Karaköy'e Gidecekler !

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında 1508 tarafından paylaşıldı.

1. 1508

1508

Arkadaşlar geçen cumartesi günü karaköyde ziraaat bankası önündeydim hani şu ramazan vapurunun durduğu yerde hava soğuktu 10 gibi gittiğimde hiç kimseler yoktu ama sonradan doldu epey haber çabuk yayıldı demekki.3 kilo kadar kıraça 15 adet yaprak 10 tane kadar iri izmarit aldım.kıraçalarla yaprakları aynı takımla aldım.İlgilenen arkadaşlara tavsiye niteliğinde açıklamak istedim.Yaklaşık 2 mt. bedene 12 çapari bağladım kostekleri cok kısa tuttum kıraçada pek farketmiyor ve her üç iğnede bir adet 10 no sinek iğne taktım yani toplam 16 iğne oldu 10 no sinek iğnelere derisini zedelemeden parlaklığı bozulmadan ince şeritler şelinde kesilmiş kıraçalar taktım ve yapraklarıda bu yöntemle aldım.
    Gerçekten işe yarıyor denemenizi oneririm.Herkeze bol şans ve iyi avlar...

Son düzenleme: 8 Kasım 2006
  2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    teşekkürler levent. Kşke zamanım olsada gitsem hafta sonuda yağmur varmış yine.

3. 1508

1508

Bu sevda yağmur çamur dinlemiyorki ,hanıma rağmen bir şekilde gidiyorum inan ,sıkı giyineceksin ,iyi bir yağmurluk alacaksın ,takım taklavatta tamamsa yanında ,hiç birşey durduramaz daha ....şiir gibi oldu valla...

4. 1508

1508

Ayrıca unutmadan bir önceki haftada aynı yerde ,irili ufaklı 35 parça ispari aldım
    ilgilenenlere bunuda duyurmak isterim.

5. Rasguado

Rasguado

Favori Kamış:
    alba 3,5 m kamış,banax 4000 makina
    En İyi Avı:
    20 cm Kara sazan,karagöz,istavrit,ispari vs
    Abi verdiğin tarifi valla anlamadım.Bu iş bence anlatmayla olmaz:)) Madem her hafta gidiyon haber verecen bizede zamanını görerek ve uygulayarak öğrenecez işi senden tabi senide rahatsız etmeden :)))Biz geçen Cumartesi donduk yeşilköyde kardeş:) Kısmetimizde yokmuş bişey yakalayamadık...

Saygılarımla...

6. bcanturk

bcanturk

BİLİNÇSİZ YAPILAN HER AV ÇOCUKLARIMIZIN DOĞAL MİRASLARINDAN YAPILAN HIRSIZLIKTIR.

demişsiniz ondan sonra da yaprak aldım yazmışsınız.bence yukarıdaki deyişinize uymamış bu durum.

7. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    slm.peki oradan sıyırtma ile balık lan var mı.ben sıyırtmaya teke takıp atmayı düşünüyorumda.birde kullandığın çaparide olta,beden,köstek no sunu yazarsan.bir de kaç gram kurşun attın..

8. 1508

1508

cantürk kardeş eleştirinde gerçekten haklısın o balıkların alınmasını sonradan bende kendime yakıstıramadım evde kucucuk balıklar neden aldımki dedim kendi kendime ama iş işten geçmişti geçen seneden beri daha hiç çinekop almadım bir heves birazda heyecana yenik düştüm ama tekrar etmeyeceğim emin olabilirsin....

9. 1508

1508

sevgili forsa 0.20 beden 0.15 kostekler capariler 12 no iğne yemliler 10 no sinek iğne 3 çapari bağladıktan sonra 1 tane 10 no iğne takıyorsun sonra yine 3 çapari ve tek 10 no iğne boyle devam yemli kostekleri biraz uzun çaparileri cok kısa tuttum 35 gr kursunla sarkıttım hepsi bu karides kullanırsan ispari ve izmaritte atlıyor arada yani sonucta bir sans eklemiş oluyorsun takımına yuzde yuz garanti diye birşey yok zaten ben denedim sonuc aldım başkası dener olmaz bir şey diyemem sadece tecrubemi paylastım iyi avlar...

10. 1508

1508

RASGUADO gel tabii beklerim ya ben yeşilkoy ü hiç sevemedim ve inanırmısın hep elim boş döndüm bir ara ortaköy e kuruçeşme parkına da takıldım ama yok karaköy e alısmısım olmadı artık hep aynı yerdeyim iyi kotu her zaman birşey çıkıyor kıraçalar henuz kuçuk ama gayet lezzetli birazda seçerek alıyorum hepten kucuk olanları bırakıyorum iş yerime gelmeden oncede geçtim yine herkez kıraça alıyordu alamayanı gormedim sarkıt oltanı önüne al kıraçayı en azından elin bos donmezsin ama genelde karaköy bundan fazlasını hep sunar e tabii azıcıkta şans.... bence tavsiye ederim....

11. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    çok teşekkür ederim bilgiler için.bende dondurulmuş karides var onunla deneyeceğim şansımı.arada sıyırtma falan.rasgele.

12. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    arkada_lar baliga gidek bu cuma :))

arkadaslar benim bal1g1m geldi gene ;) bu cuma karaköye baliga gidiyorum gelen arkadaslari da beklerim keyifli bir av yapalim, tanisalim keyifle dolalim:eek: :eek:

13. 1508

1508

valla ahmet cumartesi desen ordayımda da cuma dersen zor ama nerede olacagını soyle geciyorum oradan gunde birkac kez iş yerim cok yakın bir ugrar bakarım neler yapıyorsun tanısmıs oluruz ...sana rast gele....

14. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    memnun olurum

hocam kaldirilan deniz otobüsü iskelesinin hemen yaninda belediyenin ilan afisinin hemen arkasinda, takim satan erolun hemen yanindayim:D :D ama cumartesi de olabilir neden olmasin;) ;)

15. burhansagsen

burhansagsen

Favori Kamış:
    ucuz kamış
    En İyi Avı:
    kaya balığı - 400 gr
    arkadaşlar cuma-cumartesi hava yine kötü olacak... pazar açık gözüküyor, pazartesi tekrar bozuyor... zaten balık da yok doğru dürüst... bu araları dinlenerek geçirmek en iyisi...

16. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ali levent bey o kötü havada almış o kadar balığı.bilmiyorum yani:)

17. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    galata köprüsünün sarayburnuna bakan tarafında bu sabah cok güzel palamut alıyorlardı;) bence dinlenmeyin bu havalar bi daha zor bulunur:)

18. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    hocam balığım geldi diyorum :))

hocam balığı gelen bir insan için hava nedir ki? şim:D di ben balığa gitmezsem hafta sonu sinir sitres sahibi bir insan olurum.:eek: :D

19. Rasguado

Rasguado

Favori Kamış:
    alba 3,5 m kamış,banax 4000 makina
    En İyi Avı:
    20 cm Kara sazan,karagöz,istavrit,ispari vs
    edip kardeşim bu hafta sonu şehirdışındayım malesef olmasam kesin yapardık avımızı..ama pazar akşam üstünden sonra hada doğrusu hafata başından itibaren hertürlü eşlik ederim size..

Saygılarımla...

20. 1508

1508

bence o soguk ve o yagış hiçmi hiç etkilemedi balığı doluda yağsa yine ordayım bu hafta...