Olmadımı Olmuyo

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Adobe tarafından paylaşıldı.

1. Adobe

Adobe Adnan Emirosmanoğlu

Favori Kamış:
    4,20 lineaeffe
    Favori Makine:
    sx4000 makine
    En İyi Avı:
    lüfer , aynalı sazan
    Herkeze selamlar

Dün akşam arkadaşlarla Çubukluya gittik. Genelde iyi av veren bir yer ama ben deniz bahtsız bedevi :) Bu sene gerek işlerden gerek kısmetsizlikten bi türlü balıkla tanışamadık.

Şirketten geç çıktığımızdan saat 8:00 gibi anca evden hareket edebildik. Giderkende aramızda ordakilere sorarız balık yoksa termosumuzdaki çayı içer döneriz diye konuştuk ama oda ne :eek: koca çubuklu sahilinde 1 kişi bile olta atmıyo napalım bari çayımızı içerken oltalar suda olsun dedik. Attık oltaları suya başladık beklemeye aradan 2 dk geçmedi 4-5 kişilik bir gurup geldi yanımıza. Onlarda kimseler yok diye olta atmamışlar bizden cesaretle onlarda attılar oltayı suya. 20-25 dk sona aman allhım iste ilk vuruş geldi hemen karşılık verdim bi ağırlık var ama balık olmadığı kesin oltayı çektim boş! yeme baktım sağlam hayda bize kim vurdu peki ? neyse yanıldım heralde diye her ihtimale karşı yemi tazeledim. Hadi bismillah attık oltayı suya bu arada 2 kişi de yemde diş izleri vardı.10dk sonra aha 2. darbe yahu ben bu balığı daha önce tutuysam bu çinekop un ben geldim oltanın ucunda seni bekliyorum beni çek sinyalidir ama oltanın bundan haberi yok galiba çekiyorum ki ne balık var nede yemde bir çizik allahım delircem suda biri benle dalga geçiyo :confused: neyse yasabır dedim ama bu olay 3 . defa olunca dedim ucunda ölsende çekmicem inat diilmi. Saat 10:30 civarı yanımızdaki arkadaşlardan biri acı gerçeği sudan çıkardı cücük kadar bi yaprak amanın at suya at gözüm görmesin zaten çayda bitti hadi dedim arkadaşlar çay bitti yaprak geldi bize anca gitmek düşer.11:00 gibi eve döndük tabi kaçınılmaz son Babaaaaaaaaaaaaa balıklar nerde? denizde evladım bu gün işleri varmış cumaya inşallah :)

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Cuma ya acısını çıkarırsınız inşallah.. Eve eli boş dönmekte olmuyor değil mi:).. Hemen hesap sormuş evin küçük reisi:)..

3. paylaşım budır işte.. illaki en çok, en güzel balık olmasına gerek yok.. inanın kendi için bişiler yapması kendine zaman ayırması ve bunu paylaşması.. tebrikler üstadım..:)

4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    evet işin en acıklı kısmı evde sorulacak hesap oluyor. :D
    eve gelir gelmez tüm gözler bir üstünüze çevriliyor sonuç hüsransaa eyval dinle yarım saat dilleri.
    Ama sonuç iyiyse gerine gerine girersin eve dimi :D

5. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bu da oluyor zaman zaman :D:D Ama boğaz manzarasında keyifle çay içmenin de tadı bir başka oluyor :) Afiyet olsun :)

6. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    boğazda balık tutmaya gidip tutamamanın keyif veren yanı her zaman için sahilde sabah yapılan kahvaltıdır bu pazar bende tattım bunu :)

7. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    en azından boğazda çay keyfi yapmışsınız mis gibi. rastgele.:)

8. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    İnşallah cumaya olmuş haberlerinide alırız. Şimdiden Rastgele

9. Adobe

Favori Kamış:
    4,20 lineaeffe
    Favori Makine:
    sx4000 makine
    En İyi Avı:
    lüfer , aynalı sazan
    Amaaaan varsın olmasın Bogaz sularında 20 li çapariyle 10 baba istavrit 10 kolyos çektiğimizde oldu ayakkabı poşet çektiğimiz günlerde. Deniz yerinde olduğu elim ayağım tuttuğu sürece bu sevda bitmez. Ayrıca bu keyif varken kahve köşelerinde duman altı olanlarıda hiiiç anlaya bilmiş değilim. Cuma ola hayrola. Herkeze rast geleee

10. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    O cücüklerden yola bir alay daha koyuldu, dilerim büyükleri de yoldaydı ama bir ay daha o cücüklerden oltanıza gelecek haberiniz olsun. Son 15 gündür burada da (Sinop) sadece cücük var, arada tek tük irisine denk geliyoruz. Şu fırtınayla beraber onlar yola çıktı, İstanbulu bulurlar yakında. Bu nedenle başka balıklara yönlendik, zaten havada müsade etmiyor ki sarıkanat almanın peşinde olalım.

11. Adobe

Favori Kamış:
    4,20 lineaeffe
    Favori Makine:
    sx4000 makine
    En İyi Avı:
    lüfer , aynalı sazan
    Senin ağzın ne söyler karayel abim bakma keyifli keyifli anlattığıma eroinmanlar gibi krizlerdeyim zate 1 ay daha ölürüm ben sarıkanatsız. Deniz kenarlarında yatar kalkarım mecnun gibin geeeeeeel sarıkanat gel

12. Spider

Spider Mert Eren

Valla Adnan öyle güzel anlatmışsın ki
    canım çay istedi :D

afiyet olsun

gelecek haftaya şimdiden rastgele

13. Adobe

Favori Kamış:
    4,20 lineaeffe
    Favori Makine:
    sx4000 makine
    En İyi Avı:
    lüfer , aynalı sazan
    Ayıp ettinizya yapalım bi organizasyon çay sizin köpeniz olsun semaver getiririm valla :)

14. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Son 2 haftadır 4 kez balığa gittim ve lüfere attım.Sonuç:
    Lüfer:4 - Ben: 0 :)
    Darısı 5.Maça ,inşallah şerefli yenilgi serisinie son verir ,
    tavada görürüm artık Lüferi :D

15. Adobe

Favori Kamış:
    4,20 lineaeffe
    Favori Makine:
    sx4000 makine
    En İyi Avı:
    lüfer , aynalı sazan
    Azmin sonu zafer üstadım azimli balıkçı lüferi çeker :)

16. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    alıntı :Babaaaaaaaaaaaaa balıklar nerde? denizde evladım bu gün işleri varmış cumaya inşallah

adnan abi harikasın yahu inşallah bidahaki sefere daha güzel bi av yaparsınız
    rastgele abicim:)

17. Adobe

Favori Kamış:
    4,20 lineaeffe
    Favori Makine:
    sx4000 makine
    En İyi Avı:
    lüfer , aynalı sazan
    Amiiiin kralım balıkçım hepimiz inşallah iste cuma geldiii çattıı bu gün ortaköy sarıyer arası biyerlerde olacam inşallah artık nerde balık denk gelirse bu mevkide gidecek gelecek varsa buluşabiliriz. Eğer bu gün boş dönersem vallah küçükağa dan kurtulamam ( çinekoplar acıyın banaaaa)