eğer canlı olarak sırtıda kullanacaksan 12 cm çelik telin her iki yönüne birden 1/0 yada 2/0 iğneyi bağlayacaksın. Ardından sondaki iğneyi kalamarın en sonuna iliştireceksin aradaki boşluğu ayarlayıp misinana bakan taraftaki iğneyi de kısa kollardan birine iki yada üç kez batırıp sağlamca oturtacaksın arzu edersen ekstra bir misina ile sağlaştırmak içinde bağlayabilirsin.
    Kalamar ile oltan arasında bir kulaç mesafede hedef balığın iriliğine göre sağlam bir fırdöndü koymalısın ve vargelli yani ortası delik kurşun yerleştirdin mi takım hazır.
    Olta bedenin 0,40 dan daha ince olmamalı kurşunda eğer sinarit gibi derin su balığı hedefliyorsan ağır , orta su ve yüzey için orta ve hafif olmalı. Çekiş hızın oldukça yavaş olmalı yoksa kalamar bozulur.
    Rastgelsin.

5. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Kalamarın sonu neresi oluyor ben onu çözemedim bir türlü?...